HWSW Informatikai Kerekasztal: Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (33 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. Mit, hogyan a vágó pulton. Értékeld a témát: -----

#261 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 28. 19:31

Idézet: szandy - Dátum: 2008. nov. 28., péntek - 17:15

Nem, nem reklám. Csak megszeretném csinálni. Egyébként meg nem átlátszó. Fekete. Persze ha alapesetben teszek alá egy képet akkor jó. De nem akarok alátenni semmit. A zöld hátteret kiveszem
kimentem x formátumba  beteszem flash-be és van háttér  :mad:  :think:

alfa csatornája van neki? az flv-be tömörítéskor azt is bele kell tenni.

leírás: http://www.pjenkins.co.uk/blog/index.php/2...-for-a-website/ (google, transparent flash video kifejezésre második találat)

Szerkesztette: qnadam 2008. 11. 28. 19:34 -kor

de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#262 Felhasználó inaktív   szandy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 11. 28. 20:01

Idézet: qnadam - Dátum: 2008. nov. 28., péntek - 19:31

alfa csatornája van neki? az flv-be tömörítéskor azt is bele kell tenni.

leírás: http://www.pjenkins.co.uk/blog/index.php/2...-for-a-website/ (google, transparent flash video kifejezésre második találat)

:( Azt nem tudtam hogy micsoda. Akkor lehet hogy ott a gond??? Azért van háttér?

#263 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 28. 20:03

az alfa csatorna adja meg, hogy hol átlátszó a kép/videó. ha ezt eldobod, amikor exportálod a videót, akkor nem lesz átlátszó a fekete résznél.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#264 Felhasználó inaktív   szandy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 28. 20:32

Idézet: qnadam - Dátum: 2008. nov. 28., péntek - 20:03

az alfa csatorna adja meg, hogy hol átlátszó a kép/videó. ha ezt eldobod, amikor exportálod a videót, akkor nem lesz átlátszó a fekete résznél.

Kirááááááály!

1000 Köszönet!

Bár kipróbálni csak holnap tudom :)

#265 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 03. 10:48

Sziasztok!

Van olyan videoszerkeszto program, amivel fel lehet dolgozni a DVB-T mpeg4 AVC stream-jeit? Olyasmi kellene amivel lehet vagni, croppolni, deinterlacelni, atmeretezni es valami vesztesegmentes vagy szabvanyos formatumban kimenteni a feldolgozott anyagot. Adobe Premiere-rel probalkoztam, de se a ts-t se az abbol kimuxolt mpeg4 AVC videot nem tudta megnyitni...

Koszi,
Samott

Szerkesztette: Samott 2008. 12. 03. 10:49 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#266 Felhasználó inaktív   akarki73 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 09. 09:13

sziasztok!

Segítsetek lécc'i!

Pinnacle 12 Ultimate-el készítettem egy DVD-t... a film kb. 2 óra hosszú. nincs benne semmi extra és mégis akár mit csinálok vele, a DVD elkészítésekor a film maga éles marad és élvezhető, de a menüjét teljesen lerontja... tiszta pixel lesz az egész.

Aki tudja a megoldást ossza meg velem! :confused:

#267 Felhasználó inaktív   toupe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 292
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 09. 15:54

És ismét itt.

A HD videós problémám nem oldódott még meg, de idő hiányában elnapolom egyelőre.

Viszont van egy másik kérdésem:
Jelenleg egy elég régi Premiere-rel dolgozom, és ennek kétablakos előnézeti monitora van, ami nagyon kényelmes (egyikben mehet a média, a másikban meg a kész anyag előnézete). Nem akarom frissíteni a programot, mert (1) túl drága, (2) nem tetszett, amit a próbaverzióban láttam - túl nagy, túl lassú, és nem használnám ki.

A Vegasszal végül is elégedett lennék, viszont ebben csak egy előnézeti ablak van, és ez eléggé zavaró. Van olyan szerkesztő még, amelyik szintén két előnézetet tud egyszerre és HD-t is bír? Vagy van ez a Vegasban is, csak én nem találtam?

#268 Felhasználó inaktív   kryst 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 25. 16:12

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, és problémám is, hogy adva van egy avi (DviX) film. És ugyan ezt filmet megszereztem DVD-ben is, csak sajna nem szinkronos mint az avi. Nos, annyi a problémám, hogy ugyan ez a film, DVD-én 3percel rövidebb, mint az avi-s, de nincs semmi sem kihagyva belőle, mert megnéztem. Hogy tudnám összehozni, hogy jó lenne a avi-s hang a DVD-hez? Próbáltam összébb húzni a hangot, ugyan arra az időre, Vegas-sal, de akkor sem jó. Tudnátok valami ötletet adni, hogy meg tudnám oldani, hogy szinkronba lenne a film a hangal? Köszi.

#269 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 25. 17:00

Idézet: kryst - Dátum: 2008. dec. 25., csütörtök - 16:12

...

Gyanitom kulonbozik a framerate a ket filmnel (a dvd PAl, az avi valszeg NTSC)... GSpot 2.70a megmodja a framerate-et, Adobe Audition-el meg nyujthatod a hangot... (szedd ki mindket anyagbol a hangot Auditonnal, nyisd meg mindkettot aztan lehet igazitgatni) ...szvsz el leszel vele egy darabig. ;)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#270 Felhasználó inaktív   kryst 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 25. 18:44

Idézet: Samott - Dátum: 2008. dec. 25., csütörtök - 18:00

Gyanitom kulonbozik a framerate a ket filmnel (a dvd PAl, az avi valszeg NTSC)... GSpot 2.70a megmodja a framerate-et, Adobe Audition-el meg nyujthatod a hangot... (szedd ki mindket anyagbol a hangot Auditonnal, nyisd meg mindkettot aztan lehet igazitgatni) ...szvsz el leszel vele egy darabig. ;)

Samott

Köszi! Ez a program tud olyat, hogy lejátszás közben lehet állítani a hangot, a képhez, hogy lehessen látni mikor jó?

#271 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 25. 19:13

Idézet: kryst - Dátum: 2008. dec. 25., csütörtök - 18:44

Köszi! Ez a program tud olyat, hogy lejátszás közben lehet állítani a hangot, a képhez, hogy lehessen látni mikor jó?

Tud nyujtani vagy osszenyomni... kiszamolod szepen a hossz alapjan hogy mennyivel kell es megcsinalod. Egyszerre be tudod tolteni a ket hangot es meg tudod hallgatni hogy vegig szinkronban vannak-e... nem a beszedre, hanem a zenere es egyeb zorejekre figyelj. Ha sehol nem visszhangzik, akkor jo... ;)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#272 Felhasználó inaktív   kryst 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 25. 20:51

Idézet: Samott - Dátum: 2008. dec. 25., csütörtök - 20:13

Tud nyujtani vagy osszenyomni... kiszamolod szepen a hossz alapjan hogy mennyivel kell es megcsinalod. Egyszerre be tudod tolteni a ket hangot es meg tudod hallgatni hogy vegig szinkronban vannak-e... nem a beszedre, hanem a zenere es egyeb zorejekre figyelj. Ha sehol nem visszhangzik, akkor jo... ;)

Samott

Köszi szépen a segítséget! Remélem sikerül! :-)

#273 Felhasználó inaktív   kryst 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 27. 10:03

Egy olyan kérdésem lenne, hogy srt fájlt, hogy lehetne sub formátummá tenni, úgy hogy a DVD összefüző progik is felismerjek rendesen? Próbáltam több progit is, ami át tudja alakítani, de a végeredmény igaz, hogy sub lett, de még sem jó. Csak azok működnek rendesen, amit egy DVD-ből szedek ki. Viszont ezek alapból is jóval nagyobbak. Én ilyen DVD összefüzésre, a MuxMan progit szoktam használni. Köszi.

#274 Felhasználó inaktív   fornit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 09. 11:14

nekem olyan kérdésem lenne, hogy mivel tudok meglévő dvd menüt átírni, módosítani?
Magyarítani szeretnék egy dvd-t, ahhoz kellene....

#275 Felhasználó inaktív   fanatik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 09. 15:48

Idézet: fornit - Dátum: 2009. jan. 9., péntek - 11:14

nekem olyan kérdésem lenne, hogy mivel tudok meglévő dvd menüt átírni, módosítani?
Magyarítani szeretnék egy dvd-t, ahhoz kellene....

Méglévő menüt szerkeszteni lehet, de átirni azt hogy gondolod?
Ha pl: Magyar szinkronnal egészited ki akkor kiegészitheted a hangválasztó menüt
egy plusz gombal ami a magyar hangot választja ki ilyesmire gondoltál?
Ha igen akkor a dvd remake pro nevü progival tudod megcsinálni.
amivel ráadásul teljesen átszerkesztheted a menüt.
A gyári menüt pedig az új magyar hangal kiegészitett és újra összerakott filmre
a PgcEdit-el teheted vissza!

#276 Felhasználó inaktív   fornit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 09. 19:37

Köszi, igen, ilyesmikre gondoltam :)
Magyar hang választó menü gombot szeretnék berakni, és a spanyol nyelvű menü feliratokat/gombokat átírni magyarra, remélem sikerrel járok az ajánlott progikkal.
A Photoshop-ot is szokták emlegetni ilyen célra, azzal macerásabb? Vagy azzal csak kimentett menüképeket szerkesztenek át?

#277 Felhasználó inaktív   fanatik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 09. 20:31

Idézet: fornit - Dátum: 2009. jan. 9., péntek - 19:37

Köszi, igen, ilyesmikre gondoltam :)
Magyar hang választó menü gombot szeretnék berakni, és a spanyol nyelvű menü feliratokat/gombokat átírni magyarra, remélem sikerrel járok az ajánlott progikkal.
A Photoshop-ot is szokták emlegetni ilyen célra, azzal macerásabb? Vagy azzal csak kimentett menüképeket szerkesztenek át?

A Photoshoppal csak a menü képeit lehet variálni a menü szerkezetét funkciókat nem!
Ezeket a műveleteket csak akkor tudod jól megcsinálni, ha megtanulod profin kezelni a két programot!
Ehhez segitség itt :PgcEdit
És Dvd Remake :Dvd Remake Pro
Itt két Részre van osztva a dvd remeke leirása - 1-Biztonsági másolat dvd rebuilder-menüponton
                                                                  2-Ifo átprogramozása dvd remeke programmal.
Sok sikert hozzá!

#278 Felhasználó inaktív   fornit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 10. 23:47

Köszi szépen, áttanulmányozom!

#279 Felhasználó inaktív   Beyond silence 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 01. 18. 22:14

Helló! Egy igényes, lehetőleg nem túl nehezen kezelhető , videó szerkesztő/vágó programot szeretnék... tudnátok ajánlani?

A lényeg lenne még hogy álló képeken lehessen effektezni (beközelítés, mozgatás, stb., minél szebben hogy ne legyen nagyon béna diavetítés hatású).  Ha ez külön programban lehet inkább az is jó.  Pl. az avidot használtam egyszer, egész jól sikerült használnom, csak hangot nem játszott le (harwares vagy softwares követelmény miatt asszem), azóta más a gépen lehet hogy már jó lenne?

KÖSZÖNÖM SZÉPEN a segítséget!! :respect:

#280 Felhasználó inaktív   ngohthex 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 28. 06:28

Sziasztok!!
Nos, én egy oan szinten amatőr vagyok hogy nem is tervezzek sok videót csinálni csak ezt az 1-et szeretném meg csinálni!!! Movie Makerrel probáltam de mindig kidobott hiba üzivel és akkár hányszór raktam fel mindig ez volt a baj hogy 01:00 túl lépi a kép akkor jön fel a hiba üzzi:/!!! Anyit szeretnék kérdezzni hogy meik az a progi amivel én is meg tudnék csinálni egy sima videót, kehetőleg magyar progi legyen és teljessen ingyen!!!
Nagyon egyszerű progi kell mert csak képek és alatta zene lesz és egy-két effekt meg az elején a cím:)!!!
előre is köszönöm a választ:)
Bye!!! :hello:

Téma megosztása:


  • (33 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó