HWSW Informatikai Kerekasztal: Nyelvtanulás / nyelvvizsga általában - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (14 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Nyelvtanulás / nyelvvizsga általában Korábban "Angol nyelvvizsga" Értékeld a témát: -----

#211 Felhasználó inaktív   iljicSke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.388
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 13:01

Nekem most lett meg az angol közepem (BME-s), könnyünek éreztem. Szerintetek mi a reálisabb terv, továbbmenni felsőre angolból vagy elkezdeni egy másik nyelvet ? Másik nyelvként nekem a spanyol és az arab jöhet szóba, ez a kettő érdekel.
I cry, when Angels deserve to die

Az Everesttől Zanzibárig


6121m

#212 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 13:09

Idézet: iljicSke - Dátum: 2007. ápr. 22., vasárnap - 13:01

Nekem most lett meg az angol közepem (BME-s), könnyünek éreztem. Szerintetek mi a reálisabb terv, továbbmenni felsőre angolból vagy elkezdeni egy másik nyelvet ? Másik nyelvként nekem a spanyol és az arab jöhet szóba, ez a kettő érdekel.

Én tovább mennék felsőre, majd utánna egy új nyelv. Persze csábító egy új nyelv most, de a felsőfok még sokat hozhat, sztem érdemes folytatni, és majd utánna ráér egy új nyelv. :)
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#213 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 22. 13:58

Idézet: Socket - Dátum: 2007. ápr. 22., vasárnap - 13:49

Én elvileg ebből készülök, csak középre. Tanárom azt mondta jó, gondolom arra gondolt, hogy nem annyira nehéz, nekem mutatott feladatokat, és nekem sem tünt nehéznek. De ha gondolod majd megkérdezem tőle mit mond a felsőfokra.

Kössz, megkérdezheted majd. Iljicske, egyetértek Sockettal, szerintem ha már ideáig eljutottál, fejleszd tovább! Én is most pont ugy vagyok ahogy te.

Az igaz, hogy az origósat nem fogadják el külföldön? Mert én ezt nem tudtam és arra mentem...

Szerkesztette: Dextrose 2007. 04. 22. 14:08 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#214 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 12:12

49 százalék lett a rigó utcai irásbeli. Ez még tán alapfokot se ér.

Eddigi készületeim:

6 hónap telces felkészítő
újabb 6 hónap telces felkészítő
8 hónap rigó utcai felkészítő
1 hónap magántanár
folyamatos itthoni mélyítés

Voltam eddig 1 telcesen + 2 rigó utcain.

Eddig egyik sem sikerült, csak a telces alapfokja, de az is igen alacsony lett.
Hülye lennék a nyelvhez? (pedig az angolt értem, ezt ki merem jelenteni.)
Lehet hogy az egyedüli megoldás 5 év folyamatos külföldi kinntartózkodás.

Szerkesztette: Dextrose 2007. 05. 15. 12:15 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#215 Felhasználó inaktív   EGOKA 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.937
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 12:15

Azért nem ilyen dorús a helyzet. Rigó utcához, Rigó streeti felkészítés kell. De, ha voltál, akkor nem értem.

Jó, h ÉN lassan 7 éve csináltam, de nem hinném, h azóta sokat változott volna.

Amúgy ilyenkor nincs pénzvissza gari?
<b>If you can't be famous, be infamous</b>
<a href='http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/' target='_blank'>Megmentésre érdemes helyek</a>

#216 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 12:17

Idézet: EGOKA - Dátum: 2007. máj. 15., kedd - 13:15

Azért nem ilyen dorús a helyzet. Rigó utcához, Rigó streeti felkészítés kell. De, ha voltál, akkor nem értem.

Jó, h ÉN lassan 7 éve csináltam, de nem hinném, h azóta sokat változott volna.

Amúgy ilyenkor nincs pénzvissza gari?

Nincs...az, hogy az ember kijár egy tanfolyamot, még nem garancia arra, hogy sikerül a vizsga. Viszont én tényleg ugy érzem ennyi a maximum tőlem...jobbra nem tudnám már megcsinálni.

Szerkesztette: Dextrose 2007. 05. 15. 12:18 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#217 Felhasználó inaktív   EGOKA 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.937
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 12:20

Idézet: Dextrose - Dátum: 2007. máj. 15., kedd - 13:17

Nincs...az, hogy az ember kijár egy tanfolyamot, még nem garancia arra, hogy sikerül a vizsga. Viszont én tényleg ugy érzem ennyi a maximum tőlem...jobbra nem tudnám már megcsinálni.

Ezt mondjuk kizártnak tartom.

Az könnyen lehet, h Neked kicsit másabb tanulási módszer kell, mint a többiekenek, és ezért nem ment.

Szerintem most pihizz egyet. Aztán keress másik tanárt, aki más módszerrel tanít majd. Tuti leglesz! :)
<b>If you can't be famous, be infamous</b>
<a href='http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/' target='_blank'>Megmentésre érdemes helyek</a>

#218 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 12:26

Idézet: EGOKA - Dátum: 2007. máj. 15., kedd - 13:20

Ezt mondjuk kizártnak tartom.

Az könnyen lehet, h Neked kicsit másabb tanulási módszer kell, mint a többiekenek, és ezért nem ment.

Szerintem most pihizz egyet. Aztán keress másik tanárt, aki más módszerrel tanít majd. Tuti leglesz! :)

Kössz. Hát megpróbálom mindenképp, ha ötödszörre sem sikerül bizisten megveszem :D
Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#219 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 12:28

Rigot szvsz felesleges eroltetni... edesapam anyanyelvi szinten beszel angolul es meghuztak Rigo felsofokon. En inkabb Telcet ajanlanam, ha konyebb kell, ha nehezebb akkor pitman. Nekem van egy Telc felso, es egy pitman kozep es egy felsofok. (Azert van ketto felso, mert a pitmant nem fogadtak el magyarorszagon, nemtudom mar milyen indokkal...)
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#220 Felhasználó inaktív   EGOKA 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.937
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 12:32

Amúgy szerintem is jobb elkerülni a Rigót, ha lehet. Az azért elég húzós. Franciából a BME-n voltam, de az tök könnyű volt. Gondolom az angol is hasonló lehet (persze ez is 6 éves tapasztalat).

Szóval passz, h mi van ott. ELTEről tudok nyilatkozni, de gondolom az senkit sem érdekel. :D
<b>If you can't be famous, be infamous</b>
<a href='http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/' target='_blank'>Megmentésre érdemes helyek</a>

#221 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 12:36

Idézet: Dextrose - Dátum: 2007. máj. 15., kedd - 13:12

1 hónap magántanár

Erről mesélhetnél bővebben. Kirúgott? Kirúgtad?
:eek:
Business as usual. We fucked up everything.

#222 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 13:13

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2007. máj. 15., kedd - 13:36

Erről mesélhetnél bővebben. Kirúgott? Kirúgtad?
:eek:

Az utolsó 8 hónapos tanfolyam utolsó hónapjában párhuzamosan jártam magántanárhoz is.
Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#223 Felhasználó inaktív   gene 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 19:50

Idézet: Dextrose - Dátum: 2007. máj. 15., kedd - 14:13

Az utolsó 8 hónapos tanfolyam utolsó hónapjában párhuzamosan jártam magántanárhoz is.

szerintem ez hülyeség volt, 2 tánár 2 féle tanítási módszer...

amúgy, ha megmondod a magántanárnak, h te origo-n akarsz vizsgázni, akkor biztos lesz neki egy rakat origos vizsgatesztje, amit tudtok gyakorolni...
PSN ID: geneMTS

A férfiak és a fiúk között nincs más különbség, csak a játékok ára. // A munka nem f@sz, állhat napokig.[/center]

#224 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 20:12

Én jó 1,5 -lehet több- hónapja járok nyelvtanárhoz, és valószínű augusztus végén megyek nyelvvizsgázni középből, ha gondolod én ajánlom a tanárom, szerintem jól tanít. :)
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#225 Felhasználó inaktív   Gaspy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.697
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 13. 10:03

Na én most szombaton megyek ECL középfokúra angolból...
Esetleg csinált már valaki ilyet?mik a tapasztalatok, nehéz volt?vettem egy ilyen ecl-es próbafeladat gyűjteményt,amiben mindegyik feladattípusból van 10.Azért akadnak köztük elég nehezek is :( Remélem a vizsga könnyebb lesz... :D

Szerkesztette: Gaspy 2007. 06. 13. 10:03 -kor

Asus A7N8X rev 2.0, AMD Athlon XP 3200+, 2*512 Mb DDR400 RAM(Samsung+Hynix), Chaintech 6800GT, 200GB Samsung PATA 133+60GB Samsung PATA 100, LG DVD-ROM, NEC 4550A DVD-RW(black), SB Live! 24 bit, Creative Inspire P5800 5.1, LG 1730B TFT, Macron 400W, Windows XP hun with Service Pack 2

#226 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 13. 10:50

Idézet

Csak hogy szummazzam a velemenyemet... magyaroszagon a kozepfoku eleg. Kint a felsofoku SEM. Szerintem. Jo, ahhoz eleg barmi, hogy megkerdezd merre van a St. Johns, vagy mittomen, de normalis szinto tarsalgashoz a kozepfok harmatgyenge


na mondjuk ezzel nem értek egyet. Amerikai cégnél dolgozok, az irodákban és a részlegünkön (IT) szinte fele-fele arányban vagyunk magyarok, illetve külföldiek (spanyol menedzserek, indiai fejlesztők, stb).
Minden írott kommunikáció angol nyelven folyik, mivel az összes email általában több náció képviselőit is érinti (ergó cc-zni kell minden levelet szinte mindenkihez). Ráadásul nekem spec a főnököm lengyel, a menedzserem meg spanyol, akikkel szintén angol ugye az alap (hozzáteszem, nem gyenge egy lengyeltől hallani az angolt, sem egy spanyoltól :D ).

De azt aláírom, hogy a társalgási angolhoz szerintem elég egy középfokú - nem kell oda felsőfok vagy über-anyanyelvi szint. Még ahhoz sem, ha kint élsz (anyám 1 évet tanult intenzív oktatásban, és úgy ment ki hónapokra - simán leállt az utca emberével dumálni bármiről) - és ez tapasztalat. Nap mint nap beszélek (sokszor mikor call van vagy meeting akár órákon keresztül is) külföldiekkel, többek közt angolokkal és amerikaiakkal, lengyelekkel, indiaiakkal, stb... és nem érzem azt, hogy velük csak felsőfoknál magasabb angollal tudnám megértetni magam.

Annó mikor felvételiztem a cégnél az interjú egy része (kb fél óra) angolul volt. Szépen el is beszélgettem mindenkivel, holott kb tanultam 4 évet angolt, plusz saját magam még mellette, de hozzáteszem, alapvetően németes vagyok (goethe 'C' -vel). Ehhez képest az interjú után megkérdezték, hogy miért csak angol társalgási szintet írtam be - én meg mondtam, hogy mivel nincs belőle még nyelvvizsgám, ezért csak ezt - erre azt a választ kaptam, hogy ez nem nyelvvizsga-függő, és hogy jobban beszélek, mint a legtöbb középfokkal rendelkező ember.

-C0pp3rM!n3-

#227 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 13. 21:37

Ma voltam ESOL CAE vizsgán. Nem kívánom senkinek 930-tól 1630-ig. 1 óra szünet 13-14 között.

#228 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 13. 21:53

Coppermine, ez lehet ceg fuggo is. En angol cegnel dolgozom kint angliaban. Es nem... amikor eloszor eltem kint kozepfokuval akkor az nem volt eleg. Elni igen. Dolgozni nem... en ezt tapasztaltam sajat magamon. Van 2 felsofokum mindketto 90+ szazalekos es kint elek mar evek ota angliaban... es meg mindig azt erzem, hogy bizony kell tanuljak. De mint mondtam, ez abszolut hely fuggo. Egy magyarorszagon levo cegnel elfogadjak a kozepet, az biztos... itt semmilyen nyelvvizsgat nem kertek csak azt, hogy tudjunk beszelni. Namost egy technikai munkakorben ha nem abszolut pontosan fejezed ki magad akkor megette a fene a munkadat.

Azt elismerem, hogy egy _eros_ kozeppel mar ellehet indulni... ugyis sok tudas csapodik meg ra az emberre. Azalatt ellehet menni pizzafutarnak meg mosogatofiunak...
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#229 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 13. 22:15

Idézet

Coppermine, ez lehet ceg fuggo is

Ez igaz - az én esetemben ez a cég a GE.

Amúgy nálunk sem kértek semmilyen nyelvizsgát, de kérték ,hogy írjuk oda, ami van.
Hozzáteszem az itt dolgozók nagy része nagyon durván beszél angolul - évek óta szinte napi 8-10 órában folyamatosan használják - nem is csodálkozok rajta.

-C0pp3rM!n3-

#230 Felhasználó inaktív   padawan 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.929
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 14. 06:43

Idézet: Coppermine - Dátum: 2007. Jun. 13., Wednesday - 11:50

De azt aláírom, hogy a társalgási angolhoz szerintem elég egy középfokú - nem kell oda felsőfok vagy über-anyanyelvi szint.

Szerintem mar ott kezdodik a kulonbseg hogy kinek mit jelent a kozep illetve felsofok. Ez egy nagyon rossz kategorizalasa a nyelvtudasnak. A kozepfok semmit sem er (es semmit se jelent), a felso meg talan annyit hogy "na igen, o talan tudja kozepfokon az angolt" :p

Szemely szerint en 2 modon csoportositani: tud/nemtud - azaz aki tud folyekonyan, ertelmesen, kirivo nyelvtani hibak nelkul folyamatosan tarsalgoni es a aki nem.

(Jo persze ilyen csoportokra nemlehet nyelvvizsgarendszert epiteni)

Nekem amugy van egy rigo utcai kozepem (mar vagy 6-7 ev tavlatabol), egy IH-s szakmai (uzleti) kozep (ez meg egy hatalmas vicc, majdnem teljesen hetkoznapi dolgok voltak az egeszben) es legutobb egy IH-s felso, de aztis csak a +10 pontert :)
Kar hogy mind angol :D

Na mind1, osztol mar telleg elkezdem(-folytatni) a kovetkezot :p
Lenovo N200 /w Ubuntu x64 -- Playstation 3 /w Samsung LE37A656 -- Nokia E63 /w BH-606

Téma megosztása:


  • (14 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó