HWSW Informatikai Kerekasztal: Melyik vírusírtót illetve tűzfalat? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (131 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Melyik vírusírtót illetve tűzfalat? Értékeld a témát: -----

#2081 Felhasználó inaktív   szaki2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 15. 18:38

Próbáld meg az agnitum outpost security suite ot. Nem nagyon fogja a gépet és magyarul is tud:
Agnitum.hu

#2082 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 16. 09:29

Idézet: Jakuza - Dátum: 2009. jún. 15., hétfő - 15:01

... Esetleg a problemamat mi okozhatja az ESSnel ?

A tüneti kezelés szép dolog, csak éppen a probléma okát nem szűnteti meg. Meg kellene nézni egy hálózati analizátorral a forgalmat, amikor lassú a webelérés, meg lagos a game. Valami nagy valószínűséggel forgalmaz, nagy mennyiségben. Egyáltalán nem biztos, hogy épp az ESS a hibás. Ha lecseréled, lehet, hogy sose derül ki. Másnál pedig fainul működik. Érdekes. Nézz utána, mielőtt leírod a programot.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#2083 Felhasználó inaktív   Jakuza 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 16. 11:45

Idézet: Warrior - Dátum: 2009. jún. 16., kedd - 10:29

A tüneti kezelés szép dolog, csak éppen a probléma okát nem szűnteti meg. Meg kellene nézni egy hálózati analizátorral a forgalmat, amikor lassú a webelérés, meg lagos a game. Valami nagy valószínűséggel forgalmaz, nagy mennyiségben. Egyáltalán nem biztos, hogy épp az ESS a hibás. Ha lecseréled, lehet, hogy sose derül ki. Másnál pedig fainul működik. Érdekes. Nézz utána, mielőtt leírod a programot.

Nincs semmilyen mas adatforgalom a hatterben, sot nincsen semmilyen adatforgalom, mintha blockolna az ESS a ki ill bejovo packeteket.
Ellenben logban semmi nem talalhato arrol, hogy valamilyen portot vagy fajlt blockolt volna.. En nagyon valoszinusthetoen az ESS-re gyanakodok, hiszen az eltavolitasa utan megint minden szep es jo.
Az egy ido utanra pedig az ertelmezes, nem 5 perc, hanem miutan feltelepitem az ESS-t utana hetekig jo es szep minden. Tehat hetek eltelte utan tortenik ez a random belassulas.
Termeszetesen ilyenkor leellenoriztem a virusokat,malwaret,spywaret,rootkitet szamtalan virusirtoval, hatha valami fereg vagy mas okozza a belassulast, de par beszivargo cookien kivul altalaban nem szoktam semmit talalni.
My name is penis.
1. Ha leesnél az EGOd-ról, szörnyet halnál az IQd-on.
2. A szó fegyver, de neked még egy csúzlid sincs.

#2084 Felhasználó inaktív   Vulpex 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 802
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 16. 12:17

Az előző oldalon írtam erről, nekem ugyanilyen problémáim voltak a 3-as ESS-el mint Jakuza-nak. Nem volt semmi olyasmi, ami okozhatta volna . Két másik tűzfallal (Comodo, vagy a gyári XP-s) meg öröm, bódottá. Egyszerűen nem tudtam rájönni, hiába kerestem az okot órákon keresztül a rendszeremben, a fórumokon.

Mindenesetre hasznos infó volt, mert választ kaptam a korábbi kérdésemre. Legalább mostmár tudjuk, hogy az újjal sem érdemes próbálkozni. Kár érte, mert egyébként nagyon jó, kis rendszerigényű integrált védelmi megoldás lett volna az ESS a régi gépünkre. :(

Szerkesztette: Suricated 2009. 06. 16. 12:17 -kor


#2085 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 14:37

Hi

Felraktam az outpost free verzióját.
Gyorsan megtanítottam neki mi az ami internetre mehet, ezután:
"disabled, automatic learn mode"
"disabled, automatic rule creation"
"disabled, automatic create rules for appz signed by trusted vendors"
Firewall policy: block most
Background and entertainment mode policy: block most

Most néztem az alkalmazások között van egy csomó ami azóta került oda és szép zölden jelzi, hogy engedélyezett az internetes forgalom.
Mi mást kell még beállítani, hogy fejezze már be végre, ezt  a mindent engedélyező hozzáállását?

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2086 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 14:55

Sok mindent már telepítéskor beállít magának.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2087 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 17:35

Idézet: szabi - Dátum: 2009. jún. 17., szerda - 15:37

...
Mi mást kell még beállítani, hogy fejezze már be végre, ezt  a mindent engedélyező hozzáállását?
...

Idézet

disabled, automatic create rules for appz signed by trusted vendors
<--- ez olyasminek tűnik. Biztos, hogy ki van kapcsolva?
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#2088 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 18:00

Persze, kikapcsoltam.
Akárhogy is, nem tudok rájönni mi az ami még lehet.  :confused:

Kép

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2089 Felhasználó inaktív   szaki2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 18. 10:14

Telepítéskor átnézte a gépet és engedélyezte ami szerinte mehet. Töröld le a szabályokat, csinálj újat az már üres lesz.

#2090 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 18. 11:00

Azt én értem, hogy ilyenkor átnézi, de amit az outpost telepítése után rakok fel azokat miért engedi netre mikor kérdés nélkül mikor olyan beállításokat használok amit fentebb írtam.

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2091 Felhasználó inaktív   szaki2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 18. 15:10

Nem tudom sose próbáltam az ingyenest.

#2092 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 18. 19:27

Én a teljes verziót használom és egyáltalán nem bánom ha automatikusan hozza létre a szabályokat mert így nem kell törődnöm ezzel. Anno még a 3.0-ás verziónál még nem voltak automatikus szabályok így kész kínszenvedés volt a használata mert minden egyes program indításnál kérdezett és nekem kellett kézzel beállítanom, sokkal jobb ha van központilag elérhető szabályok is.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2093 Felhasználó inaktív   Hollys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 18. 20:32

Újtelepített Windows XP Home, feltettem a vadiúj ESS 4-et. Minden szép és jó, nem lassul, de! Böngészők engedélyezve, a felhasználói fiókkal semmi gond, a rendszergazdain viszont nem tudja betölteni se a Firefoxot, se az IE-t. Elindul, de leáll. Nettel nincsen gond, ESS frissül. Mi az ördög lehet ez? HTTP? FTP? Protocoll hiba? Vagy az ESS blokkol? :(

#2094 Felhasználó inaktív   Hollys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 18. 20:33

Újtelepített Windows XP Home, feltettem a vadiúj ESS 4-et. Minden szép és jó, nem lassul, de! Böngészők engedélyezve, a felhasználói fiókkal semmi gond, a rendszergazdain viszont nem tudja betölteni se a Firefoxot, se az IE-t. Elindul, de leáll. Nettel nincsen gond, ESS frissül. Mi az ördög lehet ez? HTTP? FTP? Protocoll hiba? Vagy az ESS blokkol? :(

#2095 Felhasználó inaktív   Kimarite 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 21. 14:30

Idézet: Eleanor - Dátum: 2009. jún. 14., vasárnap - 13:31


Üdv
Engem is aggasztanak bizonyos "fejlemények".
Csak a "HiJackThis" nevű programmal készíthetek ilyen ".log" fájlt, amit az idézett oldalon analizálnak?
Egyszer régebben már próbáltam, de még csak egyes magyar fórumokon foglalkoztak az analizálással (nem léptem be tagnak), úgyhogy ... most viszont már érdekelne a téma.

#2096 Felhasználó inaktív   Kimarite 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 21. 15:18

Idézet: Suricated - Dátum: 2009. jún. 16., kedd - 12:17

Az előző oldalon írtam erről, nekem ugyanilyen problémáim voltak a 3-as ESS-el mint Jakuza-nak. Nem volt semmi olyasmi, ami okozhatta volna . Két másik tűzfallal (Comodo, vagy a gyári XP-s) meg öröm, bódottá. Egyszerűen nem tudtam rájönni, hiába kerestem az okot órákon keresztül a rendszeremben, a fórumokon.

Mindenesetre hasznos infó volt, mert választ kaptam a korábbi kérdésemre. Legalább mostmár tudjuk, hogy az újjal sem érdemes próbálkozni. Kár érte, mert egyébként nagyon jó, kis rendszerigényű integrált védelmi megoldás lett volna az ESS a régi gépünkre. :(

No, igen a NOD Standalone nekem is sikeresen fut gyári, illetve mostmár Comodo tűzfallal.
Ha, jó emlékszem, az ESS bevezetésekor nekem is voltak problémáim a működésével.
A NOD mostanában ilyeneket is szokott produkálni :) - lásd a képen:

Csatolt fájl:



#2097 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 21. 16:37

Amikor még NOD32 3.0-át használtam hetekig elérhetetlen volt egy oldal arra hivatkotva, hogy valami IFrame tróján van és emiatt nem engedett fel de egy idő után már jelezte és sikerült felmenni az oldalra.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2098 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 21. 21:12

Idézet: Kimarite - Dátum: 2009. jún. 21., vasárnap - 15:30

Üdv
Engem is aggasztanak bizonyos "fejlemények".
Csak a "HiJackThis" nevű programmal készíthetek ilyen ".log" fájlt, amit az idézett oldalon analizálnak?
Egyszer régebben már próbáltam, de még csak egyes magyar fórumokon foglalkoztak az analizálással (nem léptem be tagnak), úgyhogy ... most viszont már érdekelne a téma.

Hát... ez biz arra épül.
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#2099 Felhasználó inaktív   Kimarite 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 22. 00:10

Idézet: Gubek - Dátum: 2009. jún. 21., vasárnap - 16:37

Amikor még NOD32 3.0-át használtam hetekig elérhetetlen volt egy oldal arra hivatkotva, hogy valami IFrame tróján van és emiatt nem engedett fel de egy idő után már jelezte és sikerült felmenni az oldalra.

Érdekes, hogy a portálok üzemeltetői nem veszik észre. Persze nem tudom jól értelmezem-e ezt:
Az IFrame (inline frame) egy HTML elem amely lehetővé teszi más HTML dokumentumok beágyazását a fő dokumentumba. Az IFrame méretét az HTML anyalapban kell meghatározni, és így az anyaoldal már megjelenhet, amíg az IFrame még letöltés alatt van. Az IFrame egy inline képhez hasonlóan viselkedik és a felhasználó képes kigörgetni a képből. Másrészt az IFrame-nek lehet saját görgetője is, amely független az anyaoldal görgetőjétől. (WikiPedia)
Tehát elvileg a honlap rendszergazdájának észre kéne vennie, hogy valaki belepiszkált az adatokba :(

Egy másik kérdésem itt
https://forum.hwsw.h...ic=125981&st=60
tartózkodik. nem ismételném magam, de azóta még egy programom is szerverként szeretne viselkedni, az SMPlayer, melyet a "jelenség" megfigyelése óta telepítettem. Mit tegyek, ha nem szeretném, hogy a programjaim szerverként szeretnének viselkedni?  :think:
magát a fogalmat nagyjából értem, de nem örülök neki és nem tudom, miért van.  :confused:

#2100 Felhasználó inaktív   Kimarite 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 22. 00:18

Idézet: Eleanor - Dátum: 2009. jún. 21., vasárnap - 21:12

Hát... ez biz arra épül.

Köszi Eleanor!
Igazából arra gondoltam, hogy ".log" fájlt" vagyis ugyanilyen "pillanatfelvételt" tudok-e HiJackThis telepítése nélkül valamilyen windowsos vagy esetleg meglévő programmal készíteni. Bevallom és rájötem, meddő gondolat volt. Amikor még próbáltam, egyetlen fórum (talán) és egy kobra avataros szlovákiai úriember foglalkozott on-line tanácsadással, már nem is tudom hol.
A HijacThist elindítottam a rengeteg figyelmeztetés ellenére, de még nagyon nem értettem ehhez.
Szeretnék érteni  :cool:

Téma megosztása:


  • (131 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó