HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Három és fél év után jelent meg az új GIMP - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Három és fél év után jelent meg az új GIMP Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 05. 08. 17:17

Hosszas fejlesztés után megjött a GIMP 2.8. A széles körben elterjedt, nyílt forrású fotószerkesztőnek leginkább a felhasználói interfésze változott meg, de a gépházban is vannak kisebb-nagyobb változtatások.
https://www.hwsw.hu/hirek/45412/gimp-2-8-foto-szerkesztes-nyilt-forras.html

#2 Felhasználó inaktív   Gorkon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 08. 17:17

Jobb később, mint soha.

#3 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 08. 17:43

"A felhasználókat eleinte valószínűleg az őrületbe fogja kergetni a mentés funkció változása"

Ezt meg tudom erősíteni :)

#4 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 08. 18:45

Es mi ertelme is volt amugy ennek az uj mentes dolognak? Azon kivul, hogy szetszopatja a juzert? :unsure:
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#5 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 08. 22:08

Csak azt nem értem, miért használ ez a sok idegbeteg felhasználó szoftverek :) akiket bármi aprósággal őrületbe lehet kergetni....

#6 Felhasználó inaktív   gronhold 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 192
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 08. 23:31

Minimum 2 fényévre le van maradva a Photoshoptól, persze valakinek ez a tudás is elég...

#7 Felhasználó inaktív   fagzal 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 00:17

@gronhold: ...de pont 2 fényévvel olcsóbb is! :D

#8 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 07:02

@gronhold: Igen van, pláne ingyé.... :)

#9 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 07:18

Üzenet megtekintéseIdézet: gronhold - Dátum: 2012. 05. 09. 00:31

Minimum 2 fényévre le van maradva a Photoshoptól, persze valakinek ez a tudás is elég...

Hidd el, szinte minden embernek elég. Nagyon kevés az olyan tényleg profi grafikus, aki nem menőzésből PS-pol, hanem tényleg használja a benne lévő többletet, pluginokat.

Illetve megjegyezném a cikkírónak, hogy nem az volt, hogy 2008-ban kijött a 2.6 és azóta nem csináltak semmit, egész mostanáig. Szép halkan, sorban jöttek ki mindig a 2.6.x-es verziók.

Szerkesztette: Raynes 2012. 05. 09. 07:27 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#10 Felhasználó inaktív   B Tomi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 08:32

@gronhold: A tudása 1-2 évnyi késéssel követi a Photoshopét. A legújabb Photoshop feature-ök nincsenek benne, mint a "Content-Aware Resizing" vagy a CS6-ban az image unblur. Nagyobb a lemaradása sebesség terén, én emiatt nem használnám munkára.

#11 Felhasználó inaktív   zZsOlTi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.821
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 08:42

Üzenet megtekintéseIdézet: B Tomi - Dátum: 2012. 05. 09. 09:32

@gronhold: A tudása 1-2 évnyi késéssel követi a Photoshopét. A legújabb Photoshop feature-ök nincsenek benne, mint a "Content-Aware Resizing" vagy a CS6-ban az image unblur. Nagyobb a lemaradása sebesség terén, én emiatt nem használnám munkára.


Túrót. A GIMP bizonyos dolgokban még a 10 évvel ezelőtti Photoshop 6-7 szintjét sem éri el sajnos. Az a baj, hogy mégcsak nem is az extrákról van szó, hanem hogy alap eszközök nem működnek normálisan. Pl segédvonal nem ugrik a kijelöléshez, layerek kezelése még most is nulla (ahogy most a layer groupokat megoldották az kb szarnak a pofon), layereket nem lehet rendesen összekapcsolni, stb. És még bugos is, most a 2.8-ban pl linux alatt a kijelölések (select tool-ok) olyan lassúak lettek, hogy szinte használhatatlan, a segédvonalakkal(guide line) le lehet "radírozni" a kijelöléseket, vagy ha behúzok egy segédvonalat a vászonra, akkor a kijelölés nemes egyszerűséggel eltűnik. Munkára ez így alkalmatlan.

Szerkesztette: zZsOlTi 2012. 05. 09. 08:48 -kor

-ZsOlTi-

#12 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 09:12

Photoshop rendszeresen összeomlik, meg a grafikusunk mondta, hogy az otthoni gépén (csak PS alatt) akármit próbál, össze-vissza ugrál az egér. Másnak is van ilyen gondja elég régóta, de megoldást senki nem talált. Ha ezt hozza egy negyedmillió forintos szoftver, akkor az ingyenes GIMP-nek engedtessék meg, hogy lassú, meg butácska legyen :).

#13 Felhasználó inaktív   Gorkon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 09:39

Ha a Gimp-ből is annyi pénz folyna be, mint a PS-ból, már rég PS szintű (ha nem jobb) lenne a Gimp is.

#14 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 09:48

@szucsati:

Akkor ott valami más probléma van, mert én a 7-es varzió óta minden PS verziót használtam több OS-en is, és nV illetve AMD VGA-val is, és soha nem patasztalta ilyet, és még csak nem is hallottam ilyesmiről, pedig nálunk legalább 70 gépen van PS.
Egyedül az intel integrált VGA-kkal van probléma, de az a VGA driver hibája, mert nem csak PS-ben jelentkezik, hanem más grafikai szoftverben is.
Á, mint Álemér...

#15 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 09:52

Egyébként ezzel nem azt akartam mondani, hogy a GIMP rossz, én is hazsnálom a linuxos gépemen. Most is arra várok, hogy végre bekerüljön a Lubuntu repoba. :D
Á, mint Álemér...

#16 Felhasználó inaktív   zZsOlTi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.821
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 10:22

Üzenet megtekintéseIdézet: Shran - Dátum: 2012. 05. 09. 10:39

Ha a Gimp-ből is annyi pénz folyna be, mint a PS-ból, már rég PS szintű (ha nem jobb) lenne a Gimp is.

Lehetséges, de ez nem változtat a tényen, hogy most milyen.
A másik, hogy ez nem csak a pénzről szól, vannak más ingyenes szoftverek, amik a maguk területén jók és versenyképesek akár a fizetős megoldásokkal is.
-ZsOlTi-

#17 Felhasználó inaktív   Gorkon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 10:57

@zZsOlTi: Fejlesztőként melyiket választanád? Az ingyenes Gimp-et, ahol nem kapsz semmit, vagy a PS-ot, amiért kapsz fizetést? :)

#18 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 11:30

@Shran: láthatóan lövésed sincs az OSS fejlesztésekről, ha ezt a kérdésedet komolyan gondolod.

#19 Felhasználó inaktív   Gorkon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 11:59

@Atko: Van, csak egy kis túlzással megfogalmaztam a lényeget. (Ott a vigyorgó pofa a végén.)
Teljesen más az, ahol bőven van pénz, fizetett alkalmazottakkal, mint az, amikor valakik, önszántukból, hasznot nem remélve (mert oss-ből nem nagyon lehet megélni) készítenek valami tényleg hasznosat.
Ezért nem lehet összehasonlítani, hogy hol tart ez, hol tart az.

#20 Felhasználó inaktív   zZsOlTi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.821
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 09. 12:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Shran - Dátum: 2012. 05. 09. 11:57

@zZsOlTi: Fejlesztőként melyiket választanád? Az ingyenes Gimp-et, ahol nem kapsz semmit, vagy a PS-ot, amiért kapsz fizetést? :)

Az miért érdekes a kérdés szempontjából, hogy én mit választanék? (Nem akartam leírni, mert nem összemérhető egy GIMP szintű projecttel, de munka mellett csináltam már én is hobbiból szoftvert, amit közre is adtam, használták/használják is jópáran, és nem kaptam érte egy fillért sem.)

Eggyel feljebbi válaszomat tudom ismételni: vannak olyan komoly ingyenes (free, opensource) szoftverek, amik a maguk területén az ingyenességük ellenére is versenyképesek tudnak lenni (tudásban, funkcionalitásban, használhatóságban) a fizetős megoldásokkal (apache, mysql, firefox stb, vagy maga a linux). Attól, hogy valami ingyen van -ez a fejlesztők döntése- még lehet nagyon jó.

Egyébként a GIMP-pel sincs nagy baj, csak a photoshoppal való összehasonlításra reagáltam. Még a 10 évvel ezelőtti PS verziókhoz képest is olyan a GIMP, mint egy nyél nélküli kalapács: be lehet verni azzal is 500 szöget, csak sokkal lassúbb, kényelmetlenebb, nehézkesebb vele a munka.

Sajnos a GIMP fejlesztői mindig a saját fejük után mentek és sosem hallgatták meg igazán a saját szoftverük felhasználóinak a véleményét, siránkozásait. Mivel a GIMP egy komoly tudású grafikai szoftver, ezért az emberek akarva-akaratlan a photoshoppal mérik össze, mert az a kvázi "standard" (mindegy ,hogy drága és sokan warezba használják, akkor is az a mérce). A layer kezelés, layer effektek, 16bit, cmyk, meg egy csomó használhatóságot érintő kérdés már ~10 éve is téma volt a GIMP körül. Nem 100% PS másolatot akartak/akarnak a felhasználók, csak jobb (gördülékenyebb, kényelmesebb) használatot. Most már jobb az irány, lett egyablakos mód, kezdetleges layer group-ok, on-canvas szöveg kezelés.
-ZsOlTi-

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó