HWSW Informatikai Kerekasztal: Kipróbáltuk a Vodafone 3G-szolgáltatásait - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kipróbáltuk a Vodafone 3G-szolgáltatásait a cikk hozzászólásai Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 06. 11:46

A cikkel ( https://www.hwsw.hu/hirek/32044/Vodafone_3G...harp_770SH.html ) kapcsolatos hozzászólásokat ide várjuk.

HWSW Team
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 10. 06. 12:23

Ez is eléggé a tartalomra, meg a zeneletöltős portálokra van kihegyezve, közben erre elég drága a megvásrolható zene is, meg a szolgáltatás is. Ilyen szolgáltató által biztosított multimédiás meg egyéb tartalmon csak röhögök, mikor azt otthon szélessávról PC-ről el bírom érni, aztán csókolom.

Telefont meg helyszíni netezésre használnám, de ahol net kell, ott csak gprs van, Pesten meg fog a fene villamoson online oldalakat nézegetni a telefonján, mert az nem kicsit nyűgös.

Áráról nem is beszélve, mert ugye most vidékországban is neteztem, aztán hirdetik a 3G-t, miszerint mobil iroda a világ bármely táján. Ahamm, felcsatlakozásonként 180 forint egységdíj, valamint megabyteonként 1-2ezer pénz. Háhóóógyne.

Most szaküzletben is néztem, kellene valami nagyobb kijelzős telefon, esetleg PDA-s kombós cucc, az olcsóbb darabjaiban nincs 3G, de eladó megmagyarázta, miszerint az nem is teljesen igazi, meg ha mindig laptopról használnám, akkor vegyek bele 40 pénzért akciós 3G kártyát. Fejnének ezek mindenhol, tartalom meg szolgáltatás viszont nincs mögöttük.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   XC-biker 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.242
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 06. 14:11

Én hónapok óta használom a Voda internetet HP IPAQ hx4700 + NOKIA 6230i-n.
Hamarosan veszek egy 3G-s mobilt is mellé és akkor mégjobb lesz itt Bp-n.
A havi 3125Ft  200MB adatfogalomért meg nem vészes.
Adatmentés Fizikailag és Logikailag Sérült Merevlemezekről. Bevizsgálási Díj Nincs! Veszek Rossz HDD-ket is.- Notebook, PC és PDA Javítás. MSN, Mail: adatmentes@hotmail.com

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 10. 06. 17:24

Idézet: XC-biker - Dátum: 2006. okt. 6., péntek - 15:11

Hamarosan veszek egy 3G-s mobilt is mellé és akkor mégjobb lesz itt Bp-n.
A havi 3125Ft  200MB adatfogalomért meg nem vészes.

Nekem elég ritka, hogy Pesten belül ipaq-ról kelljen bohóckodnom. Bankszámla egyenleget nem lehet róla lekérdezni, átutalgatni sem bírok csak elég furmányosan, aztán más meg nem jut eszembe, mert minden sarkon van egy irodám, meg egyéb hotspotom.

Ha meg szervert hegesztek vidékről, akkor biza elmegy csak hétvégenként havi majdnme 600 megám is, ami szimpla GPRS-es.

Másrészt a GPRS stabilabbnak tűnik, 3Gvel le kell kapkodni 20 megát, akkor felkúszik szép lassan a sebesség, de akár le is eshet minimumra, vagy megszakad, aztán úgy marad. Peremkerület felé is azt vettem észre, hogy ha éppen nem műxik a 3G, akkor manuálisan nem tudok GPRSre váltani, teló meg mikor szinkronizálgatna, akkor belehal az egész konnekció.

Amúgy óránként 10 megával elég jól el lehet lenni, nézem én is a HWSW-t, egyebet, de pld. nevetséges, hogy hirelen csak az indexnél találtam percről/percre RSS híreket, ami tényleg csak textként jön le, népszabadságnál meg egyből böngészőben nyitja meg a full oldalt bannerestől, mindenestől.

Origónak viszont van PDAspecifikus megjelenése, ez pozitív. Lassan fel kellene készülni a szolgáltatóknak is, mert HWSW fórumra elég kegyetlen volt beírni PDAról, de sikerült.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   b0rZ 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.093
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 07. 12:14

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. okt. 6., péntek - 18:24

manuálisan nem tudok GPRSre váltani

milyen telot hasznalsz? en eddig nem talalkoztam olyan 3G-s mobillal amin ne lehetett volna csak GSM-et valasztani..
-= ZenészHUB :: the one and only =-

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 10. 08. 18:13

Idézet: b0rZ - Dátum: 2006. okt. 7., szombat - 13:14

milyen telot hasznalsz? en eddig nem talalkoztam olyan 3G-s mobillal amin ne lehetett volna csak GSM-et valasztani..

Nokia 6680.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 09. 19:46

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. okt. 8., vasárnap - 19:13

Nokia 6680.

Tuti azon is lehet csak GSM uzemmodot valasztani, akkor csak GPRS/EDGE-et hasznal a telefon. Nem emlekszem igy hirtelen, hogy tudja-e az EDGE-et...

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#8 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 15. 17:57

320x240 kijelző, és 1 hetet bír? ki hiszi ezt el.... 2 nap max szerintem, na mind1...


szerk: ha a 3G is be van kapcsolva rajta folyamatosan, akkor talán még annyit sem.

Szerkesztette: deuce 2006. 11. 15. 17:59 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó