HWSW Informatikai Kerekasztal: Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (33 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. Mit, hogyan a vágó pulton. Értékeld a témát: -----

#281 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 29. 11:35

Egy kérdésem lenne a szakikhoz: Van egy videóm ami 1280x713-as felbontású. Namost, ebből, hogy lehetne úgy 1280x720-as (HD) videót csinalni, hogy maga a tartalom ne méreteződjön át, csak kerüljön alulra-felülre egy fekete sáv.
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#282 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 29. 11:38

Hogy sikerult egy ilyen videot (713 soros) eloallitani? Gondolom avisynth es addborders lehet a megoldas, de ujra kell tomoriteni.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#283 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 29. 13:03

Idézet: Samott - Dátum: 2009. jan. 29., csütörtök - 11:38

Hogy sikerult egy ilyen videot (713 soros) eloallitani? Gondolom avisynth es addborders lehet a megoldas, de ujra kell tomoriteni.

Samott

képernyőfelvétel.
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#284 Felhasználó inaktív   slaid 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 03. 00:14

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni! A Virtualdub-nál nem tudom a két részt összefűzni, mert nem engedi appendelni a másodikat, a hibaüzenet:the audio streams use different data rates!!!
Mit kezdjek vele?

#285 Felhasználó inaktív   Vinca 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 19:41

Idézet: wpepi - Dátum: 2007. febr. 17., szombat - 13:46

Egy jól megválasztott szerkesztő programmal minden megvalósítható ami az NL editálás terén egyáltalán felmerülhet.

Hahó! Ezt a témát önállóan nyitottam, de nem kaptam választ. Talán itt sikerrel járok:

Van egy templomban fölvett videóm, ahol a pap mikrofonba beszél. Már sok zavaró hangot ki tudtam szűrni a GoldWave-vel, de a beszédet nem tudtam megszabadítani a visszhangtól. Az Audacity-vel is próbálkoztam hiába. Van valami ötletetek? Előre is köszönöm! (Kerestem, volt-e már szó ilyesmiről, de nem volt találatom.)

#286 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 19:46

hát... a visszhangot nagyjából esélytelen leszedni róla.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#287 Felhasználó inaktív   Vinca 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 19. 22:07

Idézet: qnadam - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 19:46

hát... a visszhangot nagyjából esélytelen leszedni róla.

Kösz a választ qnadam, még ha nem is volt biztató:  :(  Vki mondta, ha ki tudom mutatni a visszafelé haladó hangot, azt kivághatom, de ehhez semmiféle reményt nem fűzök. Esetleg egyéb ötlet?  :confused:

#288 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 20. 01:07

menj el a paphoz, és készíts utószinkront :Đ

ha sztereó a felvétel, esetleg lehet még próbálkozni a csatornák összegével meg különbségével (most így épp nincs agyam a dolgok végiggondolásához, sry :) ), de ennek az eredménye leginkább azon múlik, hogy mivel és hogyan vetted fel a hangot, milyen a sztereó tér (ha kamera beépítettjével, akkor leginkább semmilyen)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#289 Felhasználó inaktív   Vinca 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 20. 08:19

Idézet: qnadam - Dátum: 2009. febr. 20., péntek - 1:07

menj el a paphoz, és készíts utószinkront :Đ

ha sztereó a felvétel, esetleg lehet még próbálkozni a csatornák összegével meg különbségével (most így épp nincs agyam a dolgok végiggondolásához, sry :) ), de ennek az eredménye leginkább azon múlik, hogy mivel és hogyan vetted fel a hangot, milyen a sztereó tér (ha kamera beépítettjével, akkor leginkább semmilyen)

A Fuji fényképezőgépemmel (FinePix S5500) videóztam. Barátnőm Szent Margitról készített rongyképét avatták Segesden (egy idős hölgy, aki számára ennél nagyobb elismerés már nemigen várható). Azaz, megismételhetetlen a felvétel.  :( A "sztereo tér" hatalmas, hiszen egy templombelső. A csatornák +/- variációjáról én is hallottam, de a technikájával vagyok bajban, mert van 2 csatorna, és mindkettőn belül még 0-100% között lehet a hangerőt állítani (Goldwave/Stereo/Channel Mixer). Kipróbáltam, de ez sem volt hatásos!  :confused:

#290 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 20. 08:56

Idézet: Vinca - Dátum: 2009. febr. 20., péntek - 8:19

A Fuji fényképezőgépemmel (FinePix S5500) videóztam. Barátnőm Szent Margitról készített rongyképét avatták Segesden (egy idős hölgy, aki számára ennél nagyobb elismerés már nemigen várható). Azaz, megismételhetetlen a felvétel.  :( A "sztereo tér" hatalmas, hiszen egy templombelső. A csatornák +/- variációjáról én is hallottam, de a technikájával vagyok bajban, mert van 2 csatorna, és mindkettőn belül még 0-100% között lehet a hangerőt állítani (Goldwave/Stereo/Channel Mixer). Kipróbáltam, de ez sem volt hatásos!  :confused:

Qnadam a sztereó teret nem a templom nagyságára értette hanem a mikrofon karakterisztikájára.
Ha beépített mikrofonnal rögzítettél akkor felejtős qnadam által említett térbeli manipulus.
Szerintem ezzel nem érdemes pepecselni, mert a rögzített hang minőségét úgy sem tudod olyanra rakni mint ha professzionális sztereó mikorfonnal rögzítetted volna.

#291 Felhasználó inaktív   Vinca 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 21. 10:36

Idézet: wpepi - Dátum: 2009. febr. 20., péntek - 8:56

Szerintem ezzel nem érdemes pepecselni, mert a rögzített hang minőségét úgy sem tudod olyanra rakni mint ha professzionális sztereó mikorfonnal rögzítetted volna.

Köszönöm Régi motoros, nem dobtál fel! Fel kell adnom!  :down:

#292 Felhasználó inaktív   fornit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 23. 12:45

Elkészítettem a korábban említett dvd-t, a DVD-Lab-bal author-tam össze.
Van benne szép menü, meg minden ami kell, csak épp lejátszáskor azt jelzi
a PowerDVD, hogy a főfilm hossza 15 órás, holott csak 2 órás.
Ha menü nélkül, csak a 3 hangsávval + 2 felirattal csinálom meg, akkor teljesen korrekt
a kijelzés. A video file timecode-ját korrigáltam a DVD-Lab-on belül, mivel az hibás
volt. Most jó a timecode, a chapter pontokat is jól hozza ki, egyedül "open GOP"
hibát jelez benne a DVD-Lab, de azt nem tartja vészesnek. Mit gondoltok, mi lehet a gond?
Kódoljam újra át mpeg-2-be a video file-t?

#293 Felhasználó inaktív   fornit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 24. 08:14

Idézet: fornit - Dátum: 2009. febr. 23., hétfő - 13:45

Elkészítettem a korábban említett dvd-t, a DVD-Lab-bal author-tam össze.
Van benne szép menü, meg minden ami kell, csak épp lejátszáskor azt jelzi
a PowerDVD, hogy a főfilm hossza 15 órás, holott csak 2 órás.
Ha menü nélkül, csak a 3 hangsávval + 2 felirattal csinálom meg, akkor teljesen korrekt
a kijelzés. A video file timecode-ját korrigáltam a DVD-Lab-on belül, mivel az hibás
volt. Most jó a timecode, a chapter pontokat is jól hozza ki, egyedül "open GOP"
hibát jelez benne a DVD-Lab, de azt nem tartja vészesnek. Mit gondoltok, mi lehet a gond?
Kódoljam újra át mpeg-2-be a video file-t?

nos, közben kiderült, hogy a celltimes.txt-ben jelzetten felül is berakott egy chapter pontot a dvd-lab, azt kitörölve megoldódott a problema :)

#294 Felhasználó inaktív   nyuszifül 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 11. 12:01

Idézet: wpepi - Dátum: 2009. febr. 20., péntek - 8:56

Qnadam a sztereó teret nem a templom nagyságára értette hanem a mikrofon karakterisztikájára.
Ha beépített mikrofonnal rögzítettél akkor felejtős qnadam által említett térbeli manipulus.
Szerintem ezzel nem érdemes pepecselni, mert a rögzített hang minőségét úgy sem tudod olyanra rakni mint ha professzionális sztereó mikorfonnal rögzítetted volna.

Üdv Wpepitől szeretném kérdezni mint tök kezdő mit kell csinálnom , hogy ennyit tudjak a vágásról mint ő köszi

#295 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 11. 15:26

Idézet: nyuszifül - Dátum: 2009. márc. 11., szerda - 12:01

Üdv Wpepitől szeretném kérdezni mint tök kezdő mit kell csinálnom , hogy ennyit tudjak a vágásról mint ő köszi

Nagyon sokat olvasni a témával kapcsolatban és természetesen sokat szerkeszteni.

#296 Felhasználó inaktív   nyuszifül 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 12. 10:09

Idézet: wpepi - Dátum: 2009. márc. 11., szerda - 15:26

Nagyon sokat olvasni a témával kapcsolatban és természetesen sokat szerkeszteni.

mit érdemes olvasni és hol a fórumon kívűl mit ajánlasz wpepi amúgy köszi a választ

#297 Felhasználó inaktív   Móncsa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 12. 20:46

Üdv Mindenkinek .Eddig az alábbiak szerint írtam meg az NV-GS17-es mini dv kamerával felvett anyagot dvd-re.
1. Felmásoltam az anyagot a gépre firewire kártyán keresztül egy mappába ez 1órát vett igénybe és kb.12.5GB anyag lett belőle
2. A felmásolt anyagot át kellett konvertálnom ehhez a VSO DivxToDVD converter 0.5.2.99 használtam ez kb 50percig tartott és lett belőlekb.3.5GB anyag.
3 Nero-val megírtam az átkonvertált anyagot egy DVD-re, az kb fél órát vett igénybe adatellenőrzéssel együtt
Kérdésem : Van valakinek egyszerűbb és gyorsabb megoldása?
Azt már javasolták hogy vegyek egy asztali dvd írót-olvasót és akkor egy óra alatt készen vagyok mert az állítólag egyből konvertál és ír is?
Valamint szeretném a gépre felmásolt filmet szerkesztgetni pl. címet adni ,készítés dátumát feltüntetni,videóáttünéseket hozzáadni,lényegtelennek ítélt részeket törölni és szeretném a nem teljesen jól sikerült felvétel részeket feljavítani pl. élesíteni világosítani kontrasztot változtatni stb.
Olyan program érdekelne melynek a kezelése nem túl bonyolult lehetőleg magyar nyelvű legyen és legyen hozzá használati útmutató is.Ha nem ingyenes az sem gond egy bizonyos összeget áldoznák arra ,hogy jól sikerült videóim legyenek.

#298 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 13. 16:10

Idézet: Móncsa - Dátum: 2009. márc. 12., csütörtök - 20:46

2. A felmásolt anyagot át kellett konvertálnom ehhez a VSO DivxToDVD converter 0.5.2.99 használtam ez kb 50percig tartott és lett belőlekb.3.5GB anyag.
3 Nero-val megírtam az átkonvertált anyagot egy DVD-re, az kb fél órát vett igénybe adatellenőrzéssel együtt
Kérdésem : Van valakinek egyszerűbb és gyorsabb megoldása?

A 2. fázist nem tudom minek csináltad meg, de valóban ennyi idő a konvertálás, attól függ milyen erős a gép. .avi-ból egyből lehet DVD-t reszelni, csak ugyanígy időigényes. Erre valók a mindenféle programok, Ulead, Pinnacle, Nerovision, Roxio, Adobe Premiere, estébé.

Ha asztali DVDfelvevőd van, akkor egyből írja lemezre, de nem lehet szerkeszteni. Ezt ugyanígy PCvel is meg lehet csinálni, hogy röptében írja a DVD-t, Pinnacle instant DVD recorder, vagy WinDVDnek is az express funkciója. Ott rec gomb megnyom, aztán amit kap DV-n, azt írja lemezre, ha stopot nyomsz, akkor fél perc alatt lezárja, és kész is.
Make love not Wor.

#299 Felhasználó inaktív   Móncsa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 13. 20:57

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. márc. 13., péntek - 16:10

A 2. fázist nem tudom minek csináltad meg, de valóban ennyi idő a konvertálás, attól függ milyen erős a gép. .avi-ból egyből lehet DVD-t reszelni, csak ugyanígy időigényes. Erre valók a mindenféle programok, Ulead, Pinnacle, Nerovision, Roxio, Adobe Premiere, estébé.

Ha asztali DVDfelvevőd van, akkor egyből írja lemezre, de nem lehet szerkeszteni. Ezt ugyanígy PCvel is meg lehet csinálni, hogy röptében írja a DVD-t, Pinnacle instant DVD recorder, vagy WinDVDnek is az express funkciója. Ott rec gomb megnyom, aztán amit kap DV-n, azt írja lemezre, ha stopot nyomsz, akkor fél perc alatt lezárja, és kész is.

Szia! Valamint szeretném a gépre felmásolt filmet szerkesztgetni pl. címet adni ,készítés dátumát feltüntetni,videóáttünéseket hozzáadni,lényegtelennek ítélt részeket törölni és szeretném a nem teljesen jól sikerült felvétel részeket feljavítani pl. élesíteni világosítani kontrasztot változtatni stb.
Olyan program érdekelne melynek a kezelése nem túl bonyolult lehetőleg magyar nyelvű legyen és legyen hozzá használati útmutató is.Ha nem ingyenes az sem gond egy bizonyos összeget áldoznák arra ,hogy jól sikerült videóim legyenek. Ehhez is tudnál tanácsot adni? Üdv.

#300 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 14. 01:44

Idézet: Móncsa - Dátum: 2009. márc. 13., péntek - 20:57

Szia! Valamint szeretném a gépre felmásolt filmet szerkesztgetni pl. címet adni ,készítés dátumát feltüntetni,videóáttünéseket

Ehhez is tudnál tanácsot adni? Üdv.

Olvas sokat, tanulj sokat, nőlj nagyot.

Kb. mintha meséljük el miképpen kell szívműtétet csinálni meg házat építeni. Ezek sem mennek egyik napról a másikra.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (33 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó