HWSW Informatikai Kerekasztal: Lakásfelújítás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (111 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Lakásfelújítás Korábbi "Utólagos hőszigetelés" Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 06:31

Kéne egy kis segítség, talán nem csak nekem. Fa vagy műanyag ablak/ajtó a jobb? 3-5-7 mm-es legyen a külső (hungarocell?)lemez?
kb 100m2 ilyen külső szigetelés mennyibe kerülhet reálisan?
100e forint/1,8x2,4-es komplett ablakra az jó ár, vagy csak nem találtam meg.....
Persze, hogy utánanéztem én is, de (ugyanazokra a paraméterekre) 2-3szoros áreltéréseket találtam, ugyhogy ha valaki már végigjárta ezt a hercehurcát, megoszthatná itt tapasztalatait.
:respect:
Business as usual. We fucked up everything.

#2 Felhasználó inaktív   _Mike_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.519
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 07:12

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 7:31

Kéne egy kis segítség, talán nem csak nekem. Fa vagy műanyag ablak/ajtó a jobb? 3-5-7 mm-es legyen a külső (hungarocell?)lemez?
kb 100m2 ilyen külső szigetelés mennyibe kerülhet reálisan?
100e forint/1,8x2,4-es komplett ablakra az jó ár, vagy csak nem találtam meg.....
Persze, hogy utánanéztem én is, de (ugyanazokra a paraméterekre) 2-3szoros áreltéréseket találtam, ugyhogy ha valaki már végigjárta ezt a hercehurcát, megoszthatná itt tapasztalatait.
:respect:

Komplett rendszernek a külső hőszigetelésre ott van a Nikecell Dryvit. Ebbe beletartozik a "hungarocell", a rabicháló, valamint a nemesvakolat. 3-5-7 mm szvsz kevés lesz, inkább cm-ben kellene ezt gondolni. De függ attól is, hogy miből van az épület, amit hőszigetelni kell. Általában 5 cm alá nem nagyon mennek. Az ár meg elég sokmindentől függ, de innen kellene kezdeni a böngészést: www.nikecell.hu
Gigabyte GA-MA790X-UD3P - AMD PhenomII X4 955BE - 4x2 GB Kingmax DDR2 1066 MHz - WD 1 TB + 2x500 GB@RAID0 - Optiarc AD-7203S - GigaByte Radeon HD4650OC - Fujitsu LS 3230T - Chieftec Dragon - Chieftec 550W PSU - Microsoft Wireless Desktop 3000 - Logitech QuickCam E3500 || Dell M5010 - Microsoft Arc Mouse

#3 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 07:18

elírtam, persze, hogy cm. :)
Business as usual. We fucked up everything.

#4 Felhasználó inaktív   Tinca 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 07:33

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 7:31

Kéne egy kis segítség, talán nem csak nekem. Fa vagy műanyag ablak/ajtó a jobb? 3-5-7 mm-es legyen a külső (hungarocell?)lemez?
kb 100m2 ilyen külső szigetelés mennyibe kerülhet reálisan?
100e forint/1,8x2,4-es komplett ablakra az jó ár, vagy csak nem találtam meg.....
Persze, hogy utánanéztem én is, de (ugyanazokra a paraméterekre) 2-3szoros áreltéréseket találtam, ugyhogy ha valaki már végigjárta ezt a hercehurcát, megoszthatná itt tapasztalatait.
:respect:

Fa is műa. is lehet jó. A minőségi faablak viszont drágább. Pláne gyári fényezéssel, nem sima lazúrral. Műanyagnál nem kell hasraesni a sok kamrától. 1,8 x 2,4-es méretnél viszont (nem teraszajtó :think: ) oda kell figyelni a keresztmetszetre, erősítet profil szükséges. Az a 25e Ft/m2 jó ár, persze kérdéses a műszaki tartalom. (Milyen profil, milyen üveg, milyen vasalat, takaró, könyöklő esetleg benne van-e)
Gondolom cm-t akrtál írni, ha már megcsináltatod, 5-6 cm-ben kell gondolkodni (kérdés: mi a jelenlegi falszerkezet), ezzel könnyebb is dolgozni. Nem szabad elfelejteni, hogy a homlokzat ilyen felújításánál alapvetően megváltoznak a ház épületfizikai (páratechnikai) tulajdonságai. Nem véletlen dolgoznak sok helyen már ásványgyapot hőszigeteléssel.
Az ár sok mindentől függ, mondjuk, hogy a díj jó esetben 2000 Ft körül van. Ha magasabb a házikó, és állványozni kell, az nincs az árban!
Hőszig. rendszernek már sok gyártója van. Van olyan, amivel nehezebb dolgozni, ezért nem szeretik. Színnél kérdés, hogy erősebb, vagy visszafogottabb. Erősebbnél mindenképp vödröst kell használni. Általában ezt szeretik használni, de zsákossal is lehet jó felületet készíteni.
Ez csak röviden, mert futok.
Tinca tinca: Szerényen háttérbe szorul ... holott előnyös tulajdonságai miatt  a mainál nagyobb megbecsülést érdemelne. (Pénzes - Tölg)

#5 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 08:01

az ablakot is elírtam, 1,8 hosszu és 1,4 magas.
erre kaptam egy 91ezres műanyag ajánlatot, péntekig, mert hétfőn 12%-al drágább lesz, mittomén miért. ja ez, ki/beszerelés nélkül értendő.
vakolat: ha jól értem, hagyjam abba a katalógus böngészést, mert majd kőmíves vállalkozóm megmondja, mivel hajlandó/szokott dolgozni. Hm. Na jó, akkor jönnek a telefonok, tokkal-vonóval mennyibe is lenne....
hihető az, hogy egy ilyen akció végén a gázszámla 30%-al kevesebb lesz?
(nekem ez 10ezer pénz/hónap lenne, ami már megmozgatja a fantáziámat nagyon)
:)
Business as usual. We fucked up everything.

#6 Felhasználó inaktív   Ombuccmann 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.871
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 08:06

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 9:01

hihető az, hogy egy ilyen akció végén a gázszámla 30%-al kevesebb lesz?

Elvileg hihető, gyakorlatilag sokmindentől függ. Nézesd meg a házat valami kivitelezőktől független építésszel mielőtt elkezdesz költeni rá.

#7 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 08:29

építész ide, építész oda, mindenképpen költeni kell rá, háboru után épült, ablakok résein, sőt még a tokok mellől is! befuj a szél, és most már 30 fölött lesz a gázszámla.
alternatíva: telekáron eladni, de hol kapok én 15 millerér' 100m2-es lakást?
ugyhogy csapdahelyzet van, de amit ráköltök, azt szeretném jól "befektetni".
:)
Business as usual. We fucked up everything.

#8 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 08:47

Idézet: Tinca - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 8:33

Nem szabad elfelejteni, hogy a homlokzat ilyen felújításánál alapvetően megváltoznak a ház épületfizikai (páratechnikai) tulajdonságai. Nem véletlen dolgoznak sok helyen már ásványgyapot hőszigeteléssel.

Végre egy nekem való téma.
Tény és való, hogy az épület páratechnikai tulajdonságai megváltoznak.
Az ásványgyapotnak ehhez semmi köze, teljesen más a felhasználási területe - könnyűszerkezetes házak, tetőterek szigetelése, a homlokzatra nem használják.Oda táblás hőszigetelés kell mechanikai rögztéssel.
A vastagságát pedig hő és páratechnikai méretezéssel kell megállapítani, nem úgy, hogy 5 nem szokott lenni, 3 meg kevés.
Ja és a sok gyártó termékei nagyjából ugyanazt tudják, de apró különbségek lehetnek közötte.

Szerkesztette: carcass 2006. 09. 28. 08:48 -kor

Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#9 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 08:58

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 9:01

vakolat: ha jól értem, hagyjam abba a katalógus böngészést, mert majd kőmíves vállalkozóm megmondja, mivel hajlandó/szokott dolgozni. Hm. Na jó, akkor jönnek a telefonok, tokkal-vonóval mennyibe is lenne....
hihető az, hogy egy ilyen akció végén a gázszámla 30%-al kevesebb lesz?
(nekem ez 10ezer pénz/hónap lenne, ami már megmozgatja a fantáziámat nagyon)
:)

A kőművesre ne hagyatkozz, mert ő a szakirányban (pára - hő stb) gyakorlatilag nem sokat tud.
Javaslom egy építész bevonását.Biztosan többe kerül majd, de nem győzöm elégszer mondani, hogy az olcsóbb az később mindig drágább és hogy nyugodtan kérjük ki a építész tanácsát folyamatosan, akár tervezői művezetéssel is, mert később érdekes meglepetésekben lehet része a dolgozónak.
A szomszédunkban pl lehőszigeteltek egy külső téglapillért, mert úgy könnyebb rá vakolni.Ennyit a kőművesekről.
A fűtési költséged biztosan kevesebb lesz, de csak ha a hőszigetelést előírásoknak megfelelően kivitelezik, pl a toknál is frankón befordítják a hőszigetelést stb..
Kép

Szerkesztette: carcass 2006. 09. 28. 08:59 -kor

Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#10 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 09:41

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 9:01

az ablakot is elírtam, 1,8 hosszu és 1,4 magas.
erre kaptam egy 91ezres műanyag ajánlatot,

Ez egy darabra vonatkozik? Mert annyiért ajtót kapni, szóval drágállom kissé...

#11 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 09:50

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 8:58

A kőművesre ne hagyatkozz, mert ő a szakirányban (pára - hő stb) gyakorlatilag nem sokat tud.

Így van - ugyanakkor dolgozni akar, mint azt a mellékelt kép is mutatja  :Đ

Idézet

Javaslom egy építész bevonását.

Én is csak ezt tudom javasolni mindenkinek. Az amatőr módra kivitelezett hőszigetelés hosszú távon sokba kerül. Elb@szott szigetelés után az ember belebolondul a gombába, párába. Pláne, ha még a vizet is sikerül felhúzni a lábazatban.
Elköltöztem :-)

#12 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 11:06

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 9:47

Oda táblás hőszigetelés kell mechanikai rögztéssel.
A vastagságát pedig hő és páratechnikai méretezéssel kell megállapítani, nem úgy, hogy 5 nem szokott lenni, 3 meg kevés.
Ja és a sok gyártó termékei nagyjából ugyanazt tudják, de apró különbségek lehetnek közötte.

Azert kulonbseget kell tenni az expandalt (EPS) es az extrudalt (XPS) polisztirolok kozott.

EPS (Nikecell, Hungarocell, ~cell) lenyegesen olcsobb, mivel ugyanakkora tablaban joval kevesebb anyag van, mint XPS eseteben. (Styrodur, Styropor...)
Cserebe az XPS valamivel jobban ho, es hangszigetel, valamint NEM szivja be a vizet, es NEM egheto.
EPS eg, raadasul mergezo gaz kepzodik az egesekor, na meg peneszedik, ha vizes mogotte a fal.

XPS szine tokmindegy, az csak arra szolgal, hogy megkulonboztesse az egyes gyartokat. (van rozsaszin (osztrak AustroTherm), vilagoskek (Fuzfon gyartott Dow Styrofoam), vilagoszold (nemet BASF Styrodur), meg sarga (?) a piacon)

Szerkesztette: nyunyu 2006. 09. 28. 11:14 -kor


#13 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 11:12

Korabbi falszigeteles topic

#14 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 11:24

igen, egy ablak kerül ennyibe.
építész? és honnan akasszak le egy építészt? tegyük fel, hogy találok egyet, szerintem annyiba fog kerülni, mint anyag+munkadíj, ráadásul (ha találok kőművest) az b@szni fog rá, lásd Tinca hozzászólását.....
ezzel szemben hirdetnek utólagos hőszigetelést ujságokban kft-k, bt-k, rt-k, remélem tudják, mire vállalkoznak. Csak nagyon nagy a szórás árban, ezért kíváncsiskodom, hogy van-e itt valaki, aki átélt már ilyet, és a buktatóit.
Business as usual. We fucked up everything.

#15 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 11:30

Idézet: nyunyu - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 12:12


:respect:  elolvastam
Business as usual. We fucked up everything.

#16 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 11:37

Idézet: nyunyu - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 12:06

Azert kulonbseget kell tenni az expandalt (EPS) es az extrudalt (XPS) polisztirolok kozott.

EPS (Nikecell, Hungarocell, ~cell) lenyegesen olcsobb, mivel ugyanakkora tablaban joval kevesebb anyag van, mint XPS eseteben. (Styrodur, Styropor...)
Cserebe az XPS valamivel jobban ho, es hangszigetel, valamint NEM szivja be a vizet, es NEM egheto.
EPS eg, raadasul mergezo gaz kepzodik az egesekor, na meg peneszedik, ha vizes mogotte a fal.

XPS szine tokmindegy, az csak arra szolgal, hogy megkulonboztesse az egyes gyartokat. (van rozsaszin (osztrak AustroTherm), vilagoskek (Fuzfon gyartott Dow Styrofoam), vilagoszold (nemet BASF Styrodur), meg sarga (?) a piacon)

Persze, nyilvánvaló a dolog, de csak egyelőre elvi síkon megy a topic. ;)
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#17 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 11:45

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 12:24

igen, egy ablak kerül ennyibe.
építész? és honnan akasszak le egy építészt? tegyük fel, hogy találok egyet, szerintem annyiba fog kerülni, mint anyag+munkadíj, ráadásul (ha találok kőművest) az b@szni fog rá, lásd Tinca hozzászólását.....
ezzel szemben hirdetnek utólagos hőszigetelést ujságokban kft-k, bt-k, rt-k, remélem tudják, mire vállalkoznak. Csak nagyon nagy a szórás árban, ezért kíváncsiskodom, hogy van-e itt valaki, aki átélt már ilyet, és a buktatóit.

Honnan  akassz le építészt?Ne mondd, hogy nincs a környéken. ;)
Ha nem keresel nem fogsz találni az biztos.
Építész vagyok, biztosan állítom neked, hogy nem fog annyiba kerülni mint anyag +munkadíj.Tinca talán kőműves vagy építész?
Különben meg a saját házadról van szó!Ha neked nem ér meg annyit... :smoker:
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#18 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:10

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 12:45

Honnan  akassz le építészt?Ne mondd, hogy nincs a környéken. ;)
Ha nem keresel nem fogsz találni az biztos.
Építész vagyok, biztosan állítom neked, hogy nem fog annyiba kerülni mint anyag +munkadíj.Tinca talán kőműves vagy építész?
Különben meg a saját házadról van szó!Ha neked nem ér meg annyit... :smoker:

nono, kedves uram. :) hiszen máris találtam egyet.
tudom, hogy a saját házam, viszont azt is tudom, hogy meddig ér a takaróm. Ezen a környéken az építész ritka madár, de ha eldobsz egy követ, az biztos eltalál egy sztyuvit, vagy repülőmérnököt, esetleg kapitányt...
Az építész szakértői díjakról viszont fogalmam sincs, felvilágosíthatnál, hogy képben legyek. Segítene az is ha elárulnád, hogy az építészeknek van-e kivitelező csapatuk, vagy ez már az építettető dolga?
Szagértőként  :up: ha adnál egy durva becslést, 100m2-re, (és elosztanád a felét hárommal  :D )na erre már gondolni sem merek.... 
:up:
Business as usual. We fucked up everything.

#19 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:16

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 8:01

hihető az, hogy egy ilyen akció végén a gázszámla 30%-al kevesebb lesz?

Simán 50% is lehet.

Most röhögni fogtok, de egy rendszer esetén nem a szigetelő anyag vastagsága a legdurvább. Úgyhogy én 10cm-ert használnék.
Nikecellel sem foglalkoznék, eléggé tud penészedni a kecó utána, inkább vmi ásványi gyapot cucc.
Nyilván így sokkal drágább, de ezt eleve 25 évre tervezed... Egyszer kell rákölteni, kifizetődik.

Szerk: Én műanyag nyílászárót használnék, egyszerű okból: nem kell festegetni.

Ez az építész ez röhely, annyira ért hozzá, mint én. Állványt szerzel, elég egyszerre egy oldalra. Utána kell menni, h minőségi cuccot használj, uis az olcsók elég xarok tudnak lenni. Ezután sk el tudsz odáig jutni, h indító profil, felragasztgatod a táblákat, bedűbelezed, behálózod/ragasztózod. Itt 2 rétegben kell csinálni, uis az első után át kell csiszolni, majd még egy réteget rá. Ha ez megvan, akkor lehet keresni 2 embert, aki beszinezi, uis azt egyszerre kell, h a színek stimmeljenek.
Kalap, bárki megcsinálhatja, aki szokott kis kőműves munkát csinálni otthon, és nincs botkeze... IQ ezekhez nem kell, ez nem atomtengeralattjáró.

Szerkesztette: leslie 2006. 09. 28. 13:23 -kor

Az nevet utoljára, aki először üt.

#20 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:21

Idézet: leslie - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 14:16

Simán 50% is lehet.

Most röhögni fogtok, de egy rendszer esetén nem a szigetelő anyag vastagsága a legdurvább. Úgyhogy én 10cm-ert használnék.
Nikecellel sem foglalkoznék, eléggé tud penészedni a kecó utána, inkább vmi ásványi gyapot cucc.
Nyilván így sokkal drágább, de ezt eleve 25 évre tervezed... Egyszer kell rákölteni, kifizetődik.

A penészedést sok minden elő tudja idézni, nem feltétlen a hőszigetelés hibája.Szvsz nyilván sikerült nekiesni és simán becsomagolni a házat.
Ásványi gyapot cucc nem önhordó, annak valami teherhordó szerkezet kell párafékező fóliával és kiszellőztetett légréssel, plusz a vakolat.Összességében végösszeg brutál a tábláshoz képest, élőmunkaigényről nem is beszélve. :smoker:
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

Téma megosztása:


  • (111 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó