HWSW Informatikai Kerekasztal: Melyik vírusírtót illetve tűzfalat? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (131 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Melyik vírusírtót illetve tűzfalat? Értékeld a témát: -----

#2121 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 05. 09:12

Idézet: Gubek - Dátum: 2009. júl. 5., vasárnap - 9:56

Mind a kettő bekapcsolt védelemmel futna egymás mellett.

ÉS akkor végképp nem tudhatod, valós veszély jelentkezik-e, vagy egymással veszekednek... vagy éppen mindkettőtől egészen független probléma miatt van valami haváriád...
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#2122 Felhasználó inaktív   Fresi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.827
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 05. 09:20

Idézet: Hollys - Dátum: 2009. júl. 4., szombat - 23:29

csak éppen 16 ezer ft.

Próbalicensz harminc napig érvényes, utána lehet újat kérni.

#2123 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 07. 06. 12:58

Tele van a hócipőm az AVG-vel.  :mad:

A gép terhelése szempontjából sokkal rosszabb, mint a Panda Antivirus. Annak az avengine.exe nevű fájlja indult el mindig 99%-os processzor terhelést csinálva (talán emlékeztek, erről írtam itt korábban), ennek pedig az avgrsx.exe nevű fájlja.

A Panda esetében a dolgot meg lehetett oldani azzal, hogy az avengine.exe-t párszor egymás után a feladatkezelőből leállítottam.

De az AVG-n ez sem segít. Állandóan elindul, s minden alkalmazás indításakor is 99%-os leterheltséget csinál, hiába van ott az ismert, nem szkennelendő objektumok között az adott alkalmazás.

Nem új a gépem, de az AVG egy tetű lassú csigát csinált belőle.  :reklamacio:

Amellett az SWG-ben (online játék) 4000-es pingeket és 50-99%-os packet loss-okat csinál, játszhatatlanná téve azt.

Lekapcsoltam, s a packet loss probléma megoldódott, de a ping még mindig nem tökéletes. Lekapcsoltam az Online Armor Personal Firewall 3.5.0.14 (ingyenes) tűzfalat is, valamint a Spyware Terminator-t és máris megoldódott a ping probléma is.  :think:


Tűzfalban most kipróbálom a Comodo Internet Security 3.8.65951.477 ingyenes változatot, mert a Matousec oldalán a legjobbak között szerepel mindig. Remélem az segít! Ebben van vírusirtó is... még nem használtam soha ilyen "öszvérmegoldást", de remélem beválik!

Igazából a Spyware Terminator-al elégedett voltam, de nem gondoltam, hogy az is növeli a ping-et. Miért van mindez? Mi okozza ténylegesen?  :confused:

Ha a Comodo vírusirtó része mégsem válna be...tudtok olyan ingyenes vírusirtót, ami megbízhatóságát, védelmi értékét tekintve hasonlóan jó, mint a Panda AV Platinum, vagy az AVG, de nem terheli le a számítógépet?  :confused:

Valamint tippeket várok olyan anti-spyware programra, ami a fent említett Comodo-val és az új vírusirtóval jól tud együttműködni!

Minden segítséget köszönök!

Szerkesztette: Piftuka 2009. 07. 06. 13:00 -kor

"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#2124 Felhasználó inaktív   thomasfox 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 06. 14:19

Idézet: Piftuka - Dátum: 2009. júl. 6., hétfő - 12:58

Igazából a Spyware Terminator-al elégedett voltam, de nem gondoltam, hogy az is növeli a ping-et.

kicsit off ugyan,de emléxem hányan használták/ használják direkte az online fpsnél,hogy laggoltassák magukat.. :)

nah csak eszembe jutott,egyébként

ON

#2125 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 07. 06. 18:59

Na, letöltöttem a COMODO ingyenes változatát a hivatalos honlapról, de a telepítő mindig azt írja ki, hogy "Not able to extract EULA.txt file. Aborting installation".

Van ötletetek, hogy miért csinálja ezt?  :confused:
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#2126 Felhasználó inaktív   Hollys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 07. 22:30

Eleanor: Valós idejű védelem: pl. ma 2009. július 7. van, lejár a license 2010. július 7-én. Pl. ESS. Addig naponta (néha többször is) frissiti magát.

#2127 Felhasználó inaktív   Hollys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 07. 22:40

Próbáltam NOD-ot (2.7, 3.0), Ad-Aware-t, Spyware Terminatort, tűzfalnak ZoneAlarm Free-t, az új gépemre megvettem az Eset Smart Securityt. Majdnem egy hónapja fut csendben a háttérben, eddig a pentdrive-ról szedett le Conficker AE-t és bevágta a karanténba, más nem volt. Öszvér (tűzfal, vírusírtó, kémprogram írtó egyben), eddig ez a legjobb. Több vírusírtó összeakad, egymást fogja blokkolni. A Spyware Terminator nagyon eszi a memóriát, régi gépre nem jó.

#2128 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 07. 07. 22:51

Idézet: Piftuka - Dátum: 2009. júl. 6., hétfő - 13:58

Tele van a hócipőm az AVG-vel.  :mad:

A gép terhelése szempontjából sokkal rosszabb, mint a Panda Antivirus. Annak az avengine.exe nevű fájlja indult el mindig 99%-os processzor terhelést csinálva (talán emlékeztek, erről írtam itt korábban), ennek pedig az avgrsx.exe nevű fájlja.

A Panda esetében a dolgot meg lehetett oldani azzal, hogy az avengine.exe-t párszor egymás után a feladatkezelőből leállítottam.

De az AVG-n ez sem segít. Állandóan elindul, s minden alkalmazás indításakor is 99%-os leterheltséget csinál, hiába van ott az ismert, nem szkennelendő objektumok között az adott alkalmazás.

Nem új a gépem, de az AVG egy tetű lassú csigát csinált belőle.  :reklamacio:

Amellett az SWG-ben (online játék) 4000-es pingeket és 50-99%-os packet loss-okat csinál, játszhatatlanná téve azt.

Lekapcsoltam, s a packet loss probléma megoldódott, de a ping még mindig nem tökéletes. Lekapcsoltam az Online Armor Personal Firewall 3.5.0.14 (ingyenes) tűzfalat is, valamint a Spyware Terminator-t és máris megoldódott a ping probléma is.  :think:


Tűzfalban most kipróbálom a Comodo Internet Security 3.8.65951.477 ingyenes változatot, mert a Matousec oldalán a legjobbak között szerepel mindig. Remélem az segít! Ebben van vírusirtó is... még nem használtam soha ilyen "öszvérmegoldást", de remélem beválik!

Igazából a Spyware Terminator-al elégedett voltam, de nem gondoltam, hogy az is növeli a ping-et. Miért van mindez? Mi okozza ténylegesen?  :confused:

Ha a Comodo vírusirtó része mégsem válna be...tudtok olyan ingyenes vírusirtót, ami megbízhatóságát, védelmi értékét tekintve hasonlóan jó, mint a Panda AV Platinum, vagy az AVG, de nem terheli le a számítógépet?  :confused:

Valamint tippeket várok olyan anti-spyware programra, ami a fent említett Comodo-val és az új vírusirtóval jól tud együttműködni!

Minden segítséget köszönök!

AVG sajnos ilyen, dörgölöm le gépeimről is, ennek nincs értelme így. :-(
Nod 2.70 és ennyi, most ezek futnak megint.

Az eula-txt-re még a kicsomagoló keretprogram panaszkodik? Keresd meg, hogy hova bont ki, onnan indíts .msi filét, meg lesd meg, hogy létezik-e ez az eula.txt és mekkora.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#2129 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 07. 23:34

Idézet: Hollys - Dátum: 2009. júl. 7., kedd - 23:30

Eleanor: Valós idejű védelem: pl. ma 2009. július 7. van, lejár a license 2010. július 7-én. Pl. ESS. Addig naponta (néha többször is) frissiti magát.

Ez mitől "valós idejű védelem"?

(Egész mellékesen, amiket szidtál, azok "ugyanezt" tudták.)
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#2130 Felhasználó inaktív   Hollys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 08. 12:03

Spyware Terminator eszi a memóriát, 75 000 K körül.  Régi gépnek ez túl sok volt, akadozott, fagyott, mellette futott még a NOD 3.0 is. Az újon ESS 44 000 K, ugyanakkor igencsak sokat zabál az FF (110 000 K). Jók ezek az komplex védelmi szoftverek. "Lusta" felhasználóknak való, nem kell állandóan figyelni rá.

#2131 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 07. 08. 17:41

Idézet: Hollys - Dátum: 2009. júl. 7., kedd - 22:40

Próbáltam NOD-ot (2.7, 3.0), Ad-Aware-t, Spyware Terminatort, tűzfalnak ZoneAlarm Free-t, az új gépemre megvettem az Eset Smart Securityt. Majdnem egy hónapja fut csendben a háttérben, eddig a pentdrive-ról szedett le Conficker AE-t és bevágta a karanténba, más nem volt. Öszvér (tűzfal, vírusírtó, kémprogram írtó egyben), eddig ez a legjobb.


Nem akarlak elkeseríteni, de ha megnézed a Matousec.com alábbi eredményét, akkor láthatod, hogy nem túl bíztató az ESET Smart Security-t használni:

http://www.matousec.com/projects/proactive...nge/results.php

Idézet

Több vírusírtó összeakad, egymást fogja blokkolni.


Ez így van. Egyedül az Online Armor tűzfalba beépített vírusirtó visel el maga mellett más vírusirtót.

Egyébként én nem akarok több vírusirtót használni. Ezért akartam a Comodo-t telepíteni, mert abban van tűzfal, vírusirtó, s némi spyware védelem is. Arról viszont nem tehetek, hogy nem lehet telepíteni, mert hibásan írták meg a telepítőjét.


Idézet

A Spyware Terminator nagyon eszi a memóriát, régi gépre nem jó.



A memóriát szerintem nem eszi. Mindössze 9 Mbyte-ot foglal, ami nem különösebben sok. De az internetes kommunikácónál egyértelmű laggot okoz, s ez nem jó.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#2132 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 07. 08. 17:56

Idézet: didyman - Dátum: 2009. júl. 7., kedd - 22:51

AVG sajnos ilyen, dörgölöm le gépeimről is, ennek nincs értelme így. :-(
Nod 2.70 és ennyi, most ezek futnak megint.


Te milyen gépekre telepítetted? Nekem még a régi TBred 2100+, KT400 alaplap, 1 GB DDR400 RAM alapra épült IDE vinyós konfigurációm van.

Az biztos, hogy az AVG ilyen gépen használhatatlanul lassú. A cimborámnak valami viszonylag új gépe van, dualos procival, hozzá illő alaplappal, gyors memóriával és SATA vinyóval... neki elmondása szerint semmi problémát nem okoz az AVG futtatása. (Gyakorlatilag ugyanazt a védelmet használta, mint én: AVG vírusirtó + Online Armor tűzfal + Spyware Terminator.)

Idézet

Az eula-txt-re még a kicsomagoló keretprogram panaszkodik? Keresd meg, hogy hova bont ki, onnan indíts .msi filét, meg lesd meg, hogy létezik-e ez az eula.txt és mekkora.


Sehová nem bont ki, mert miután a telepítési útvonalat kiválasztom, s rákattintok az installer "NEXT" feliratú gombjára, a kicsomagolás legelején, 3 %-nál 1 mp múlva feldobja a hibaüzenetet. "Maradványmappát" pedig nem hagy a vinyón a telepítő.

Mivel sürgős volt a dolog, ezért feltelepítettem az Agnitum Outpost Firewall ingyenes változatát és az AVAST Home Edition-t.

A tűzfal egyszerű kezelőfelülete ellenére még nem annyira átlátható számomra, mint a Zone Alarm Pro, vagy az Online Armor volt, de egyelőre teszi a dolgát szorgosan. Kicsit talán túl szigorúra is állítottam. Hogyan érdemes beállítani a tűzfalvédelem szigorúságát?

Az AVAST pedig kellemes meglepetést nyújtott a hihetetlenül felhasználóbarát kezelőfelületével, s eddig - lekopogom - sokkal kevésbé veszi igénybe a gép erőforrásait, mint a Panda, vagy az AVG tette.

Azt nem tudom, hogy mennyire számít megbízható programnak a vírusok elleni védelem szempontjából, mert a Matousec oldalán nem találtam erre vonatkozó utalást, de bízom benne, hogy jól választottam.

A Spyware Terminator-t egyelőre hagytam, de ha tudtok olyan spyware ellen védő programot, ami hasonlóan jól és hatékonyan teszi a dolgát, ugyanakkor nem terheli az internetelérést, akkor kérlek, ne habozzatok megosztani velem!
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#2133 Felhasználó inaktív   aadam 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 09. 15:34

Eset Smart Security 4.0 [ Virusírtó+Kémprogiírtó+Tűzfal egyben]

#2134 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 08:59

Agnitum temaban...ujabban megbolondult picit a program. Amikor fut a service, a gep teljesen akadozni kezdett, az eger, a zene, minden. Persze amikor network activity van, csak akkor, de eddig ilyen nem volt.
Ezzel talalkozott mar barki?
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#2135 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 07. 14. 09:19

Idézet: Piftuka - Dátum: 2009. júl. 8., szerda - 18:56

Te milyen gépekre telepítetted? Nekem még a régi TBred 2100+, KT400 alaplap, 1 GB DDR400 RAM alapra épült IDE vinyós konfigurációm van.

Az biztos, hogy az AVG ilyen gépen használhatatlanul lassú. A cimborámnak valami viszonylag új gépe van, dualos procival, hozzá illő alaplappal, gyors memóriával és SATA vinyóval... neki elmondása szerint semmi problémát nem okoz az AVG futtatása. (Gyakorlatilag ugyanazt a védelmet használta, mint én: AVG vírusirtó + Online Armor tűzfal + Spyware Terminator.)



Sehová nem bont ki, mert miután a telepítési útvonalat kiválasztom, s rákattintok az installer "NEXT" feliratú gombjára, a kicsomagolás legelején, 3 %-nál 1 mp múlva feldobja a hibaüzenetet. "Maradványmappát" pedig nem hagy a vinyón a telepítő.

Mivel sürgős volt a dolog, ezért feltelepítettem az Agnitum Outpost Firewall ingyenes változatát és az AVAST Home Edition-t.

A tűzfal egyszerű kezelőfelülete ellenére még nem annyira átlátható számomra, mint a Zone Alarm Pro, vagy az Online Armor volt, de egyelőre teszi a dolgát szorgosan. Kicsit talán túl szigorúra is állítottam. Hogyan érdemes beállítani a tűzfalvédelem szigorúságát?

Az AVAST pedig kellemes meglepetést nyújtott a hihetetlenül felhasználóbarát kezelőfelületével, s eddig - lekopogom - sokkal kevésbé veszi igénybe a gép erőforrásait, mint a Panda, vagy az AVG tette.

Azt nem tudom, hogy mennyire számít megbízható programnak a vírusok elleni védelem szempontjából, mert a Matousec oldalán nem találtam erre vonatkozó utalást, de bízom benne, hogy jól választottam.

A Spyware Terminator-t egyelőre hagytam, de ha tudtok olyan spyware ellen védő programot, ami hasonlóan jól és hatékonyan teszi a dolgát, ugyanakkor nem terheli az internetelérést, akkor kérlek, ne habozzatok megosztani velem!

P3-as gépektől kezdve. 733MHz-es gépek. De A64-en is éppoly tetűn indul.
Avast nekem szintén lassúnak tűnik "ahhoz képest", letiltott vrdb generátorral és pár, aktuális gépen nem használt, így tiltott szolgáltatásával.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#2136 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 16. 11:52

Vmi az enyemre?
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#2137 Felhasználó inaktív   Hollys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 18. 14:05

ESET Smart Security mellett is szépen működik az a-squared free. http://www.emsisoft..../software/free/ És nem zavarják egymást. Kipróbáltam, nagyon jó.

#2138 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 07. 18. 14:11

Idézet: Wyco - Dátum: 2009. júl. 16., csütörtök - 12:52

Vmi az enyemre?

Ki nem szarja le? :Đ
Válts másik szoftverre, vagy telepítsd újra, vagy írj a fejlesztőknek, légy kreatív :D .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#2139 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 18. 14:12

Idézet: didyman - Dátum: 2009. júl. 18., szombat - 13:11

Ki nem szarja le? :Đ
Válts másik szoftverre, vagy telepítsd újra, vagy írj a fejlesztőknek, légy kreatív :D .

Feltettem Comodot...
Beeee :p
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#2140 Felhasználó inaktív   Goody 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.020
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 19. 23:08

SzepJoestet,
Uj konfig, win7, telepitesek utan gyakori kekes baratsagtalan elhalalozas, nem sorolom mennyi dolgot neztem meg
Vista telepites, szinten blue screen egy bizonyos pont utan... ami az ESET x64 telepites->restartnal indult.
Agnitum Outpost es Nod32 parost hasznaltam eddig nagy megelegedessel, de most haaat. elbizonytalanodtam.

Win7 nem lenyeges, maradok Vista64. eroforras - sebesseg, Nod jo volt, de helyette ?  vagy mi okozhatja ?
Segitsetek legyszi :)  Koszonom elore is!

Téma megosztása:


  • (131 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó