HWSW Informatikai Kerekasztal: Excel segítség! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (63 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 61
  • 62
  • 63
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Excel segítség! Értékeld a témát: -----

#1241 Felhasználó inaktív   dzsonmclean 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 22
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 02. 13:09

Üzenet megtekintéseIdézet: gazdi - Dátum: 2015. 02. 25. 11:48

1.
Az elso cellaba beirod, hogy '22:30' (aposztrofok nelkul). Az alatta levobe beirod, hogy '22:45' (aposztrofok nelkul). Az Excel hh:mm idopontkent ismeri fel a 22:30-at es a kesobbi cellakhoz is eleg az automatikus formazas.
Kijelolod ezt a ket cellat. A kijeloles jobb also sarkan lesz egy pici fekete negyzet. Ezt a negyzetet eger bal gombjava megfogod es huzod lefele addig, amig kell. Erre az Excel kitolti az ujabb es ujabb cellakat 15 percenkent novekvo idokkel.
Ugyanez mukodik barmilyen sorozattal.

2.
A start idoponthoz beirod az indulas idopontjat. Az alatta levo cellaba beirod, hogy '=INDIRECT("R[-1]",FALSE)' (aposztrofok nelkul). Ez utobbi formulat bemasolod annyi cellaba egymas ala, amennyire szukseged van. Ennel a megoldasnal a cellakat kezzel kell hh:mm formatumra allitanod.


Köszönöm a választ,de az első megoldás nem jó,a második pedig nem működik.Vagy én vagyok "láma",vagy valami nem gyere be.
Beírom a startidőt,majd a következő cellákba bemásoltam a képletet.Átállítottam hh:mm formátumra,és vártam a csodát...De nem jött.
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

#1242 Felhasználó inaktív   Delila 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 376
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 02. 17:49

Üzenet megtekintéseIdézet: dzsonmclean - Dátum: 2015. 03. 02. 13:09

Köszönöm a választ,de az első megoldás nem jó,a második pedig nem működik.Vagy én vagyok "láma",vagy valami nem gyere be.
Beírom a startidőt,majd a következő cellákba bemásoltam a képletet.Átállítottam hh:mm formátumra,és vártam a csodát...De nem jött.
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg



Képletet írtál a B2 cellába, pedig oda 22:45-öt kellett volna. A beírás után kijelölöd együtt a B1 és B2 cellát, a B2 jobb alsó sarkában lévő kis négyzetet lehúzod az egér bal gombját nyomva, ameddig kellenek az időpontok. NEM képleteket kapsz, hanem egyenletesen, 15 percenként növekvő időpontokat.
Program az, ami az adatokat hibaüzenetté konvertálja.
Link

#1243 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 04. 13:07

Üzenet megtekintéseIdézet: gazdi - Dátum: 2015. 02. 25. 10:48

1.
Az elso cellaba beirod, hogy '22:30' (aposztrofok nelkul). Az alatta levobe beirod, hogy '22:45' (aposztrofok nelkul). Az Excel hh:mm idopontkent ismeri fel a 22:30-at es a kesobbi cellakhoz is eleg az automatikus formazas.
Kijelolod ezt a ket cellat. A kijeloles jobb also sarkan lesz egy pici fekete negyzet. Ezt a negyzetet eger bal gombjava megfogod es huzod lefele addig, amig kell. Erre az Excel kitolti az ujabb es ujabb cellakat 15 percenkent novekvo idokkel.
Ugyanez mukodik barmilyen sorozattal.

2.
A start idoponthoz beirod az indulas idopontjat. Az alatta levo cellaba beirod, hogy '=INDIRECT("R[-1]",FALSE)' (aposztrofok nelkul). Ez utobbi formulat bemasolod annyi cellaba egymas ala, amennyire szukseged van. Ennel a megoldasnal a cellakat kezzel kell hh:mm formatumra allitanod.



Üzenet megtekintéseIdézet: dzsonmclean - Dátum: 2015. 03. 02. 13:09

Köszönöm a választ,de az első megoldás nem jó,a második pedig nem működik.Vagy én vagyok "láma",vagy valami nem gyere be.
Beírom a startidőt,majd a következő cellákba bemásoltam a képletet.Átállítottam hh:mm formátumra,és vártam a csodát...De nem jött.
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


"aposztrofok nelkul"
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#1244 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 11:40

Üzenet megtekintéseIdézet: gazdi - Dátum: 2015. 03. 04. 13:07

"aposztrofok nelkul"

Ja, a keplet viszont rossz, nem adja hozza a 15 percet... :) Bocs.
A helyes keplet a 2. modszerhez:
=INDIRECT("R[-1]",FALSE)+TIME(0,15,0)
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#1245 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 15. 12:09

Nem Excel, google sheets segitseg kellene.
A feladat kepet tenni egy cellaba, amin van egy hyperlink, tehat a kepre kattintva adott oldalt megnyit idealis esetben uj tabon, de a hol mar reszletkerdes.
Kulon a kep bepakolasa (=IMAGE(...)) es a hyperlink (=HYPERLINK(URL, szoveg)) mukodik, egyutt (=HYPERLINK(URL, IMAGE(...))) nem.
Gugli gonosz es mellebeszel (regen lathatoan meg lehetett csinalni, azota "javitottak").
Csinalt mar ilyet valaki?
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#1246 Felhasználó inaktív   Lacy1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 28. 22:43

Sziasztok!

Szeretnék létrehozni makróval egy diagramban új adatsort, ez menne is de az a bajom, hogy amikor az adatsor nevét, x és y tengely értékeit tölteném, ott INDIREKT függvényt szeretnék használni amit nem fogad el. így egy cellának az értékét szeretném beírni csak.

én ezzel próbálkoztam, de ez nem sikeres:

   ActiveSheet.ChartObjects("Diagram 1").Activate
    ActiveChart.SeriesCollection.NewSeries
    ActiveChart.FullSeriesCollection(5).Name = "=""INDIREKT(Diagram!$B$8)"""
    ActiveChart.FullSeriesCollection(5).XValues = "={""INDIREKT(Diagram!$B$9)""}"
    ActiveChart.FullSeriesCollection(5).Values = "=Diagram!$B$10"



Amiért így kell próbálkoznom, hogy névadással születnek dinamikusan az értékek.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Szerkesztette: Lacy1 2015. 06. 28. 22:44 -kor


#1247 Felhasználó inaktív   lszabo2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 07. 21:42

Sziasztok,

Bocsanat ha lama a kerdes.

Van egy recept gyujtemeny, ahol AAA, BBB stb a recept neve, A,B,C stb a hozzavalok, es a mennyisegek.

Kulon fulon szeretnem kigyujteni, ha beirom egy cellaba a recept nevet, akkor gyujtse ki a hozzavalok neveit es a mennyiseget.

Valahogy igy.

http://www.kepfeltol..._2017_03_07.png




http://www.kepfeltol..._2017_03_07.png




Koszonom.




Megegyszer, bocsi ha nagyon lama a kerdes




Szep estet



#1248 Felhasználó inaktív   zozokazozoka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 19. 07:20

Sziasztok SEGÍTÉSÉG NEM KÉREM INGYEN!!!!!!!!!!!!!!!!

szeretnék csináltatni egy excel táblát ami munkaidő beosztást számol röviden leírom miről van szó
van 5 dolgozó 12 órában váltják egymást
- meg kell lenni mindig a 12 óra szabadidőnek
-egy héten egy dolgozó max 48 órát dolgozhat
- egy szabad hétvégéjének kell lennie minden dolgozónak
-annyi szabad napjának kell lennie minden dolgozónak amennnyi szabad nap, ünnepnap, hétvége stb van egy hónapban és csak egy hétvégének kell hétvégére esnie a többi nap mindegy hova esik ...
-figyelni kell az előző havi beosztást is mert ha pl előző hónapban az utolsó héten valaki dolgozott, akkor a következő hónap első hetében a havi max 48 órás limitbe figyelembe kell vennie
- figyelje az excel hogy ha valaki szeretne szabira menni akkor beírom szabira , egy adott napra vagy napokra akkor átszámolja a progi az összes dolgzo munkaidejét hogy a fentiekner jó legyen
OLYAN EXCEL KELLENE AMIBE CSAK AZ 5 DOLGOZÓT ELKEZDEM BEÜTNI ÉS AZ SZÉPEN KISZÁMOLJA BERAKJA ŐKET SORBA A FENTI KITÉTELEKNEK MEGFELELŐEN
De ha van ötletetek pl program ami ezt csinálja konkrétan szóljatok

Köszönöm
kovacszoltanlajos@yahoo.com

Téma megosztása:


  • (63 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 61
  • 62
  • 63
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó