HWSW Informatikai Kerekasztal: Realtek (integrált) HD Audio megoldások - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Realtek (integrált) HD Audio megoldások tapasztalatok és problémák

#21 Felhasználó inaktív   tamas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 282
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 13:31

Idézet: toupe - Dátum: 2008. máj. 16., péntek - 20:22

Sziasztok!

Realtek HD driver problémához kérnék segítséget.
Frissíteni akartam az 1.80-asról a legújabbra. Driver letölt, régi uninstall, restart, új driver feltesz, restart. És ismét feljön az "Új hardver varázsló", persze nem ismeri föl, probléma lépett fel satöbbi. A tray icon nem jelenik meg, nincs alapértelmezett hangeszköz, a telepített eszközök között meg látom, hogy ott van a driver.

Valami ötlet? (Abit AB9-es a lap, XP SP3 van fent)

(szerk.: megpróbáltam visszarakni a régebbit, azzal sem megy... Valamit rosszul csinálok? :think: )

na én is ezzel szoptam tegnap nem keveset,igaz ott egy asrock lap volt a játékos.
sp3ra nem tudtam rátenni abszolút.de miután uninstalláltam,látta rendesen,fel is települt.
az más kérdés,hogy utána mindenféle hibával sírt az xp,amit egy javítás oldott meg.

#22 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 30. 12:24

Van egy asus m3a lapom, alc883-al, és nem ártana a ház előlapi csatijára kötni egy kimenetet, meg egy mikrofonbementetet. Viszont a lap/házcsatikon (nemtudom melyik melyik, nem vagyok otthon) vannak ilyen NC jelzésű csatik, a másikon meg GND úgygondolom ez ugyanaz, de nem vagyok biztos benne. És más különbségek is vannak. Egyiken ilyen mic1 mic2, meg r out, r in, l out, l in feliratok vannak, másikon meg mic in, mic bias, r, l. Akkor most mi mi?

Egyébként még régebben hallottam rémhírt, hogy valaki rosszul kötötte be ezeket a csatikat integrált hangra, és hazavágta az alaplapot vele. Ezt én kicsit túlzásnak tartom, mert végülis csak egy hosszú rézhurok van rákötve, az meg mi kárt okozhat? De azért jobb félni mint megilyedni.

Szerkesztette: Sanyix 2008. 05. 30. 12:27 -kor

ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#23 Felhasználó inaktív   Johnnyd 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 18. 19:40

következő a probléma:
a beépített realtek cucc egyszerűen nem ismer fel
bizonyos funkciókat a hangerőszabályzón
pl. néhány play csúszka le van tiltva, meg se moccan (??)
a frissítés sem segített, talán gyári hiba (vagy registry)?
ez pedig igazán alap dolog lenne...
ötlet?

Szerkesztette: Johnnyd 2008. 06. 18. 19:44 -kor


#24 Felhasználó inaktív   Inquisitor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.626
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 18. 19:55

Idézet: Sanyix - Dátum: 2008. máj. 30., péntek - 13:24

Viszont a lap/házcsatikon (nemtudom melyik melyik, nem vagyok otthon) vannak ilyen NC jelzésű csatik, a másikon meg GND úgygondolom ez ugyanaz, de nem vagyok biztos benne. És más különbségek is vannak. Egyiken ilyen mic1 mic2, meg r out, r in, l out, l in feliratok vannak, másikon meg mic in, mic bias, r, l. Akkor most mi mi?

Jó lesz vigyázni. Egy csomó házon AC'97 kivezetés van csak, ami marhára nem azonos a HD Audio kivezetésekkel. Újabb házakon ezért van mind a kettő. Ma volt melóhelyen egy olyan gép, ahol tévesen az AC'97 volt bekötve. Búgott szerencsétlen össze vissza ...
.:: Close the World  . . . Open the nExt ::.

#25 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 23. 09:44

Idézet: Inquisitor - Dátum: 2008. jún. 18., szerda - 20:55

Jó lesz vigyázni. Egy csomó házon AC'97 kivezetés van csak, ami marhára nem azonos a HD Audio kivezetésekkel. Újabb házakon ezért van mind a kettő. Ma volt melóhelyen egy olyan gép, ahol tévesen az AC'97 volt bekötve. Búgott szerencsétlen össze vissza ...

Biosban lehet állítani hogy milyen legyen a kivezetés, ac97, vagy hd audio. Egyébként, mit jelent az hogy búgott össze vissza?
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#26 Felhasználó inaktív   Meklood 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 13. 11:52

Hello!

Nekem olyan problémám lenne, hogy amikor fel szeretnék venni hangot pl. egy online rádióból akkor ha lejátszom a felvételt csak sercegést lehet hallani. Bármilyen recorder progival próbálkoztam ugyanez a gond. Mi lehet a hiba? Egy MSI K9N Neo V2 alaplapom van integrált realtek hd audio-val. Mindig csak egy forrást lehet választani a progikban a "fő hangerő"-t.

Szerkesztette: Meklood 2008. 07. 13. 11:55 -kor


#27 Felhasználó inaktív   Meklood 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 14. 22:51

Már megtaláltam a hibát. Ha valakinek ugyanilyen gondja lenne akkor leírom: a vezérlőpult/hang ikonra kellett kattintani, majd a felvétel fülre, az üres területen jobb klikk majd letiltott eszközök megjelenítése és a sztereo keverőt kellett engedélyezni. Ennyi volt csak a hiba.  :omg:

#28 Felhasználó inaktív   Qwerty4 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.709
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 30. 10:30

Hello!
Nekem is integrált Realtek "kártyám" van.
A napokban sokat váltottam a fejhallgató és a speaker közt.Erre tegnap, nem tudom mi okozza, csak a bal feléről jön hang (akár speakerben, akár a fejhallgatónál).Tehát a jobb fele, mintha kiiktatódott volna.
Először szoftver hibára gyanakodtam, újratelepítettem a drivert, de a problémától nem szabadultam meg. :(
Mi lehet az oka ennek?Valami tipp?
Qwerty4

#29 Felhasználó inaktív   Breakbeat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.516
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 30. 11:03

Nekem az alaplapomon ALC888 van.
Csodák csodájára a gyári Gigabyte drivert minden probléma nélkül sikerült feltenni.
MP3 hallgatáshoz tökéletes, ellenben a játékok néhol nem, ezért betettem a jó öreg Audigy-t. ;)

Szerkesztette: Breakbeat 2008. 07. 30. 11:03 -kor


#30 Felhasználó inaktív   Jaki9 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 30. 19:49

Üdv Mindenkinek!

Van egy Acer Extensa 5620-as laptopom Vistával, minden jól működik rajta, azonban a hangkimeneteket nem tudom működésre bírni. Minden driver fel van rakva, az eszközkezelő szerint is minden rendben, maguk a hangszórók is szólnak, azonban ha egy fülhallgatót bedugok, ugyan úgy a hangszórókon jön ki a hang, vagyis nem kapcsol át. A mikrofon sem működik, és feltételezem - nem próbáltam - a bemenet sem.
(Linuxra láttam megoldást, de Vistára nem..)

Esetleg van valakinek valamilyen ötlete rá?

Előre is köszönöm a válaszokat!

#31 Felhasználó inaktív   Arkhon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 23. 17:26

Sziasztok,

a realtek audio gondot a felakadt Microsoft 888111 bugfix okozta, legalábbis nálam,
amit a telepítő CD valszeg alapból szarul tesz fel. A később  letöltött WDM driverek
is elszállítak, sokatmondó "Nem lehet az eszközt telepíteni" hibaüzenetel, manuálban se.

Sehogy nem volt hangja a rohadt integrált hangkártyának, az őrületbe kergetett.
Egy Gigabyte P35C-DS3R alaplapom van, sem a gyári driver, sem a többedik
javítócsomagok nem csináltak semmit. Eszközkezelőben el sem lehetett távolítani az
"ismeretlen eszközt", mert kiírta, hogy "az eszközt nem lehet eltávolítani, mert
szükséges a rendszer indításához". Bár kiírta, hogy az "eszköz tökéletesen működik",
egy fia hang nem jött belőle... Hibakereső használhatatlan, Microsoft oldalán is csak
a sötét bunkó szöveg van, semmi megoldás.

Sakk-matt, tényleg majdnem felrugdostam a gépet. Vájkáltam mindenhol, az alábbi
végül sikerre vezetett, bár lehet hogy rapid a módszer, de úgy voltam vele, hogy
ha nem jön be a gyalupad, úgyis XP reinstall következik:

- Vezérlőpult Eszközkezelők menüjében a "Rendszereszközök"-höz belopakodik
  egy félrenemzett, nem odavaló Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio eszköz.
  Ezt előbb letiltottam, majd kiirtottam. 
- A registry-t is teleqrta, rákeresve kiirtottam az alábbit is:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Updates\Windows XP\SP3\KB888111
- Uninstall varázslókkal kerestettem és addig irtottam a KB888111 hotfixeket, amíg
  el nem tűntek mindenhonnan.

Reboot, majd az újonnan megtalált driver installálására mindenhol nemet mondtam.
Majd feltettem a realtek oldaláról szerzett WDM-R201 drivert, felismerte, mégegy reboot
megjelent az ikon a tálcán, és azóta működik!!!! Ugyanez Realtek HD Audio-s notebookon
is bejött.

Elsőre vélhetőleg elég, ha valaki nem engedi fel a szar gyári install CD-t - amellyel
az eszköz gyártásakor leszennyeztek 50 millió alaplapot-notebookot - hanem
egyből nyomja a frissebb gyári WDM drivert, de hát vajon ki lesz az?  :reklamacio:
S miért egy mezei usernek kell ezt megfejtenie otthon :think:

Az igazságbhoz hozzátartozik, hogy leöltem az aTI Radeon HD4850 High Definition driverét
is, nagyon hasonlított szegény:-) Kiderült, Ő ártatlan volt, visszatettem:-) Megy rendesen.

18 éve váltottam PC-re, akkor még érteni kellett hozzá, nem ártott programozni sem.
De ez már csak tényleg egy amerikai spagetti-western, 2 burger között nyomsz egy
klikket egyet ide egyet oda, 'oszt majd lesz valami... Dől a szar a gyárakból aranyárban. :smoker:

Szerkesztette: Arkhon 2008. 08. 23. 17:41 -kor

Gigabyte EP35-DS3R - Core Quad Q9550@3650MHz - 2x2GB OCZ 1113MHz 5-5-5-15 DDR2- Gigabyte HD4870X2 2GB - 2xRAID0 Samsung F1 750GB - Coba Nitrox 750W tápegység - Chieftec BB ház

EVEREST Mem: 9251MB/s   WinRAR: 2617kB/s   3DMark2005: 24133  3DMark2006: 20835

#32 Felhasználó inaktív   _Mike_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.519
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 03. 20:56

Nekem a notiban is és az asztali gép alapján is Realtek csoda van. A notiban még úgy-ahogy elviselhető a sercegése, de az asztalinál (amit mostanában jóval többett használok) nem. Így vettem bele egy Terratec Aureon 5.1-et. Ezzel tökéletesen szól. Egyébként nem értem, hogy miért sistereg (Asus M3A az alaplap), eddig alaplapokkal nem volt ilyen problémám (K8N-en "tökéletes" volt).
Gigabyte GA-MA790X-UD3P - AMD PhenomII X4 955BE - 4x2 GB Kingmax DDR2 1066 MHz - WD 1 TB + 2x500 GB@RAID0 - Optiarc AD-7203S - GigaByte Radeon HD4650OC - Fujitsu LS 3230T - Chieftec Dragon - Chieftec 550W PSU - Microsoft Wireless Desktop 3000 - Logitech QuickCam E3500 || Dell M5010 - Microsoft Arc Mouse

#33 Felhasználó inaktív   nova001 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 10. 09:01

hello
van egy alc 889a hangkarim és vista alat egyszerüen nem szol jol a stereo...a hátso hangszorok furcsán ciripelnek :s nem jön ki minden hang belöle...az 5.1 jo a tesztek is...winapba megoldottam egy pluginnal de ez nem megoldás ha én mp player akarom nézni a dolgokat :s valami ötlet ??

#34 Felhasználó inaktív   _Mike_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.519
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 13. 23:04

Idézet: nova001 - Dátum: 2008. okt. 10., péntek - 10:01

hello
van egy alc 889a hangkarim és vista alat egyszerüen nem szol jol a stereo...a hátso hangszorok furcsán ciripelnek :s nem jön ki minden hang belöle...az 5.1 jo a tesztek is...winapba megoldottam egy pluginnal de ez nem megoldás ha én mp player akarom nézni a dolgokat :s valami ötlet ??

Kövesd a példám, vegyél egy olcsóbb hangkártyát. Minden jobb, mint ezek az alc vackok. Az enyém is ciripelt, de úgy, hogy a fejem szétment tőle...
Gigabyte GA-MA790X-UD3P - AMD PhenomII X4 955BE - 4x2 GB Kingmax DDR2 1066 MHz - WD 1 TB + 2x500 GB@RAID0 - Optiarc AD-7203S - GigaByte Radeon HD4650OC - Fujitsu LS 3230T - Chieftec Dragon - Chieftec 550W PSU - Microsoft Wireless Desktop 3000 - Logitech QuickCam E3500 || Dell M5010 - Microsoft Arc Mouse

#35 Felhasználó inaktív   leportp 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 14. 12:03

Hello!

Nem tudom hogy jó helyre írom e de nekem egy olyan problémám lenne h van egy laptopom és abban van egy integrált mikrofon és én külső mikrofont csatolok hozzá és nem hallatszik a hang,vagyis az a hang amit a mikrofonba mondok!Realtek hangkártyám van!Bezavarja egymást a kettő?Esetleg tud valaki segíteni?

#36 Felhasználó inaktív   SOAD 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 18. 23:37

Üdv!

Olyan érdekes, bár számomra fontos kérdésem lenne, hogy miért van az hogyha nincs rákötve a gépre a hangfalam és úgy indítok el valami progit, ami használná a hangot, akkor hang nélkül indul el, amivel az a bajom, hogyha menet közbe dugom be a hangszórót akkor már nincs is hangja, tehát újra kell indítanom a progit. Ha bedugott hangfallal indítom és menet közbe ki majd be, akkor működik. Gigabyte GA-EP31-DS3L integrált Azalia hangkártya, Vista.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó