HWSW Informatikai Kerekasztal: UPC kábeltévé szolgáltatása... - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (311 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 190
  • 191
  • 192
  • 193
  • 194
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

UPC kábeltévé szolgáltatása... Értékeld a témát: ****- 3 szavazás

#3821 Felhasználó inaktív   KuNgZi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 273
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 02. 18:19

vipi dec. 25-én lakers-miami meccs volt élőben

Szerkesztette: KuNgZi 2011. 01. 02. 18:19 -kor

PC: Asus m5a99x EVO R2.0 + FX8120@4Ghz@1.25V + Corsair H100i@2db Coolink Swif2 120p + Corsair Vegeance Blue 2*4GB DDR3 1600Mhz + Asus HD7850-DC2-2GD5-V2 @1100/1475 + OCZ Agility 3@60GB + Samsung 1TB Sata2 + CM 690 ii Advanced/window --- Samsung Galaxy S2 + 32GB Samsung Class10 MicroSD + Samsung MHL Adapter + JIG + OTG kábel

#3822 Felhasználó inaktív   Papesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 02. 19:22

Üzenet megtekintéseIdézet: KuNgZi - Dátum: 2011. 01. 01. 21:16

na az rtl klub nem váltott 16:9-re, a tv 2 szerintem megint nem fog egy jó ideig, mivel új 4:3-as grafikát készített magának

2015 az analóg lekapcsolásának a dátuma, hidd el, hogy nem fogják elsietni a 16:9-et sem.
Papesz

#3823 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 02. 19:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Papesz - Dátum: 2011. 01. 02. 19:22

2015 az analóg lekapcsolásának a dátuma, hidd el, hogy nem fogják elsietni a 16:9-et sem.

A ket nagy kereskedelmi tv analog, foldfelszini koncesszioja a nyaron lejar... az nem hosszabbodott meg az uj torvennyel, akkorra ujra kell targyalni minden parametert (mit fizetnek, kell-e nekik egyaltalan, etc). Csak az m1 analog sugarzasa tolodik ki az uj torveny miatt.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#3824 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 02. 22:33

Üzenet megtekintéseIdézet: KuNgZi - Dátum: 2011. 01. 02. 18:19

vipi dec. 25-én lakers-miami meccs volt élőben

Hmm. Mondjuk én az ismétlést vettem fel, ahogy szoktam... abban egy másodperc 16:9 nem volt... legalábbis az első negyed végéig, ahol most tartok benne. :)

#3825 Felhasználó inaktív   s.attesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 13:09

Nem ismerem az előírásokat, de a csatornakiosztás változásokat nem kell az előfizetőkkel előre közölni? A digitálisról olvastam itt a fórumon (bár arról sem értesítettek előre írásban) és a mediabox-on, de ma reggel meglepődve tapasztaltam, hogy analógról is eltűnt a Hálózat TV és a Pax TV is :mellow:
Aki nem olvassa ezt a fórumot és nincs digitális előfizetése (vagy nem tudja, hogy a box-on üzenetek is vannak), azok honnan tájékozódhattak ezekről a változásokról? A számlalevélen ugyanis csak a Sztár FM kikerülése szerepelt, egyéb változás nem és a www.upc.hu oldalon sincs semmi megemlítve.
Arról nem is beszélve, hogy nem hogy bővítés, hanem megint csatornaszám csökkentés volt :(
Más szolgáltatóknál új csatornákat vezetnek be, a UPC-nél meg folyamatosan csökken a kínálat :(
Ha lenne lehetőség váltanánk a UPC Direct-re inkább, ott tényleg van választék, nem értem miért nem lehet ahhoz hasonló kínálat kábelen is, pedig kábelen még a havidíj is jóval magasabb.

#3826 Felhasználó inaktív   alibabusic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 926
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 13:41

Üzenet megtekintéseIdézet: s.attesz - Dátum: 2011. 01. 03. 13:09

Nem ismerem az előírásokat, de a csatornakiosztás változásokat nem kell az előfizetőkkel előre közölni? A digitálisról olvastam itt a fórumon (bár arról sem értesítettek előre írásban) és a mediabox-on, de ma reggel meglepődve tapasztaltam, hogy analógról is eltűnt a Hálózat TV és a Pax TV is :mellow:
Aki nem olvassa ezt a fórumot és nincs digitális előfizetése (vagy nem tudja, hogy a box-on üzenetek is vannak), azok honnan tájékozódhattak ezekről a változásokról? A számlalevélen ugyanis csak a Sztár FM kikerülése szerepelt, egyéb változás nem és a www.upc.hu oldalon sincs semmi megemlítve.
Arról nem is beszélve, hogy nem hogy bővítés, hanem megint csatornaszám csökkentés volt :(
Más szolgáltatóknál új csatornákat vezetnek be, a UPC-nél meg folyamatosan csökken a kínálat :(
Ha lenne lehetőség váltanánk a UPC Direct-re inkább, ott tényleg van választék, nem értem miért nem lehet ahhoz hasonló kínálat kábelen is, pedig kábelen még a havidíj is jóval magasabb.

Nem tudtad,hogy nem ők vannak az előfizetőkért?
A szarházi multi úgy gondolja,hogy a birka magyar csak fizessen és kussoljon!! :fuck:

Mit számít ezeknek a törvények betartása!!!

#3827 Felhasználó inaktív   LepkeAnti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 13:49

"a csatornakiosztás változásokat nem kell az előfizetőkkel előre közölni""lenne lehetőség váltanánk a UPC Direct-re inkább"Hát itt a lehetőség, mivel ezzel megszegték az ÁSZF-et, a hűségszerződések ellenére bárki lemondhatja a upc-t és válthat másik műholdas szolgáltatásra!!

#3828 Felhasználó inaktív   s.attesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 14:09

Üzenet megtekintéseIdézet: LepkeAnti - Dátum: 2011. 01. 03. 13:49

"a csatornakiosztás változásokat nem kell az előfizetőkkel előre közölni""lenne lehetőség váltanánk a UPC Direct-re inkább"Hát itt a lehetőség, mivel ezzel megszegték az ÁSZF-et, a hűségszerződések ellenére bárki lemondhatja a upc-t és válthat másik műholdas szolgáltatásra!!


Nem a hűségszerződés a probléma, hanem hogy nálunk nincs lehetőség műholdas szolgáltatásra. Társasházban lakunk, a háznak olyan részén, ahová nem telepíthető egyik műholdas szolgáltatás sem :(

#3829 Felhasználó inaktív   M.Greene 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 14:42

Sziasztok!
Lenne egy technikai jellegű kérdésem, 5-6 ezer forintos többszörös árnyékolású scart kábel használata esetén lehet valamilyen képminőség javulásra számítani digitális kábel tv esetén, vagy bőven elegendő a gyári 800 ft-os.
TV: samsung led 6-os széria
DVD lejátszó esetén hasonló kábel váltás eredményezhet valamilyen pozitív változást?

#3830 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 15:04

Üzenet megtekintéseIdézet: M.Greene - Dátum: 2011. 01. 03. 14:42

Sziasztok!
Lenne egy technikai jellegű kérdésem, 5-6 ezer forintos többszörös árnyékolású scart kábel használata esetén lehet valamilyen képminőség javulásra számítani digitális kábel tv esetén, vagy bőven elegendő a gyári 800 ft-os.
TV: samsung led 6-os széria
DVD lejátszó esetén hasonló kábel váltás eredményezhet valamilyen pozitív változást?

Ha van mód hdmi, vagy YUV/RGB használatára, azzal többre mész.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#3831 Felhasználó inaktív   sanya. 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 53
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 15:35

Január 3.-i változásokról: http://www.upc.hu/pd...ZF_20110103.pdf

#3832 Felhasználó inaktív   Ariel 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 16:04

Üzenet megtekintéseIdézet: LepkeAnti - Dátum: 2011. 01. 03. 13:49

"a csatornakiosztás változásokat nem kell az előfizetőkkel előre közölni""lenne lehetőség váltanánk a UPC Direct-re inkább"Hát itt a lehetőség, mivel ezzel megszegték az ÁSZF-et, a hűségszerződések ellenére bárki lemondhatja a upc-t és válthat másik műholdas szolgáltatásra!!


ezzel a kifogassal nem lehet meguszni a huseget. az csak az a'rra vonatkozo hatrany eseten felmondasi indok.
itt egyszeruen fel kell jelenteni vmelyik sohivatalnal ahol jol megb**ak oket par milkaval.

#3833 Felhasználó inaktív   djlacee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 69
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 16:23

A www.upc.hu oldalon levő analóg csatornakiosztás tulajdonképpen mi? Mert se elmúlt állapotot, se jelenlegi állapotot, se jövőbeni állapotot nem tükrözi (gondolom nem kerül vissza a PAX és az Autonómia)
upc Fiber Power 25 + Telefon Bronze + Digital Bronze DVB-C, MinDigTV DVB-T, DVB-S Astra 19,2°+23,5°

#3834 Felhasználó inaktív   djlacee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 69
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 17:45

szóval PAX és Hálózat
upc Fiber Power 25 + Telefon Bronze + Digital Bronze DVB-C, MinDigTV DVB-T, DVB-S Astra 19,2°+23,5°

#3835 Felhasználó inaktív   alibabusic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 926
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 18:21

Üzenet megtekintéseIdézet: sanya. - Dátum: 2011. 01. 03. 15:35

Január 3.-i változásokról: http://www.upc.hu/pd...ZF_20110103.pdf

A közlemény nem= 1 hivatalos ÁSZF-el!!! Mikor került oda? Mert az sem derül ki belőle!!!!

Ezzel csak az a probléma,hogy amire hivatkoznak az ÁSZF 1.sz. melléklet -Digitális Csatornakiosztás- az most 18.20 perckor még mindig a RÉGI állapotot tükrözi!!

Egész nap nem találtak a upc-nél 1 hozzáértő embert,aki átírta volna....?

#3836 Felhasználó inaktív   elmerfudd 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 18:48

Üzenet megtekintéseIdézet: M.Greene - Dátum: 2011. 01. 03. 15:42

Sziasztok!
Lenne egy technikai jellegű kérdésem, 5-6 ezer forintos többszörös árnyékolású scart kábel használata esetén lehet valamilyen képminőség javulásra számítani digitális kábel tv esetén, vagy bőven elegendő a gyári 800 ft-os.
TV: samsung led 6-os széria
DVD lejátszó esetén hasonló kábel váltás eredményezhet valamilyen pozitív változást?



Csak egy kérdés, ha már ilyen led tv-d van akkor miért scart-ban gondolkodsz, amikor van rajta vagy 4 hdmi.

#3837 Felhasználó inaktív   Papesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 21:00

Üzenet megtekintéseIdézet: elmerfudd - Dátum: 2011. 01. 03. 18:48

Csak egy kérdés, ha már ilyen led tv-d van akkor miért scart-ban gondolkodsz, amikor van rajta vagy 4 hdmi.

Pláne hogy még le is írja, hogy digitális adást néz.
Papesz

#3838 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 04. 04:17

Üzenet megtekintéseIdézet: alibabusic - Dátum: 2011. 01. 03. 18:21

A közlemény nem= 1 hivatalos ÁSZF-el!!! Mikor került oda? Mert az sem derül ki belőle!!!!

Ezzel csak az a probléma,hogy amire hivatkoznak az ÁSZF 1.sz. melléklet -Digitális Csatornakiosztás- az most 18.20 perckor még mindig a RÉGI állapotot tükrözi!!

Egész nap nem találtak a upc-nél 1 hozzáértő embert,aki átírta volna....?


Ezt írták nekem, idézem:

"Ügyintéző: Kiss László
2010. december 30.


Tisztelt Elófizetőnk!

A 2010. december 27-i telefonos megkeresésére válaszul, a 2011. január 3-i hatályú csatornakiosztás változással kapcsolatban az alábbitájékoztatást adjuk.
A módosítás által érintett két csatorna (Hálózat, illetve Pax) a szerződésük megszűnése, illetve a 2011. évi elosztással kapcsolatos tárgyalások megszakadása miatt kerültek ki a kiosztásból. Minthogy a jövőben szerződés hiányában nem rendelkezünk jogosítással arra, hogy ezeket a csatornákat elosszuk, 2011. januártól a hivatkozott két csatorna nem szerepelhet programcsomagjainkban. A fentiekben foglaltakon túl változást jelent, hogy a 2010. december 21-én elfogadott, 2011. január 1-jével hatályba lépő új médiatörvény értelmében a Duna 2 Autonómia csatornát alapszolgáltatásként kell elosztanunk szolgáltatásainkban.

A hivatkozott módosításokról előfizetőinket a 2010. december 27-én megjelent közleményben értesítettük, ami a vonatkozó jogszabályoknak megfelel. Vagyis a leírtak értelmében a csatornák kikerülésére objektív, szerződéses okokból került sor, a változással kapcsolatos értesítésre vonatkozó kötelezettségünknek eleget tettünk.

Végezetül tájékoztatjuk, hogy ajánlatát, miszerint egy havi díjmentesség fejében eltekint a módosítás kapcsán felmerült aggályainak az érintett hatóság felé történő bejelentésétől, semmilyen formában nem áll módunkban elfogadni.

Amennyiben bármilyen kérdése van, várjuk e-mailen történő megkeresését a www.upc.hu/email címen, vagy kérjük, forduljon bizalommal ügyfélszolgálatunkhoz, a TeleUPC-hez a 1221-es, helyi tarifával hívható telefonszámon, ahol munkatársaink hétfőtől péntekig 7 és 21 óra között készséggel állnak a rendelkezésére.


Tisztelettel:


Réti György
UPC Magyarország Kft.
Contact Center Igazgató


Továbbá a jogszabályoknak megfelelően tájékoztatjuk, hogy panaszával az alábbi hatóságokhoz fordulhat:
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság: 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25., Telefonszám: +36 1 457 7100, Telefax: +36 1 356 5520;
Hírközlési és Média Biztos: 1525 Budapest, Pf.75, Telefonszám: +36 1 457 7141, Telefax: +36 1 457 7105, e-mail: www.nmhh.hu internetes oldalon (az NHH korábbi oldala/elektronikus ügyintézés menüpont);
Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság: 1088 Budapest, József krt. 6., Központi telefonszám: +36 1 459 4800, Telefax: +36 1 210 4677;
Budapesti Békéltető Testület: Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara, 1016 Budapest, Krisztina krt. 99., Levelezési cím: 1253 Budapest, Pf. 10, Telefonszám: +36 1 488 2131, Telefax: +36 1 488 2186."

Jelzem: December 27-én még semmiféle közlemény nem volt fent a hivatalos oldalon, tehát simán valótlan tartalmú tájékoztatást adtak nekem. Válaszoltam nekik én is :

"Tisztelt Réti György Úr!

Válaszát nem áll módomban elfogadni, mivel Önök az említett csatornákkal kötött szerződések megszűnéséről már december előtt is tudtak, másrészt a szolgáltatónak az előfizetői szerződések lényegi elemét (pl. csatornakiosztás) érintő változásokról 30 nappal előtte közlési kötelezettsége van. Harmadrészt érdekes módon a december 27-i Ön által említett közlemény nem szerepel a hivatalos oldalon. Ezért panaszom továbbra is fenntartom, kérem válaszukat.

Üdvözlettel:
XY Előfizetőjük"

Természetesen az NMHH-nak is bejelentettem. http://www.complex.h...cid=A0300100.TV

Idézet

132. § (1) Az egyedi előfizetői szerződés módosítására az előfizetői szerződés megkötésének szabályai vonatkoznak. Az általános szerződési feltételek lehetővé tehetik az egyedi előfizetői szerződés (2) bekezdés szerinti módosítását.

(2) A szolgáltató az előfizetői szerződést csak az alábbi esetekben jogosult egyoldalúan módosítani:

a) az egyedi előfizetői szerződésben vagy általános szerződési feltételekben foglalt feltételek bekövetkezése esetén azzal, hogy - amennyiben jogszabály vagy elektronikus hírközlésre vonatkozó szabály másként nem rendelkezik - a módosítás nem eredményezheti a szerződés feltételeinek lényeges módosítását;

b) jogszabályváltozás vagy hatósági döntés indokolja; vagy

c) a körülményekben bekövetkezett lényeges változás indokolja.

(3) Lényeges módosításnak minősül különösen a szolgáltatás igénybevételének feltételeire vagy minőségi célértékeire vonatkozó változtatás.

(4) Ha a szolgáltató az általános szerződési feltételekben meghatározott esetekben jogosult az általános szerződési feltételeket egyoldalúan módosítani, köteles a módosításról a hatálybalépését megelőzően legalább 30 nappal az előfizetőket e törvényben foglaltak szerint értesíteni, az előfizetőket megillető felmondás feltételeiről szóló tájékoztatással együtt. Ebben az esetben az előfizető jogosult a módosítás tárgyában megküldött értesítést követő 8 napon belül a szerződés azonnali hatályú felmondására.



Ez alapján törvénysértést követtek el. Ennek betartására pl. a Magyar Telekom nagyon ügyel.

Szerkesztette: zoli62 2011. 01. 04. 04:33 -kor

"Légy szerény mint én..."

#3839 Felhasználó inaktív   Modika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 468
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 04. 08:57

Nekem személy szerint,mint már emlitettem nem fog hiányozni ez a két csatorna.
És mivel sohasem néztem minek fizessek érte.

De ha már 2 csatornát vettek el akkor nem 1 hanem 2 csatornával kellene pótolni.

A másik fele,hogy a Duna 2 ért nem kell fizzetni,úgy hogy pénzt is megspórolnak.
Ha már ingyenes akkor mondjuk a másik csatorna helyett mondjuk a FIX HD-t(akkár sd adásban is)be lehettett volna tenni,mível annak elosztása is ingyenes.
És mindjárt nem lenne akkora a zsongás a 2 csatorna kivétele miatt.
Mert ugye csatorna cserék voltak,de a számuk megmaradt.)

Illetve indult az elmúlt fél évben vagy 5 új csatorna ( Filmbox,Filmbox+,FIX HD, Story 5,Pro 4)de lehetne zenei vonalon is csatornát betteni,(ebbe is belefér a FIX hd,mert elég sok klip is megy rajta)(VH-1,Nóta TV,Muzsika TV,H!T Music channel,Music channnel)

Ez az aszf csuszás akkár az ünnepek miatt is történhetet,de volt már ilyen más szolgáltatóknál is.

Azt nem értem,hogy FIX hd tematikájú csatorna nincs a kinálatban.
Ingyenes!
Nem értem miért nem kerül be?????
Digitálison akkad hely,mivel most is el vettek egy csatornát,meg van 4 db felesleges UPC videótár ajánló csatorna!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szerkesztette: Modika 2011. 01. 04. 09:01 -kor

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása..

#3840 Felhasználó inaktív   alibabusic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 926
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 04. 09:01

Üzenet megtekintéseIdézet: zoli62 - Dátum: 2011. 01. 04. 04:17

A fentiekben foglaltakon túl változást jelent, hogy a 2010. december 21-én elfogadott, 2011. január 1-jével hatályba lépő új médiatörvény értelmében a Duna 2 Autonómia csatornát alapszolgáltatásként kell elosztanunk szolgáltatásainkban.

Ha a törvény értelmében Január 1.-től kellett betenni a Duna 2-őt, akkor miért csak 3.-án tették bele?
Ebből is látszik,hogy a multik lexarják a törvényeket,az ügyfeleket...

Viszont ha megbüntetik őket,akkor meg rajtunk verik le a büntetést!!

Nekem az lenne a javaslatom,hogy ilyenkor a vezért ítéljék el első esetben 30 nap közmunkára!
Majd ha szedegetné az aluljárókban a csikket,szemetet,akkor talán eszébe jutna,hogy nem jó felé haladnak....

ui: A upc oldalán a digitális csatornakiosztás letölthető változata még mindig a régit tartalmazza!!!
Tehát a kóklerok között még mindig nem találtak senkit,aki kijavítaná!!

Téma megosztása:


  • (311 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 190
  • 191
  • 192
  • 193
  • 194
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó