HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Windows 8, egyet fizet, kettőt kap - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (10 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Windows 8, egyet fizet, kettőt kap Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 03. 21. 14:36

A Windows 8 hatalmas ígéret, de egyben a legkockázatosabb termék is lehet a Microsoft számára. Kipróbáltuk a kétarcú operációs rendszert, a tapasztalatok meglehetősen vegyesek.
https://www.hwsw.hu/hirek/48246/windows-8-kiprobaltuk-microsoft-operacios-rendszer-teszt.html

#2 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 14:36

Korrekt kis összefoglalás, Win 3.1 óta dolgozok Windowssal és teljesen egyetértek, azzal, hogy itt egér + bill kombóval ebben a formában nem könnyíti a dolgunkat, hanem nehezíti. Lényegesen romlik a produktivitás, ha hosszútávon nem feltétlen, de röviden biztosan.

Itt előjöhet nyugodtan minden CAD-del és PhotoShoppal példálózó kolléga és jogosan!

Kicsit úgy érzi az ember, hogy olyan hatással van most a Windows 8 GUI a felhasználóra a Win7 GUI-hoz képest, mint a Vista volt teljesítmény aspektusból a WinXP-hez képest.

Reméljük a hasonló újságcikkek és a feedback-ek sok mindenen csiszolnak. Úgy tűnik hogy az MS a WP7 óta tényleg figyel a feedbackekre, reméljük a desktop vonalon is így tesz.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#3 Felhasználó inaktív   hunter1984 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 14:54

És a desktop felület alapértelmezetté tehető ehelyett a Metro felület helyett, vagy minden indításkor külön kell váltani rá?

#4 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 14:56

"A megközelítés alapvetően különbözik az Apple iOS és az Android (és a Windows) asztal-ikon paradigmájával, az eredmény pedig egészen egyedi".
Androidon lehetőség van widgetek használatára. azok az alkalmazások, amelyeknél van értelme ki is használják a widget lehetőséget. a widgetes Androidhoz képest nem tud többlet értéket felmutatni a Metro.

szerintem is hatalmas kockázatot vállal a Microsoft a Win8al.

Szerkesztette: prygme 2012. 03. 21. 15:02 -kor


#5 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2012. 03. 21. 14:56

@hunter1984: Nem tehető. Még vállalati környezetben sem. A Windows mindig Metróba a felületbe bootol.

#6 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:01

@nhw: profi grafikus nem rajzol egerrel es billel, olyat csak az amatorok tesznek, altalaban wacom tablat hasznalnak

ha sikerul olyan GUI-t letrehozni hogy ketkezzel hasznalhatova tegyuk, egyik kezzel tapicskolunk , masikban a stylust fogjuk, akkor megkapjuk a leghatekonyabb vezerlest

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#7 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:06

@vers: Hát köszönöm, hogy megmondod mivel jó nekem rajzolni! Én ebből élek, Te meg láthatóan megint olyanról mondasz meg másoknak dolgot, amihez nem sok közöd van.

"Általában wacom táblát használnak" - NEM! ******ra nem.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#8 Felhasználó inaktív   tjoe 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:08

Köszi a cikket. Ez alapján én biztosan nem fogok W8-at felrakni a gépemre és megvenni sem. Imádom az érintőképernyős telefonomat, de nehezen tartom használhatónak a technikát a duál két 22 colos monitoraimon. Azért kell ez az érintőképernyős feeling, hogy elindítsuk a programot? Megéri az ilyen kijelző az árát? Mennyi garancia lesz az ilyen kijelzőkre, amit napi sok órában tapiznak? Mennyi idő alatt mattul be a kijelző? Mit fog látni a felhasználó, ha a monitorokat kézzel elérhető messzeségbe hozza? Mennyi időnként kell tisztítani a tapi felületet? Pár óra aktív képernyő használat után az embernek vizelésnél már a kitámasztásra sem lesz ereje. :) A bemutatott funkcionalitás szerintem csak parasztvakításra jó legfeljebb. Lehet, hogy én vagyok korlátolt, de el sem tudom képzelni, hogy a napi 8-10 gépezés (munkavégzés) során valaki is használhatónak mondaná ezt a technológiát. De megint újat kell alkotni. Ismét át kell rendezni mindent, el kell dugni mindent, nehogy a "paraszt" a jól megszokott dolgokat változatlan formában használni tudja. És ismét el lehet kérni a pénzt ezért.

#9 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:10

@vers: Grafikának több ágazata van és nem mindenki "rajzol". DTP-hez pl. kifejezetten idegesítő egy tapizós stylusozás. Probálj összerakni egy újságot vagy egy könyvet PS/AI/ID trióval és rájössz mennyire használhatatlan.

#10 Felhasználó inaktív   Track-R 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:10

Csak idő kérdése, és win8-ra is megjelennek a megfelelő Classic Shell, 7Taskbar Tweaker, és egyéb cuccok amivel kicsit helyre lehet pofozni a dolgokat. Metro pedig mehet a kukába, ahova való.
"...UNIX alatt tehát igenis nem azonos a valami, Valami és a VALAMI fájl!..."  Bartók Nagy János, Laufer Judit: UNIX FELHASZNÁLÓI ISMERETEK

#11 Felhasználó inaktív   jani1701 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:17

Ennél a Metro felületnél egyszerre egy alkalmazás lehet előtérben (mármint az teljes képernyőn fut)? Ahogy a képeket elnéztem igen de javítsatok ki, ha nem így van.

Billentyűzet + egér használata együtt sztem az Ubuntu Unity-ban van a legjobban megoldva. Főleg a most érkező HUD menükkel. 24 pixel híjján úgy teszed ki (gyakorlatilag) teljes képernyőre az alkalmazást, hogy minden fontos rendszerüzenet, esemény, óra, naptár folyamatosan a szemed előtt van. Ennél jobb koncepciót idáig még nem láttam. Ráadásul sose használtam ki a több asztalos megoldást, de a Unity-ban ez is jól kézre esik.

Lényegében azt szerettem volna ezzel érzékeltetni, hogy sztem (ha már mindenki erre hajt) csak az Ubuntunál van megoldva az, hogy ugyanolyan jól tudod használni UGYANAZT a felületet Tableten és Asztali PC-n, és itt ugyanazon a felületen van a hangsúly.

#12 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:22

@Track-R: http://www.ghacks.net/2011/09/15/windows-8-start-menu-toggle-disable-enable-metro-ui/

Ahogy mondtad...
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#13 Felhasználó inaktív   useless 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:35

@nhw: Az általad linkelt megoldás sajnos nem működik Consumer Preview-n. Viszont a cikk végén mutatnak alternatívát hozzá.

#14 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:37

@useless: Igen, épp legyaktam a Win8-at a teszt winkóról, majd felrakom újra belezni kicsit. Bár a végleges még úgyis arrébb van, meg más lesz. Reméljük valahol lesz egy checkbox a "csempék" között :D ahol száműzni lehet mint a büdös ****rt. :)
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#15 Felhasználó inaktív   useless 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:39

@nhw: Vagy esetleg a Microsoft mégis úgy dönt, hogy a végleges változatra visszahozza a Start menüt, hallgatva a felhasználók visszajelzéseire. :)

#16 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:40

Üzenet megtekintéseIdézet: nhw - Dátum: 2012. 03. 21. 15:37

@useless: Igen, épp legyaktam a Win8-at a teszt winkóról, majd felrakom újra belezni kicsit. Bár a végleges még úgyis arrébb van, meg más lesz. Reméljük valahol lesz egy checkbox a "csempék" között :D ahol száműzni lehet mint a büdös ****rt. :)


Nyugi .99 lesz a Sore-ban a barna "Back to 3.1" csempe, oszt nyomhatod... :-)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#17 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 15:46

@Szabcsi: OMG :)
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#18 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 16:13

@nhw: Hát köszönöm, hogy megmondod mivel jó nekem rajzolni! Én ebből élek, Te meg láthatóan megint olyanról mondasz meg másoknak dolgot, amihez nem sok közöd van.

csak akkor mondj ilyeneket ha ertesz a

photohop
autocad
aftereffects
maya
xsi
houdini
zbrush
modo

programokhoz, ugyanis en mindegyiket ismerem, es tudok akar 2d, vagy 3d-ben is rajzolni, es wacom tablam is van, es ha megnezel par tuttorialt akkor latnad hogy nyugaton mindenki wacommal nyomja, aki kicsit is ert hozza

kepzeld tudom mit beszelek

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#19 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 16:16

egyebkent hiaba lesz desktop a metro mellett, idovel ugyis elavul, mivel nem lesz fejleszto aki ne metrora fejlesztene, ott nem lehet programokat lopni, es ugyebar a fejlesztok is szeretik a penzt , nem fognak tamogatni egy warez rendszert

amugy is a windows 8 a tapickolos tablak, hybrid notebook oprendszere lesz elso korben
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#20 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 21. 16:19

http://www.youtube.com/watch?v=n6jnrRRAcZc&feature=fvst

ilyen ezkozoket kepzeljetek el , karacsonyra elarasztjak a piacot a cegek
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

Téma megosztása:


  • (10 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó