HWSW Informatikai Kerekasztal: Kérlek gyűjtsd Te is a kupakot.. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kérlek gyűjtsd Te is a kupakot.. ..talán meggyógyul egy kisgyermek. Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   petymeg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 13:27

Én csak reklámozni igyekszem a dolgot,mert hatalmas mennyiség kell,de hogy miről is van szó:

"Köszöntök mindenkit!

Én vagyok annak a kisfiúnak az édesanyja, akinek nemrég megindították nálatok a kupakok gyűjtését. Mivel több információt kértek rólunk, az alábbiakban röviden leírom, hogy eddig mi történt velünk.

Kisebbik fiam 2 éves. Koraszülött volt, méhen belül is, és a szülés közben is oxigénhiányos állapotba került, agyvérzést kapott, ezért komoly agyi károsodás érte. A károsodás következtében, mozgásában vegyes típusú izomtónus zavar alakult ki.

Két éves korára minden próbálkozásunk ellenére is ott tartottunk, hogy nyaki és hátizmai lazák, fejét még mindig nem tudja igazán biztonsággal tartani. Végtagjai feszesek voltak, amikor lépni, vagy fogni akar, akkor az izmai görcsösen megfeszülnek. Fejlődésben jelentős lemaradás tapasztalható, mind súlyban, mind hosszban, természetesen a mozgás problémák miatt minden más téren is komoly lemaradása van.

Mi a saját költségünkön visszük heti két alkalommal gyógytornára (Dévény-féle gyógytorna), illetve a Korai Fejlesztőbe, fejlesztésre. Magyarországon ennél többet jelenleg sem az orvosok, sem mi nem tudunk tenni érte. Ha ennyibe hagynánk a dolgot, akkor várható esélyei, hogy talán 6-7 évesen segítséggel lépéseket tud majd tenni.

Talán az egyetlen esélye a gyógyulásra, de legalább is az állapot jelentős javítására az őssejt beültetés.

2006. április 03-án Kievben fogadott bennünket egy neurológus professzor, aki őssejt beültetéssel foglalkozik és Alex megkapta az első adag őssejtet, amitől étvágya látványosan megnőtt, fejlődik, hízik. Sokat erősödött a szervezete, eddig szinte mindennaposak voltak a légúti megbetegedések, most az elmúlt időszakban nem volt ilyen problémánk. Sokkal élénkebb, többet mocorog, egyre több új dologgal próbálkozik. Pozitív változásokat látunk a gyermek állapotában.

Ahhoz, hogy a további őssejt beültetéseket finanszírozni tudjuk, minden támogatásra szükségünk van, mivel az összes anyagi tartalékunkat az első kiútra költöttük. Jelenleg egy kiutazás és kezelés teljes költsége kb. 2 millió Ft.

A pénz összegyűjtésére mindent megpróbálunk, újságokban, illetve a televízióban is volt már velünk készült riport. Sajnos eddig igen csekély összeg gyűlt össze.

Kérem mindazokat akik úgy érzik, hogy a kupak gyűjtésben, vagy anyagilag támogatni tudnak bennünket, az alábbi elérhetőségeken vegyék fel velem a kapcsolatot.

Ismerősök segítségével találtam egy műanyagdaráló céget, ahol vállalták, hogy az ügy céljára való tekintettel, ingyen ledarálják a kupakokat, mivel úgy magasabb áron adható el, és segítenek az eladásban is.Műanyagdaráló cég honlapja

Az átvételi árról:
- Színre válogatva, tisztán, papír nélkül: 120.- Ft/kg,
- Ömlesztve: 80.- Ft/kg

Ez a legjobb ajánlat, amit kaptunk.

Többen kérdezték, hogy milyen kupakokat gyűjthetnek:

BÁRMILYET, a lényeg, hogy műanyag legyen!

Üdítős, háztartási, vegyszeres, gyógyszeres (ezek lehetőleg elmosva), pezsgős-, boros dugók is jók.

Ha megoldható, kérem legalább a papírt, és a nagyobb szennyeződéseket távolítsátok el. Ha rajta marad a papír, sokkal kevesebbért tudjuk eladni, és a nagyon szennyezett kupakokat át se veszik.

Aki esetleg meg tudja oldani, hogy színre válogatja, akkor az alábbiak szerint kell csoportosítani:
Fehér Citromsárga Narancssárga
Rózsaszín Piros Zöld
Kék Barna Fekete

A színen belüli árnyalatok egybe mehetnek, pl.: sötét- és a világoszöld. Amik nem tartoznak ezekbe a színekbe, azokat a legközelebb álló színhez lehet rakni, pl.: barackvirágot a rózsaszínhez. Amelyik színből nagyon kevés van, azt külön egy szatyorba lehet gyűjteni.


Köszönettel:
Asztalos Andrea, édesanya
Festő Zoltán, édesapa

Elérhetőségek: Tel.: +36-30-447-63-79,
e-mail: an72di@freemail.hu
Számlaszámunk: OTP 11 77 33 22 – 05 78 73 19
Petőfi Népe cikk
"

Hogy kiről is van szó:
Kép
még 1 kép

Akinek kérdése van tegye fel nyugodtan,ha nem tudok segíteni akkor elérhetőség ott van.
Van ún. szórólap is,azaz amiben ott van minden,és ki lehet ragasztani,ha kell akkor küldök mailban.

:offtopic: Ha már van ilyen téma akkor ezt kérem törölni (kerestem,de nem találtam),ha pedig úgy érzi egy modi rossz helyen van akkor kérem áthelyezni :respect:

Szerkesztette: petymeg 2007. 01. 05. 13:39 -kor

"A Földön két intelligens életforma fejlődött ki: az emberek és a magyarok..." /Isaac Asimov/

#2 Felhasználó inaktív   J@seF 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 775
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 13:33

Milyen kupakot kell gyűjteni? :confused:  :think:

#3 Felhasználó inaktív   petymeg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 13:38

Idézet: J@seF - Dátum: 2007. jan. 5., péntek - 14:33

Milyen kupakot kell gyűjteni? :confused:  :think:

jah azt elfelejtettem,de már megszerkesztettem a hsz-t
"A Földön két intelligens életforma fejlődött ki: az emberek és a magyarok..." /Isaac Asimov/

#4 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 13:44

És miért pont kupak? Miért nem jó bármilyen műanyag? 120Ft/kg? Nem létezik annyi kupak, hogy ebből összejöjjön 2 milla. Kell vagy 20 Tonna kupak?
Hoax rulz? :think:
Szerk.: Sörösüveg gyűjtéből picit gyorsabban összejönne...

Szerkesztette: Ndrew 2007. 01. 05. 13:46 -kor


#5 Felhasználó inaktív   petymeg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 13:48

Idézet: Ndrew - Dátum: 2007. jan. 5., péntek - 14:44

És miért pont kupak? Miért nem jó bármilyen műanyag? 120Ft/kg? Nem létezik annyi kupak, hogy ebből összejöjjön 2 milla. Kell vagy 20 Tonna kupak?
Hoax rulz? :think:

gondolkoztam én is ezen
16,7t kell,de úgy gondolom,h szegény ember elkeseredésében már minden lehetséges dolgot megragad.
továbbá engem a petőfi népe cucc nyugtatott meg valamelyest.
De ha valaki esetlegesen biztos infót tud mondani a dolog létezőségéről vagy nemlétezőségéről,akkor megköszönném,mert ha valaki csak a jó embereket használja ki ezzel akkro kicsit morci leszek.már 2 egyetemi kollégiumban 1 kocsmában,és sok családban gyűjtik a cuccot az emberek.
Én bízom abban,h van értelme annak amit csinálok.

Miért pont kupak:ezt kérdezd meg :confused:
Sörösüveg:Hát azt visszaviszi az ember ezt meg ugyis csak kidobná

Szerkesztette: petymeg 2007. 01. 05. 13:50 -kor

"A Földön két intelligens életforma fejlődött ki: az emberek és a magyarok..." /Isaac Asimov/

#6 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 14:20

Idézet: petymeg - Dátum: 2007. jan. 5., péntek - 13:48

De ha valaki esetlegesen biztos infót tud mondani a dolog létezőségéről vagy nemlétezőségéről,akkor megköszönném,mert ha valaki csak a jó embereket használja ki ezzel akkro kicsit morci leszek.már 2 egyetemi kollégiumban 1 kocsmában,és sok családban gyűjtik a cuccot az emberek.
Én bízom abban,h van értelme annak amit csinálok.

Pedig nem kell hozzá Columbo, hogy kiderítse, én már elindultam egy úton. Ha megerősítő választ kapok, akkor maradhat a topic, ha kiderül, hogy mindez nem igaz, törlöm a topicot.

Szerk.: addig is kérem nem szétoffolni. Köszönöm.

Szerkesztette: Carmaged 2007. 01. 05. 14:21 -kor


#7 Felhasználó inaktív   petymeg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 14:22

Idézet: Carmaged - Dátum: 2007. jan. 5., péntek - 15:20

Pedig nem kell hozzá Columbo, hogy kiderítse, én már elindultam egy úton. Ha megerősítő választ kapok, akkor maradhat a topic, ha kiderül, hogy mindez nem igaz, törlöm a topicot.

Szerk.: addig is kérem nem szétoffolni. Köszönöm.

majd kérlek ird meg mire jutottál :respect:
én addig is gyűjtöm a kupakokat :rolleyes:
"A Földön két intelligens életforma fejlődött ki: az emberek és a magyarok..." /Isaac Asimov/

#8 Felhasználó inaktív   biglaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 16:55

Idézet: Carmaged - Dátum: 2007. jan. 5., péntek - 14:20

Pedig nem kell hozzá Columbo, hogy kiderítse, én már elindultam egy úton. Ha megerősítő választ kapok, akkor maradhat a topic, ha kiderül, hogy mindez nem igaz, törlöm a topicot.

Szerk.: addig is kérem nem szétoffolni. Köszönöm.

Szia!

Egy másik fórumon már régóta megy ez a dolog. Nagy valószínűséggel igaznak tűnik. Én a lehetőségeimhez mérten pénzt utaltam át. Igaz nem nagy összeget, de lehet pont az hiányzik. És köszönőlevelet kaptam rá! Engem ez meggyőzőtt. Én hiszem, hogy mindez valódi.
Nyomozni nem akartam, mert az a kollegáim dolga. :) De eddig csak jót hallottam erről az ügyről.
Mindenkinek szívejoga eldönteni mit gondol.

#9 Felhasználó inaktív   petymeg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 20:07

Idézet: biglaci - Dátum: 2007. jan. 5., péntek - 17:55

Szia!

Egy másik fórumon már régóta megy ez a dolog. Nagy valószínűséggel igaznak tűnik. Én a lehetőségeimhez mérten pénzt utaltam át. Igaz nem nagy összeget, de lehet pont az hiányzik. És köszönőlevelet kaptam rá! Engem ez meggyőzőtt. Én hiszem, hogy mindez valódi.
Nyomozni nem akartam, mert az a kollegáim dolga. :) De eddig csak jót hallottam erről az ügyről.
Mindenkinek szívejoga eldönteni mit gondol.

másik fórumon aktívan upolok én is,de bevallom őszintén megértem azokat,aki nem biztos abban,hogy igaz a dolog,hiszen annyi helyen próbálják átvágni az ember jóindulatát ahány helyen csak tudják.Én ettől függetlenül gyűjtöm a kupakot,amig az ellenkezőjét meg nem tudom.
Gondoltam,h sok ember van aki a másik fórumon is aktív,de hátha itt is lesznek olyan emberek akik még nem hallottak róla,és nem dobják ki a szemétbe a kupakot.
"A Földön két intelligens életforma fejlődött ki: az emberek és a magyarok..." /Isaac Asimov/

#10 Felhasználó inaktív   petymeg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 06. 00:45

senki nem akar gyűjteni? :(
"A Földön két intelligens életforma fejlődött ki: az emberek és a magyarok..." /Isaac Asimov/

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 01. 06. 00:49

Idézet: petymeg - Dátum: 2007. jan. 6., szombat - 0:45

senki nem akar gyűjteni? :(

Rokonoknak tolom én is, de azok meg tolószékre szedték össze valakinek a suliban. Aztán meglepődnétek milyen pillanatok alatt lehet 100 kiló számra csak ásványvizes kupakot összegyűjteni, viszont egyéb információt nem tud senki, csak azt, hogy kell.

De meddig, mire, pontosan kinek is, az mindig rejtély maradt.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   petymeg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 06. 01:00

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. jan. 6., szombat - 1:49

Rokonoknak tolom én is, de azok meg tolószékre szedték össze valakinek a suliban. Aztán meglepődnétek milyen pillanatok alatt lehet 100 kiló számra csak ásványvizes kupakot összegyűjteni, viszont egyéb információt nem tud senki, csak azt, hogy kell.

De meddig, mire, pontosan kinek is, az mindig rejtély maradt.

abban az esetben 500k kupak kellett egy kislánynak tolószékre,és nekik már sikerült összegyűjteni.
továbbá nekik egy cég felajánlotta,h ha összeszednek ennyit akkor megkapják a tolószéket.
Jelen pillanatban asszem csak ez az 1 ilyen aktív kupakos project fut.
de ha rákeresel neten meg fogod találni.(mármint a tolószékes esetet)
jelen esetben:
meddig:amig össze nem gyülik
mire:őssejt
kinek:Festő Alex nevű kisfiúnak
de ez mind le van irva az 1.hszben

Szerkesztette: petymeg 2007. 01. 06. 01:03 -kor

"A Földön két intelligens életforma fejlődött ki: az emberek és a magyarok..." /Isaac Asimov/

#13 Felhasználó inaktív   TroppauerHümér 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 06. 06:25

itt vannak telefonszámok is
Business as usual. We fucked up everything.

#14 Felhasználó inaktív   =Oli= 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 06. 07:14

Egyes emberek meg naponta keresnek nem kettőt, hanem sokkal több milliót, szegény kissrácnak meg kupakokat kell gyűjteni... :omg:  :omg:  :omg: Hányingerem van ettől a világtól... :(  :(  :(

:up:

#15 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 01. 06. 08:46

Felvettem a kapcsolatot a linkelt műanyag daráló úrral. Ő megerősítette azt, hogy igaz a történet, bár már nem ő darál. Ennek az oka az, hogy találtak Kecskemét környékén egy hasonlóan jólelkű vállalkozót, így nem kell olyan messzire elszállítani a kupakokat.

Arra is válaszolt, hogy miért pont kupak kell: kupak kizárólag polipropilénból készül, míg más műanyagok másból is. Ezt pedig nem lehet elvárni egy laikustól, hogy szétválogassa. Ilyen fajtákat sorolt fel: PP, Pe, ABS, PC, PA, POM.

A történet sajnos teljesen igaz. Kérem a további találgatások mellőzését! Azt témarombolásnak fog számítani.

#16 Felhasználó inaktív   ikriszta 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.525
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 06. 11:14

Nekem egy praktikus kérdésem lenne: hova és kinek küldjem vagy vigyem a kupakokat?  :think:
Ez valahogy nem derült ki nekem.  :think:
Az élet egy rajz radírgumi nélkül.    Ha nem lenne utolsó pillanat, akkor semmi sem készülne el.   Ne ess kétszer ugyanabba a hibába! Kövess el újakat! 
A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

#17 Felhasználó inaktív   EGOKA 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.937
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 06. 21:40

Van itthon egy csomó.

Hova/kinek vigyem?
<b>If you can't be famous, be infamous</b>
<a href='http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/' target='_blank'>Megmentésre érdemes helyek</a>

#18 Felhasználó inaktív   petymeg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 07. 01:20

Idézet: EGOKA - Dátum: 2007. jan. 6., szombat - 22:40

Van itthon egy csomó.

Hova/kinek vigyem?

A kisfiú kecskeméti,aki tudja vigye oda,aki meg nem attól Egerben át tudom venni,Bp.-en pedig
"Békásmegyeri Csiki-Bege Életmód Plaza, Flórián, Praktiker
2006.
nov. 11 - 12.
nov. 18 - 19.
dec. 02 - 03.
2007. jan. 06 - 07.
jan. 27 - 28.
febr. 03 - 04.
Ezek szombat, vasárnapok és 14-től, 17 óráig várják a kupakokat." by Printszkrín
Vagy ha ráérek akkor én is átveszem,és elviszem.Továbbá van még 1 ember aki leviszi,
"Aki szeretné, hogy vigyek le Kecskemétre kupakot, az vegye fel velem a kapcsolatot:
Dóka György
dokagyu@interware.hu" by dokagyu (gondolom ez bp.ről kecskemétre)
A fenti helyleírás is elég pontatlan igyekszem a következő leadásig pontosítani.
Ha valaki nem a fent említett városokban lakik,és hozzá tud járulni akkora mennyiséggel,amiért már érdemes szervezni,akkor lehet meg tudom oldani,tekintettel rá egyetemi koliban lakom szinte mindenhonnan vannak emberek.De az is megfelel,ha van egy ismerőse aki jár bp-re,és akkor elviszem tőle,mert én úgy is megyek majd a februári leadásra(feltéve ha nem 100kg-t hoz,mert nekem csak hátizsákom van meg bkv)Igyekszem majd folyamatosan pontosítani az infókat,de vizsgaidőszak van...
Akinek kell ilyen szóróanyag,azaz olyan amit ki lehet rakni kolikba,suliba,kocsmába stb. majd rakok fel linket,remélem hétfőn.
Előre is köszönöm mindenkinek a kisfiú nevében a segítőkészséget :respect:
"A Földön két intelligens életforma fejlődött ki: az emberek és a magyarok..." /Isaac Asimov/

#19 Felhasználó inaktív   petymeg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 07. 01:24

Idézet: Carmaged - Dátum: 2007. jan. 6., szombat - 9:46

Felvettem a kapcsolatot a linkelt műanyag daráló úrral. Ő megerősítette azt, hogy igaz a történet, bár már nem ő darál. Ennek az oka az, hogy találtak Kecskemét környékén egy hasonlóan jólelkű vállalkozót, így nem kell olyan messzire elszállítani a kupakokat.

Arra is válaszolt, hogy miért pont kupak kell: kupak kizárólag polipropilénból készül, míg más műanyagok másból is. Ezt pedig nem lehet elvárni egy laikustól, hogy szétválogassa. Ilyen fajtákat sorolt fel: PP, Pe, ABS, PC, PA, POM.

A történet sajnos teljesen igaz. Kérem a további találgatások mellőzését! Azt témarombolásnak fog számítani.

Én a laikus kat.-ba esem:
So ha valamely karaktervariácót látom a fent felsoroltak közül egy műanyagvalami(mittomén pl. tusfürdősdoboz etc.) alján,belsejében etc. akkor az jó?
Vagy ilyet hiába keresek nem találok?

off:du. lemértem 10 kupakot,és átlagban 2,5g-ra jött ki 1 db.Ebből nem hiszitek el pontosan 6.666.666db kell,hogy meglegyen a 2M Ft...szép szám..

Szerkesztette: petymeg 2007. 01. 07. 01:26 -kor

"A Földön két intelligens életforma fejlődött ki: az emberek és a magyarok..." /Isaac Asimov/

#20 Felhasználó inaktív   ikriszta 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.525
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 07. 01:26

Idézet

"Békásmegyeri Csiki-Bege Életmód Plaza, Flórián, Praktiker


Ezt a Flórián, Praktikert kicsit majd pontosítsd kérlek. Köszi.
Az élet egy rajz radírgumi nélkül.    Ha nem lenne utolsó pillanat, akkor semmi sem készülne el.   Ne ess kétszer ugyanabba a hibába! Kövess el újakat! 
A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó