HWSW Informatikai Kerekasztal: Melyik vírusírtót illetve tűzfalat? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (131 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Melyik vírusírtót illetve tűzfalat? Értékeld a témát: -----

#2141 Felhasználó inaktív   Goody 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.020
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 20. 00:39

Idézet: Goody - Dátum: 2009. júl. 19., vasárnap - 23:08

Vista telepites, szinten blue screen egy bizonyos pont utan... ami az ESET x64 telepites->restartnal indult.

" Could you try disabling automatic startup of the real-time protection module just to confirm or deny that it makes a difference? You can find this setting at the very bottom of the real-time protection setup. "

Megoldas a problemara, vagyis "ajanlas". majd holnap kiprobalom.  Viszont mit er egy viruskereso manapsag ha nincs aktiv vedelem a gep indulasakor ? 
http://www.wildersse...ad.php?t=239506

#2142 Felhasználó inaktív   Hollys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 20. 17:15

Hát itt van a régi gép kontra új gép probléma visszafejtése: volt rendszeres automatikus frissités, NOD32 3.0, ZoneAlarm tűzfal és Spyware Terminator. Mindegyik mindig frissitve, lefuttattva. Először a modem nem működött, aztán sorra halt meg a hálókártya, végül a winchester is. Ezt még le tudtuk menteni, lefuttattuk az ESS-t, semmi. Újratelepítés közben hótt meg. Új gépre a mentése felkerült, ekkor DNS probléma jelentkezett (kizárólag admi oldalon). Végül egyik böngésző sem ment onnan. ESS frissült, jöttek az Automatikus frissitések, látszólag minden jó, de mégse. Végül A-Squared letöltése, telepítése, mélyvizsgálat. Megdöbbentő eredmény: két sütis akármi, egy közepesen veszélyes, google-t bénító akármi, a legrosszabb ez a kettő: Virus.Win32.Zhelatin!IK, Worm.Win32.Mefir!IK. Mindez állandó védelem, ESS mellett, mások hasonlóan jártak. A-Squared víruslaborba elküldve, nem hamis riasztás, karanténban maradnak. No comment.  :mad:

#2143 Felhasználó inaktív   1966 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 20. 17:18

Mert az ESS ennyit tud...igaz az első összeállítás,amit említettél,az se többet.
Kép

#2144 Felhasználó inaktív   GoodSpeed 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 8.390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 22. 11:44

http://logout.hu/cikk/norton_internet_secu...eshez.html#msg1

#2145 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 07. 25. 15:07

Idézet: Wyco - Dátum: 2009. júl. 18., szombat - 14:12

Feltettem Comodot...

No és milyenek a tapasztalataid vele?

Légyszíves ismertesd, hogy miért érdemes, vagy nem érdemes használni!
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#2146 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 07. 26. 15:23

Az AVAST és/vagy Spyware Terminator használókhoz szól a következő kérdésem...

Nektek is JS:ScriptHS-inf[Trj] nevű trójait talál az AVAST a Spyware Terminator legutóbbi frissítése óta?

Nálam ma frissítette magát a Spyware Terminator adatbázis, maga a program is frissült, a beépített Clam Antivirus-al egyetemben.

A frissítést követően az AVAST azonnal riasztott, s gyakorlatilag minden gépindítás után, az első bejelentkezéskor ezt teszi.

Kivétel nélkül a ClamAV-hoz tartozó fájlokat találja a fent nevezett trójainak. De ez nem lehetséges, ha jól sejtem.

Az interneten keresgélve olvastam, hogy másoknak is ugyanezt a riasztást produkálja az AVAST.

Ti tapasztaltatok hasonlókat? Ugye ez vakriasztás az AVAST részéről?  :confused:
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#2147 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 26. 15:55

Nagy valószínűséggel az mivel nem egyedi esetről van szó.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2148 Felhasználó inaktív   Hollys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 26. 18:58

A-Squared ezt találta, miután az IE7-et IE8-ra frissitettem és letöltöttem a Google Chrome-t. Telepítés előtt nem jelzett semmit, ESS elfogadta. Mi lehet ez? Packed.Win32.PolyCrypt.b! Valami dll-el kapcsolatos dolog, törölni nem engedte, karanténban van. Miért nem jelez az ESS? Vagy téves riasztás lenne?

#2149 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 26. 21:25

Az A-Squared sokszor produkál téves riasztást. töltsd fel egy vírus ellenőrző oldalra mert ott több termékkel is le lesz futtatva az adott fájl-
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2150 Felhasználó inaktív   128bit 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:04

Sziasztok!
Na hagy kérdezzem meg ,h melyik mostanság a leghatékonyabb virusirto????

Esetleg egy oldal ahol tesztek vannak????

Én évek ota nem használok irtot,megtanultam okosan használni a netet és több min2 éve nem is volt semmi bekapva!

Most változik a helyzet mert kisgyerek költözik a házhoz és szét fogja nyomkodni a gépet!

Tüzfalat nem kérek köszi az van !
Nekem ugy rémlik 2 éve még a kaspersky volt a legjobb irto azota mizu a piacon???

köszi
Ki érti ezt?

#2151 Felhasználó inaktív   1966 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 13:26

Elég sokminden volt már a kezeim közt az évek során (AVG,Avira,Outpost,Nod32,Norton,Panda...és sorolhatnám), de még mindig a Kaspersky dolgozik a legjobban. :)
Kép

#2152 Felhasználó inaktív   Hollys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 20:35

Ezt találtam. Megbízható? http://www.pc1news.c...worm-mefir.html

#2153 Felhasználó inaktív   1966 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 28. 09:00

Mitől lenne egy vírus (féreg) megbízható? :o Ez speciel (a leírtak szerint) egy mailféreg. Semmi jót nem tesz a gépeddel, ahogy elnézem. Információkat gyűjt a netezési szokásaidról, majd elküldi azt a megbízójának. Gondolom majd kapsz spamokat dögivel azután.

Szerkesztette: 1966 2009. 07. 28. 09:01 -kor

Kép

#2154 Felhasználó inaktív   SityiSXT 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 28. 11:24

Idézet: 128bit - Dátum: 2009. júl. 27., hétfő - 11:04

Én évek ota nem használok irtot,megtanultam okosan használni a netet és több min2 éve nem is volt semmi bekapva!

Ha nem használsz irtót, honnan tudod, hogy vírusmentes vagy?  :think:  Sajna manapság már nem csak annyi a védekezés, hogy úgymond "tudom, hova kattintok, meg nem nézek csúnya oldalakat". Nemrég olvastam a Panda kiadványát, mely szerint tavaly megduplázódott a felfedezett vírusok száma - ergo tavaly annyi új vírus látott napvilágot, mint az azt megelőző kb. 20 évben összesen. A cross-site scripting meg ártatlan weboldalon keresztül is tud támadni.
És a legszomorúbb az egészben, hogy ma már nem magánügy, ha fertőzött a géped, mert nem csak te szívsz vele, hanem bizony a géped aktívan besegít mások gépének fertőzésébe, tönkretételébe is...  :(

#2155 Felhasználó inaktív   Hollys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 28. 16:28

Azt akartam jelezni, ha ilyet talál az A-sqaured (Ikarus), hihetek-e neki, vagy téves riasztásról van szó? ESET Smarty Security automatikusan és folyamatosan megy a gépemen, frissit rendszeresen. Akkor most az ESET-nek higgyek (szerinte nincs semmi) vagy az A-squarednek? Van vagy nincs fertőzés? Ez ebben a játékban a legjobb, ahány vírusirtó, annyiféle eredmény. (Mindenesetre biztos ami biztos alapon bevágtam a dögöt a karanténba, ott jó helyen van).

#2156 Felhasználó inaktív   1966 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 29. 07:47

Esetnek én már semmit se hiszek el. Mikor egy friss telepítés után, offline-ban még, szépen legyalulta a fél gépet, mondván, hogy nem megbízható. Böngészőt, MSN-t, satöbbi.
Kép

#2157 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 07. 29. 08:22

Idézet: Sityi - Dátum: 2009. júl. 28., kedd - 12:24

Ha nem használsz irtót, honnan tudod, hogy vírusmentes vagy?  :think:  Sajna manapság már nem csak annyi a védekezés, hogy úgymond "tudom, hova kattintok, meg nem nézek csúnya oldalakat". Nemrég olvastam a Panda kiadványát, mely szerint tavaly megduplázódott a felfedezett vírusok száma - ergo tavaly annyi új vírus látott napvilágot, mint az azt megelőző kb. 20 évben összesen. A cross-site scripting meg ártatlan weboldalon keresztül is tud támadni.
És a legszomorúbb az egészben, hogy ma már nem magánügy, ha fertőzött a géped, mert nem csak te szívsz vele, hanem bizony a géped aktívan besegít mások gépének fertőzésébe, tönkretételébe is...  :(

Nekem sincs rezidens keresőm. Pár beállítás, néhány egyszerű megoldás, odafigyelés, és Opera van. Néha ráeresztek valami aktuális kergetőt a gépre, és nem talál semmit. Ugyanakkor amennyi gépet áttam már rendesen karbantartott víruskergetővel és nyakában fertőzéssel...
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#2158 Felhasználó inaktív   GoodSpeed 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 8.390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 29. 10:44

Kép

Ezt ismeri valaki?

#2159 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 08. 08. 09:19

Idézet: Gubek - Dátum: 2009. júl. 26., vasárnap - 16:55

Nagy valószínűséggel az mivel nem egyedi esetről van szó.

Hát ez "remek"! Egyébként - lekopogom -, a legutóbbi AVAST frissítés óta nem jelentkezett a felugró ablak, hogy vírust talált a ClamAV fájljai között.

Egyébként kezd egyre kínosabbá válni ezeknek az ingyenes programoknak a használata. Mindenkinél ilyen rosszul működnek, vagy csak nálam?

A Spyware Terminator most éppen azt csinálja kb. 1 hete, hogy amikor frissíti az adatbázisát, akkor a letöltés eljut 100%-ig, de onnantól nem csinál semmit. Akár órákig úgy marad. Nem telepíti a frissítést. Így aztán természetesen a következő gépindítást követően megismétlődik ez a procedúra.

Van valami tippetek, mi okozza ezt, s hogyan lehet orvosolni?  :think:

A másik probléma az, hogy az Outpost Firewall mintha visszafogná az internetelérés sebességét.

Opera alatt a letöltéseim 20-30 kbyte/sec sebességgel csordogálnak, miközben 500 kbyte/sec letöltési sebességet kellene hozniuk, mert 4 Mbit-es Chello internetem van.

A Speedtest (Opera alól) furcsa módon 1 Mbit-es eredményt hoz a letöltésre, s elég rossz ping-et (150-190 körül) produkál az ELTE szerverrel.

Ugyanakkor Total Commander alól, FTP szerverről 500 kbyte/sec sebességgel töltött le nekem fájlokat a gépem.

Miért van mindez? Az Opera hülyült meg, esetleg a Chello működik ilyen hülyén (a TC letöltési sebesség miatt ezt azért kizárom), vagy tényleg az Outpost Firewall fogja vissza a letöltést?
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#2160 Felhasználó inaktív   Fresi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.827
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 08. 09:29

Ha a tűzfal fogná vissza a sebességet, akkor a TC is lassabban menne. De próbáld ki, kapcsold le az Outpostot és úgy mérj Operával.

Téma megosztása:


  • (131 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó