HWSW Informatikai Kerekasztal: Lakásfelújítás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (111 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Lakásfelújítás Korábbi "Utólagos hőszigetelés" Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:24

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 13:21

A penészedést sok minden elő tudja idézni, nem feltétlen a hőszigetelés hibája.Szvsz nyilván sikerült nekiesni és simán becsomagolni a házat.
Ásványi gyapot cucc nem önhordó, annak valami teherhordó szerkezet kell párafékező fóliával és kiszellőztetett légréssel, plusz a vakolat.Összességében végösszeg brutál a tábláshoz képest, élőmunkaigényről nem is beszélve. :smoker:

Persze, de elég sokan belebuknak a Nikecellbe. Ettől független és is egy 10 centis Nikecell cuccal indítanék otthon.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#22 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:28

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 14:10

nono, kedves uram. :) hiszen máris találtam egyet.
tudom, hogy a saját házam, viszont azt is tudom, hogy meddig ér a takaróm. Ezen a környéken az építész ritka madár, de ha eldobsz egy követ, az biztos eltalál egy sztyuvit, vagy repülőmérnököt, esetleg kapitányt...
Az építész szakértői díjakról viszont fogalmam sincs, felvilágosíthatnál, hogy képben legyek. Segítene az is ha elárulnád, hogy az építészeknek van-e kivitelező csapatuk, vagy ez már az építettető dolga?
Szagértőként  :up: ha adnál egy durva becslést, 100m2-re, (és elosztanád a felét hárommal  :D )na erre már gondolni sem merek.... 
:up:

A nagy helyzet az, hogy a takaró alól mindig ki fog lógni a lábad, úgyhogy inkább most nyújtózkodj egy kicsit tovább, minthgy ezután félig mindig kilógjon. ;)
A díjakról PÜ-ben.Azért, mert ez minden esetben másképp alakul és inkább ne általánosítsunk.PÜ-ben a becslést is megoldjuk, ahhoz több adat kellene. ;)
Végül, létezik olyan építész, aki kivitelezéssel is foglalkozik, van egy kisebb saját cége, ha ilyet találsz az szerencsésebb, mert felelős tervezőként és kivitelezőként van kit ütni, ha mégis valami galiba van.
Az építészek nagy része viszont inkább "csak" tervez és mellette vállal tervezői művezetést illetve felelős műszaki vezetést.
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#23 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:29

Idézet: leslie - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 14:24

Persze, de elég sokan belebuknak a Nikecellbe. Ettől független és is egy 10 centis Nikecell cuccal indítanék otthon.

Az előbb már említettem a mértezés szükségességét, minek feltenni 10 centiset, ha a 6 is elég?
Csak példa..
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#24 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:32

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 13:29

Az előbb már említettem a mértezés szükségességét, minek feltenni 10 centiset, ha a 6 is elég?
Csak példa..

Miért lenne elég? Minél vastagabb, annál jobban szigetel. Tetőtértben is mondtak nekem 10-15 centit, rakok 25 centit...

Szerk: arról nem beszélve, h ha úgynevezett "szakember" belekontárkodik valamibe, az úgy lesz szar, ahogy van, mert neki nem az az érdeke, h jó legyen, hanem minél gyorsabban, egyszerűbben megcsinálja. Tökmindegy, hogyan.

Szerkesztette: leslie 2006. 09. 28. 13:34 -kor

Az nevet utoljára, aki először üt.

#25 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:46

Idézet: leslie - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 14:32

Miért lenne elég? Minél vastagabb, annál jobban szigetel. Tetőtértben is mondtak nekem 10-15 centit, rakok 25 centit...

Szerk: arról nem beszélve, h ha úgynevezett "szakember" belekontárkodik valamibe, az úgy lesz szar, ahogy van, mert neki nem az az érdeke, h jó legyen, hanem minél gyorsabban, egyszerűbben megcsinálja. Tökmindegy, hogyan.

Sajátos a hozzáállásod. :rolleyes:
Azért elég, mert ha a hőtechnikai szabványnak megfelel, akkor totál felesleges 6 helyett 10 centit feltenni.
A tetőtérben is felesleges a 25 centi, inkább a helyes rétegrenden van a hangsúly.
De ha neked annyi pénzed van...
Kontárkodó szakemberen kit értesz?Ez érdekelne.
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#26 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:55

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 13:46

Sajátos a hozzáállásod. :rolleyes:
Azért elég, mert ha a hőtechnikai szabványnak megfelel, akkor totál felesleges 6 helyett 10 centit feltenni.
A tetőtérben is felesleges a 25 centi, inkább a helyes rétegrenden van a hangsúly.
De ha neked annyi pénzed van...
Kontárkodó szakemberen kit értesz?Ez érdekelne.

Milyen szabvány? Németben nem ritka, h a falra 30-40 centis hőszigetelést tesznek. Ott már 10 éve a 10 centis Nikecell volt a divat, de már nem használják, mert van jobb is.
Szintén tetőtérben Isover katalógus, 30-40 centi szigetelést ír. Most akkor ők a hülyék?
Rétegrend rendben van, utána olvastam mindenféle szakirodalomnak.

Kontárkodó szaki az olyan, akit inkább elzavarsz, és megcsinálod magad. Elég sok ilyen van. Nálunk amit nem én csináltam, abba mindenbe bele tudok kötni. Lehet, h lassabban, de semiképpen nem dolgozom rosszabbul. Persze egy dolog, h nekem valahogy mindent sikerül megcsinálnom, de ez családi hagyomány, nálunk nem szokás szakit hívni minden szarhoz. :)

Pl. az összes tetőtéri ablak dől elfele 1 centit függőbe. Miért is? Mert a fakezű ács nem ismerte a függőónt, és ferdék a gerendák. Nem nagyon, mert 5 méteren 2-3 centi dőlés nem a világ vége, de akkor is. Szarik rája. Nekem meg nincs időm/energiám utánuk dolgozni, ellenőrizni őket, visszabontatni, és újra éppítetni a trehány, béna, minőséget nem ismerő kivitelező helyett.

Szerk: muter kollegája megvette a 48 (?) centis téglát. Ő sem érthetett a szabványhoz, mert toltak rá 10cm nikecellt, és tavaly vmi havi 6eFt volt a gázszámla. :Đ Tudom, az a szabványos, ha 30 centire megy 5cm, és 25e a gázszámla, de én nem ragaszkodom a szabványokhoz. :Đ

Szerkesztette: leslie 2006. 09. 28. 14:05 -kor

Az nevet utoljára, aki először üt.

#27 Felhasználó inaktív   Dzsano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:57

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 10:45

Honnan  akassz le építészt?Ne mondd, hogy nincs a környéken. ;)
Ha nem keresel nem fogsz találni az biztos.
Építész vagyok, biztosan állítom neked, hogy nem fog annyiba kerülni mint anyag +munkadíj.Tinca talán kőműves vagy építész?
Különben meg a saját házadról van szó!Ha neked nem ér meg annyit... :smoker:

Szvsz egy normális tüzépes telep brigádja kimegy és megcsinálja az ablak-ajtó cserét. Garanciával. Olcsóbban, mint az építési vállakozó.

Mondom normális! :D

Idézet a 100 pontos ingatlanszagértő :) dolgozatomból:

"... Fa VS műanyag nyílászárók
Szakértővel történt beszélgetésemben a szakértő kihangsúlyozta, hogy  nem az a lényeg, hogy fa- vagy műanyag a nyílászáró, mert mindegyik lehet jó, hanem, 1.)  a vevő milyet szeretne, mi az elképzelése, igénye. 2.) csakis minőségileg kifogástalan, jó termékek kerüljenek beépítésre. Ők nem is forgalmaznak mást, figyelmeztetik a vásárlót, ha olcsóbb, de kétes minőségű termékeket keres.
Fa nyílászárók előnyei: kiforrott, régóta bevált, széleskörűen alkalmazott szerkezetek, esztétikusabb, természetes anyagokból készül, építésbiológiailag kedvezőbb hatású, szellőzik”. Hátrányai: több törődést, állandó karbantartást igényel, gombavédelmet, és akár vetemedik is..."

Szóval: ha nem csicsázol, akkor műanyag tökéltes, és nagyon szigetel, igénytelen, nem kell karbantartani, ha természetest akarsz, akkor fa, és ügyelni kell rá, "levegőzik".
Asztalravissza!

#28 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 14:14

Idézet: leslie - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 14:55

Milyen szabvány? Németben nem ritka, h a falra 30-40 centis hőszigetelést tesznek. Ott már 10 éve a 10 centis Nikecell volt a divat, de már nem használják, mert van jobb is.
Szintén tetőtérben Isover katalógus, 30-40 centi szigetelést ír. Most akkor ők a hülyék?
Rétegrend rendben van, utána olvastam mindenféle szakirodalomnak.

Kontárkodó szaki az olyan, akit inkább elzavarsz, és megcsinálod magad. Elég sok ilyen van. Nálunk amit nem én csináltam, abba mindenbe bele tudok kötni. Lehet, h lassabban, de semiképpen nem dolgozom rosszabbul. Persze egy dolog, h nekem valahogy mindent sikerül megcsinálnom, de ez családi hagyomány, nálunk nem szokás szakit hívni minden szarhoz. :)

Szerk: muter kollegája megvette a 48 (?) centis téglát. Ő sem érthetett a szabványhoz, mert toltak rá 10cm nikecellt, és tavaly vmi 6eFt volt a gázszámla. :Đ Tudom, az a szabványos, ha 30 centire megy 5cm, és 25e a gázszámla, de én nem ragaszkodom a szabványokhoz. :Đ

Pl. az összes tetőtéri ablak dől elfele 1 centit függőbe. Miért is? Mert a fakezű ács nem ismerte a függőónt, és ferdék a gerendák. Nem nagyon, mert 5 méteren 2-3 centi dőlés nem a világ vége, de akkor is. Szarik rája. Nekem meg nincs időm/energiám utánuk dolgozni, ellenőrizni őket, visszabontatni, és újra éppítetni a trehány, béna, minőséget nem ismerő kivitelező helyett.

A rendelet a 7/2006.(V.24)TNM rendelet.pl.
Kár a németekkel példálozni, nem feltétlen kell őket követni.Van egy rakás dolog, amiben a magyar szabván ysokkal szigorúbb, de az már OFF.
30-40 centi szigetelés?Hol?Lakóépületben?Érdekes lenne...
Az a ti dolgotok, hogy nem hívtok szakit "minden szarhoz".Tiéd a ház, magadnak építed... ;)
A 6000 forintos gázszámlához csak annyit, hogy ki kellene számolnia, hogy a 48 centis tégla (a Porothermnek csak 44-es van)+ a hőszigetelés mennyibe volt összesen és akkor eldől mennyire éri meg a dolog.Kb olyan mint előre kifizetni a számlát.
A 30+5 centis hőszigetelés sem szabványos.Normális helyzetben méretezik a vastagságot, a nemnormálisok meg hőszigetelnek világba.
Az áccsal kapcsolatban is kiderült, hogy az olcsóbb a drágább.
Ellenőrzni sem neked kellene őket hanem a felelős műszaki vezetőnek, illetve a műszaki ellenőrnek akinek ez a dolga, csak sok ember már sajnálja rá a zsét, utána meg sír a szája, hogy ferde a fal meg stb.

Ja és a penészedéshez csak annyit, hogy ahhoz elég egy párazáró ragasztó, vagy frankó cementes vakolat. ;)

Szerkesztette: carcass 2006. 09. 28. 14:20 -kor

Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#29 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 14:16

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 14:28

A nagy helyzet az, hogy a takaró alól mindig ki fog lógni a lábad, úgyhogy inkább most nyújtózkodj egy kicsit tovább, minthgy ezután félig mindig kilógjon. ;)
A díjakról PÜ-ben.Azért, mert ez minden esetben másképp alakul és inkább ne általánosítsunk.PÜ-ben a becslést is megoldjuk, ahhoz több adat kellene. ;)
Végül, létezik olyan építész, aki kivitelezéssel is foglalkozik, van egy kisebb saját cége, ha ilyet találsz az szerencsésebb, mert felelős tervezőként és kivitelezőként van kit ütni, ha mégis valami galiba van.
Az építészek nagy része viszont inkább "csak" tervez és mellette vállal tervezői művezetést illetve felelős műszaki vezetést.

hát a helyzet az, hogy semmiképpen sem tud kilógni a lábam, meghatározott mennyiségű pénz van, ennél többet a bank nem ad , ti. a törlesztő részlet eléri a papíron bemutatott jövedelem 50%-át.
önerős dolog nem megy, a szívem 62%-ra van 'hitelesítve'. a többi az évek során elfogyott. :down:
szóval dryvites vállalkozótól tartózkodjam?
milyen adatok kellenek?
Business as usual. We fucked up everything.

#30 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 14:22

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 15:16

hát a helyzet az, hogy semmiképpen sem tud kilógni a lábam, meghatározott mennyiségű pénz van, ennél többet a bank nem ad , ti. a törlesztő részlet eléri a papíron bemutatott jövedelem 50%-át.
önerős dolog nem megy, a szívem 62%-ra van 'hitelesítve'. a többi az évek során elfogyott. :down:
szóval dryvites vállalkozótól tartózkodjam?
milyen adatok kellenek?

Már ment a PÜ: ;)
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#31 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 14:23

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 14:14

A rendelet a 7/2006.(V.24)TNM rendelet.pl.
Kár a németekkel példálozni, nem feltétlen kell őket követni.Van egy rakás dolog, amiben a magyar szabván ysokkal szigorúbb, de az már OFF.
30-40 centi szigetelés?Hol?Lakóépületben?Érdekes lenne...
Az a ti dolgotok, hogy nem hívtok szakit "minden szarhoz".Tiéd a ház, magadnak építed... ;)
A 6000 forintos gázszámlához csak annyit, hogy ki kellene számolnia, hogy a 48 centis tégla (a Porothermnek csak 44-es van)+ a hőszigetelés mennyibe volt összesen és akkor eldől mennyire éri meg a dolog.Kb olyan mint előre kifizetni a számlát.
A 30+5 centis hőszigetelés sem szabványos.Normális helyzetben méretezik a vastagságot, a nemnormálisok meg hőszigetelnek világba.
Az áccsal kapcsolatban is kiderült, hogy az olcsóbb a drágább.
ellenőrzni sem neked kellene őket hanem a felelős műszaki vezetőnek, illetve a műszaki ellenőrnek akinek ez a dolga, csak sok ember már sajnálja rá a zsét, utána meg sír a szája, hogy ferde a fal meg stb.

Ők, tégla 44cm, rendben, én nem vágom.

Jaja, kollegának vannak kinnt rokonai, mezei lakó épület, 30-40 centi szigetelést tesznek fel. Én erre azt mondom, h környezetvédelem, nem mindegy, h mennyit fűtök.

Nekem kijött, h a tetőtérben +10cm szigetelés mondjuk ~40eFt. Hülyének is megéri szerintem, az első télen bejön. Pláne utólag nehéz lenne beletenni. :)

Műszaki vezetőt családi háznál én még nem láttam. :Đ

Amit tudok javasolni: Az építkezés elején írni egy papírt, amiben rögzíted, h mik az elvárásaid. Pontról pontra. Részletesen! Amennyiben ez nem teljesül, akkor -30%-ot fizetsz. Vállakozóval aláiratni, 2 tanú...
Az nevet utoljára, aki először üt.

#32 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 14:30

Idézet: leslie - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 15:23

Ők, tégla 44cm, rendben, én nem vágom.

Jaja, kollegának vannak kinnt rokonai, mezei lakó épület, 30-40 centi szigetelést tesznek fel. Én erre azt mondom, h környezetvédelem, nem mindegy, h mennyit fűtök.

Nekem kijött, h a tetőtérben +10cm szigetelés mondjuk ~40eFt. Hülyének is megéri szerintem, az első télen bejön. Pláne utólag nehéz lenne beletenni. :)

Műszaki vezetőt családi háznál én még nem láttam. :Đ

Amit tudok javasolni: Az építkezés elején írni egy papírt, amiben rögzíted, h mik az elvárásaid. Pontról pontra. Részletesen! Amennyiben ez nem teljesül, akkor -30%-ot fizetsz. Vállakozóval aláiratni, 2 tanú...

De abban a tetőben már tutira nincs tetősíkablak.40 cm :eek: Mondjuk ott teljesen más ám az éghajlat (gondolj csak a télen leesett brutális hómennyiségre) ezért mondom, hogy nem kell őket követni mint a barom.
Neked hogy jött ki a 10 centi?Érdekelne.
Szomorú, hogy műszaki vezetőt még nem láttál, pedig az engedélykérő dosszié fedlapján fel kell tüntetni a nevét.De a személye inkább csak papíron létezik, mert a sok sóher ember azt már nem fizeti meg, hogy ki is menjen, ami félig meddig lutri, mert mégis ő tartja a hátát.
Javasolni lehet szerződést, de inkább keresni kell egy bevált szerződésmintát (ügyvédet már említeni se merek).
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#33 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 14:39

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 14:30

De abban a tetőben már tutira nincs tetősíkablak.40 cm :eek: Mondjuk ott teljesen más ám az éghajlat (gondolj csak a télen leesett brutális hómennyiségre) ezért mondom, hogy nem kell őket követni mint a barom.
Neked hogy jött ki a 10 centi?Érdekelne.
Szomorú, hogy műszaki vezetőt még nem láttál, pedig az engedélykérő dosszié fedlapján fel kell tüntetni a nevét.De a személye inkább csak papíron létezik, mert a sok sóher ember azt már nem fizeti meg, hogy ki is menjen, ami félig meddig lutri, mert mégis ő tartja a hátát.
Javasolni lehet szerződést, de inkább keresni kell egy bevált szerződésmintát (ügyvédet már említeni se merek).

Más éghajlat, persze. De én úgy vok vele, h úgyis megtérül. Most +200eFt, már halál mindegy.

+10cm az a tetőtér szigetelés. Ajánlottak 10 centit a gerendákhoz, és keresztbe alá 5 centit. Na, én alá tettem keresztbe 10cm-t, és erre is keresztbe alá 5cm-t. Valahogy túl sok bramac léc maradt, úgyhogy " ingyen" kijött a lécezés. :D

Nekem az unokatesóm építész. Azaz fővállalkozó kategoria, ~ milliárdos beruházásoknál, Ő ajánlotta ezt az ács csapatot. Aztán referáltam, és jól össze is balhézott velük, h pont a rokonánál bénáznak.

Ügyvéd sem rossz. Ami fontos, h papíron le legyen írva, h mit mennyiért vállalnak. A végén +50%-al több lenne szerintük úgyis. Közöltem az áccsal, h az én szakmámban hamar felkopna az álla, uis ha itt többre jön ki, akkor bebuktam van, és nem az, h még tartom is a markom, mert béna fasz vok, aztán nem ismerem a matekot, így nem tudok számolni...
Az nevet utoljára, aki először üt.

#34 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 15:43

találtam egy ilyen hirdetést
"homlokzati hőszigetelés, pl.: 4cm-es 1mm-es vakolattal komplett rendszerben 1290 ft+áfa/m2"
gondolom ez az anyag, és a munkadíjat meg majd 'jólmegmondják'.
na fölhívom őket.
:)
greymix?, és kivitelezést nem vállalnak.

KI ISMERI A GREYMIXET?

Szerkesztette: TroppauerHümér 2006. 09. 28. 15:57 -kor

Business as usual. We fucked up everything.

#35 Felhasználó inaktív   Tinca 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 15:54

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 9:01

az ablakot is elírtam, 1,8 hosszu és 1,4 magas.
erre kaptam egy 91ezres műanyag ajánlatot, péntekig, mert hétfőn 12%-al drágább lesz, mittomén miért. ja ez, ki/beszerelés nélkül értendő.

Akkor sok lesz az.

Idézet

vakolat: ha jól értem, hagyjam abba a katalógus böngészést, mert majd kőmíves vállalkozóm megmondja, mivel hajlandó/szokott dolgozni. Hm. Na jó, akkor jönnek a telefonok, tokkal-vonóval mennyibe is lenne....

Nem-nem, azt nem mondtam, hogy rájuk hagyatkozz, de van olyan termék, amivel szarabb dolgozni. Inkább a nonamek. De nem kell félni, mindegyik fent marad a falon ;)
Hja, elfelejtettem, EPS-nek megy fel folyamatosan az ára egy ideje, talán az alapanyag miatt :think:
Tinca tinca: Szerényen háttérbe szorul ... holott előnyös tulajdonságai miatt  a mainál nagyobb megbecsülést érdemelne. (Pénzes - Tölg)

#36 Felhasználó inaktív   Tinca 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 16:09

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 9:47

Az ásványgyapotnak ehhez semmi köze, teljesen más a felhasználási területe - könnyűszerkezetes házak, tetőterek szigetelése, a homlokzatra nem használják.

Már mér' ne? :confused:
Táblás kőzetgyapot hőszig is használható. Páraáteresztő képessége nagyságrendekkel jobb, mint PS-nak. Full úgy kell kivitelezni, mint azt, egy probléma van vele, ha nem jó az aljzata, tehát a fal, nem lehet síkba csiszolni.

Idézet

A vastagságát pedig hő és páratechnikai méretezéssel kell megállapítani, nem úgy, hogy 5 nem szokott lenni, 3 meg kevés.

Persze, az a kérdés, mi a jelenlegi falszerkezet. Szerintem írtam.

Szerk: Hümér későbbi hozzászólását olvasva kevés lesz az 5 cm. 10 cm felett én személy szerint hülyeségnek tartom a szigetelést, de ez csak egy vélemény.

Szerkesztette: Tinca 2006. 09. 28. 16:14 -kor

Tinca tinca: Szerényen háttérbe szorul ... holott előnyös tulajdonságai miatt  a mainál nagyobb megbecsülést érdemelne. (Pénzes - Tölg)

#37 Felhasználó inaktív   Tinca 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 16:12

Idézet: carcass - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 9:58

A szomszédunkban pl lehőszigeteltek egy külső téglapillért, mert úgy könnyebb rá vakolni. Ennyit a kőművesekről.

Nem a síkot határozták meg vele úgy, hogy a pillér a falsíkkal fusson? :think:
Tinca tinca: Szerényen háttérbe szorul ... holott előnyös tulajdonságai miatt  a mainál nagyobb megbecsülést érdemelne. (Pénzes - Tölg)

#38 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 17:40

hát igen, ez a ház az orvosok beteg lova. :) az első tulaj fölhuzott egy+ szoba konyhát, valamilyen fehér téglából, a második hozzátoldott +1 szoba+fürdőszobát, kisméretű 'hagyományos' téglából, na ezek rohadt hidegek...
én meg a lyukacsosból még +2 db félszobát, de itt már szigetelt vakolat van, valami fehér trutyót kevertek a malterhez, átkozódtak is, hogy alig tapad....
szóval én ennyit értek hozzá.
viszont rohadtul nincsenek +100 ezreim, hogy átb@sszák az agyamat.
igen, én is 7cm-est szeretnék.
nézegetem az ablakokat is, a 91e -nekem is- irreálisnak tűnik.
valaki meg tudná mondani egy bejárati ajtó miért 100 pénz, miközben a beltéri 20? Ha valaki be akar jönni, az bejön az ablakon, ez nem lakótelep, hanem családi ház 6 nagy ablakkal. (80+ kilós kutyával a kertben)
Business as usual. We fucked up everything.

#39 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 17:58

Idézet: Tinca - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 17:12

Nem a síkot határozták meg vele úgy, hogy a pillér a falsíkkal fusson? :think:

Nem , mert egyrészt ez egy km tégla körpillér volt, ami maradhatott volna, másrészt kérdeztem hogy miért és a válasz volt, hogy könnyebb rá vakolni.Szvsz.
Ja és az ereszdeszkát is behőszigetelték körbe az egész házon, hasonló indokkal. :bolond:
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#40 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 18:10

Idézet: TroppauerHümér - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 18:40

valaki meg tudná mondani egy bejárati ajtó miért 100 pénz, miközben a beltéri 20? Ha valaki be akar jönni, az bejön az ablakon, ez nem lakótelep, hanem családi ház 6 nagy ablakkal. (80+ kilós kutyával a kertben)

Az ajtó ára attól függ, hogy miből van.
Ha műanyag, akkor a bejárati ajtó 3-5 kamrás, többnyire hőszigetelő szárnyszerkezettel és üvegezéssel, plusz ehhez jön a többponton záródó biztonsági zárszerkezet, pántok, a szárnyon van tömítőprofil stb.
A belső ajtó sima egyszerű tok műanyag tok műanyag szárnnyal, egyszerű bevésőzár, két pánt és jónapot.Semmi különleges gumiprofil, nem hőszigetelő stb.
A fa ajtó nyilvánvalóan sokkal drágább.
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

Téma megosztása:


  • (111 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó