HWSW Informatikai Kerekasztal: Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (33 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. Mit, hogyan a vágó pulton. Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   MAD_Fire 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 17. 12:38

Sziasztok!

Keresgéltem a fórum témák között, és ahogy olvasgattam nem én voltam az egyetlen aki nem talált kimondottan a videó szerkesztéssel kapcsolatos topicot. Láttam különböző vágóprogramokról (pl Adobe, Vegas...)  témákat, de személyes tapasztalatom az, hogy különböző feladatokra más-más programot érdemes használni, többek közt ezért is hoztam létre ezt a témát, hogy itt lehessen eszmecserét folytatni arról, kinek milyen tapasztalatai vannak és ki mit ajánl, speciális effektek, feliratok, stb készítésére.

Gondolom, nem én vagyok az egyetlen aki szeretné a legjobbat kihozni (ha már filmeket, videókat készít) munkájából, és akkor már ne ezen múljon :)

#2 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 17. 13:46

Idézet: MAD_Fire - Dátum: 2007. febr. 17., szombat - 12:38

Sziasztok!

Keresgéltem a fórum témák között, és ahogy olvasgattam nem én voltam az egyetlen aki nem talált kimondottan a videó szerkesztéssel kapcsolatos topicot. Láttam különböző vágóprogramokról (pl Adobe, Vegas...)  témákat, de személyes tapasztalatom az, hogy különböző feladatokra más-más programot érdemes használni, többek közt ezért is hoztam létre ezt a témát, hogy itt lehessen eszmecserét folytatni arról, kinek milyen tapasztalatai vannak és ki mit ajánl, speciális effektek, feliratok, stb készítésére.

Gondolom, nem én vagyok az egyetlen aki szeretné a legjobbat kihozni (ha már filmeket, videókat készít) munkájából, és akkor már ne ezen múljon :)

Ezt a különböző feladatokra más-más programot nem igazán értem.  :think:
Egy jól megválasztott szerkesztő programmal minden megvalósítható ami az NL editálás terén egyáltalán felmerülhet. A szerkesztő program mellett kell még egy jó grafikai program valamint a DVD-VIDEO elkészítéséhez egy DVD authoring program melyet szintén az igények szerint célszerű megválasztani (pld. feliratkezelés, saját grafikai elemek importálhatósága, programozhatóság, stb.)

#3 Felhasználó inaktív   sadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.739
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 18. 12:39

Egy kis segítségre lenne szükségem:

Adott 2 db avi file, az egyiken angol a másikon magyar hang. Szeretnék készíteni egy olyan avit amelyiken mindkét audiósáv rajta van. Mivel tudnám ezt a legegyszerűbben megoldani és hogyan?

Előre is köszönöm.  :)
[Asus P5KC] [Intel Core 2 Quad Q6600 @ 3000Mhz / 333FSB] [2 x 2048MB Kingmax DDR3 @ 1333Mhz] [Gigabyte HD7850 OC 1024MB GDDR5 @ 900/4800Mhz] [Samsung SyncMaster T220] [Kingston SSDNow V+100 96GB + Seagate Barracuda 7200.12 2000GB] [FSP Raider 550W]

#4 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 18. 12:59

VirtualdubMod.
Megnyitod az egyik avit -> stream list -> kiválasztod a hangsávot és demuxolod.
Ez egy max két perc.
Megnyitod a másik videot video fül alatt direct stream copy-ra állítod, majd stream list és az ott levő hangsáv mellé hozzáadod amit az elöbb a másik videoból kiszedtél.
Beállíthatod melyik legyen felül alapértelmezésben az fog megszólalni.
File -> save as és elmented az avit. Ez talán kicsit tovább tarthat, 3-5 perc.
Miután kész lett van egy avid két hangsávval.
Feltételezzük, hogy a hossz miegymás stimmelt igy szinkronban is lesz a videoa két hanggal.  :)

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#5 Felhasználó inaktív   sadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.739
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 18. 15:35

Idézet: szabi - Dátum: 2007. febr. 18., vasárnap - 12:59

VirtualdubMod.
Megnyitod az egyik avit -> stream list -> kiválasztod a hangsávot és demuxolod.
Ez egy max két perc.
Megnyitod a másik videot video fül alatt direct stream copy-ra állítod, majd stream list és az ott levő hangsáv mellé hozzáadod amit az elöbb a másik videoból kiszedtél.
Beállíthatod melyik legyen felül alapértelmezésben az fog megszólalni.
File -> save as és elmented az avit. Ez talán kicsit tovább tarthat, 3-5 perc.
Miután kész lett van egy avid két hangsávval.
Feltételezzük, hogy a hossz miegymás stimmelt igy szinkronban is lesz a videoa két hanggal.  :)

Üdv
szabi

Tökéletesen sikerült. :) Nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű. Volt, ahol igazítani kellett, de megoldottam. Köszönöm. :respect:
[Asus P5KC] [Intel Core 2 Quad Q6600 @ 3000Mhz / 333FSB] [2 x 2048MB Kingmax DDR3 @ 1333Mhz] [Gigabyte HD7850 OC 1024MB GDDR5 @ 900/4800Mhz] [Samsung SyncMaster T220] [Kingston SSDNow V+100 96GB + Seagate Barracuda 7200.12 2000GB] [FSP Raider 550W]

#6 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 18. 16:22

;)

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#7 Felhasználó inaktív   MAD_Fire 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 21. 20:22

Konkrétan videószerkesztésre, kinek milyen tapasztalati vannak, ki milyen programot ajánlana? Leginkább én Adobe Premier -t használok, de hallotam olyan véleményt is ami szerint elég gyenge, ezért szeretnék minél többet kipróbálni, hogy aztán a általam legjobbnak megítélt programmal dolgozhassak. (szerintem mások is így vannak ezzel :) )

#8 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 21. 21:43

Idézet: MAD_Fire - Dátum: 2007. febr. 21., szerda - 20:22

Konkrétan videószerkesztésre, kinek milyen tapasztalati vannak, ki milyen programot ajánlana? Leginkább én Adobe Premier -t használok, de hallotam olyan véleményt is ami szerint elég gyenge, ezért szeretnék minél többet kipróbálni, hogy aztán a általam legjobbnak megítélt programmal dolgozhassak. (szerintem mások is így vannak ezzel :) )

Azt, hogy kinek melyik program elsősorban a pénztárcája, az igényei és az NL területen szerzett jártassága dönti el (valamint az, hogy üzletszerűen vagy hobby szinten foglalkozik a témával).
A Premiere Pro igen kiváló program (mármint annak aki tudja is használni  :) ). Amennyiben az elvárások magasabbak (főleg real time feldolgozásra gondolok) akkor szóba jöhet a Canopus Edius melyből a Broadcast változat kifejezetten televíziók és utómunka stúdiók számára lett kifejlesztve. Persze a minőségnek ár van mivel az Edius Pro 4 ára nettó 164.000Ft, míg a Broadcast ára nettó 228.000Ft.
De megemlíthetem még az Avid családot is mely ára kb. 300.000-tól indul de kompletten azaz a hardware-es támogatással az ár már eléri az 1 milliót is.

Szóval először azt kell eldönteni, hogy amatőr vagy professzionális felhasználás lesz. Ha amatőr akkor az Adobe Premiere tökéletesen megfelel (szerintem még túl sok is hiszen tapasztalatom szerint az amatőr felhasználók csak egy kis részét használják/ismerik mert ahhoz, hogy 100%-ban kihasználja az ember a Premiere adottságait igencsak el kell mélyedni eme világ rejtelmeibe és hát az aki otthon munka után kedvtelésből szerkeszt az nem fog hónapokat tanulással tölteni). Nem feltételezem, hogy otthoni használat esetén igény van a real time szerkesztésre azaz filterek, 2D/3D effektek, feliratok, stb. használatakor külön renderelés nélküli valósidejű kijátszásra IEEE1394 porton ill. a capture/editor kártya analóg kimenetére kötött TV-n vagy videomonitoron történő színkorrekció kontrollra.
Azt sem feltételezem, hogy ma még otthoni használatra valaki HD feldolgozást szeretne.
Szerintem amatőr szinten untig elég a Pinnacle Studio, Vegas vagy ha magasabbak az igények és a megfelelő tudás is jelen van van akkor a Premiere Pro (megfelelő tudás alatt az értendő, hogy a felhasználó tisztában van a több pontos vágás alapjaival, ismeri a valósidejű szerkesztést, stb.) és persze ha meg tudja fizetni az árát hiszen a Premiere Pro 2 kb. 280.000Ft  :D
A Premiere Elements programot azért nem említettem meg mert az nem tekinthető NL rendszerű videoszerkesztő programnak (persze kizárólag hobby célra tökéletesen megfelel mivel a használata nem igényel különösebb jártasságot és azt amire egy házi videónál igény felmerülhet lefedi).

Félprofi, profi területen Premiere Pro, Canopus Edius, Avid ami javasolt.

Szerk:
És akkor még nem is beszéltünk a hardware-ről és a software környezetről. Pedig ez igencsak kényes pontja a szerkesztésnek. Nem mindegy, hogy milyen a szerkesztésre használt PC hardware összeállítása (processzor, memória, HDD, VGA (valósidejű effektek használatakor csak a szerkesztő programmal kompatibilis típus használható különben nem lesz hardware-es támogatása a renderelésnek). A software környezet sem mindegy hiszen azt amivel szerkesztünk pld. játékra nem célszerű használni (külön HDD-n vagy partíción telepített rendszeren ajánlott szerkeszteni melyre csak a szerkesztéssel kapcsolatos programokat javasolt telepíteni)

Szerkesztette: wpepi 2007. 02. 21. 22:29 -kor


#9 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 21. 22:54

Idézet: MAD_Fire - Dátum: 2007. febr. 21., szerda - 20:22

Konkrétan videószerkesztésre, kinek milyen tapasztalati vannak, ki milyen programot ajánlana? Leginkább én Adobe Premier -t használok, de hallotam olyan véleményt is ami szerint elég gyenge, ezért szeretnék minél többet kipróbálni, hogy aztán a általam legjobbnak megítélt programmal dolgozhassak. (szerintem mások is így vannak ezzel :) )

wpepi jól beszél :)
mi az, hogy gyenge? rossz megközelítés. megfelel a célnak, vagy nem?

szerk: premiere pro-t használok, gondolkoztam az avidon (mármint a nagy avidon :) ), mert ha komolyan akarok a témával foglalkozni, idővel úgyis lesz vele dolgom, de aztán láttam az árakat meg a hardverkövetelményeket... pedig az avid notebookos kiadása kifejezetten tetszik :)

Szerkesztette: qnadam 2007. 02. 21. 22:55 -kor

de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#10 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 21. 23:14

Idézet: qnadam - Dátum: 2007. febr. 21., szerda - 22:54

szerk: premiere pro-t használok, gondolkoztam az avidon (mármint a nagy avidon :) ), mert ha komolyan akarok a témával foglalkozni, idővel úgyis lesz vele dolgom, de aztán láttam az árakat meg a hardverkövetelményeket... pedig az avid notebookos kiadása kifejezetten tetszik :)

Én speciel Canopus Edius Pro3-at használok és tökéletesen elégedett vagyok vele. Régebben míg csak hardware-es MJPEG-el dolgoztam Premiere-t használtam. Persze mivel még ott lapul a gépben a Pinnacle DC30 Plus hardware MJPEG capture kártyám mellyel néha még ma is rögzítek kénytelen vagyok a Premiere-t használni mivel csak ehhez van a kártyának támogatása. Mondjuk ma már nincs szükségem a kártya analóg kijátszására ezért a napokban kipróbáltam az 56Mbps MJPEG DV-re konvertálását (Procoder-el) és igencsak kiváló eredményt kaptam ráadásul a Procoder valósidőben nyomatta át DV-be az anyagot. Szóval nagyon az az érzésem, hogy a nálam sok évet megért Premiere 6 végleg lekerül a gépről  :)

#11 Felhasználó inaktív   amar 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 28. 12:20

Pinnacle Studio 9-es videodigitalizálót és szoftvert keresek (persze használtat). A 10-es verzióhoz nem elég erős a gépem. Valakitől szívesen mevennék egy legális szoftvert és hardvert, akinek már nem kell.
karthago@freemail.hu

#12 Felhasználó inaktív   krisz123 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 28. 20:00

Sziasztok !

Véleményetek szerint milyen szofverrel lehet a dv-avit képzajmentesíteni?
A premiere elements3-ban nem találtam ilyen lehetőséget.

#13 Felhasználó inaktív   TEST11 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 01. 08:29

Hasonló probléma csak premier pro-ban? (zaj)

#14 Felhasználó inaktív   Kr4tos 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 03. 22:47

Sziasztok!

Én most bontogatom szárnyaimat ilyen téren , a Sony Vegas-sal elégedett is lennék, de nem tetszik(vagy elsőre nem túl kézreálló) a cím/felírat animáló része. A pinnacle videostudio 10-ben, tetszett ugyanez a feature, könnyebb is volt kezelni.
A kérdésem az lenne, hogy az általatok említett programokban(Avid, vagy Canopus) milyen is ez a feature? Azért kérdem, mert szükségem lenne egy olyan programra ami ötvözné az általam említett programok tulajonságait, ne kelljen az egyikkel videót editálnom, utána a másikban meg rá a címet(mert az szebben csinálja). :think:

Tudtok valamit javasolni?

Szerkesztette: Lacee78 2007. 03. 03. 22:50 -kor

Kép

#15 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 03. 23:42

Idézet: Lacee78 - Dátum: 2007. márc. 3., szombat - 22:47

Sziasztok!

Én most bontogatom szárnyaimat ilyen téren , a Sony Vegas-sal elégedett is lennék, de nem tetszik(vagy elsőre nem túl kézreálló) a cím/felírat animáló része. A pinnacle videostudio 10-ben, tetszett ugyanez a feature, könnyebb is volt kezelni.
A kérdésem az lenne, hogy az általatok említett programokban(Avid, vagy Canopus) milyen is ez a feature? Azért kérdem, mert szükségem lenne egy olyan programra ami ötvözné az általam említett programok tulajonságait, ne kelljen az egyikkel videót editálnom, utána a másikban meg rá a címet(mert az szebben csinálja). :think:

Tudtok valamit javasolni?

Először is tisztázzuk, hogy a Sony Vegas és a Pinnacle Studio 10 home kategóriájú szerkesztő programok melyeket kifejezetten otthoni célokra terveztek. Az Avid és a Canopus pedig professzionális területre szánt szerkesztők.

Idézet

A kérdésem az lenne, hogy az általatok említett programokban(Avid, vagy Canopus) milyen is ez a feature?

Olyan amilyet éppen szeretnél. Pusztán a kreativitásod szab határt mivel a professzionális szerkesztő programoknál olyan feliratot készítesz amilyet csak akarsz. Használhatod azt amit alapból a program ad, használhatsz külső gyártó plugin szinten beépülő feliratozó valamint effekt modulját, megtervezheted a feliratot grafikai programban aztán berakhatod külön layer-ként amire olyan effektet húzol amilyet csak akarsz, stb. stb. Korlátok nincsenek hiszen ezeknél a programoknál korlátlan grafikai és feliratsáv használható melyekre bármilyen effekt ráhúzható ráadásul rengeteg formátum importálható is azaz bármelyik komolyabb grafikai programmal előállított grafika (felirat) könnyen alkalmazható.

Szerkesztette: wpepi 2007. 03. 03. 23:47 -kor


#16 Felhasználó inaktív   Kr4tos 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 04. 08:47

Köszönöm az infót mester!  :respect:
Kép

#17 Felhasználó inaktív   Bandhy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 22
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 18. 12:16

Lementettem egy videókazettát a gépre. Tömörítetlen avi-ból csináltam mpg-t, de már az eredeti felvételnél is csúszik a hang. Hogy lehet ez utólag korrigálni?

#18 Felhasználó inaktív   Bagaba 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 06. 15:15

Attól függ milyen kártyát használtál a felvételhez ebbe a hang, hogy ment be, és milyen szoftverrel rögzítetted! Ha ezeket megadod könnyebb a segítség! Egyébként én Premiere pro 2.0-át használok! Ha analógról akarok rögzíteni akkor egy canopus DVStorm kártyával digizem hardveresen dv-aviba és igazából nem találkoztam még olyan dologgal amit nem tudtam volna megcsinálni vele pedig a blueboxtól kezdve minden féle effektelésig és finomvágásig és narrációig mindent csináltam és minden tökéletes volt! Az avid és az edius nem tudom mivel tudhat többet mert nézegettem azokat is de nem igazán éreztem fölényt a premier felett!

#19 Felhasználó inaktív   interception 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 16. 09:50

Sziasztok!

Remélem kapok valakitől egy kis ötletelést. A problémáma következő: 2 avit szeretnék összefűzni, de a program, amivel eddig próbáltam, azt írja, hogy "different stream number". Ez mit jelenthet?
A 2 avi különböző módon készült, de a felbontása, fps, minen ami alap tulajdonság teljesen megegyezik.
Végülis a stream number probléma érdekelne, hogy egy videoban ez mit jelent, illetve várom az ötleteket, hogy melyik az a program, ami a legalkalmasabb az avi összefűzésre (én AVI Joiner-t használtam)

#20 Felhasználó inaktív   interception 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 16. 09:51

És persze előre is köszönöm
(ez lemaradt)

Téma megosztása:


  • (33 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó