HWSW Informatikai Kerekasztal: Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (33 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. Mit, hogyan a vágó pulton. Értékeld a témát: -----

#321 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 29. 13:21

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. ápr. 29., szerda - 14:16

Sajnos a régebbi tv-knél nincs lehetőség a 16:9/4:3 váltásra, ezért lenne szükség a konvertálásra, mely után a 4:3 képarányú képernyőn alul-felül fekete csíkkal, de méretarányosan lehetne látni a képet.

Viszont - ugy tudom - minden DVD lejatszonak kezelnie kell ezt. Ha nem kezeli az asztali DVD lejatszo, akkor a videoban kell atallitani egy bitet, hogy tudassuk a lejatszoval anamorf anyagot kapott... ehhez valamilyen DVD Authoring program kell majd.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#322 Felhasználó inaktív   fanatik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 29. 14:26

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. ápr. 28., kedd - 21:32

Sziasztok!
Kaptam egy DVD-t, tele megnyúlt alakokkal és épületekkel. Az történt ugyanis, hogy ismerősöm a kölcsönkapott videokameráján nem állította át az eredeti 16:9-es oldalarányt a megszokottabb 4:3-ra, de erre a DVD-írásnál sem ügyelt. Emiatt a szélesvásznú film csak úgy fért rá a 4:3 arányú képre, hogy az oldalai összenyomódtak, ennek következtében a függőleges vonalai megnyúltak. Többféleképpen próbáltam a felvételt 16:9-re konvertálni, és így helyreállítani az arányokat, sikertelenül. Laptop lejátszó programján helyreállítottam az arányokat, az S-video outon kiküldtem, de a DVD-írón összetört kép jelent meg. (ugyanerről a bemenetről egy kamera képe tökéletes) Érdekes, hogy ugyanez a jel a tv video bemenetére adva szép képet produkált. A tv SCART-ján levő video-kimenet nem változott az után, hogy a tv-n a 16:9-et állítottam be. Közben utánagondoltam, hogy ez amiatt van, hogy ezt a funkciót a tv a képeltérítés amplitudójának csökkentésével valósítja meg, aminek nincs hatása a videojelre.
Szóval, ki tud valami jó tippet adni az oldalarány korrigálására?
Előre is köszönöm.
Nagypapa

Van egy egyszerű és ingyenes program ami szépen helyreállitja az arányokat a neve vStrip innen letölthető :
vStrip Letöltése
Használata egyszerű : Miután a DVD anyagát a dvd shrinkel berippeled (Elötte dvdshrinkben bemész az edit/preferences/output files-be és kiveszed a pipát a Split vob files...-alulról a második kockából) majd leokézod, majd open disc-majd analizálás után backup-select backup-hard disc folder-megadod hova mentse és oké.Ekkor a teljes dvd tartalmát egy VOB-fájlba menti el,amit a vStripben megnyitsz,(add) itt semmit sem változtatsz, majd fent a harmadik fülre kattintasz (output) az otput name-nél megadod, hogy hova mentse és elnevezed VTS_01_1-nek, split file size (1024) rate original, és amiért ezt az egészet csináljuk ratio-16/9 display-run és már alakitja is.
A Végterméket megnyitod a VOBEdit-ben-demux-demux all video stream, és audio stream bepipál,majd oké és megadod, hogy hova mentse el.
Az igy kapott m2v(kép) és ac3(hang) fájlt bármelyik dvd authoring progiba beteszed pl:(Ifo Edit,Muxman stb)
és máris elkészitik az átméretezett dvd anyagot.

#323 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 30. 06:58

Idézet: fanatik - Dátum: 2009. ápr. 29., szerda - 14:26

Van egy egyszerű és ingyenes program ami szépen helyreállitja az arányokat a neve vStrip

Köszönöm a tippedet. Este kipróbálom, aztán jelentkezem.

#324 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 30. 07:03

Idézet: Samott - Dátum: 2009. ápr. 29., szerda - 13:21

Viszont - ugy tudom - minden DVD lejatszonak kezelnie kell ezt. Ha nem kezeli az asztali DVD lejatszo, akkor a videoban kell atallitani egy bitet, hogy tudassuk a lejatszoval anamorf anyagot kapott... ehhez valamilyen DVD Authoring program kell majd.

Samott

A DVD-lejátszó menüjében valóban van egy olyan menüpont, ahol a képarányt lehet változtatni, de igazából semmi hatása nincs sem a látható sem a rögzített képre. Egyelőre kipróbálom a fanatik által javasolt programot, bízva abban, hogy sikerrel járok.

#325 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 30. 22:11

Idézet: fanatik - Dátum: 2009. ápr. 29., szerda - 14:26

Van egy egyszerű és ingyenes program ami szépen helyreállitja az arányokat a neve vStrip
Használata egyszerű : Miután a DVD anyagát a dvd shrinkel berippeled (Elötte dvdshrinkben bemész az edit/preferences/output files-be és kiveszed a pipát a Split vob files...-alulról a második kockából) majd leokézod, majd open disc-majd analizálás után backup-select backup-hard disc folder-megadod hova mentse és oké.Ekkor a teljes dvd tartalmát egy VOB-fájlba menti el,amit a vStripben megnyitsz,(add) itt semmit sem változtatsz, majd fent a harmadik fülre kattintasz (output) az otput name-nél megadod, hogy hova mentse és elnevezed VTS_01_1-nek, split file size (1024) rate original, és amiért ezt az egészet csináljuk ratio-16/9 display-run és már alakitja is.
A Végterméket megnyitod a VOBEdit-ben-demux-demux all video stream, és audio stream bepipál,majd oké és megadod, hogy hova mentse el.
Az igy kapott m2v(kép) és ac3(hang) fájlt bármelyik dvd authoring progiba beteszed pl:(Ifo Edit,Muxman stb)
és máris elkészitik az átméretezett dvd anyagot.

A DVD-Shrinkkel a leírásod szerint megcsináltam a nagyméretű .vob fájlt. (Ezen kívül még néhány kisebb fájl is keletkezett.) A vStrippel a leírt beállítások szerint kaptam 3 db. 1024 kB-s és egy rövidebb .vob fájlt. A szóhasználatod szerinti "végtermék" tulajdonképpen ez a négy fájl volt, amitket a VOBEdittel csak egyesével lehetett megnyitni. Megnyitottam hát az elsőt. A programban a leírt helyeken elhelyeztem a pipákat, kijelöltem a mentés helyét és nem történt semmi. A Muxman használatáig nem is jutottam el.
Hát egyelőre itt tartok.
Én rontottam el valamit?

#326 Felhasználó inaktív   fanatik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 01. 08:01

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. ápr. 30., csütörtök - 22:11

A DVD-Shrinkkel a leírásod szerint megcsináltam a nagyméretű .vob fájlt. (Ezen kívül még néhány kisebb fájl is keletkezett.) A vStrippel a leírt beállítások szerint kaptam 3 db. 1024 kB-s és egy rövidebb .vob fájlt. A szóhasználatod szerinti "végtermék" tulajdonképpen ez a négy fájl volt, amitket a VOBEdittel csak egyesével lehetett megnyitni. Megnyitottam hát az elsőt. A programban a leírt helyeken elhelyeztem a pipákat, kijelöltem a mentés helyét és nem történt semmi. A Muxman használatáig nem is jutottam el.
Hát egyelőre itt tartok.
Én rontottam el valamit?

Csak egy kis hibát vétettél, mint amint irtam a vStrip által elmentett vob fájl elnevezése kizárólag
nagybetükkel irt VTS_01_1, a második VTS_01_2 stb lehet ez a szabvány, ha ennek megfelő az elnevezés,
akkor már "beindul" a VobEdit.
Egyébként jól csináltad, az elsőt kell megnyitni a vobeditben és ő a végtermékben kép(m2v), hang (ac3..stb)
egyesiti a nyersanyagot.
A Többit már leirtam.

Szerkesztette: fanatik 2009. 05. 01. 08:03 -kor


#327 Felhasználó inaktív   Juggler 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 03. 17:18

Idézet: Juggler - Dátum: 2009. ápr. 29., szerda - 11:03

Sziasztok!
Teljesen amatőr vagyok. Otthoni házi felvételeimet szoktam összevágni egy Cyberlink Power Director nevezetű progival. Minden nagyon egyszerű szép és jó, csak.... az eredmény...
A kész munka rendszeresen szaggat, akadozik kicsit. Először fel sem tűnik, pár perc múlva már észre veszed, 10 perc után már nagyon zavaró...
Ez mitől lehet? A progi, vagy a hardver kevés hozzá? (P4 celeron 2.4 Ghz, 512Mb RAM)
Én a hardverre tippelek, de mivel tényleg csak hobbi szinten használom a gépet, nem vagyok biztos benne...

??????????

#328 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 04. 07:03

Idézet: fanatik - Dátum: 2009. máj. 1., péntek - 8:01

Csak egy kis hibát vétettél, mint amint irtam a vStrip által elmentett vob fájl elnevezése kizárólag
nagybetükkel irt VTS_01_1, a második VTS_01_2 stb lehet ez a szabvány, ha ennek megfelő az elnevezés,
akkor már "beindul" a VobEdit.
Egyébként jól csináltad, az elsőt kell megnyitni a vobeditben és ő a végtermékben kép(m2v), hang (ac3..stb)
egyesiti a nyersanyagot.
A Többit már leirtam.

Követtem a leírásodat, de Te is vétettél egy kis hibát. :-) A vStrip által elmentett fájl nevének a VTS_01-et kell adni, az Általad írt _1, _2, stb.-t a program adja. Mikor erre rájöttem és beírtam a helyes fájlnevet, a VobEdit szépen megcsinálta a kép és a hangfájlt. A Muxmannal létre akartam hozni a DVD-formátumot, azonban itt egy kis bibi történt. A három darab 1024 MB-s és a negyedik rövidebb fájlt létre is hozta, de a DVD-formátumhoz szükséges .ts, .bup és .ifo kiterjesztésűeket nem. Emiatt a nem tudta kezelni a DVD-lejátszó. Azzal próbáltam segíteni, hogy az eredeti DVD-formátumból idemásoltam ezeket a fájlokat, és nekiálltam lemezre írni (egyelőre csak RW-re). A Nero az "újrakiosztás eredménytelen volt, a lemez lehet, hogy lejátszhatatlan lesz" üzenetet küldte. Én ennek ellenére megírtam, két lejátszón is próbáltam,  de az egyik elindult, a másik nem. Csináltam egy olyan próbát is, hogy az IfoEdittel az .ifo-ban a képarányt átírtam 16:9-re, az üzenet ugyanez volt. De nem ez a fő baj, hanem az, hogy mindezen műveletek ellenére a kép oldalaránya maradt az eredeti. Elvileg már a vStripnek ki kellene alakítani a 16:9-es .vob fájlokat, ezért azokkal is írtam egy DVD-t, de ugyanaz lett az eredmény (nem is értem, mi szükség van a VobEdit-es és a Muxman-os műveletekre).
Szóval most így állok, és hiába nézném a 4:3-as képernyőn a 16:9-es képet, csak nem akar összejönni.

#329 Felhasználó inaktív   fanatik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 04. 08:43

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. máj. 4., hétfő - 7:03

Követtem a leírásodat, de Te is vétettél egy kis hibát. :-) A vStrip által elmentett fájl nevének a VTS_01-et kell adni, az Általad írt _1, _2, stb.-t a program adja. Mikor erre rájöttem és beírtam a helyes fájlnevet, a VobEdit szépen megcsinálta a kép és a hangfájlt. A Muxmannal létre akartam hozni a DVD-formátumot, azonban itt egy kis bibi történt. A három darab 1024 MB-s és a negyedik rövidebb fájlt létre is hozta, de a DVD-formátumhoz szükséges .ts, .bup és .ifo kiterjesztésűeket nem. Emiatt a nem tudta kezelni a DVD-lejátszó. Azzal próbáltam segíteni, hogy az eredeti DVD-formátumból idemásoltam ezeket a fájlokat, és nekiálltam lemezre írni (egyelőre csak RW-re). A Nero az "újrakiosztás eredménytelen volt, a lemez lehet, hogy lejátszhatatlan lesz" üzenetet küldte. Én ennek ellenére megírtam, két lejátszón is próbáltam,  de az egyik elindult, a másik nem. Csináltam egy olyan próbát is, hogy az IfoEdittel az .ifo-ban a képarányt átírtam 16:9-re, az üzenet ugyanez volt. De nem ez a fő baj, hanem az, hogy mindezen műveletek ellenére a kép oldalaránya maradt az eredeti. Elvileg már a vStripnek ki kellene alakítani a 16:9-es .vob fájlokat, ezért azokkal is írtam egy DVD-t, de ugyanaz lett az eredmény (nem is értem, mi szükség van a VobEdit-es és a Muxman-os műveletekre).
Szóval most így állok, és hiába nézném a 4:3-as képernyőn a 16:9-es képet, csak nem akar összejönni.

Igy távolról nem tudom megmondani hol van a hiba, de itt olvashatsz részletesen arról.hogy kell a dvd-t elkésziteni ingyenes szoftverekkel : DVD Készitése
Én ezzel a vStrip-es módszerrel több olyan 16/9-es anyagot helyre hoztam ami 4/3-as TV-n nézve függőlegesen meg volt nyúlva (asztali dvd felvevő által rögzitett 16/9-es műsorok).
Én az ifoEditet (0.971) ajánlom:ifoEdit letöltése
Most néztem a muxman oldalát és a legújabb free muxman csak demo verzió, ezért nem csinálta meg a teljes dvd-t.
Egyébként a vobedit-es, és az ifoedit-es műveletre azért van szükség,hogy a dvd szabványnak megfelelő videoanyagot készithess, ami már bármely dvd-n lejátszható.
Ez olyan mint amikor a rossz kocsit elöbb szétszedsz alkatrészeire, majd megjavitod a hibát, és újra összerakod a kocsit ami ekkor már újra jó lesz!
Ennyit tudtam segiteni!

#330 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 04. 09:49

A TMPGEnc MPEG Editor 2-ben biztos van olyan opcio (tudom, hasznaltam) ami DVD forrasbol kepes 16:9-es keparanyu mpeg2-es anyagot kesziteni, abbol pedig TMPGEnc Authoring Works 4-el megirhato a szabvanyos DVD... de lehet hogy ez utobbi is tudja a 16:9-re allitast, illetve TMPGEnc DVD Author 3 is kepes minderre ha jol tudom. Mindegyik beszerezheto egy kis keresgelessel, es egyik sem kodolja ujra az anyagot.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#331 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 04. 09:58

Idézet: fanatik - Dátum: 2009. máj. 4., hétfő - 8:43

Ennyit tudtam segiteni!

Köszönöm az eddigieket.

#332 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 07. 07:47

Idézet: Samott - Dátum: 2009. máj. 4., hétfő - 9:49

A TMPGEnc MPEG Editor 2-ben biztos van olyan opcio (tudom, hasznaltam) ami DVD forrasbol kepes 16:9-es keparanyu mpeg2-es anyagot kesziteni, abbol pedig TMPGEnc Authoring Works 4-el megirhato a szabvanyos DVD... de lehet hogy ez utobbi is tudja a 16:9-re allitast, illetve TMPGEnc DVD Author 3 is kepes minderre ha jol tudom. Mindegyik beszerezheto egy kis keresgelessel, es egyik sem kodolja ujra az anyagot.

Samott

Köszönöm, majd utánanézek ennek a proginak is.
Lehet, hogy nem eléggé érthetően írtam le, miről van szó. Tehát van egy eredetileg 16:9-es felvétel, amit 4:3-as képernyőn kellene nézni. Az arányok betártásával nyilván ez csak úgy mehet, hogy alul-felül fekete csík lesz.
A Studio 12-ben találtam egy olyan lehetőséget, hogy kiválaszthatom a kimeneti képarányt. A megfelelő beállítás elvégzése után meg is írtam egy DVD-t (RW), de nem a kívánt eredményt kaptam.

Nagypapa

#333 Felhasználó inaktív   pufancska 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 05. 03:24

Házi barkácsoló vagyok a videó területén. Próbálgattam már mindent (vagyis majdnem mindent). Ha egy oktatási folyamatot nézünk, vagyis az egyszerűtől kell eljutni a bonyolultig, vagyis előbb meg kell tanulni a filmezés türkjeit, mikéntjeit, meg egy jó pár dolgot a fényről már nem is beszélek. Ha ezek megvannak akkor vághatunk, hobbi szinten otthon, mert talán igy egy kicsit kreatívabbak leszünk. Én ha kirándulok és kamerát tartok a kezemben, már akkor tudom,hogy hogy fogom megvágni és mi vele a célom.
6 éve videózom egy két esküvő, rendezvény, születésnap a hátam mögött, de még mindig nagyon keveset tudok. Szóval azt akarom mondani, hogy sokat kell gyakorolni és tanulni, próbálgatni.
Ha a programok érdekelnek valakit akkor: Sonny Vegas, Ulead, Adobe ezek úgy ahogy elérhető áron megkaphatók. Ha tényleg valami szemkápráztatót, vállveregetőt szeretnétek csinálni, hogy a szomszéd Gizi néni megdicsérjen akkor Adobe After Effects.
Jó tanulgatást, meg gyakorlást.

Nézzétek az M1-et hátha ismétlik az Ízlések és fotonok c. műsort sokat lehet belőle tanulni ezen a téren.  :respect:

#334 Felhasználó inaktív   TEST11 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 05. 07:42

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. máj. 7., csütörtök - 6:47

Lehet, hogy nem eléggé érthetően írtam le, miről van szó. Tehát van egy eredetileg 16:9-es felvétel, amit 4:3-as képernyőn kellene nézni. Az arányok betártásával nyilván ez csak úgy mehet, hogy alul-felül fekete csík lesz.
A Studio 12-ben találtam egy olyan lehetőséget, hogy kiválaszthatom a kimeneti képarányt. A megfelelő beállítás elvégzése után meg is írtam egy DVD-t (RW), de nem a kívánt eredményt kaptam.

Nagypapa

A 16:9-es felvételt kiirva 16:9-ben a DVD lejátszók automatikusan a képernyőhöz igazítják méretarányosan a képet. H a ezt nem teszi meg, akkor a DVD lejátszó menüjében be kell állítani a kimenő kép képarányát. Ami lehet ügye 4:3 vagy 16:9.
A nero egyébbként a 16:9-ből 4:3ba exportálva(vagy DVD-t írva) sajnos automatikusan alá fölé feketét tesz. Az utóbbi fekete csíkos forma hasznos pontjai kb 2/3-a a 720*576-nak (eredeti 16:9 felbontásnak kb.2/3-a); így nem is érdemes igazán vele foglalkozni DVD íráskor. A DVD lejátszón elvileg beüzemelésnél mindenki beállítja a fentebbit és onnantól mindent méretarányosan játszik majd le. remélem tudtam segíteni....

Szerkesztette: TEST11 2009. 06. 05. 07:45 -kor


#335 Felhasználó inaktív   Primary 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 07. 11:41

Corel VideoStudio 12-vel vágtam egy videót, 16:9 arányban. Egyszerűen nem találom a módját annak, hogy 16:9 arányú videóként készítse el a videofájlt. Mindig 720*576 vagy 720*480 pixeles felbontásban csinálja, és berak egyegy fekete sávot alulra és felülre.
Valami ötlet, hogy hogyan oldjam meg?

#336 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 07. 22:10

Idézet: TEST11 - Dátum: 2009. jún. 5., péntek - 7:42

A 16:9-es felvételt kiirva 16:9-ben a DVD lejátszók automatikusan a képernyőhöz igazítják méretarányosan a képet. H a ezt nem teszi meg, akkor a DVD lejátszó menüjében be kell állítani a kimenő kép képarányát. Ami lehet ügye 4:3 vagy 16:9.
A nero egyébbként a 16:9-ből 4:3ba exportálva(vagy DVD-t írva) sajnos automatikusan alá fölé feketét tesz. Az utóbbi fekete csíkos forma hasznos pontjai kb 2/3-a a 720*576-nak (eredeti 16:9 felbontásnak kb.2/3-a); így nem is érdemes igazán vele foglalkozni DVD íráskor. A DVD lejátszón elvileg beüzemelésnél mindenki beállítja a fentebbit és onnantól mindent méretarányosan játszik majd le. remélem tudtam segíteni....

Köszönöm a válaszodat.
Közben még egyszer belemélyedtem a Studio 12 lelkivilágába és a következőt találtam:
A "DVD címek importálása" menüponttal egy DVD-ből mpg-fájlt készül. Az ez után legördíthető menüben ki tudom választani a készítendő film képarányát. Itt a 16:9-et kiválasztva és a többi műveletet elvégezve egy olyan végeredményt kaptam, melynél egy 4:3-as képernyőn a 16:9-es film fekete alsó-felső sávval, de normális méretű képtartalommal jelent meg.

#337 Felhasználó inaktív   tar11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 12. 13:17

Üdvözlet a fórumosoknak,

mindössze "egyetlen" kérdésem van:
Milyen szakkönyve(ke)t javasoltok a video - illetve film - szerkesztés megtanulása érdekében?
Eddig négyet találtam, kettő egy-egy bizonyos sw használatára korlátozódik, a harmadik "hw"-es,
a negyedik pedig "lexikon" jellegű, az asztali lejátszóktól kezdve a cd-dvd tipusokon át néhány sw
mind említve van, de legfeljebb 5-10 mondatban.
A video-s könyvek pedig kamerákhoz vannak kötve, a beállitásokat ecsetelik, a szerkesztésről
annyit irnak, hogy vannak erre megfelelő berendezések. :hemuveg:

Nekünk arra van szükségünk, hogy diáktáborokban készitett videokból montázsokat hozzunk létre, azaz
1. meglévő fájlokból bizonyos jeleneteket - film, hang, felirat - kivágni és új fájlba összeszerkeszteni
2. a jelenetek közé szüneteket, állóképeket illetve feliratokat beiktatni
3. egyes jeleneteket lassitva ismételni, rajzokkal vagy jelekkel (pl. egyes szereplőkre mutató szines nyilak) ellátni, illetve hangjelzést beszúrni (pl. valaki beveri a fejét a fába, akkor egy gong megszólal, stb.)

Szerintem ezekhez nem sw-eket kell keresni, hanem a filmszerkesztést kellene megtanulni, és annak birtokában lehetne eldönteni, hogy milyen sw-t használjunk - de ha ez nem igy van, várom javaslataitokat, mi a helyes út a tudás megszerzéséhez. :respect:

Előre is hála, a tömör és helyes válaszadók számítsanak rá, hogy hálám üldözni fogja őket egy darabig.  :respect:  :respect:

ui: esetleg, ha valaki felajánlaná, hogy megmutatja a birodalmát és a módszereit munka közben - merthogy vizuális tipus vagyok - külön lekötelezne.  :D 

#338 Felhasználó inaktív   fanatik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 12. 17:20

Sziasztok!
Arra lennék kiváncsi, hogy használta-e már valaki sikeresen a Mediacodert Video és hangkonvertálásra?
Az a gondom ezzel a progival,hogy bármely verzióját telepitem, mindig ugyanaz történik,vagyis hibaüzenettel leáll, a Full változatnál egy egyszerü rövid Avi fájlt próbáltam mpeg2-be konvertálni ekkor rögtön lefagyott.
Vagy megpróbáltam audio cd-t mp3-ba konvertálni és azt a hibaüzenetet irta ki, hogy nem tudja a műveletet végrehajtani mert nincs a megfelelő decoder telepitve.
Igényli-e ez a progi, hogy az Avisynth fel legyen telepitve vagy nem?
Miért ilyen instabil ez a progi?
A válaszokat előre is köszönöm.

#339 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 12. 22:38

Idézet: tar11 - Dátum: 2009. jún. 12., péntek - 13:17

mindössze "egyetlen" kérdésem van:
Milyen szakkönyve(ke)t javasoltok a video - illetve film - szerkesztés megtanulása érdekében?


Szia tar11!
Én a Pinnacle Studio programokat ismerem (nagyjából javascript:emoticon(':)') ). Ezen programok nagy része mind a DV-, mind az AV-felületű jelforrásokat le tudja kezelni. Ha van választási lehetőséged, én mindenképpen a DV-t (nevezik Firewire-nek vagy IEEE1374-nek is) ajánlanám. A programok magyarnyelvű felhasználói kézikönyvei tulajdonképpen tankönyvnek is tekinthetők, mert az adott program funkcióinak részletes ismertetése mellett általános filmes ismereteket és tanácsokat is tartalmaznak. Emiatt azok is használhatják, akik teljesen kezdők a témában. Ha átnézed pl. a Studio 12 Ultimate majdnem 500 oldalas leírását (az utazo49.extra.hu-ról le tudod tölteni), rögtön meglátod, mire gondoltam. Egyébként a szerkesztés elvei az azonos gyártó különböző verziójú szoftvereinél nagyon hasonlóak, ezért, ha az egyiknek a főbb funkcióit megismered, a többi sem okoz különösebb gondot.
Legelőször csinálj egy másolatot az eredeti anyagodból, és azzal dolgozz, ne az eredetivel. Ha még sohasem foglalkoztál videofeldolgozással, először párperces filmekkel (filmrészletekkel) gyakorold be a szükséges munkafázisokat, és csak utána kezdjél az "éles" anyaggal foglalkozni. A nagyobb változtatások után mentsd a munkádat, de mindig más néven, hogy ha szükséges, egy korábbi állapothoz vissza tudjál nyúlni.
Mint annyi mindenben, itt is a gyakorlat teszi a mestert.
Röviden ennyit, és sok sikert ehhez a szép munkához!

Nagypapa

#340 Felhasználó inaktív   tar11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 16. 18:06

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. jún. 12., péntek - 22:38

Szia tar11!
Ha van választási lehetőséged, én mindenképpen a DV-t (nevezik Firewire-nek vagy IEEE1374-nek is) ajánlanám.

Röviden ennyit, és sok sikert ehhez a szép munkához!

Nagypapa


Kedves Nagypapa!

Nagyon köszönöm a hasznos tájékoztatást. Sajnos ezt a programot biztosan nem fogjuk használni, egyrészt suli nem vesz semmit, másrészt örülök egy 256 MB RAM-os gépnek is, ezen nem megy ilyen. A kézikönyvet olvasgatom, tényleg jó a leirás, majd megpróbálok megfelelö programot találni hozzá.
A DV funkció nekünk nem kell, mert avi vagy mpg fájlokat kell szerkeszteni.

Szerkesztette: tar11 2009. 06. 16. 18:07 -kor


Téma megosztása:


  • (33 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó