HWSW Informatikai Kerekasztal: Monortel ADSL II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (151 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Monortel ADSL II. UPC Telekom ADSL Értékeld a témát: -----

#961 Felhasználó inaktív   h2so4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 18:16

Idézet: HuNReal - Dátum: 2007. ápr. 22., vasárnap - 8:36

. A másik lehetőség az, hogy a torrent weboldalak (esetleg torrent tartományt) ip cím csatlakozási sebességét korlátozzák. Ez lehetséges, de ez is hülyeség...  :rolleyes: ,

Ezt egy kicsit bövebben kifejtenéd miköze a torrent oldalaknak a p2p kapcsolatokhoz? thx :respect2:

#962 Felhasználó inaktív   phsihodad 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 20:02

Torrent az még mindíg érdekes, napok óta nem tudok aktív módban menni. viszont végre 100k a feltöltésem. Ha nem torrentet használok akkor meg 1300k-s a letöltés. Alakul és még modemet sem cseréltettem.

szerk. aktív mód már jó  :Đ

Szerkesztette: phsihodad 2007. 04. 22. 20:14 -kor

"Spartans... The finest soldiers the world has ever known."

"We will stand and fight... and die!"

Blogom

#963 Felhasználó inaktív   HuNReal 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 303
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 21:36

Idézet: h2so4 - Dátum: 2007. ápr. 22., vasárnap - 17:16

Ezt egy kicsit bövebben kifejtenéd miköze a torrent oldalaknak a p2p kapcsolatokhoz? thx :respect2:

Épp az hogy semmi! Sztem nem lehet nézni a p2p forgalmat, mert bent csak adatcsomagokat látnak. Mit lát bent a faszi? Azt hogy jakab gézától és még 3 emberről töltesz. Azt nem csinálhatja a szolgáltató, hogy blokkolja a gyanus, többszálas töltéseket. Sok időt elvesz, és logikátlan. Na mind1.. várjuk meg a fejlesztés végét. Addigra talán jobb lesz..  :rolleyes: 

#964 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 22:42

Idézet: HuNReal - Dátum: 2007. ápr. 22., vasárnap - 22:36

Épp az hogy semmi! Sztem nem lehet nézni a p2p forgalmat, mert bent csak adatcsomagokat látnak. Mit lát bent a faszi? Azt hogy jakab gézától és még 3 emberről töltesz. Azt nem csinálhatja a szolgáltató, hogy blokkolja a gyanus, többszálas töltéseket. Sok időt elvesz, és logikátlan. Na mind1.. várjuk meg a fejlesztés végét. Addigra talán jobb lesz..  :rolleyes: 

Ahogy létezik switch ami layer2 szinten értékeli ki a csomagokat vagy router ami layer3 szintű csomag információk alapján IP cimekel dolgozik vagy létezik layer4 szinten működő QoS swich/router ami már TCP-t is ismerve a portok alapján is dolgozhat vagy layer5 szinten működő gatewayek vagy NGN eszközök, úgy léteznek layer7 szinten működő hálózati eszközök is amik alkalmazás szinten osztályozzák az adatcsomagokat és ez alapján végeznek sávszélesség managementet. De más layer7-es alkalmazásokhoz köthető funkcionalítású eszközök is vannak még.

A P2P is csak egy alkalmazás, a jól ismert populáris P2P csomagokat felismerik a sávszél menedzselő eszközök, ezen alkalmazásokat akár további hierachikus szintekben lehet csoportosítani pl. P2P alkalmazások és ezeken különböző sávszél menedzselő rutinokat megvalósítani. Viszonylag széles a sávszél menedzselő repertoár az ilyen céleszközökön.

Elég régóta vannak már ilyen eszközök, világszerte használják is a szolgáltatók. pl. az Allot valamikor 2000 körül kezdett el talán elsőként ilyen céleszközöket készíteni, 2001 körül már a Napster ismerete és a P2P sávszél menedzsement ott volt az eszköz képességei között. Az előtt más softwares megoldások voltak. Pl. linuxon is megvalósítható az egyes alkalmazások detectálása, a szerinti csomag csoportosítás és azokon sávszél menedzselő funkciók megvalósítása.

Azóta már elég sok eszközgyártó kínálatában megtalálható sávszél menedzsement eszközök. Ezek átviteli képessége is elég szépen fejlődött az idők során és ma már jól illeszhető a jellemző átviteli kapacitásokhoz. Gigabit, 2.5 Gbps kapacitású eszközök már az elmúlt években is voltak, ezeket akár clusterezve föl lehetett skálázni akár 10 Gbps-ig is. Idén már megjelent az első 10 Gbps-es eszköz is, nagy valószínűséggel év végéig a többi gyártó is ki fog rukkolni hasonló eszközzel. Ezzel voltak már csak adósok a eszközgyártók, így le van fedve az a sávszél paletta amit manapság a szolgáltatók használnak a gigabit és 10 Gbps.

Persze az ilyen eszközök nem igazán olcsók több tízezer akár száz ezer dollár magasságban mozognak, nem mintha a többi szolgáltató kategóriájú hálózati eszköz olyan olcsó lenne.

Pár eszköz a legismertebb gyártóktól:

Cisco SCE 2000 Series Service Control Engine
http://www.cisco.com...6151/index.html
Ellacoya e100 Platform
http://www.ellacoya....ucts/e100.shtml
Allot NetEnforcer AC-2500 Series
http://www.allot.com/index.php?option=com_...=343&Itemid=157
Packeterr PacketShaper 10000/ISP
http://www.packeteer...er/10000isp.cfm

Az alkalmazás szintű sávszél menedzsment ma már egyre fontosabb, hisz a közös erőforrások szétosztásakor egyes szolgáltatásokat kiemelten érdemes kezelni. Pl. egy video vagy hang adatfolyam késleltetése, kiesése rontja a szolgáltatás élvezhetőségét ezért ezt magasabb priorításon érdemes kezelni. Egy weboldal lekérésnél kevésbé rontja az élvezeti szintet hogy most 2 vagy 2.5 mp alatt töltődik be. A P2P-t a szolgáltatók alacsony priorításon kezelik, hasonlóan ahogy pl. egy user is a saját gépén amikor priorizálja az alkalmazásokat. Ott is pl. a p2p inkább csak egy háttérben futó alkalmazás ami alacsony priorításon fut, ha pl. behoz egy weboldalt a user akkor az nem jöjjön be percek alatt azért mert a p2p sok száz szálon fullon foglalja a hálózati erőforrásokat. Vagy pl. mellett csörög az IP telefon akkor azon a beszélgetés, ne akadozzon, legyen érthetetlen csak azért mert mellett p2p fut. Vagy ha pl. a távmunka során be kell lépni a céges hálózatba vagy ftp-n gyorsan fel kell tölteni a munkát az természetesen messze magasabb priorításon kezelendő mint az hogy pityuka megkapja a warez betevőjét. Úgy ahogy lokális szinten a userek sem maguk ellenségei és úgy priorizálják a gépükön az alkalmazásokat ahogy értelemszerű, úgy a szolgáltatók sem maguk ellenségei és ők is ennek megfelelően menedzselik a hálózati erőforrásokat, úgy hogy az előfizetők közül lehetőleg minél több elégedettsége megfelelő legyen.

#965 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 08:54

Nem tudom hogy a UPC mit hasznal, de tessek szepen force-olni a titkositast a kliensben. Ugy mar megy DSL fele is szepen.

Udv,
Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#966 Felhasználó inaktív   Killer_Instict 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 11:42

hello .paradyne router :cool:  aki nek nemtudtam válaszolni , vagy kérdése lenne az a ChatCenter cseten az informatika szobába eltud érni. Instict__ néven vagyok ott

#967 Felhasználó inaktív   Lewes 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 11:51

Idézet: Samott - Dátum: 2007. ápr. 23., hétfő - 7:54

Nem tudom hogy a UPC mit hasznal, de tessek szepen force-olni a titkositast a kliensben. Ugy mar megy DSL fele is szepen.

Udv,
Samott

Én force-olom a titkosítást, mégse gyorsabb semmivel...

#968 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 12:10

Idézet: Lewes - Dátum: 2007. ápr. 23., hétfő - 12:51

Én force-olom a titkosítást, mégse gyorsabb semmivel...

Nekem a feltoltes gondot megoldotta, valszeg a fogado oldalon kepesek kezelni a titkositott csomagokat is. Letoltest az gyorsitana ha mindenki akitol toltesz szinten force-olna a titkositast.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#969 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 13:47

utorrentben "accept legacy connections" (vagy valami hasonló) ha be van pipálva, akkor befele nem titkosítva is jönnek az adatok. Amúgy részben megdőlni látszik az elmélet: egy 6 seed, 1700 peer arányú külföldi torrent, kliens bitcomet, titkosítás bekapcsolva, forgalmazott adat: gyönyörűen lehet látni, hogy éjszaka megindul, aztán nappal drasztikusan lecsökken az egész, titkosítás ide vagy oda.

szerk: dc-n sem megy ám a feltöltés normálisan...

Csatolt fájl:


Szerkesztette: HavocS 2007. 04. 23. 13:56 -kor

|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#970 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 14:08

Idézet: HavocS - Dátum: 2007. ápr. 23., hétfő - 14:47

...gyönyörűen lehet látni, hogy éjszaka megindul, aztán nappal drasztikusan lecsökken az egész, titkosítás ide vagy oda.

Ez viszont lehet szimpla kapacitashiany is. En csak azt latom, hogy miota bekapcsoltam a titkositast azota 70-80k-val megy 5-6 leechernek (en vagyok az egyeduli seeder). Elotte nem ment 15k fole az osszsebesseg.

Samott

Szerkesztette: Samott 2007. 04. 23. 14:09 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#971 Felhasználó inaktív   twollah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 15:55

Nem mondom, hogy csodat tett a force-ra valo kapcsolas, de vmennyivel novekedett a letoltesi sebessegem.
twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX
<a href='http://www.supplex.com' target='_blank'>http://www.supplex.com</a>

HoW aBOuT a nIcE bIg CuP oF sHuT tHe fUCk uP?

Ingyen software minden nap. Miért fizetnél ha ingyen is megkaphatod?

Blogom

DeFeNDeR oF THe HaTe

#972 Felhasználó inaktív   Killer_Instict 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 16:27

Paradyne infok, ChatCenter cseten az informatika szobába Instict__ keresd :respect:  :cool:  :cool:  :cool:

Csatolt fájl:



#973 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 18:09

Idézet: Killer_Instict - Dátum: 2007. ápr. 23., hétfő - 17:27

Paradyne infok, ChatCenter cseten az informatika szobába Instict__ keresd :respect:  :cool:  :cool:  :cool:

Miert nem lehet egyszeruen beirni ide? Unatkozol, vagy mi?

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#974 Felhasználó inaktív   twollah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 18:53

Idézet: Samott - Dátum: 2007. ápr. 23., hétfő - 19:09

Miert nem lehet egyszeruen beirni ide? Unatkozol, vagy mi?

Samott

Unatkozik, a PH! forumjan levo Monotnet topicban is ezt csinalja.
twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX
<a href='http://www.supplex.com' target='_blank'>http://www.supplex.com</a>

HoW aBOuT a nIcE bIg CuP oF sHuT tHe fUCk uP?

Ingyen software minden nap. Miért fizetnél ha ingyen is megkaphatod?

Blogom

DeFeNDeR oF THe HaTe

#975 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 19:18

Valakinek most is megy 70-80k-val a feltöltés külföldre? Tovább folytattam változatlan körülmények között a letöltést, legnagyobb meglepetésemre a forgalom szinte szabályos görbét ír le. Ez most vagy valami gusztustalan traffic shaping dolog, vagy tényleg kapacitáshiány (csúcsidőben kezd legjobban lemenni), de az szerintem nem lenne ennyire szabályos...

Csatolt fájl:


|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#976 Felhasználó inaktív   DuplaZso 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 19:20

Nemrég beszéltem vele. Fél. Megértem.
Ájemdé mega zati. Csak azt szereti. A többit mindössze tiszteli (és használja... :-D)

#977 Felhasználó inaktív   twollah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 19:44

Idézet: DuplaZso - Dátum: 2007. ápr. 23., hétfő - 20:20

Nemrég beszéltem vele. Fél. Megértem.

Ki fel?
twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX
<a href='http://www.supplex.com' target='_blank'>http://www.supplex.com</a>

HoW aBOuT a nIcE bIg CuP oF sHuT tHe fUCk uP?

Ingyen software minden nap. Miért fizetnél ha ingyen is megkaphatod?

Blogom

DeFeNDeR oF THe HaTe

#978 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 19:45

Idézet: DuplaZso - Dátum: 2007. ápr. 23., hétfő - 20:20

Nemrég beszéltem vele. Fél. Megértem.

Akkor mondja meg nekem, majd beirom en. Nem ertem mitol kell felni.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#979 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 19:47

Idézet: HavocS - Dátum: 2007. ápr. 23., hétfő - 20:18

Ez most vagy valami gusztustalan traffic shaping dolog, vagy tényleg kapacitáshiány (csúcsidőben kezd legjobban lemenni), de az szerintem nem lenne ennyire szabályos...

Kapacitashiany... most eppen a youtube-ra sem tudok tolteni csak 10-20k-val... pedig itt meg soha nem volt korlatozas.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#980 Felhasználó inaktív   DuplaZso 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 23. 19:56

Idézet: twollah - Dátum: 2007. ápr. 23., hétfő - 20:44

Ki fel?

HavocS barátunk gyorsabb volt nálam 2 perccel, úgyhogy valóban nem volt egyértelmű, hogy kire utaltam. Nos, titkolózó barátunkra természetesen. Elvileg birtoklom a tudást egyébként. Rettegj, para,parázz (zónozz ?) ! :)
Ájemdé mega zati. Csak azt szereti. A többit mindössze tiszteli (és használja... :-D)

Téma megosztása:


  • (151 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó