HWSW Informatikai Kerekasztal: UPC kábeltévé szolgáltatása... - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (311 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 280
  • 281
  • 282
  • 283
  • 284
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

UPC kábeltévé szolgáltatása... Értékeld a témát: ****- 3 szavazás

#5621 Felhasználó inaktív   Zoli12345 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 13:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Mykee - Dátum: 2012. 05. 13. 18:00

Kitettem két fájlt erre a helyre:
http://www.acegem.hu/files/tv/

- a digital20120513.xls fájlban összeszedtem, hogy melyik csatorna milyen helyen és modulációval van. Az adatcsatornákat töröltem belőle. Ez azoknak hasznos, akik kézzel kísérleteznének.
- a channel_list_UE40D5500_1101.scm fájl pedig tartalmazza a teljes csatornalistát szlovák beállításokra a Samsung tévékhez (gondolom a D sorozathoz jó, más típusokhoz passzolom). A listából töröltem a fals tévécsatornákat (tehát a CoD típusúakat), a Tesztcsatornákat meghagytam, és készítettem egy 1-es kedvenc listát is, ahol a magyar nyelvű csatornákat és a HD adókat tettem bele a könnyebb csatornaváltáshoz. A lista ABC szerinti sorrendbe van rendezve. Analóg csatornák is vannak benne egyéni rendezésben.

Köszi a fájlokat! Örök hála neked is!
Ma reggelre azt írja az ATV HD, kódolt jel.. Ez mitől lehet? Újra kell keresni? Minden más jó, ez az egy gondolta úgy hogy ő akkor most nem működne. Lehet csak egy csatit újrakeresni úgy, hogy a többi beállítás ne menjen el?
Ha valaki tudja, lécci írja le hogy csináljam. UE27D5000 a tv.
Köszi a választ előre is! :rolleyes:

Szerkesztette: Zoli12345 2012. 05. 14. 13:32 -kor

UPCDigitalGold+MediacardHD+HboMaxPak+Európa+SamsungUe27D5000+Lg42LW4500,FiberPower120

#5622 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 14:03

Zoli: Lehet, hogy próbálkoznak a fiúk, tesztelik a csatornát? :rolleyes:
Különben az tény, hogy picit zavaró, hogy bekapcsoláskor kicsit várni kell még a bootoláson túl is a kódolás miatt, de aztán általában bejön a kép úgy 10 mp után...
Egy csatornát nem tudsz hozzáadni, csak megadod a frekvenciaszámot és a többi értéket a kézi hangolásnál, és az ott talált csatornákat felveszi (ld. táblázatom). Viszont ha látja, hogy van ott csatorna, akkor szerintem ez nem fog változtatni a tényen, bár ki tudja... :unsure: Nekem a csatorna újrakeresése oldotta meg az EPG-ben lévő előnézet gondot.
Lehet, hogy behülyül a tévé a más sorozatú tévékből származó csatornalistától? :blink: Mondjuk az scm fájl egy szimpla ZIP, bele lehet nézni...

Szerkesztette: Mykee 2012. 05. 14. 14:04 -kor

Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#5623 Felhasználó inaktív   Zoli12345 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 14:45

Mykee: Köszi a választ, már megjavult.. Lehet valamit piszkálnak rajta. Bekapcsoláskor kb annyit kell várni,mint amennyit a boxnál kellett, persze amikor nem fagyott le :laugh:
Egy csatornát nem lehet hozzáadni.. Én is erre jutottam, de gondoltam valamit nem tudok, vagy rosszul csinálok :rolleyes:
UPCDigitalGold+MediacardHD+HboMaxPak+Európa+SamsungUe27D5000+Lg42LW4500,FiberPower120

#5624 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 18:19

Gyerekek... Ma sacc 20 perce egy olyan trollal beszéltem az UPC műszaki tanácsadásán, hogy arról bambult! Egyszerűen katasztrófa volt!

Felhívtam, hogy szétesik a kép és ugyan mérjenek be egy jelet a készüléken.

Előzmény: napközben is hívtam az üf szolgálatot és egy hölgy vette fel, aki azonnal mondta, hogyha mondom a kártyaszámot már rá is néz a jelre. Nem volt nálam a kártyaszám, de meglepett a hölgy határozottsága, így biztatóan indult a dolog, de ezért este visszahívtam őket és itt jön a troll a képbe.

Felhívom, és mondom neki, hogy van egy 3.5-ös elosztó a bejövő ágon, egy a modemnek, egy a boxnak. Viszont mivel van mediacardom, ezért az egyik 3.5-ös leosztást ismét osztani kellett 3.5-tel: egy a boxba, egy a tévébe. De a kép szétesik még akkor is, ha a tévét közvetlenül a bejövő jelre kötöm. Tehát: vagy a jelszint kicsi (ami alapból 97-98-on van osztások után!) vagy a zajszint nem jó.
Nagy csend a túlvégen. Már ekkor sejtenem kellett volna, hogy baj van. Majd megszólal, hogy kihúztam-e már a boxot?
Kérdem én: minek húzzam ki a boxot, ha mediacard van a tévében? :blink:
Mire ő: hát nem a boxszal van a baj?
Mire én: nem, a mediacardnál esik szét a kép és ha direktben kötöm bejövőre akkor is.
Nagy csend ismét. Majd hirtelen beleszól: vegyem ki a mediacardot.
Nem értem, minek, de jó, megteszem. Kérdem: a CAM-ot is vagy csak a kártyát? Hát a kártyát.(Olyan kérdések is voltak közben tőlem, hogy nem kell kikapcsolni a tévét? De ő mondta, hogy nem, csak vegyem ki a kártyát) Na jó, kijött a CAM (egyszerűbb volt kivenni), aztán megnéztem, megforgattam, visszadugtam a tévébe. Adás visszajött.
Mondom: ezzel nem javul meg, hiszen zajszint baj van.Mire ő: próbáljunk most újrahangolni. Na itt már kezdtem elveszteni a türelmem, mert az utóbbi egy hónapos tesztben annyiszor hangoltam újra az adókat, hogy a tévé is fejből fújja.
Mondom neki: az már megvolt xedszer. Oké, mondjam a kártya számát. Mondom neki, mert a kolleginával is idáig jutottunk. Közben ment az ATV HD, mert ott reprodukálható volt a dolog, azon tuti szétesett. A következő pillanatban mondja a srác, hogy akkor most a beállításokon nyomjak egy ok-t. Monom neki: mit? Itt olyan nincs. Ezzel egyidőben eltűnt az AXN HD, kiírta, hogy kódolt jel.
Kérdem tőle: micsinált? Elment az AXN HD. Mire ő: de magának SD csomagja van!
Na ekkor majdnem olyat anyáztam, hogy leszakad az ég. Ugyanis a tesztidőszakra megkaptuk az összes HD és külföldi adót és csak egy hete döntöttem, hogy megtartom a kártyát és a szerződést meg sem kaptam, alá sem írtam, de buzgómócsing már beállította.
Jóvan kiscsákó - mondom magamban - nem szúrsz ki velem! Átkapcsolok a sima ATV-re, ami SD-s, de ott is szétesik a kép. Mondom neki: hallgassa hogy elmegy az adás kb. 15 másodpercenként! Na ez már neki is sok volt, elkezdtem zenét hallgatni, hogy tanácskozik. Sacc 2-3 perc után visszaszól: beszélt a kollégákkal és szerinte az adó rossz frekvencián van behangolva. Na ekkor már nem tudtam türtőztetni magam:
- Komolyan mondja? - kérdeztem. - Ha nem azon a frekvencián lenne, be sem jönne az adó!!!! Ráadásul én küldtem be a frekvenciatáblázatot a teszteléskor!
Ekkor kértem a kiszállást, és hangsúlyoztam, hogy olyan kollégát küldjenek, aki zajszintet és jelszintet is tud mérni. Mire ő: oké, a kolléga 12:30 és 16:30 között ki tud menni. Majdnem mondtam valamit, hogy én is dolgozásból élek, de jó, ha ilyen tág határok közt mozog a kolléga ebédidő után, legyen. De akkor tényleg tudjon mérni! - mondtam ismét az utolsó mondatot és a troll megnyugtatott, hogy igen, fog.

Na ha holnap kijön a szerelő és a tévére fogja a hálózat helyet, akkor hozatok vele egy tévét és beköttetem úgy, hogy kiszakad a fal!

Nem hiszem el, hogy bentről nem tudnak jel és zajszintet mérni!

Ja, és remélem az UPC ügyfélszolgálata elolvassa és kikeresi a hangfelvételt a mai nap fél hét körültől, és lesz nevetés odabent, mert ki kellene kupálni a műszakisokat!
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#5625 Felhasználó inaktív   Zoli12345 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 18:59

Mykee: Írd meg a sztorit a upconline@upc.hu címre. Írd meg hogy tesztelő voltál. Ahogy olvassák hívnak, és egyből olyan embert küldenek amilyet kérsz. Tapasztalat, nagyon segítőkészek. :)
UPCDigitalGold+MediacardHD+HboMaxPak+Európa+SamsungUe27D5000+Lg42LW4500,FiberPower120

#5626 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 21:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Mykee - Dátum: 2012. 05. 14. 19:19

Nem hiszem el, hogy bentről nem tudnak jel és zajszintet mérni!

Fel tudnád vázolni, hogy mégis hogyan képzeled el ezt a mérést? Jó, esetleg a kábelmodemedből ki tudná olvasni az értékeket, de ennyi. Talán a mediabox is küld vissza jelstatisztikát, de hogy a tévéd nem fog, az 100%. Imádkozz, hogy a szerelőnél legyen egy millió Forintos DVB-C analizátor...

Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy pont a Te készükeddel soha nem fog működni az ATV-s freki. Műholdvevőkkel dolgozom, ott is találkoztam már nem egy olyan esettel, hogy bizonyos transzpondereken pl. szaggatott a kép és nem lehetett megcsinálni = ergo másik boxot kell használni.

Ezek után kíváncsi leszek, hogy ha valaki mediacardot rendel, hogyan fogja a UPC az ügyfelet kezelni. Mondjuk úgy, hogy ügyfél megrendeli, szerelő kiviszi, kipróbálják a helyszínen, majd ha

a) működik, mediacard marad, aláír, ügyfél happy
b) nem működik, viszlát, magának soha nem lesz ilyen, használja a zúgóboxot
c) nem működik, vesz új tévét, *talán* azzal jó lesz

#5627 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 15. 11:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Zoli12345 - Dátum: 2012. 05. 14. 19:59

Mykee: Írd meg a sztorit a upconline@upc.hu címre. Írd meg hogy tesztelő voltál. Ahogy olvassák hívnak, és egyből olyan embert küldenek amilyet kérsz. Tapasztalat, nagyon segítőkészek. :)

Köszönöm, megkérdeztem őket. Nagyon segítőkészek, csak jókat mondhatok róluk! Sajnálom, hogy a support nem volt ilyen felkészült, mint ők.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#5628 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 15. 11:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Takeshi - Dátum: 2012. 05. 14. 22:48

Ezek után kíváncsi leszek, hogy ha valaki mediacardot rendel, hogyan fogja a UPC az ügyfelet kezelni. Mondjuk úgy, hogy ügyfél megrendeli, szerelő kiviszi, kipróbálják a helyszínen, majd ha

a) működik, mediacard marad, aláír, ügyfél happy
b) nem működik, viszlát, magának soha nem lesz ilyen, használja a zúgóboxot
c) nem működik, vesz új tévét, *talán* azzal jó lesz

Én is bízom benne, hogy sikerül azért megoldani, mert:
- a kártya megy rendesen, no problem
- a jelszint a plafont veri, tehát 97-99 között mozog
- a 100-as MHz-es csatornáknál van egy kis hiba (ezt talán a csatornák átrendezésével is ki lehetne küszöbölni, de ha marad ott, akkor a jelszint vagy minőség)
- a szétesés HD-s csatornáknál is jól tapasztalható (pl. ATV HD, HBO HD), de mivel tegnap a lelkes supportos lekapcsolta, így a könnyű reprodukálás elveszett
- ha erősítettem a jelet, a zaj is erősödött, jobban szétesett a kép.
- ha direktben kötöm be, a szétesés is csökken.

Tehát: zajos a jel, amihez bizony méricskélni kell sajnos, mert leosztások után hiába erősíted a jelet, a zaj is bejön vele. Úgyhogy a hálózatot kell mérni.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#5629 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 15. 13:52

Szerelő itt volt és egy újabb tapasztalattal lettünk gazdagabbak, amit megosztanék veletek is. Persze a lényeg ismét a kábelezésen múlik, és nagyon nem mindegy, hogyan!
A következő derült ki:
- a boxról senki ne kösse az antenna jelét a tévére, ha digitális adást szeretne nézni! Ugyanis ez nálam zavaró tényező volt
- a box mellé egy újabb leágazást kell kötni az első elosztótól. Tehát az eddigi kettest hármasra cserélte a szakember, és olyat tett be, hogy az egyik ága csak 3.5-ös csillapítású volt, ez ment a tévéhez. A másik két ág 7.5-ös csillapítású volt és az egyik a boxba, a másik a modembe megy.
- nem kell már visszirányú szűrő a digit tévé és a box elé
- a tévé így a lehető legjobb jelet kapja, a box meg megelégszik a kapott erősséggel, ami majdnem ugyanannyi, mint a két leosztásommal volt. :rolleyes:

Úgyhogy a tanulság: az elosztón és a kábelezésen múlt ismét, de a tévé érzékenyebb a veszteségre, erősíteni pedig nem jó. Inkább külön kábel kell neki, a box meg legyen Scarton vagy HDMI-n összekötve a tévével.

A szaki pedig nagyon rendes volt, és rossz szavam nincs rá.

Szerkesztette: Mykee 2012. 05. 15. 13:53 -kor

Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#5630 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 15. 18:39

Idézet: Mykee - Dátum: 2012. 05. 15. 14:52

Szerelő itt volt és egy újabb tapasztalattal lettünk gazdagabbak, amit megosztanék veletek is. Persze a lényeg ismét a kábelezésen múlik, és nagyon nem mindegy, hogyan!
A következő derült ki:
- a boxról senki ne kösse az antenna jelét a tévére, ha digitális adást szeretne nézni! Ugyanis ez nálam zavaró tényező volt
- a box mellé egy újabb leágazást kell kötni az első elosztótól. Tehát az eddigi kettest hármasra cserélte a szakember, és olyat tett be, hogy az egyik ága csak 3.5-ös csillapítású volt, ez ment a tévéhez. A másik két ág 7.5-ös csillapítású volt és az egyik a boxba, a másik a modembe megy.
- nem kell már visszirányú szűrő a digit tévé és a box elé
- a tévé így a lehető legjobb jelet kapja, a box meg megelégszik a kapott erősséggel, ami majdnem ugyanannyi, mint a két leosztásommal volt. :rolleyes:

Úgyhogy a tanulság: az elosztón és a kábelezésen múlt ismét, de a tévé érzékenyebb a veszteségre, erősíteni pedig nem jó. Inkább külön kábel kell neki, a box meg legyen Scarton vagy HDMI-n összekötve a tévével.

A szaki pedig nagyon rendes volt, és rossz szavam nincs rá.

Úgy emlékeztem, hogy mellékeltem erről fotót vagy két éve, de ezek szerint csak írhattam róla. Pont így kötötték be.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#5631 Felhasználó inaktív   Goodman 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 15. 21:51

Mediabox (CISCO HD DVR) ma fogta magát, bekapcsoltam standby-ból, hang volt, kép nincs. Kikapcsoltam a hátulján lévő kapcsolóval, visszakapcsoltam, kiírta hogy x % N LOADING majd x % N SAVING, elment 100%-ig, RESET, majd InIt, és fogadott az initial setup menü... Legalább a felvételbeállítok megmaradtak, de ezt így hogy? Ez a box egyébként eddig is csinált már furcsaságokat, timeshiftet ha x perc után visszanézésnél megállítottam, visszaugrott a timeshift elejére. Érdekes mert a lakásban lévő másik boxnál semmi ilyen nincs. Ott a HD csatornák hangerejét nem lehetett egy időben állítani. :Đ

A szoftver rajta 4.0.0.7E2, a hw verzió 1.8. Szerencsére nem késtem le semmit, amíg az 5 perces reset lement, de ha felvettem volna épp, nem lettem volna boldog...

#5632 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 16. 08:54

Akkor lehet, hogy általános szoftverfrissítés van? Bár az én boxom nem ez a típus, viszont egy beprogramozott felvételt este nem vett fel, reggel derült ki. :blink: Még jó, hogy lesz ismétlés, talán azt sikerül...
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#5633 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 18. 05:52

Újabb dologba ütköztem. Legutóbb arról számoltam be, hogy megcsinálták a kábelezést és jó lett az adás. Viszont egyes adóknál még így is előfordul rapszódikus szétesés pl. az AXN és az MGM esetében. Ezek egy frekvencián vannak és amikor megnéztem a minőséget, már csak 98-on mozgott, ami határértéknek tűnik. Más csatornáknál 100-as a minőség.
Úgyhogy előkapom az excelt a hétvégén és beírom egy külön fülre, melyik csatornánál milyen minőséget tapasztalok, mert lehet, hogy központilg kellene kicsit tolni a jelen. Nem sokat, alig pár dB-t (számolásom szerint úgy 1-2, max 5 dB-t). A többi csatornához nem kell nyúlni. Majd elküldöm a tesztelős csapatnak is, remélem, ők tudnak majd kezdeni valamit és továbbítják a felelősöknek. :rolleyes:
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#5634 Felhasználó inaktív   M412305 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 18. 19:46

Sziasztok! Teljesen kétségbe vagyok esve a mediacard beüzemelésével kapcsolatban. A UPC telepítési útmutatóját követve először töröltem a Samsung LE32D550K1 tv beállításait a plug and play funkcióval, utána behangoltam a csatornákat automata hangolással (165 találat), meg is jelentek abc sorrendben, az országot Észtországra állítottam, az epg tökéletesen jelenik meg, a műsorújság is tökéletesen működik, csak az adók kódoltak. A mediacardot is aktíváltattam a upc ügyfélszolgálaton, ennek ellenére a kártyát a CI+ nyílásba helyezve nem történik semmi (a tévén sem jelenik meg semmiféle üzenet a behelyezés után). Próbáltam a kézi hangolást is gyors módban (a 43120 (veszprém) kód megadásával, 346 MHz-en, minden paraméter megadásával, de ott meg nem talált csatornákat. A csatornák kézi hangolását is próbáltam, a megadott csatorna frekvenciákat beállítva, de így sem jártam sikerrel. A kábelszolgáltatók közül hol tudom a UPC-t kiválasztani a d sorozatú samsung tévéken? Aki tud segíteni a problémám megoldásában, annak előre is ezer köszönet. Üdv

#5635 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 18. 21:22

Az első esetben csináltad jól, ugyanis ha megtalálta az összes csatornát, akkor az teljesen jó. A Kódolt jel azért jelenik meg, mert nem tudja dekódolni az adást.
Tehát a következőket nézd meg:
- előbb állítottad be az észtországot és utána hangoltál?
- a kártya jól benne van a CAM-ban (foglalat)?
- a CAM rendesen benne van a tévében?
- a kártya behelyezése után az inicializálás (sacc 5 perc) is megvolt?
- a tévéd a legutolsó firmware-rel rendelkezik?

Ha mindre igen a válasz, hívd fel az UPC-t, hogy nem esetleg elütötték a kártya számát és ezért rosszul lett beregisztrálva nálad. A kártya azonosítóját a Beállítások -> Közös illesztőfelület menüben a kártya adatoknál találod meg. Azt kell bediktálni és ellenőrizni. Ha ott is minden rendben, akkor passzolom, mert más hiba nem lehet.

Ja: UPC-t nem tudsz a tévén kiválasztani, a 346 MHz-cel se próbálkozz, az első hangolás volt a jó. :cool2:

Szerkesztette: Mykee 2012. 05. 18. 21:28 -kor

Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#5636 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 05. 18. 23:31

Idézet: Mykee - Dátum: 2012. 05. 15. 14:52

- a boxról senki ne kösse az antenna jelét a tévére, ha digitális adást szeretne nézni!


Ez nekem mondjuk egyértelmű volt, néha analógnál sem árt, ha így van.
Make love not Wor.

#5637 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 05. 18. 23:32

Idézet: Mykee - Dátum: 2012. 05. 16. 09:54

Akkor lehet, hogy általános szoftverfrissítés van?


Megcsinálta nekem TVnézés és felvétel közben is, örültem neki. Simán kiírta, hogy most ne nyúlj semmihez, aztán újraindult.
Make love not Wor.

#5638 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 05. 18. 23:34

Idézet: Mykee - Dátum: 2012. 05. 15. 12:10

- ha erősítettem a jelet, a zaj is erősödött, jobban szétesett a kép.


Ezt meg egyéb témában is szoktam írni a wifiseknek, meg mindenfelé. Sokan nem értik. Ha jó a jel, akkor lehet erőlködőt betenni, sok felé osztani, még sok méter kábelt osztani házon belül. Ha digit, vagy gyenge a jel, akkor értelme nincs.
Make love not Wor.

#5639 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 19. 05:38

Idézet: Jahno - Dátum: 2012. 05. 19. 00:34

Ezt meg egyéb témában is szoktam írni a wifiseknek, meg mindenfelé. Sokan nem értik. Ha jó a jel, akkor lehet erőlködőt betenni, sok felé osztani, még sok méter kábelt osztani házon belül. Ha digit, vagy gyenge a jel, akkor értelme nincs.

Pedig valahogy meg kel oldani, ha már a bejövő jelet háromfelé kell osztani: egyik a modem, másik a box, harmadik a tévé. Tehát az osztás elkerülhetetlen, és mivel az erősítő nem valami jó ötlet ilyenkor, akkor mi a teendő? Nem központilag kellene megtolni kicsit?
Ma remélem lesz időm, hogy összeírjam, melyik frekvencia mennyire erős egy ilyen leosztás után, hogy mennyire kellene még javítani.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#5640 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 19. 05:42

Idézet: M412305 - Dátum: 2012. 05. 18. 20:46

Aki tud segíteni a problémám megoldásában, annak előre is ezer köszönet. Üdv

Gondolkodtam még a problémádon, és nagyon nagy a valószínűsége, hogy a CAM (tehát a foglalat) nincs jól bedugva a tévédbe. Felfelé legyen a nyíllal jelölt rész és nem erővel, de picit meg kell nyomni a végén. Ha laptopba tettél már PCMCIA kártyát, akkor olyan érzés. Tehát be kell tolni a tüskesorra.
Azért gondolom, hogy ez van, mert a tévé nem csinálta meg az első, hosszabb felismerést. Mivel D sorozatról van szó, így szerintem simán fel kell ismernie.

Szerkesztette: Mykee 2012. 05. 19. 05:42 -kor

Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

Téma megosztása:


  • (311 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 280
  • 281
  • 282
  • 283
  • 284
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó