HWSW Informatikai Kerekasztal: Lakásfelújítás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (111 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Lakásfelújítás Korábbi "Utólagos hőszigetelés" Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 19:02

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 19:10

Az ajtó ára attól függ, hogy miből van.
Ha műanyag, akkor a bejárati ajtó 3-5 kamrás, többnyire hőszigetelő szárnyszerkezettel és üvegezéssel, plusz ehhez jön a többponton záródó biztonsági zárszerkezet, pántok, a szárnyon van tömítőprofil stb.
A belső ajtó sima egyszerű tok műanyag tok műanyag szárnnyal, egyszerű bevésőzár, két pánt és jónapot.Semmi különleges gumiprofil, nem hőszigetelő stb.
A fa ajtó nyilvánvalóan sokkal drágább.

most már értem miért kell egy biztonságos ajtó egy lakótelepi lakáshoz.
meglepő, hogy nincs hőszigetelő (olcsó) ajtó családi házhoz, hiszen itt az ablakok is a 'bejárati' szinten vannak. Ha én betörő lennék....... odamennék az ablakhoz.
Business as usual. We fucked up everything.

#42 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 19:57

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 8:01

az ablakot is elírtam, 1,8 hosszu és 1,4 magas.
erre kaptam egy 91ezres műanyag ajánlatot, péntekig, mert hétfőn 12%-al drágább lesz, mittomén miért. ja ez, ki/beszerelés nélkül értendő.
vakolat: ha jól értem, hagyjam abba a katalógus böngészést, mert majd kőmíves vállalkozóm megmondja, mivel hajlandó/szokott dolgozni. Hm. Na jó, akkor jönnek a telefonok, tokkal-vonóval mennyibe is lenne....
hihető az, hogy egy ilyen akció végén a gázszámla 30%-al kevesebb lesz?
(nekem ez 10ezer pénz/hónap lenne, ami már megmozgatja a fantáziámat nagyon)
:)

Ablaknál szerintem érdemes a neten szétnézni és felhívni egy rakat műanyagablakost. Én anno csináltam egy minitendert és leírtam nekik, hogy mit szeretnék.
Direkt olyan ajánlatot kértem, amiben benne van minden (tehát bontás, beépítés, kiszállás, szállítás, répázás, anyámfeneke) tehát semmi +15% ez, +6% az meg hasonló hülyeségek. Már erre is képtelen volt a cégek egy része... Valamint a határidő is érdekes lehet.
Anno volt Széchenyi terv, esetleg nézz szét most van-e valami ilyesmi.

Ha meg betörésvédelemben gondokodsz, akkor érdemes megkérdezni pár biztosítót ők mit kérnek. Ott is össze lehet hozni egy full mechanikai védelmet (mi így csináltuk) és akkor nem kell riasztóval még bohóckodni. Bár ez egy lakás, szóval nem tudom pontosan, de a mabiszos biztonsági üvegeket (marhadrága) meg egy fullos sokponton záródó ajtót elfogadtak úgy, hogy lényegében valami 10-15millerig jók vagyunk, amennyi érték meg messze nincs a lakásban (sajnos :))
Régen is volt biztosításunk, de csak úgy kötötték meg, hogy x vastag, y mélyen lévő kurvaronda rácsot raktunk az ablakra (börtönfeeling).
A téli gázszámla olyan kétharmadára csökkent (gázzal főzünk és melegvizelünk is, szóval ennél nagyobb arányú a megtakarítás.)

#43 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 20:35

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 17:40

nézegetem az ablakokat is, a 91e -nekem is- irreálisnak tűnik.

www.platformkft.hu

Eléggé tudom őket ajánlani!
Az nevet utoljára, aki először üt.

#44 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 21:27

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 18:58

Ja és az ereszdeszkát is behőszigetelték körbe az egész házon, hasonló indokkal. :bolond:

Ereszdeszkat nem festeni szoktak valami sima fafestekkel (Xyladecor, Sadolin es tsaik)+ecsettel?

Vagy en nem ertek elegge az epitoanyagokhoz? (kellett nekem fater epitoanyag-kereskedeseben labatlankodnom 10 evig minden nyaron...)

:omg:

#45 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 21:46

Idézet: nyunyu - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 21:27

Ereszdeszkat nem festeni szoktak valami sima fafestekkel (Xyladecor, Sadolin es tsaik)+ecsettel?

Régen bevakolták mindenhol. Elég vacak lehet fára vakolni. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#46 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 09. 28. 23:12

Idézet: leslie - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 14:32

Miért lenne elég? Minél vastagabb, annál jobban szigetel. Tetőtértben is mondtak nekem 10-15 centit, rakok 25 centit...

Szerk: arról nem beszélve, h ha úgynevezett "szakember" belekontárkodik valamibe, az úgy lesz szar, ahogy van, mert neki nem az az érdeke, h jó legyen, hanem minél gyorsabban, egyszerűbben megcsinálja. Tökmindegy, hogyan.

Hallottál olyanról hogy a vakolt téglafal lélegzik? És ha légmentesen leszigetelnek egy helyiséget akkor a bennelevők hogy kapnak levegőt? Arról nem is beszélve hogyha olyan fűtőberendezés van mely a helyiségből kapja az égéshez a levegőt.

#47 Felhasználó inaktív   BigBear 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.425
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 05:22

Idézet: ottokar - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 0:12

Hallottál olyanról hogy a vakolt téglafal lélegzik? És ha légmentesen leszigetelnek egy helyiséget akkor a bennelevők hogy kapnak levegőt? Arról nem is beszélve hogyha olyan fűtőberendezés van mely a helyiségből kapja az égéshez a levegőt.

Azért ne keverjük a dolgokat. Ha a szigetelésen múlik, hogy a benti fűtőberendezés kap-e levegőt vagy sem, régen rossz...

Amúgy szigetelés se csak azon múlik, hogy milyen vastag. Ráadásul teljesen felesleges brutál vastag szigeteléseket felpakolni. Meg kell nézni milyen szigetelőanyag, hőátadás, aztán számolgatni kicsit. Egy nagy sűrűségű, jól szigetelő gyapotféle vagy bármilyen szigetelőanyag lehet, hogy 5cm vastagságban bőven elég, míg a gyengusabb cuccból felpakolhat az ember fél métert is, de nem lesz jobb. A másik meg az, hogy hogyan teszik fel. Érdemes odafigyelni, mert sajna sok szaki csak felszórja valahogy, totál nem érdekli mit csinál, aminek ugye meg is lesz az eredménye. 

A másik: miért műanyag nyílászárót emleget mindenki? Körül kell nézni kicsit. Rendes, fa cuccokat lehet kapni (inkább csináltatni) sokszor műanyag árban vagy tényleg csak kicsit drágábban, de ég és föld a kettő. Nyílászárót csak fából.
42

#48 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 05:59

Idézet: ottokar - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 23:12

Hallottál olyanról hogy a vakolt téglafal lélegzik? És ha légmentesen leszigetelnek egy helyiséget akkor a bennelevők hogy kapnak levegőt? Arról nem is beszélve hogyha olyan fűtőberendezés van mely a helyiségből kapja az égéshez a levegőt.

Be is baszna, ha a falon át szellőzne egy kecó. Hallottál valamiről, de nem értred. Elmagyarázom. Az a lényeg, h kifele haladva minél jobban kell, h vezesse a fal a párát, különben az megreked benne, Namost ez továbbra is teljesül, hiszen az utólagos homlokzati szigetelések jobban vezetik a párát, mint egy téglafal.
Mellesleg ahol konvektor van, ott egy korszerűbb fűtésmódra átállás többet dobna, mint egy szigetelés. :Đ
Az nevet utoljára, aki először üt.

#49 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 06:00

Idézet: BigBear - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 5:22

Nyílászárót csak fából.

Miért? Nekem az összes építész ismerős műanyagot javall.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#50 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 06:08

Idézet: BigBear - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 6:22

Azért ne keverjük a dolgokat. Ha a szigetelésen múlik, hogy a benti fűtőberendezés kap-e levegőt vagy sem, régen rossz...

Amúgy szigetelés se csak azon múlik, hogy milyen vastag. Ráadásul teljesen felesleges brutál vastag szigeteléseket felpakolni. Meg kell nézni milyen szigetelőanyag, hőátadás, aztán számolgatni kicsit. Egy nagy sűrűségű, jól szigetelő gyapotféle vagy bármilyen szigetelőanyag lehet, hogy 5cm vastagságban bőven elég, míg a gyengusabb cuccból felpakolhat az ember fél métert is, de nem lesz jobb. A másik meg az, hogy hogyan teszik fel. Érdemes odafigyelni, mert sajna sok szaki csak felszórja valahogy, totál nem érdekli mit csinál, aminek ugye meg is lesz az eredménye. 

A másik: miért műanyag nyílászárót emleget mindenki? Körül kell nézni kicsit. Rendes, fa cuccokat lehet kapni (inkább csináltatni) sokszor műanyag árban vagy tényleg csak kicsit drágábban, de ég és föld a kettő. Nyílászárót csak fából.

Igen, ebben a fa dologban lehet valami, viszont ellene szól, hogy az én bejárati ajtóm 5 év alatt úgy eldeformálódott, hogy el kell dobni. Oda inkább egy igénytelen műanyagot teszek, ami bírja -remélhetőleg- az eső, szél, nap hatásait. Ott még a baromi jó szigetelés sem fontos, mert egy 1,5m2-es belépőre nyílik, ahol a mérők, meg a kabátok, cipők vannak.
Business as usual. We fucked up everything.

#51 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 09:13

Idézet: leslie - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 21:46

Régen bevakolták mindenhol. Elég vacak lehet fára vakolni. :)

Mennyire régen? Az 50-60 -asoktól már nem szokás, csak festeni. Előtte meg a deszka általában kapott nádat, dróthálót vakolás előtt. 
Elköltöztem :-)

#52 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 09:19

Idézet: ottokar - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 23:12

Hallottál olyanról hogy a vakolt téglafal lélegzik? És ha légmentesen leszigetelnek egy helyiséget akkor a bennelevők hogy kapnak levegőt? Arról nem is beszélve hogyha olyan fűtőberendezés van mely a helyiségből kapja az égéshez a levegőt.

Ez tényleg egy orbitális hülyeség így. Egy normális falon keresztül a légmozgás gyakorlatilag nulla, és a (levegőből származó) nedvesség is lényegében csak a felső néhány centis réteget (optimális esetben a vakolatot) érinti.

A légmozgás a nyílászárók dolga. Az tuti, hogy új nyílászárókkal gyorsan be tud fulladni egy szoba. Hja, igen, enyire volt sz@r a régi. Ha az ember lusta rendesen szellőztetni, akkor csináljon szellőzőket.
Elköltöztem :-)

#53 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 09:30

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 17:40

hát igen, ez a ház az orvosok beteg lova. :) az első tulaj fölhuzott egy+ szoba konyhát, valamilyen fehér téglából, a második hozzátoldott +1 szoba+fürdőszobát, kisméretű 'hagyományos' téglából, na ezek rohadt hidegek...
én meg a lyukacsosból még +2 db félszobát...

Építész kell neked :( Az ilyen toldozott-foldozott házaknál szoktak utólag a legtöbbe kerülni a dolgok.

Olyan ügyek is számítanak itt, hogy az egyes falszakaszok ill. egyes szobák milyen magasságban, milyen módon vannak alulról szigetelve (víz ellen): a (hő)szigeteléssel ki kell egyenlíteni a klf. falszakaszok várható téli hőmérsékletét, a fűtést, a belső légmozgást és a külső viszonyokat is figyelembe véve: elő kell keresni a várható ezernyi 'kedves' meglepetést, amit a korábbi építtetők befalaztak a kéróba, extrém módra vigyázni kell a sarkokra, hőhidakra...

Nem tudom, hol találsz valóban hozzáértő, munkájára igényes építészt, de keress valakit, mer' jó eséllyel nagyon megszívod utólag :( Ez a meló nem csak annyi, hogy felrakni kívülre a műanyagot, oszt' jóvan.
Elköltöztem :-)

#54 Felhasználó inaktív   BigBear 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.425
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 09:32

Idézet: leslie - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 7:00

Miért? Nekem az összes építész ismerős műanyagot javall.

Jáááájjj.... építész, gépész egykutya. Hall valamit, katalógus elő, beír, kész. (Elnézést a kivételtől. Nap mint nap beszélek ilyen népekkel, akkora baromságokat tudnak csinálni sokszor, hogy az hihetetlen.)

De a lényeg. Sajna tapasztalat. Egy tisztességesen megcsinált, rendesen kiszárított, megfelelően kezelt fa ajtó vagy ablak az majdhogynem örök. A műanyag messze nem az. Környezetemben rengeteg műanyag nyílászáróval találkoztam/találkozom, amit megvesznek azzal a dumával, hogy az nem vetemedik, meg hűde modern meg különben is. Aztán csak pislog, amikor fél év múlva olyan, mintha nedves fából befaragtak volna oda valamit, majd az egészet különböző irányokba megnyomorgatták volna. Cégnél vettek csillivilli drága műanyag ablakokat, 2-3 hónap alatt némelyik ajtót már alig lehetett nyitni, úgy elment. Ezek extrém esetek, de sajnos nagyon sok ilyennel találkoztam.
Szóval lehet, hogy elfogult vagyok, de nekem a fa az igazi.
42

#55 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 11:06

Haaat, nem tudom, nekem igenytelen muanyag nyilaszaroim vannak 8 eve, de semmi bajom veluk, el se gorbultek.
Mondjuk egy vagyon volt akkor, meg meg nem volt annyi gagyi a piacon...

Bezzeg a borovi fenyobol keszult 2.5m magas bejarati ajto...
Hiaba volt 10%-ra szaritott elso osztalyu fabol csinaltatva, akkor is vetemedik.
Pedig ebbol nem sporoltuk ki az anyagot, 6 ember kellett az elso emeletre cipelesehez :Đ
Vasalassal egyutt volt vagy 3 mazsa...
Sajat sulyanal fogva kinyilik, ha csak kilincsre probalom csukni, igy ra kell forditani minimum 1-re a zarat.

Plane, hogy a brazil gepsor fel sem csiszolta a csonaklakkal kezeles elott, igy egyreszt erdes, masreszt par helyen komplett olajos tenyerlenyomatok vannak rajta, utokornak megorokitve.

Szerkesztette: nyunyu 2006. 09. 29. 11:11 -kor


#56 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 11:25

TH!
Beülsz az autódba (a buszról át kell szállni), és ahogy jössz be a Nagykőrösin, a Méta-telepen találsz ajtó kis- és nagykert, lehet, hogy talász az elképzelésednek megfelelőt.
Apám a pár éve a ~40 éves fa ablakokat cseréltette le műanyagra.
Már 45 éve is tudtak pocsék munkát végezni, pedig nem is panelház.
A mostani műanyag jobb zaj- és hőszigetelést biztosít.
A tömítést purhabbal oldották meg az ablak, és a fal között.
Ha a fa ablakod egyébként jó, akkor a purhab neked is lehet megoldás.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#57 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 11:40

Idézet: leslie - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 6:59

Mellesleg ahol konvektor van, ott egy korszerűbb fűtésmódra átállás többet dobna, mint egy szigetelés. :Đ

Azt te csak hiszed.
Elsődleges a szigetelés, azután lehet gondolkozni, hogy milyen módon fűtsünk.
Ha nem szigetelek megfelelően, mindegy, hogy milyen fűtéssel dobom ki a pénzt az ablakon.
Korszerűbb? Napelemes? Egy családi ház esetében szóba jöhet.
Cirkó, mindenevő kazánnal, termosztáttal?
Melyik szobához igazítod a központ működését?
A konvektort akkor kapcsolod be, amikor akarod.
Már ahhoz is létezik programozható termosztát megoldás, de 25-30 négyzetmétert 5-10 perc alatt fel lehet fűteni farkasordító hidegben is, ha csak az őrláng megy napközben.
Pesti gangos bérházakban alkalmazták azt 80-100 éve, hogy a bejárati ajtó egy vékony üvegezett sz@r.
Amíg mások rácsot szereltek elé, hogy "biztonságos" legyen, addig én egy külső ajtót tetettem rá, és 3-4 fokkal megemelkedett az egyébként fűtetlen helység hőmérséklete.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#58 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 11:49

Idézet: csozsi - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 11:40

...

Izé.

- Hatékony 'napelemes' fűtés hazai körülmények között nincs.
- Modern központifűtés esetén a szobákra jutó fűtőteljesítmény megfelelően kordában tartható.
Elköltöztem :-)

#59 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 11:58

na most már faszán megkeveredtem, ajtó, ablak ügyben, asszem marad az
"ez tetszik, mennyibe kerül?"
viszont a szigeteléshez kihívok néhány szagembert, megnézem mennyire alaposan járják körül a témát....
most tünt föl, hogy a környéken (Méta u, Gyál, Vecsés) baromi sok ablakcentrum van+tüzépek+baumax,
na megyek tankolni. :D
Business as usual. We fucked up everything.

#60 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 12:27

Idézet: Rive - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 12:49

Izé.

- Hatékony 'napelemes' fűtés hazai körülmények között nincs.
- Modern központifűtés esetén a szobákra jutó fűtőteljesítmény megfelelően kordában tartható.

Egy húsz éve épült családi ház esetében, ahol a pincében van a kazán, mit tennél?
1+2 félszoba, konyha, fürdő, wc, és az ezeket összekötő, viszonylag nagy területű előszoba.
Egy szóló, helyi termosztát erre alkalmatlan, mert ugyan tud nappal-este üzemmódot, ill. több apróbb korrekciót időpontra beállítva, de hová tegyem?
A konyha esténként értelemszerűen meleg.
A fürdő szintén.
A nappali a legnagyobb, az esti tv-zés, esetleges vendéglátás szintjén van használva.
A hálók alvás idején.
Egyéni hőfokszabályzáskor hogy működik a kazán?


Van egyáltalán elég hatékony fűtés?
Persze tíz év múlva lehet, hogy nem is kell fűteni, csak dec.20-tól jan.02-ig.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

Téma megosztása:


  • (111 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó