HWSW Informatikai Kerekasztal: Lakásfelújítás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (111 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Lakásfelújítás Korábbi "Utólagos hőszigetelés" Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 13:15

Idézet: csozsi - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 11:40

Már ahhoz is létezik programozható termosztát megoldás, de 25-30 négyzetmétert 5-10 perc alatt fel lehet fűteni farkasordító hidegben is, ha csak az őrláng megy napközben.

Nálunk, ha télen, -20 fokban hagyom lemenni 18 fokra a kecót, akkor onnan csak 3-4 óra alatt tudom felfűteni... :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#62 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 09. 29. 13:32

Ez is "utólagos" hőszigetelés, csak a régire megy rá + a homlokzatot is csinálják, nem csak a tűzfalakat.

(Panelprogram)

Ahogy nézem az anyagokat Nikecell + Dryvit + a homlokzara Hirsch Porozell-el dolgoznak, a festékek nem tudom milyenek, talán Hasit.

Elég nagy munka egy ilyen, már 30 napja csinálják. És még van bőven munka.

Utána jöhetnek a jó kis ablakok  :)

Két kép, nem terhelem többel a topikot.

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]


majdnem kész egy oldal (erkéleyek nincsenek még kész)

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

Szerkesztette: Kory 2006. 09. 29. 13:33 -kor


#63 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 13:33

Idézet: csozsi - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 12:27

Egy húsz éve épült családi ház esetében, ahol a pincében van a kazán, mit tennél?

Hagynám, ahogy van, és a szigetléssel törődnék. Meg esetleg egy napkollektor a tetőre, a használati melegvíznek.

A többi kérdésedre nem tudok érdemben válaszolni. A modern fűtési rendszerek alapvető lehetőségeivel vagyok úgy-ahogy tisztában, nem a működési elvükkel. Az egyes helységekben ma szabályozós csap vesz le annyi hőt, amennyi kell.
Elköltöztem :-)

#64 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 14:06

Idézet: Rive - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 14:33

Hagynám, ahogy van, és a szigetléssel törődnék. Meg esetleg egy napkollektor a tetőre, a használati melegvíznek.

A többi kérdésedre nem tudok érdemben válaszolni. A modern fűtési rendszerek alapvető lehetőségeivel vagyok úgy-ahogy tisztában, nem a működési elvükkel. Az egyes helységekben ma szabályozós csap vesz le annyi hőt, amennyi kell.

Igenám, de ahhoz állandóan mennie kell a fűtésnek, hogy le lehessen venni belőle. Kinek van arra pénze?
Az időkapcsolós termosztát az energiát is megtakarít, mert napszakfüggővé tehetem a fűtést.
Egy probléma van, sosem lesz kellő meleg ott, ahol akarom.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#65 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 17:57

Idézet: csozsi - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 12:40

Napelemes? Egy családi ház esetében szóba jöhet.

Bocsánat, hogy belevau, de a napelemes rendszer nem jöhet szóba akkor, ha belátható időn belül szeretnénk, ha megtérülne a beruházás. A hőszivattyús megoldás már inkább érdekesebb lehet. Épp mostanában néztem épp utána alternatív fűtési/energiaellátási rendszereknek, sajnos a napkollektoros megoldás még mindig horribilis pénzekbe kerül.

#66 Felhasználó inaktív   Basic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 1.881
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 18:04

Idézet: Drummaster - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 17:57

Bocsánat, hogy belevau, de a napelemes rendszer nem jöhet szóba akkor, ha belátható időn belül szeretnénk, ha megtérülne a beruházás. A hőszivattyús megoldás már inkább érdekesebb lehet. Épp mostanában néztem épp utána alternatív fűtési/energiaellátási rendszereknek, sajnos a napkollektoros megoldás még mindig horribilis pénzekbe kerül.

Ehen! Te ilyen képzett vagy a témában? Ezen meglepődtem. Fateromnak van egy épületgépész cége, és azt mondja (mint szakértő, 30 éve dolgozik a szakmában) egyre többen szereltetnek alternatív fűtést, hiába drága, hosszútávon megtérül. Hja és most verte szét a családi házát ilyen indítatásból, padlófűtés - falfűtéssel megspékelve, külső hőszigetelés stb, napkollektorok a tetőn. Összes nyílászáró műanyagra. Nagy munka.  :rolleyes:

Szerkesztette: Basic 2006. 09. 29. 18:05 -kor


#67 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 19:08

Idézet: Basic - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 19:04

Ehen! Te ilyen képzett vagy a témában? Ezen meglepődtem. Fateromnak van egy épületgépész cége, és azt mondja (mint szakértő, 30 éve dolgozik a szakmában) egyre többen szereltetnek alternatív fűtést, hiába drága, hosszútávon megtérül.

Szaklapokban azt irjak, hogy a hoszivattyu 7-8 ev alatt megterul, mig a napelemnek 15+ kell.

Akkor te most melyiket venned?

Nagyon nem mindegy, hogy valami hosszutavon terul meg, vagy nagyon hosszu tavon...

[szerk:]Pontos szamokra nem emlekszem, csak az aranyokra, miszerint a napelem 2x ido alatt hozza vissza az arat.

Szerkesztette: nyunyu 2006. 09. 29. 19:13 -kor


#68 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 19:44

Idézet: BigBear - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 5:22

A másik: miért műanyag nyílászárót emleget mindenki? Körül kell nézni kicsit. Rendes, fa cuccokat lehet kapni (inkább csináltatni) sokszor műanyag árban vagy tényleg csak kicsit drágábban, de ég és föld a kettő. Nyílászárót csak fából.

Én anno kerestem ilyen utólagos ablakbeépítésre cégeket, de összesen egy egészet találtam, aki fával csinálta ugyanazt, mint a többiek műanyaggal. Emlékeim szerint majdnem kétszeres pénzért.
Egy jól megcsinált fa cucc szerintem is tartósabb a műanyagnál és új építésnél én is biztos fát rakatnék be, de ilyen utólagos cserénél mindenki műanyagot javall.
Az olcsó fa cuccokról haveromék háza jut eszembe, ahol minden beltéri ajtó fa és ennek megfelelően iszonyat vetemedést produkált, vam amit már be sem lehet csukni. 6-7 éves lehet a ház. A műanyag ablak+bejárati ajtó viszont rendben van.

#69 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 19:53

Idézet: Basic - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 18:04

Ehen! Te ilyen képzett vagy a témában? Ezen meglepődtem. Fateromnak van egy épületgépész cége, és azt mondja (mint szakértő, 30 éve dolgozik a szakmában) egyre többen szereltetnek alternatív fűtést, hiába drága, hosszútávon megtérül. Hja és most verte szét a családi házát ilyen indítatásból, padlófűtés - falfűtéssel megspékelve, külső hőszigetelés stb, napkollektorok a tetőn. Összes nyílászáró műanyagra. Nagy munka.  :rolleyes:

Szar is lenne, ha az épületgépész cég tualaja nem rakatna a házára minden szirszart, így is erősítve a leendő megrendelőben a hitet, hogy kell az neki. :)
A napkollektorral szerintem főleg az a baj, hogy nem lehet vele kompletten megoldani egy ház energiaellátását. Csak hmvre meg kiegészítő fűtésre elég. Saccra közel egy nagyságrendi eltérés lehet mondjuk a decemberben és júliusban érkező napenergia között. Tehát kint medencét fűteni ideális lehet, de télen nem tudom mire elég.

#70 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 09. 29. 21:27

Idézet: BigBear - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 6:22

Azért ne keverjük a dolgokat. Ha a szigetelésen múlik, hogy a benti fűtőberendezés kap-e levegőt vagy sem, régen rossz...

Amúgy szigetelés se csak azon múlik, hogy milyen vastag. Ráadásul teljesen felesleges brutál vastag szigeteléseket felpakolni. Meg kell nézni milyen szigetelőanyag, hőátadás, aztán számolgatni kicsit. Egy nagy sűrűségű, jól szigetelő gyapotféle vagy bármilyen szigetelőanyag lehet, hogy 5cm vastagságban bőven elég, míg a gyengusabb cuccból felpakolhat az ember fél métert is, de nem lesz jobb. A másik meg az, hogy hogyan teszik fel. Érdemes odafigyelni, mert sajna sok szaki csak felszórja valahogy, totál nem érdekli mit csinál, aminek ugye meg is lesz az eredménye. 

A másik: miért műanyag nyílászárót emleget mindenki? Körül kell nézni kicsit. Rendes, fa cuccokat lehet kapni (inkább csináltatni) sokszor műanyag árban vagy tényleg csak kicsit drágábban, de ég és föld a kettő. Nyílászárót csak fából.

Teljesen félreértetted amit írtam. A levegőellátás a rések nem teljes lezárásától függ.Sokan le akarják teljesen légmentesre zárni a nyílásokat akkor még a levegővétel is meghiúsulhat nemcsak a fűtőberendezés levegőellátása.

#71 Felhasználó inaktív   Basic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 1.881
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 23:08

Idézet: nyunyu - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 19:08

Szaklapokban azt irjak, hogy a hoszivattyu 7-8 ev alatt megterul, mig a napelemnek 15+ kell.

Akkor te most melyiket venned?

Nagyon nem mindegy, hogy valami hosszutavon terul meg, vagy nagyon hosszu tavon...

[szerk:]Pontos szamokra nem emlekszem, csak az aranyokra, miszerint a napelem 2x ido alatt hozza vissza az arat.

a 2 kombinálva  :up:

#72 Felhasználó inaktív   Basic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 1.881
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 23:11

Idézet: Yoisten - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 19:44

Én anno kerestem ilyen utólagos ablakbeépítésre cégeket, de összesen egy egészet találtam, aki fával csinálta ugyanazt, mint a többiek műanyaggal. Emlékeim szerint majdnem kétszeres pénzért.
Egy jól megcsinált fa cucc szerintem is tartósabb a műanyagnál és új építésnél én is biztos fát rakatnék be, de ilyen utólagos cserénél mindenki műanyagot javall.
Az olcsó fa cuccokról haveromék háza jut eszembe, ahol minden beltéri ajtó fa és ennek megfelelően iszonyat vetemedést produkált, vam amit már be sem lehet csukni. 6-7 éves lehet a ház. A műanyag ablak+bejárati ajtó viszont rendben van.

kimondtad a bűvös szót: utólagos csere, csak műanyag.
jó a fa, de a gagyi ócsó, a jó meg drágább, mint a műanyag :smoker:

#73 Felhasználó inaktív   Basic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 1.881
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 29. 23:12

Idézet: Yoisten - Dátum: 2006. szept. 29., péntek - 19:53

Szar is lenne, ha az épületgépész cég tualaja nem rakatna a házára minden szirszart, így is erősítve a leendő megrendelőben a hitet, hogy kell az neki. :)
A napkollektorral szerintem főleg az a baj, hogy nem lehet vele kompletten megoldani egy ház energiaellátását. Csak hmvre meg kiegészítő fűtésre elég. Saccra közel egy nagyságrendi eltérés lehet mondjuk a decemberben és júliusban érkező napenergia között. Tehát kint medencét fűteni ideális lehet, de télen nem tudom mire elég.

az árát, és a technológiát tekintve nem nevezném ilyen lekezelően "szir-szaroknak", egyébként a mai modern kollektoroknak nem kell feltétlenül tűző nap. ez tévhit. :D
ha nem vágod, akko hsz előtt kicsit olvass utánna.  :smoker:

Szerkesztette: Basic 2006. 09. 29. 23:15 -kor


#74 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 09. 30. 08:14

Idézet: Basic - Dátum: 2006. szept. 30., szombat - 0:12

az árát, és a technológiát tekintve nem nevezném ilyen lekezelően "szir-szaroknak", egyébként a mai modern kollektoroknak nem kell feltétlenül tűző nap. ez tévhit. :D
ha nem vágod, akko hsz előtt kicsit olvass utánna.  :smoker:

Csakhogy a teljesítmény az mindíg a fényerősségtől függ, nem a reklámszövegek hazugságaitól.

#75 Felhasználó inaktív   Basic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 1.881
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 30. 08:38

Idézet: ottokar - Dátum: 2006. szept. 30., szombat - 8:14

Csakhogy a teljesítmény az mindíg a fényerősségtől függ, nem a reklámszövegek hazugságaitól.

:think: csak én vettem észre, de te bárhová írsz mindig te vagy az ész és mindent, mindenkinél jobban tudsz. faterom 35 éve van a szakmában most bőven 50 felett van, de te persze többet kiviteleztél már ilyet, biztosan több a tapasztalatod  :omg:

#76 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 09. 30. 08:50

Idézet: Basic - Dátum: 2006. szept. 30., szombat - 9:38

:think: csak én vettem észre, de te bárhová írsz mindig te vagy az ész és mindent, mindenkinél jobban tudsz. faterom 35 éve van a szakmában most bőven 50 felett van, de te persze többet kiviteleztél már ilyet, biztosan több a tapasztalatod  :omg:

Itt nem kivitelezésről van szó hanem fizikai törvényekről amiket nem lehet figyelmen kívül hagyni. Semmiből nem lehet semmit előállítani. Aki azt képzeli hogy gyengébb fénnyel ugyanolyan teljesítményt lehet elérni az nem tudom minek járt iskolába, felesleges volt.

#77 Felhasználó inaktív   Basic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 1.881
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 30. 09:17

Idézet: ottokar - Dátum: 2006. szept. 30., szombat - 8:50

Itt nem kivitelezésről van szó hanem fizikai törvényekről amiket nem lehet figyelmen kívül hagyni. Semmiből nem lehet semmit előállítani. Aki azt képzeli hogy gyengébb fénnyel ugyanolyan teljesítményt lehet elérni az nem tudom minek járt iskolába, felesleges volt.

bővebben: a napkollektor () raktározni is tud, illetve pusztán a fényből is tud valamennyi energiát kinyerni, télen hőszivatyús cuccal megspékelve.
egyébként nagyon fontos a jó hőszigetelés, a legtöbb hő a rossz nyílászáróknál szökik el, ez tény. profi lessz neki az északi falakba falfűtés kerül, amúgy mindenhova palófűtés is, meg a ház közepére betesz egy kandallót. természetesen kap a ház egy kondenzációs gázkazánt, ami 99%-os használja ki az energiát, mivel még a forró gőzt is lecsapolja, így a kimeneti turbos kéménye természetesen műanyag, amin először csodálkoztam, egyből azt kérdeztem: nem fog elovadni? a tetőt is újítják, így jött az ötlet a napkollektorokra, illetve megtörtént a fúrás a hőszivattyú opcionális beépítésére is. ha kész lessz neki, akko lesz egy jó kis 175m2-es házikója faternak  :D  hogy minek azt nem értem, mert mivel mindenki kirepült és éli a a saját életét a saját családjával, majd kergetőznek anyámmal  :D
Mindenesetre azt mondja, hogy eddig annak a háznak a fenntartása, csak a fűtés 50 ezer forint volt télen, elég rossz, rég nyílászárók voltak, és a fűtés is radiátoros volt, sok-sok vastag vascsővel bekötve és persze a gázkazán egy gázzabáló volt, a kéményen távozott a hő 30%-a. azt mondja készül öreg napjaira, és nem akarja az összes gyűjtött pénzét felesleges dolgokba fektetni. biztos igaza lehet.  :respect:

Szerkesztette: Basic 2006. 09. 30. 09:30 -kor


#78 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 09. 30. 10:38

"kap a ház egy kondenzációs gázkazánt, ami 99%-os használja ki az energiát, mivel még a forró gőzt is lecsapolja,"

Kár hogy az energiaiparban dolgozom, de ha nem ott dolgoznék akkor is a 99% kissé vad. Ráadásul a kazán és turbinaüzemben.

#79 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 09. 30. 10:48

http://www.matud.iif...01nov/buky.html


Itt lehet olvasni a hatásfokokról.

#80 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 30. 11:00

Idézet: ottokar - Dátum: 2006. szept. 30., szombat - 11:38

"kap a ház egy kondenzációs gázkazánt, ami 99%-os használja ki az energiát, mivel még a forró gőzt is lecsapolja,"

Kár hogy az energiaiparban dolgozom, de ha nem ott dolgoznék akkor is a 99% kissé vad. Ráadásul a kazán és turbinaüzemben.

melyik most a legjobb parapetes? (ZC-18 van :) )
az egyik hirdetésben 109%-os hatásfokról dicsekedtek :omg:

Szerkesztette: TroppauerHümér 2006. 09. 30. 11:29 -kor

Business as usual. We fucked up everything.

Téma megosztása:


  • (111 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó