HWSW Informatikai Kerekasztal: Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (33 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. Mit, hogyan a vágó pulton. Értékeld a témát: -----

#341 Felhasználó inaktív   Primary 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 16. 23:28

Idézet: Primary - Dátum: 2009. jún. 7., vasárnap - 12:41

Corel VideoStudio 12-vel vágtam egy videót, 16:9 arányban. Egyszerűen nem találom a módját annak, hogy 16:9 arányú videóként készítse el a videofájlt. Mindig 720*576 vagy 720*480 pixeles felbontásban csinálja, és berak egyegy fekete sávot alulra és felülre.
Valami ötlet, hogy hogyan oldjam meg?

Már ahhoz az ésszerűtlen mogoldáshoz folyamodtam, hogy felkonvertálva 1080i-re (1920*1080) és AVCHD vagy Blu-Ray formában kiexportálva, majd  méretileg lecsökkentve érem el a végeredményt.
Lehet hogy csak én vagyok béna, de sehol sem találtam 16:9-ben kiexportálást. Csak fekete csíkokkal.

#342 Felhasználó inaktív   zed321us 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 29. 07:40

Sziasztok.
Premiere Pro segítség kellene.
A gond egyszerű. Hang van, kép megáll az első képkockánál és annyi.
Kodekkel próbálkoztam (K-Light), de nem megy se vele se nélküle. A Premiere szépen felrakja a szükséges kodekeket de úgy se működik. Próbáltam újratelepíteni is, de semmi.
Már tiszta idegroncs vagyok.
Lehet, hogy nem is kodek probléma van?
Kérlek segítsetek.
Köszönöm

#343 Felhasználó inaktív   ampersand 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 19. 21:26

Hello

JPEG képekből szeretnék mozgó képsorozatot készíteni zenei aláfestéssel. Eddig kipróbáltam a Vegas -al, és a PowerDirectorral, de az elkészült videó minősége nem volt az igazi (az eredeti JPEG képek élesebbek voltak). Próbáltam csinálni MPEG2 PAL -t, DV AVI -t, de nem javult a minőség. Lehet hogy a programok nem tudnak ennél többet minőségben? Egyébként a PowerDirectorral szeretném csinálni, mert a Vegas csak 30 napos verzió.

#344 Felhasználó inaktív   Primary 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 19. 21:44

Esetleg egy HD felbontás?

#345 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 23. 07:06

Idézet: ampersand - Dátum: 2009. aug. 19., szerda - 21:26

Hello

JPEG képekből szeretnék mozgó képsorozatot készíteni zenei aláfestéssel. Eddig kipróbáltam a Vegas -al, és a PowerDirectorral, de az elkészült videó minősége nem volt az igazi (az eredeti JPEG képek élesebbek voltak). Próbáltam csinálni MPEG2 PAL -t, DV AVI -t, de nem javult a minőség. Lehet hogy a programok nem tudnak ennél többet minőségben? Egyébként a PowerDirectorral szeretném csinálni, mert a Vegas csak 30 napos verzió.

Mennie kell DVD lejáccon is?

Azért romlik le a képek minősége, mert MPEG 1/2/4 -re kódolsz, "kicsi" képaránnyal.
Azaz, a film a TV képernyőjére készül...

Vagy valami HD megoldás kell (de ez meg nem fog menni akármilyen DVD lejáccón)
Vagy valamilyen Slideshow progi, ami PC-re készít anyagot...
http://techline.hu/kiprobaltuk/20071112_fr..._slideshow.aspx
https://www.hwsw.hu/hirek/38392/zui_labs_pr...powerpoint.html
esetleg Picasa.

#346 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 23. 07:16

Mélyebb tecnikai kérdésem lenne, ha valaki tud jobb megoldást, vagy részletesebb magyarázatot az általam tapasztalt jelenségekre...

AVI konténerbe nyomott XviD/DivX tömörítésű médiák ritka esetben ezt művelik:
-Lejátszó program (Crystal Player), de asztali lejáccó is a film közepénél / 2/3-adánál befejezi a lejáccást. Ekkorának látja a filmet. Azaz pl. 2 órás filmre azt mondja 1:36:04 hosszú.
Virtualdub viszont látja az anyagot teljes egészében. Én erre csak azt tudtam kitalálni, hogy újrakódolom az egészet, de érdekelne, van-e egyszerűbb megoldás is.

-Hang csúszik. Itt leginkább az érdekel, hogy lehet ilyent csinálni. Mármint, azt tudom, hogy lehet ezt megoldani, de amivel engem megtalálnak a "Nem lehet ezzel valamit csinálni?" címszóval, azok úgy készültek, hogy aki készítette annak nem tűnt fel. Vagy ez megtörténhet azután is, hogy a AVI létre
volt hozva?

#347 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 24. 16:04

Van ket videom (mpeg2), az egyik kituno minosegu, de van rajta egy logo, a masik kevesbe jo minosegu, de nincs rajta logo... mindket video kepkockara azonos hosszusagu es kepkocka pontosan szinkronban vannak. Mivel es hogyan tudom ugy egybefuzni a ket kepet hogy a gyengebb minosegubol csak a logo altal kitakart teruletet masolom at a jo minosegu forrasra? Maszkolni kellene valahogy... melyik progi a legjobb ilyesmire?

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#348 Felhasználó inaktív   ColdMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 155
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 25. 07:38

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. aug. 23., vasárnap - 8:16

...de asztali lejáccó is a film közepénél / 2/3-adánál befejezi a lejáccást. Ekkorának látja a filmet...

Az asztali lejátszók egy része nem szereti az 1,1-1,2 GB -nál nagyobb méretű cuccokat.
Ha ezeknél fordul elő, akkor VDub (direct stream copy) segítségével ketté kell vágni a filmet.

Többi passz.

#349 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 28. 20:31

Idézet: ColdMan - Dátum: 2009. aug. 25., kedd - 7:38

Az asztali lejátszók egy része nem szereti az 1,1-1,2 GB -nál nagyobb méretű cuccokat.
Ha ezeknél fordul elő, akkor VDub (direct stream copy) segítségével ketté kell vágni a filmet.

Többi passz.

Hát ez nem olyan asztali lejáccó, ez lejátssza a 3 GB-s fájlt is, azontúl ha újrakódoltam, ugyanaz a lejáccó már jól lejátssza, azt aminél előtte csak 2/3-ig, az újrakódolt fájl meg rendszerint nagyobb is valamivel (mert ilyenkor "normalizálom" a hangot is)

Inkább valami olyasmire tippelek, hogy az AVI fejlécében jelölve van a film hossza, és ez az adat hibás...

#350 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 29. 05:34

:eek: sikerült tömörítenem egy videót XviD-el. 1280x528 felbontással  :eek: Nem is tudtam, hogy az XviD az HD ready... :think:

#351 Felhasználó inaktív   Primary 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 29. 20:02

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. aug. 29., szombat - 6:34

:eek: sikerült tömörítenem egy videót XviD-el. 1280x528 felbontással  :eek: Nem is tudtam, hogy az XviD az HD ready... :think:

És ezt letudja játszani egy mezei lejátszó?

#352 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 31. 19:22

Idézet: Primary - Dátum: 2009. aug. 29., szombat - 20:02

És ezt letudja játszani egy mezei lejátszó?

Asztalira gondolsz? Nem  :(
Sőt, a kedven Crystal Player progi is csak hang nélkül nyomja PC-n, de Media Player Classic viszon csont nélkül  :)

#353 Felhasználó inaktív   lordrolee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.908
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 01. 12:10

Sajna a mezei lejátszók csak bizonyos felbontásokat támogatnak és 720x576 a maximális felbontás amit le tudnak játszani. Nekem is van HD filmem ami sima avi és a lejátszó csak a hangot tolja de képet nem ad, mert nem támogatott a felbontás.
Kép

Xfire profil

LordRolee

#354 Felhasználó inaktív   Primary 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 01. 19:49

És a jobb félék sem tudják kezelni?

#355 Felhasználó inaktív   fanatik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 02. 08:23

Idézet: Primary - Dátum: 2009. szept. 1., kedd - 19:49

És a jobb félék sem tudják kezelni?

Ha HD anyagot akarsz asztali lejátszón lejátszani, azt értelemszerűen csak az a lejátszó támogatja ami HD lejátszásra lett legyártva, ilyenek a BLU-RAY lejátszók, amik csak akkor játszák le a HD anyagodat, ha az megfelel a HD szabbványban foglaltaknak, tehát a felbontás csak is 1280x720, 1440x1080,1920x1080-lehet, a DVD 720x576, 720x480, az svcd-t és a vcd-t most hagyjuk ki, a szabbvány kötöttségek (felbontást tekintve) kizárólag az AVI formátumot nem kötik szorosan, bár ebből adódik a hátránya is, mert mindenki összevissza alakitja az AVI-k felbontását, és ezért sokszor nem játszák le az asztali AVI lejátszók helyes képarányban, és hangal a filmeket.Visszatérve a HD -hez ott még kötöttségként szerepel, hogy a video anyag vagy H264, vagy VC1-kódolásu lehet, újabban egyes LG Blu-Ray lejátszók már támogatják az új Divx HD, és xvid HD :Szabbvány-t, Divx HD Home, ezekkel le lehet játszani a nagyfelbontásu divx-et, xvid-et, de ez már egy újabb kodek szabbvány, de talán egy ilyen lejátszó elfogadná a szabbványos HD felbontásu xvid videoanyagot is, ezt már ki kéne próbálni.

Szerkesztette: fanatik 2009. 09. 02. 08:38 -kor


#356 Felhasználó inaktív   fanatik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 02. 10:19

Itt a legújabb LG Blu-Ray lejátszó ismertetője :BD390, Főbb Tulajdonságok
Ja, és a Divx HD honlapján letölthető a Divx HD konverter amivel kipróbálhatjátok a szabbványt : Divx HD Converter Letöltése
Valamint letölthetők divx HD videok is.

Szerkesztette: fanatik 2009. 09. 02. 10:33 -kor


#357 Felhasználó inaktív   Primary 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 02. 18:46

Idézet: fanatik - Dátum: 2009. szept. 2., szerda - 11:19

Itt a legújabb LG Blu-Ray lejátszó ismertetője :BD390, Főbb Tulajdonságok
Ja, és a Divx HD honlapján letölthető a Divx HD konverter amivel kipróbálhatjátok a szabbványt : Divx HD Converter Letöltése
Valamint letölthetők divx HD videok is.

Nem nekem való árfekvés. ENnyit egyenlőre nem költenék rá.

#358 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 13:59

XviD videót szeretnék hangostól megvágni frame határon úgy, hogy ne kelljen újratömöríteni. Erre valami progi?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#359 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 27. 14:17

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. szept. 26., szombat - 13:59

XviD videót szeretnék hangostól megvágni frame határon úgy, hogy ne kelljen újratömöríteni. Erre valami progi?

Virtaldub, virtualdubMod, Nandub...Avidemux... Én VirtaldubMod-ot vetnék be, de Avidemux is jó volt egyes esetekben. Arra szoktam figyelni, hogy keyframe-tól keyframe-ig töröljek, ilyenkor nem kell újrakódolni.

#360 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 27. 14:21

Az mitől van, ha videó tömörítéskor (XviD pl.) a proci csak 65-70%-ig van leterhelve? (mármint nincs kihasználva a teljes ereje)

Én arra tippelek, hogy a HDD nem bírja akkora ütemmel fogadni az adatokat, amit a proci bírna, vagy esetleg a proci L2 cache-ja kicsi, nem bírja kinyomni akkora ütemben magából az adatokat.
Más tipp?

Téma megosztása:


  • (33 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó