HWSW Informatikai Kerekasztal: Realtek (integrált) HD Audio megoldások - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Realtek (integrált) HD Audio megoldások tapasztalatok és problémák

#1 Felhasználó inaktív   PPeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 08. 17:57

Kapásból kezdeném egy problémával és a megoldással: az egyik Windows XP biztonsági frissítéssel nem fér össze a legtöbb Realtek alaplapi ALC88x HD Audio hangheltőhöz adott default vezérlőprogram (egy DLL elszáll a betöltéskor), ezért ajánlatos a legújabb drivert leszedni jól.

#2 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 08. 18:08

Én minőségbeli kifogásokkal fordúlnék a nagyérdemű felé.
A skype konferenciák visszhangoznak cefedtül, míg tróger CMI, netán SB-Live-al meg nem.
A Jack-Sensing 50-50%-os biztonsággal NEM ismeri fel jól a beerőltetett eszközt :Đ

#3 Felhasználó inaktív   mexel 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.551
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 27. 18:47

Az alaplapi alc883 hangkeltőmet egyszerűen nem tudom én sem feltenni sehogyan. Másnak nem volt ilyen hiba?

#4 Felhasználó inaktív   wep 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 573
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 28. 19:21

Idézet: mexel - Dátum: 2007. nov. 27., kedd - 18:47

Az alaplapi alc883 hangkeltőmet egyszerűen nem tudom én sem feltenni sehogyan. Másnak nem volt ilyen hiba?

Szia,
Microsoft Bus driver-t felraktad a telepítés előtt ?

Microsoft UAA Bus Driver:

Szerkesztette: wep 2007. 11. 28. 19:27 -kor

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van.

Nincs ez elb*szva, csak másra lesz majd jó..

#5 Felhasználó inaktív   hidavid 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 22. 21:17

Helló,

Adott egy Asus P5SD2-FM (Fujitsu Siemens) alaplap, amin Realtek ALC880 hang chip van.
Egészen addig nem volt vele különösebb gond, amíg winXP-t használtam a gyári driverrel és programmal. De most Vistát tettem fel, és ehhez nem volt jó a régi driver. Feltettem az elvileg legújabbat a Realtek honlapjáról, és most az a probléma, hogy ha messengeren beszélek valakivel, az nem hall normálisan, állandóan megszakadozik a hang. Az első néhány hang még jó, aztán elmegy.

Ha valakinek van valami ötlete, esetleg egy bevált driver vistához, azt köszönettel venném.

#6 Felhasználó inaktív   MA 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 29. 23:20

Valakinek lenne otlete, hogyan birjam ra az alaplapi alc882-t, hogy a CD-in-re kotott tvtuner hangja kijojjon a hangkari spdif out kimeneten(az analog kimeneten van hang).

Koszi

#7 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 02. 15:07

Kicsit meg vagyok kavarodva ezzel az ac'97, analog device, realtek, adi dologgal, azt se tudom milyen hangkártyám van :)

Annó beszereztem egy Dell Optiplex 150-et szülői gépnek. Mivel én is használom néha hétvégenként, kicsit bővülgetett, most éppen egy hangkártyával (az alaplapi nem az igazi). Viszont megdöbbenve vettem észre így utólag, hogy az egyetlen pci sínbe nem tudok kártyát rakni, mert egyszerűen nincsen kivágva neki hely a gép hátulján. Lehetséges ilyen egyáltalán vagy csak én nézek el vmit nagyon? Itt az új hangkari két csini hangfallal, az alaplapon ott a pci és nincs hová dugnom :(

Everest ezt mondja a hankariról:

Analog Devices AD1885 @ Intel 82801BA ICH2X - AC'97 Audio Controller [B-0]

Az analog devices oldalán marhára nem találok semmilyen drivert, vmi SoundMax izé kéne. Dell oldalán volt egy jó régi, azzal vhogy működik, de nem az igazi, hol találhatok én ehhez drivert?

Szerkesztette: Orgi 2008. 03. 02. 15:09 -kor


#8 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 02. 17:21

Idézet: Orgi - Dátum: 2008. márc. 2., vasárnap - 15:07

Az analog devices oldalán marhára nem találok semmilyen drivert, vmi SoundMax izé kéne. Dell oldalán volt egy jó régi, azzal vhogy működik, de nem az igazi, hol találhatok én ehhez drivert?

2002-es a legutolsó driver hozzá. :( Leszedheted ezt a driver-t, de valószínűleg ez ugyan az, ami a Dell oldalán is szerepel!
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#9 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 02. 17:48

próba cseresznye

ftp://ftp.kvazar-micro.com/pub/platform/A...3/SoundMAX3.exe
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#10 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 02. 20:09

Idézet: Csokis - Dátum: 2008. márc. 2., vasárnap - 18:21

de valószínűleg ez ugyan az, ami a Dell oldalán is szerepel!

Igen, ez az :(

#11 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 02. 20:10

Idézet: Eleanor - Dátum: 2008. márc. 2., vasárnap - 18:48


Hát sajna már csak 2 hét múlva leszek annál a gépnél, de akkor kipróbálom, thx.

#12 Felhasználó inaktív   MAVo_ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 54
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 05. 17:00

Halihó! :)

Integrált Realtek 9111b-s hangkártyám van, vagy valami hasonló.
A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e valahogy, hogy a hangerőt növeljem XP-ben? Elég halk szegényke, legalább is az eddigi SB-mhez képest.
(A "Hangok és Audió eszközök"-ben, ill. a programjában feltekertem mindent -of korsz.)
Gigabyte GA-P35-DS4 rev. 2.0, C2D E8200 2.66GHz @ 3,2GHz, eVGA 9600GT SC 512Mb GDDR3 256bit,
Corsair TwinX 4096Mb DDR2 800Mhz CL5, 1x300G Seagate - 1x500G Samsung SATAII, ASUS DRW-1814BL, Corsair VX550W, Coolermaster RC-331-Elite.

#13 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 08. 10:48

Idézet: MAVo_ - Dátum: 2008. márc. 5., szerda - 17:00

Halihó! :)

Integrált Realtek 9111b-s hangkártyám van, vagy valami hasonló.
A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e valahogy, hogy a hangerőt növeljem XP-ben? Elég halk szegényke, legalább is az eddigi SB-mhez képest.
(A "Hangok és Audió eszközök"-ben, ill. a programjában feltekertem mindent -of korsz.)

Szerintem nem lehet növelni a hangerőt, csak torzítani fog.



Egyébként nekem is van gondom. A hangbenet egyszer csak úgy gondolta magát és nem működik. Ez elég gáz mert így nem sok hasznát veszem a tunerkártyának. Találkozott valaki ilyennel? Lehet valamit tenni? ALC 889A van az alaplapban amúgy. Hardverhibát nem tartok valószínűnek, bár nem tudom hogy lehetne tesztelni.

#14 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 08. 10:52

Idézet: MAVo_ - Dátum: 2008. márc. 5., szerda - 17:00

Halihó! :)

Integrált Realtek 9111b-s hangkártyám van, vagy valami hasonló.
A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e valahogy, hogy a hangerőt növeljem XP-ben? Elég halk szegényke, legalább is az eddigi SB-mhez képest.
(A "Hangok és Audió eszközök"-ben, ill. a programjában feltekertem mindent -of korsz.)

Mihez képest kicsi a hangerő?Ha erősitőröl hallgatod ugy is mindegy a kimeneti jelszint.Ha fejhallgató akkor meg a fejhallgató impedanciája nem megfelelő az integrált karihoz.
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#15 Felhasználó inaktív   georged 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 266
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 27. 17:48

Üdv.

Sajnos egy igazán furcsa problémával fordulok hozzátok... Legalábbis számomra nagyon furcsa.
Kb. 3 napja hoztak nekem egy konfigot, hogy rakjak bele pár dolgot, telepítsek rá, stb...
A konfig egyébként egy 4800+, Abit AN52V Alaplap, és 3gb rammal felszerelt kütyü.
Először feltettem rá egy Vistát. Mindent tökéletesen felismert, semmivel nem volt gond a telepítésnél...
Miután az alaplap hátsó részén található audió kimeneteknek (3db) egyet kivéve más színük van, mint a hangrendszer kábelemen lévők, én csak az azonos (zöld) színüt csatlakoztattam. Meg is lepődtem... A Vista azonnal dalolt. Felismerte, semmit nem kellett csinálnom.
Ám ma felraktam egy XPt... Minden drivert telepítettem, minden jól működik a device manager szerint...
Azonban a hangot nem vagyok képes kicsikarni belőle... Szintén csak a zöld kábelt csatlakoztattam, és vagy 10 verziószámú drivert megpróbáltam feltenni. Ami az eredeti, alaplaphoz kapott lemezen van az egy "Realtek High Definition Audio Driver". Ennek és az AC97 nevű történetnek az összes driverével próbálkoztam... Innentől tanácstalan vagyok... Valaki segítsen, ha tud...
Előre is köszönöm.
[AMD Athlon 64 3200+ Venice] [Asus A8N-SLI] [2x 512MB DDR 400 Kingmax] [7600GT 256MB PCI-E] [2x 80GB Samsung SATA2] [Samsung 52/32/52/16] [LG GSA-4167B]     [Q-Tec 550W 2-Fan Gold] [Sony 3.5 FDD] [Logitech X-220 (2.1)] [Philips 109B5 19']

#16 Felhasználó inaktív   georged 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 266
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 27. 17:53

Sorry, még valami:
Egyedül a Realtek driverrel telepített hangvezérlő segítségével tudtam megszólaltatni... Ott minden olyan, mintha minden tökéletesen működne.
És a legújabb... Realtek High Definition Audio Driver telepítése alatt a következő hibaüzenetet kapom:
Install Realtek High Definition Audio Driver Failure Error Code 0001
Számomra ez egyre bonyolultabb...
Help.
[AMD Athlon 64 3200+ Venice] [Asus A8N-SLI] [2x 512MB DDR 400 Kingmax] [7600GT 256MB PCI-E] [2x 80GB Samsung SATA2] [Samsung 52/32/52/16] [LG GSA-4167B]     [Q-Tec 550W 2-Fan Gold] [Sony 3.5 FDD] [Logitech X-220 (2.1)] [Philips 109B5 19']

#17 Felhasználó inaktív   Inquisitor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.626
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 01. 18:18

Gondoltam hátha érint valakit, vagy segíthet valakin ... Realtek oldalán kint van az 1.90-es driver, 2008 márc. 31-es dátummal.

Georged, lhet buta a kérdésem, de ELÖTTE az MS féle KB888111 HD Audio patchet feltetted?  :think:
.:: Close the World  . . . Open the nExt ::.

#18 Felhasználó inaktív   Inquisitor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.626
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 01. 18:19

"Ennek és az AC97 nevű történetnek az összes driverével próbálkoztam..."  :eek:

Azt meg hogy? Annak semmi köze a HD Audiohoz ...  :think:
.:: Close the World  . . . Open the nExt ::.

#19 Felhasználó inaktív   Eperkutyus 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.905
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 05. 09:28

A "HD Audio"-nak meg a HD-hez ..  :hemuveg:

Fos az összes, analógban. Digitális jelet nem néztem még, hallásra csak úgy elfogadható az összes ilyen hangja számomra, igényes hifin, ha digitálisan kikötöd erősítőre, lehetőleg DTS-ben, lossless-ben.
Om mani peme hung.

#20 Felhasználó inaktív   toupe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 292
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 16. 21:22

Sziasztok!

Realtek HD driver problémához kérnék segítséget.
Frissíteni akartam az 1.80-asról a legújabbra. Driver letölt, régi uninstall, restart, új driver feltesz, restart. És ismét feljön az "Új hardver varázsló", persze nem ismeri föl, probléma lépett fel satöbbi. A tray icon nem jelenik meg, nincs alapértelmezett hangeszköz, a telepített eszközök között meg látom, hogy ott van a driver.

Valami ötlet? (Abit AB9-es a lap, XP SP3 van fent)

(szerk.: megpróbáltam visszarakni a régebbit, azzal sem megy... Valamit rosszul csinálok? :think: )

Szerkesztette: toupe 2008. 05. 16. 21:29 -kor


Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó