HWSW Informatikai Kerekasztal: Monortel ADSL II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (151 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Monortel ADSL II. UPC Telekom ADSL Értékeld a témát: -----

#941 Felhasználó inaktív   h2so4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 21. 16:15

Most per pillanat 1.1MB/s a down . Egész nap 100K-val csurgott aztán jött egy állat seeder és az küldi mint az állat. Valoszinüleg valami szervernek érzi a központ és ezért nem korlátozza. Hát ha igy maradna azt tudnám értékelni. :respect:  Valoszinü ez a 10MB csak ftp szerverekröl fog müködni.
A hit hal meg utoljára. A DU meter nálam valamiért teljesen fals adatokat dob, nemtudom miért.

Szerkesztette: h2so4 2007. 04. 21. 16:19 -kor


#942 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 21. 16:56

Nekem ugyan a down elég szar (bár tény, hogy nincs is sok seeder), viszont 82k upom van külföldre... asszem tényleg jobb lesz kivárni a végét...
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#943 Felhasználó inaktív   twollah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 21. 17:19

Nalam egyszeruen fel, le ugyben kriminalis a helyzet.
Egyedul a chello halozataba megy normalisan a fel, letoltes.

Az adatforgalmam eddig ~100giga, fele-fele aranyban.

Szanalmas ez a korlatozas, nesze semmi fogd meg jol.
twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX
<a href='http://www.supplex.com' target='_blank'>http://www.supplex.com</a>

HoW aBOuT a nIcE bIg CuP oF sHuT tHe fUCk uP?

Ingyen software minden nap. Miért fizetnél ha ingyen is megkaphatod?

Blogom

DeFeNDeR oF THe HaTe

#944 Felhasználó inaktív   h2so4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 21. 17:21

Jelzem ahogy végeztem az adott filmmel rögtön visszaállt 100-120K-ra pedig lenne seeder a másik filmnél is. Igazán a 89.xxxxxxx peerektöl jön csak normálisan a többi 1-2 K . Majd alakul.

#945 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 21. 18:03

Hát most nekem is elég gány megint. Remélem tényleg csak a fejlesztések miatt van...
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#946 Felhasználó inaktív   serpa 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 475
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 21. 18:42

Idézet: dnyl - Dátum: 2007. ápr. 20., péntek - 18:33

Dunaweb, de az kerülendő.
Hallottam, hogy az Eurocom is akar monorra menni. inkább megvárnám az Eurocomot.

Az Eurocomot ismerem.
Kösz.

#947 Felhasználó inaktív   h2so4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 21. 19:48

Idézet: dnyl - Dátum: 2007. ápr. 21., szombat - 13:28

én ezt 768-as wirelessel produkáltam, szerintem teljessen jó.

Figyu. melyik szolgáltatod van? A dunawebes listát nézem ott az van hogy 768/128. Vagy nem korlátoznak 128-ra vagy a 4 GB nem tudom hogy jön ki. Ha dunawebes vagy?!  Nem baszogatás csak nem értem.  :think:

#948 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 21. 20:31

Idézet: h2so4 - Dátum: 2007. ápr. 21., szombat - 20:48

Figyu. melyik szolgáltatod van? A dunawebes listát nézem ott az van hogy 768/128. Vagy nem korlátoznak 128-ra vagy a 4 GB nem tudom hogy jön ki. Ha dunawebes vagy?!  Nem baszogatás csak nem értem.  :think:

Van ott érdekesebb is pl. az egyik napnál 10GB-os upload szerepel. Ehhez minimum 1 Mbps-es uploadot kellene a nap 24h-ban full csutkán járatni hogy meglegyen. Nekem erős a gyanum hogy az illető a DuMeterben All Interfacet monitoroz így abban pl. benne lehet több gép esetén a hálón belüli forgalmai is, pl. amikor átmásol egy filmet LAN-on egyik gépéről a másikra. A másik lehetőség pedig az hogy nem 768 kbps-es az a kapcsolat hanem jóval több.

#949 Felhasználó inaktív   h2so4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 21. 23:03

Idézet: shabba - Dátum: 2007. ápr. 21., szombat - 20:31

A másik lehetőség pedig az hogy nem 768 kbps-es az a kapcsolat hanem jóval több.

Láttam én olyan kábeles szolgáltatot ahol azt mondták amig birja a szerver használhatod. 512/128 csomagnál megesett hogy napokig 3-400KB -al ment a cuccos. Aztán ahogy nött az elöfizetök száma meg a forgalom szépen leesett. Ha épp kevesen használták megint folydogált. Ezért kérdeztem hátha manapság is van olyan aki nem csak a pénzed lesi hanem probál is tenni azért hogy megtartsa az ügyfelet. Persze ez már naívnak hangzik nekem is, de hátha.

#950 Felhasználó inaktív   Kenderice 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 371
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 01:19

Én nem tudom, mi a faxért hiszitek azt, hogy a szolg. korlátoz itt valamit is. Nincs meg hozzá a technikai háttere. (Drága)
Ha megtenné, akkor az adott USER lekérdezhetné egy felhasználói felületen, hogy mennyi volt az adott havi forgalma, és tudna kalkulálni.
A UPC-nek HÁLÓZATON BELÜL elég nagy a sávszélessége, de azon kívül hagy némi kívánnivalót maga után...

Az ÁSZF-ben említett korlát csak elméleti. Hogy ezt monitorozza, nagyon drága hardvereszközök kellenének.
ADSL-ről beszélek, nem kábelről...

#951 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 07:18

Én bármilyen más magyarázatot szívesen elfogadok arra, hogy miért lett teljesen szar a torrent egyik napról a másikra egy csomó embernél még az emelés előtt...
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#952 Felhasználó inaktív   szuper 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 148
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 04. 22. 08:08

Halihó!
Gyerekek! Tudtok valamit a NetRoll cégről? Jönne Monorierdőre Wireless szolgáltatni...

Üdv.: szuper
Asus P8Z68-V PRO; Intel Core™ i7-3770 CPU; 16 GiB (4*4 GiB Kingston); WD 1 TB, FireWire/eSATA; 0,5 TB Seagate SATA-II; ASUS PB248Q monitor; 1 db Blu-Ray, Brother HL-5380DN, CanoScan 9950F,...
vware v12: 6 virt. gép (W7 64 Ent; W7 64 Ulti; W8.1 64 Ent; WXP SP3; W10 64 Ent HUN by Torko; W2012 R2 Server)
Lap: Asus K52F, 8 GiB RAM

#953 Felhasználó inaktív   twollah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 08:09

Igen arra en is nagyon kivancsi lennek.
Nem vagyok egy hatalmas leecher, atlag honapban ha lejon torrenten keresztul egy DVDre valo anyag akkor mar sokat mondok.
Inkabb az zavar, hogy napkozben halott a dolog a kora hajnali orakban (4-5 fele) meg ugy megy mint a villam.
Mi ez ha nem korlatozas?

Gondolom beraktak a halozatba vmi szuroprogramot ami ejfelig vagy a fene se tudja meddig az ilyen es ilyen adatokat tartalmazo csomagok sebesseget lerantja a francba, majd az adott idoben feloldja a korlatot.

Ha a Skypeot lehetett korlatozni akkor a torrentet miert ne.

Persze errol a szolgaltato hallgat mint szar a fuben.
Neki nem erdeke, hogy a felhasznalok baromi nagy adatforgalmat csinaljanak, mert az neki (szolgaltato) penzbe kerul, nem is keves penzbe.

Tehat marad a sunyizas, maszatolas, okoskodas hatha a user nem veszi eszre azt, hogy paran eszreveszik es ennek hangot adnak az meg kit erdekel.
Minket igen, de a szolgaltatot nem.
Vagy megszoksz vagy megszoksz.

Megszokni nem tudsz mert Monortel teruleten nincs mas szolgaltato kivetel par helyen a radios net, UPC teruleten meg ha jol tudom (de ha nem akkor vmi okos kiigazit) a TreKom nem nagyon szokott ADSLlel szorakozni.
twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX
<a href='http://www.supplex.com' target='_blank'>http://www.supplex.com</a>

HoW aBOuT a nIcE bIg CuP oF sHuT tHe fUCk uP?

Ingyen software minden nap. Miért fizetnél ha ingyen is megkaphatod?

Blogom

DeFeNDeR oF THe HaTe

#954 Felhasználó inaktív   twollah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 08:12

Idézet: serpa - Dátum: 2007. ápr. 21., szombat - 19:42

Az Eurocomot ismerem.
Kösz.

Ez az EuroCom szimpatikusnak tunik.
Lehet kiprobalom.
twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX
<a href='http://www.supplex.com' target='_blank'>http://www.supplex.com</a>

HoW aBOuT a nIcE bIg CuP oF sHuT tHe fUCk uP?

Ingyen software minden nap. Miért fizetnél ha ingyen is megkaphatod?

Blogom

DeFeNDeR oF THe HaTe

#955 Felhasználó inaktív   h2so4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 08:24

Idézet: Kenderice - Dátum: 2007. ápr. 22., vasárnap - 1:19

Én nem tudom, mi a faxért hiszitek azt, hogy a szolg. korlátoz itt valamit is

Én nem hiszem hogy korlátoz csak az a helyzet hogy megy le-fel a torrent rendesen aztán egyszercsak valamiért leesik a sebesség!?  Ha észreveszem akkor lecsat ujra csat (van haogy 2x3x) és láss csodát megint megy azzal a tempóval mint elötte.  Ennek szerintetek mi a tachnikai magyarázata. Talán a szerver elfárad és nem tudja tovább az adott ip-nek a kapcsolatot biztosítani. Valoszinüleg amig ujracsatlakozok kicsit kifújja magát mint a sportolók a szünetben. Ha tévedek bocsi. Amugy meg gyertek bringázni a föld napja alkalmából. Lepjük el a fővárost ! Jó hétvégét mindenkinek és teljes sávszélességet! :D  :banana:  :respect:

#956 Felhasználó inaktív   HuNReal 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 303
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 08:36

Idézet: HavocS - Dátum: 2007. ápr. 22., vasárnap - 6:18

Én bármilyen más magyarázatot szívesen elfogadok arra, hogy miért lett teljesen szar a torrent egyik napról a másikra egy csomó embernél még az emelés előtt...

Nos.. Mivel nem csak mi mtt-sek, hanem UPC-s userek is érdekeltek ebben, hiszen ha náluk is gond van, akkor az nálunk is jelentkezik döntő többségben. Igazából azt nem tudom, hogy egyáltalán lehet e korlátozni a p2p forgalmat...?! Nem tudják megkülönböztetni az adatcsomagokat. Mert ugye ha logikusan belegondoltok, akkor látni bentről nem tudják (vagy ha igen, akkor az kémkedés..) de ez időben nem érné meg nekik. A másik lehetőség az, hogy a torrent weboldalak (esetleg torrent tartományt) ip cím csatlakozási sebességét korlátozzák. Ez lehetséges, de ez is hülyeség...  :rolleyes: , mert ugye nap, mint nap nyílnak meg az újjabbnál újjabb oldalak, és azért az se feledjük, hogy van olyan külföldi torrent oldal, mely igencsak jól tudja magát rejteni... De csinálhatnánk az egész letöltési hercehúrcát lopott proxykkal... 
Na most, elmondásotok alapján belföld az viszonylag jól csurog, de külföld az bibi.. Ha ez igaz, akkor ez is ellentmondás, hiszen ha tényleg korlátoznának, akkor épp fordítva történne a dolog, mert 1. Magyar piac nem valami nagy, és azt 100* könnyebb átlátni, mint az egész Világét. 2. A hazai licensz és jogvédők is inkább a Magyar piacot néznék.

Van itt néhány kérdés, amire Mi fórumozók még nem tudjuk a választ. Én inkább arra gondolok, hogy a mostani be nem fejezett emelések miatt lehetséges ez.


HuNReal

#957 Felhasználó inaktív   serpa 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 475
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 08:41

Idézet: twollah - Dátum: 2007. ápr. 22., vasárnap - 7:12

Ez az EuroCom szimpatikusnak tunik.
Lehet kiprobalom.

Mazoistáknak kifejezetten ajánlott  :)
(ez a reklám helye)

#958 Felhasználó inaktív   dnyl 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 884
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 09:57

Idézet: h2so4 - Dátum: 2007. ápr. 21., szombat - 14:05

Akkor mégse hagyjuk  :respect:  mivel nekem a 10/1 megsem közeliti a te uppjaidat. Dunawebes vagy? 4GB napi feltöltés az szerintem pöpec. Akkor lehet lessz piac? Kár hogy a Nyomornet nem igy látja.  :think:

dunaweb persze :D:D:D:D. amugy Eurocomnet Gyömrő. hamarossan lesz monoron is.

amugy meg ez csak a netforgalom, nincsen hálóba kötve a gépem. Eurocom: 768/768. ilyenem van, de 100 kb/s-el megy általában, fel is meg le is.

Szerkesztette: dnyl 2007. 04. 22. 10:01 -kor


#959 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 10:20

Rohej, osztrak chellosnak (chelloxxxxxxxxx.yy.vie.surfer.at) jobban tudom tolteni mint a magyar adsleseknek...

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#960 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 12:20

Idézet: HuNReal - Dátum: 2007. ápr. 22., vasárnap - 8:36

Van itt néhány kérdés, amire Mi fórumozók még nem tudjuk a választ. Én inkább arra gondolok, hogy a mostani be nem fejezett emelések miatt lehetséges ez.

Legyen igazad. Mondjuk éjszaka 100/100k-val ment külföld, szóval van benne valami...
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

Téma megosztása:


  • (151 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó