HWSW Informatikai Kerekasztal: Nyelvtanulás / nyelvvizsga általában - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (14 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Nyelvtanulás / nyelvvizsga általában Korábban "Angol nyelvvizsga" Értékeld a témát: -----

#241 Felhasználó inaktív   Gaspy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.697
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 18. 11:09

Ma 4-kor szóbeli :fear:  :)
Asus A7N8X rev 2.0, AMD Athlon XP 3200+, 2*512 Mb DDR400 RAM(Samsung+Hynix), Chaintech 6800GT, 200GB Samsung PATA 133+60GB Samsung PATA 100, LG DVD-ROM, NEC 4550A DVD-RW(black), SB Live! 24 bit, Creative Inspire P5800 5.1, LG 1730B TFT, Macron 400W, Windows XP hun with Service Pack 2

#242 Felhasználó inaktív   OnLány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.956
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 18. 11:22

Idézet: Gaspy - Dátum: 2007. jún. 18., hétfő - 12:09

Ma 4-kor szóbeli :fear:  :)

Hajrá, remélhetőelg ez jobban fog menni Kép
Azt mondják, az ember az, amit megeszik ("ételed az életed"). Ha ez így van, miért van az, hogy a manapság már szinte mindenben megtalálható tartósítószerek fogyasztása ellenére is korán halálozunk el?

#243 Felhasználó inaktív   Gaspy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.697
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 18. 11:30

jaja remélem :respect:
Asus A7N8X rev 2.0, AMD Athlon XP 3200+, 2*512 Mb DDR400 RAM(Samsung+Hynix), Chaintech 6800GT, 200GB Samsung PATA 133+60GB Samsung PATA 100, LG DVD-ROM, NEC 4550A DVD-RW(black), SB Live! 24 bit, Creative Inspire P5800 5.1, LG 1730B TFT, Macron 400W, Windows XP hun with Service Pack 2

#244 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 18. 12:08

Idézet: Gaspy - Dátum: 2007. jún. 18., hétfő - 12:30

jaja remélem :respect:

gyerünk-gyerünk, menni fog!!! :up:  :respect:  ;)

én annó mikor németből voltam goethe-zni, a szóbeliről negyed órát késtem lazán :D

-C0pp3rM!n3-

#245 Felhasználó inaktív   Gaspy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.697
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 19. 10:37

Na hát a szóbeli szerintem meglesz legalábbis remélem :)
Eléggé általános témát kaptunk,időjárás,szórakozás,kultúra...
Asus A7N8X rev 2.0, AMD Athlon XP 3200+, 2*512 Mb DDR400 RAM(Samsung+Hynix), Chaintech 6800GT, 200GB Samsung PATA 133+60GB Samsung PATA 100, LG DVD-ROM, NEC 4550A DVD-RW(black), SB Live! 24 bit, Creative Inspire P5800 5.1, LG 1730B TFT, Macron 400W, Windows XP hun with Service Pack 2

#246 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 19. 10:42

Idézet: Gaspy - Dátum: 2007. jún. 19., kedd - 11:37

Na hát a szóbeli szerintem meglesz legalábbis remélem :)
Eléggé általános témát kaptunk,időjárás,szórakozás,kultúra...

azjó :) reméljük meglesz :)

-C0pp3rM!n3-

#247 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 25. 12:06

Sziasztok!

Most úgy alakulnak a dolgaim, hogy lehet, hogy elmennék néhány hónapra Angliába vagy Írországba angolt tanulni és dolgozni, egy ilyen work & study program keretein belül. Én az Insideword honlapján találtam ilyeneket. Az érdekelne, hogy van e olyan valaki aki már csinált valami hasonlót, részt vett e ilyen work & study programban? Érdekel minden tapasztalat az ilyenekkel kapcsolatban. Egyébként röviden arról van szó, hogy odakint van egy 2 vagy 4 hetes angol nyelvtanfolyam (bizonyos helyeken 3 hetes is van) és utána  kell/lehet dolgozni, általában vendéglátásban, szállodákban, ilyesmi helyeken. A legtöbb helyen a tanfolyam elvégzése után 3 állásinterjút biztosítanak, ahol azt mérik fel elsősorban hogy mennyire kommunikálsz jól angolul és hogy mennyire vagy motivált, meg ilyesmi, szakmai gyakorlat nem kell. :) De van olyan hely ahol garantált a munka már a kiutazás előtt, ott viszont nem lehet válogatni, amit felajánlanak azt el kell fogadni. A kint keresett pénzből nem lehet hűde nagyon jól élni, (általában az kinti minimál bért fizetik, ami kb 260e Ft per hó) igazából arra jó főleg a dolog, hogy amíg kint van az ember addig anyanyelvi környezetben használja mindennap a nyelvet és így fejlődjön.
A tanfolyam rész az ok, ott levan fixálva minden, a kinti nyelviskola segít szállást találni és ők közvetítik a már említett 3 állás interjús lehetőséget is, nekem az ütött szöget a fejemben, hogy mi van ha valami nagyon lepra helyen ajánlanak munkát ahol semmi kedvem nem lenne soha az életben akárcsak egy percig is dolgozni. Jó, valszeg nem így van de azért ez is benne van. Ezért is érdekelne minden esetleges tapasztalat ezzel az egész témával kapcsolatban.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#248 Felhasználó inaktív   Solano 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 435
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 25. 12:11

Jut eszembe életemben nem beszéltem olyan rosszul angolul mint a nyelvvizsgán és iszonyúan éreztem magam, de meglett (még 2003 ban).
He, who controls the past
commands the future.

He, who commands the future
conquers the past.
                    George Orwell

#249 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 10. 11:11

Ebből kéne nyelvvizsgázni  :D

http://hu.wikipedia....iki/Noval_nyelv

Idézet

Közel 150 szóból áll

Szerkesztette: Dextrose 2007. 08. 10. 11:11 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#250 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 01. 13:12

Megint nem sikerült a nyelvvizsgam.

Ez már a hetedik alkalom volt. ITK-Origon voltam. Ki merem jelenteni hogy tudtam és értettem minden
feladatot, és mostmar biztos vagyok benne hogy nem ugy javítanak ahogy kellene.

A nyelvtani tesztet hárman oldottuk meg jol átgondolva, folyamatosan tanácskozva (a tanárok kimentek), és minimalis pontot adtak rá. A forditas, szövegértés tök érthető, egyertelmű volt, az utolagos egyeztetések alapján minden feladat megoldása jónak bizonyult.

A fogalmazáshoz nyelvtani könyvek példamondatait másoltam ki (két különböző könyvből másolgattam a pad alatt mondatokat), mert ennyire lehetett puskazni, és alig kaptam rá pontot!!

Mocskos szemetek akik javítanak az origónál.  :reklamacio:  Megyek a pannont megprobálom.

Szerkesztette: Dextrose 2007. 12. 01. 13:15 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#251 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 01. 13:16

Idézet: Dextrose - Dátum: 2007. dec. 1., szombat - 14:12

Megint nem sikerült a nyelvvizsgam.

Ez már a hetedik alkalom volt. ITK-Origon voltam. Ki merem jelenteni hogy tudtam és értettem minden
feladatot, és mostmar biztos vagyok benne hogy nem ugy javítanak ahogy kellene.

A nyelvtani tesztet hárman oldottuk meg jol átgondolva, folyamatosan tanácskozva (a tanárok kimentek), és minimalis pontot adtak rá. A forditas, szövegértés tök érthető, egyertelmű volt, az utolagos egyeztetések alapján minden feladat megoldása jónak bizonyult.

A fogalmazáshoz nyelvtani könyvek példamondatait másoltam ki (két különböző könyvből másolgattam a pad alatt mondatokat), mert ennyire lehetett puskazni, és alig kaptam rá pontot!!

Mocskos szemetek akik javítanak az origónál.  :reklamacio:  Megyek a pannont megprobálom.

Attól, hogy ma már annyi a nyelvvizsgakötpont mind égen a csillag még nem biztos hogy minőségi javulást is hoztak ezek magukkal. Szvsz felejtsd el ezt az origós bandát és csinálj nemzetközit, én a Trinityt ajnánlom, a világ 62 országában elismerik autómatikusan honosítás nélkül.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#252 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 01. 14:05

Idézet: Dextrose - Dátum: 2007. dec. 1., szombat - 13:12

Megint nem sikerült a nyelvvizsgam.

Ez már a hetedik alkalom volt. ITK-Origon voltam. Ki merem jelenteni hogy tudtam és értettem minden
feladatot, és mostmar biztos vagyok benne hogy nem ugy javítanak ahogy kellene.

A nyelvtani tesztet hárman oldottuk meg jol átgondolva, folyamatosan tanácskozva (a tanárok kimentek), és minimalis pontot adtak rá. A forditas, szövegértés tök érthető, egyertelmű volt, az utolagos egyeztetések alapján minden feladat megoldása jónak bizonyult.

A fogalmazáshoz nyelvtani könyvek példamondatait másoltam ki (két különböző könyvből másolgattam a pad alatt mondatokat), mert ennyire lehetett puskazni, és alig kaptam rá pontot!!

Mocskos szemetek akik javítanak az origónál.  :reklamacio:  Megyek a pannont megprobálom.

Origo-val mit akarsz? Semmire nem jó, és még nem is fogadják el külföldön, ráadásul a javítási módszereik ismertek. Anno tanárom bement megnézni a sajátját, mert őt is elkenték először. Nem is volt kijavítva, csak nem felelt meg aztán kész. Biztos megunták a javítást.
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#253 Felhasználó inaktív   Bujdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.838
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 01. 17:23

Idézet: Dextrose - Dátum: 2007. dec. 1., szombat - 13:12

Megint nem sikerült a nyelvvizsgam.

Ez már a hetedik alkalom volt. ITK-Origon voltam. Ki merem jelenteni hogy tudtam és értettem minden
feladatot, és mostmar biztos vagyok benne hogy nem ugy javítanak ahogy kellene.

A nyelvtani tesztet hárman oldottuk meg jol átgondolva, folyamatosan tanácskozva (a tanárok kimentek), és minimalis pontot adtak rá. A forditas, szövegértés tök érthető, egyertelmű volt, az utolagos egyeztetések alapján minden feladat megoldása jónak bizonyult.

A fogalmazáshoz nyelvtani könyvek példamondatait másoltam ki (két különböző könyvből másolgattam a pad alatt mondatokat), mert ennyire lehetett puskazni, és alig kaptam rá pontot!!

Mocskos szemetek akik javítanak az origónál.  :reklamacio:  Megyek a pannont megprobálom.

Szedj fel egy kis szakmai nyelvet (100-150 szó), és menj el valamelyik egyetemen működő vizsgaközpontba...
Szerintem ott "kicsit" lazább a szigor! :D

#254 Felhasználó inaktív   gene 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 01. 17:49

BME-set próbáld meg...
PSN ID: geneMTS

A férfiak és a fiúk között nincs más különbség, csak a játékok ára. // A munka nem f@sz, állhat napokig.[/center]

#255 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 02. 02:10

Idézet: Dextrose - Dátum: 2007. dec. 1., szombat - 12:12

Megint nem sikerült a nyelvvizsgam.

Ez már a hetedik alkalom volt. ITK-Origon voltam. Ki merem jelenteni hogy tudtam és értettem minden
feladatot, és mostmar biztos vagyok benne hogy nem ugy javítanak ahogy kellene.

A nyelvtani tesztet hárman oldottuk meg jol átgondolva, folyamatosan tanácskozva (a tanárok kimentek), és minimalis pontot adtak rá. A forditas, szövegértés tök érthető, egyertelmű volt, az utolagos egyeztetések alapján minden feladat megoldása jónak bizonyult.

A fogalmazáshoz nyelvtani könyvek példamondatait másoltam ki (két különböző könyvből másolgattam a pad alatt mondatokat), mert ennyire lehetett puskazni, és alig kaptam rá pontot!!

Mocskos szemetek akik javítanak az origónál.  :reklamacio:  Megyek a pannont megprobálom.

Miért mész vissza hétszer ugyanoda?

#256 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 02. 09:52

Idézet: Capri - Dátum: 2007. dec. 2., vasárnap - 3:10

Miért mész vissza hétszer ugyanoda?

Mert ott már megvan a szóbeli.
Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#257 Felhasználó inaktív   critical_source 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 703
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 02. 10:25

Én is az origónál tettem le a közép szóbelit, írásbelit majd jövő év elején. Azért Origóra mentem, mert azt mondták, hogy ebben az évben nagyon megnehezítették a tavalyihoz képes a TELC nyelvvizsgát. Én meg úgy vagyok vele, hogy inkább legyen origo-s nyelvvizsgám, minthogy még többször próbálgassam a TELC-et. Aztán ha kel majd a nemzetközi, akkor lerakom azt is. Inkább most az volt a fontos, hogy az érettségibe is legyen plussz pont.

#258 Felhasználó inaktív   skeeter 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 04. 15:50

Idézet: Dextrose - Dátum: 2007. dec. 2., vasárnap - 8:52

Mert ott már megvan a szóbeli.

Jesus Dextrose :)

Minek szivatod magad a Rigó utcával? Kalap sz..t sem ér már, ráadásul direkt szivatnak. Menj el bárhova máshova, ahol nem azt nézik mit NEM tudsz. (Euro, TELC, stb... - bár ez elég nehéz lett).

Javaslom kiindulásnak ezt az  oldalt: http://www.angolnyelvtanitas.hu/

Jó tipp, hogy szedj fel egy kis szakmai szókincset, és menj el egy gazdasági nyelvvizsgára, a nyelvtan kb. 20x egyszerűbb.

#259 Felhasználó inaktív   skeeter 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 04. 15:53

"A fogalmazáshoz nyelvtani könyvek példamondatait másoltam ki "

Mondjuk erre lehet hogy egy kicsit allergiásak lettek, nyilván ők is ismerik az ilyen típusú mondatokat. Mondjuk az az alapelvem, hogy aki könyvekből másolgat, annak ne legyen nyelvvizsgája, bár valahogy én is lenyomtam a német szakmait, pedig nem állítom hogy penge vagyok németből. Az viszont tény, hogy köszönhetően az ostoba nyelvvizsgakötelezettségeknek a vizsgáztatás komoly üzletté vált, főleg a diploma para miatt.

#260 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 19. 15:22

Végre sikerült :)
Mondjuk már hetedszerre ideje volt! (1×TELC, 6×Origo)
A Pannonon voltam, 73% lett.

Megyek megprobálom a felsőt is. Abbol május 31 én lesz vizsga.

Szerkesztette: Dextrose 2008. 04. 19. 15:22 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

Téma megosztása:


  • (14 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó