HWSW Informatikai Kerekasztal: Mobil internet - új korszak kezdődik ? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (72 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mobil internet - új korszak kezdődik ? T-Mobile, Pannon, Vodafone Értékeld a témát: -----

#1321 Felhasználó inaktív   bobe57 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 04. 20. 15:03

Idézet: rendszergazda - Dátum: 2009. márc. 6., péntek - 12:48

Legegyszerűbb ha keresel az ismerettségi körödben egy t-home internet előfizetőt (adsl, kábelnet, stb.), és megkéred, hogy az előfizetéséhez járó 5 db. e-mail cím közül egyet "adjon neked", azaz lépjen be az online ügyfélszolgálatra és ott hozzon létre egy @t-online.hu végű e-mail címet, és a hozzá tartozó felhasználói nevet ill. jelszót pedig megadja neked, így el tudod érni majd a leveleket.

Szia. Én is egy kéréssel fordulok hozzátok, meg szeretném szüntetni a regisztrációmat ezen az oldalon, vajon hol tehetem meg. Nehezen találtam ide, de látom hogy felesleges is volt.  Nem vagyok én ide való, hiába van problémám, segitség erre itt nincs.!! Köszönöm ha segit valaki. :(  :offtopic:

#1322 Felhasználó inaktív   adam.k 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 779
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 21. 07:46

Idejossz, osszehordasz mindenfele hulyeseget, viszonylag kifogasolhato stilusban.  Aztan amikor masok nem ertenek egyet a velemenyeddel, akkor meg mindenki bunko es nem akar segiteni.  Megis mit vartal, idejossz es akkor valaki megmondja, hogy az amugy alairt szerzodes ellenere megis hogyan tudod "megmutatni" a mobilcegnek?  Tenyleg rossz helyen vagy.

Raadasul amit mondasz a mobilszolgaltatok core network reszerol, az muszakilag nem valos.

#1323 Felhasználó inaktív   bobe57 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 21. 18:37

Idézet: rendszergazda - Dátum: 2009. márc. 6., péntek - 12:48

Legegyszerűbb ha keresel az ismerettségi körödben egy t-home internet előfizetőt (adsl, kábelnet, stb.), és megkéred, hogy az előfizetéséhez járó 5 db. e-mail cím közül egyet "adjon neked", azaz lépjen be az online ügyfélszolgálatra és ott hozzon létre egy @t-online.hu végű e-mail címet, és a hozzá tartozó felhasználói nevet ill. jelszót pedig megadja neked, így el tudod érni majd a leveleket.

Nem hülyeségeket hortam össze, csak amit mondtak, és nem neveztem én senkit BUNKÓ-nak, ezt nem én mondtam hanem TE. Jó az önkritikád!!!!!!!!!! Köszönök mindent, már amit meg lehet köszönni, a lebecsmérelést főleg.  Remélem lesz kit még ócsárolni! mert én már nem leszek. Nem szép dolog az idősebbeket igy leszólni, Te is leszel még, ha egyáltalán megéred!!!!!!!!!!!!!!!

#1324 Felhasználó inaktív   olee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 22. 05:50

Sziasztok!

T-mobile USB stcik Vodafone kártyával:

Lejárt a T-mobilos web'n'walk hűségidőm, és függetlenítettem az USB sticket. Beleraktam a Vodafone-os kártyámat, hogy kipróbáljam, megy-e vele a net. Fel is csatlakozik a Vodafone-os hálózatra az eredeti T-mobil web'n'walk Manager szoftverrel, de nincs forgalom, ha egy honlapra rámegyek.

Tudja valaki,  hogy mit kell csinálni, hogy működjön? Valami egyéb software kell hozzá? Megvan mindtkét előfizetésem még, szóval nem létkérdés, de jó lenne, ha Vodás nem csak a telefonban működne, hanem a stick-kel is.

Köszi!

Szerkesztette: olee 2009. 04. 22. 05:53 -kor


#1325 Felhasználó inaktív   olee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 22. 07:40

Idézet: olee - Dátum: 2009. ápr. 22., szerda - 5:50

Sziasztok!

Tudja valaki,  hogy mit kell csinálni, hogy működjön? Valami egyéb software kell hozzá?


Közben meglett a megoldás:

GlobeTrotter® Connect 2.3.0.630
Connection software for Windows 2000, XP and Vista.

http://www.option.com/en/support/software-...modems/icon7-2/

Szerkesztette: olee 2009. 04. 22. 07:41 -kor


#1326 Felhasználó inaktív   erdeklodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 23. 09:13

Márciusban helyet cserélt a Vodafone és a Pannon a hazai mobilinternet-piacon


a Vodafone két riválisa kárára egyedüliként növelte részesedését, így a cég piaci befolyása 22,92 százalékról 25,37 százalékra emelkedett, miközben a Pannoné a korábbi 24,5 százalékról 23,9 százalékra csökkent, azaz helycsere történt a második pozícióban. A T-Mobile ugyan visszaesett 52,58 százalékról 50,73 százalékra, a cég stabil piacelsőségét továbbra sem veszélyezteti a konkurencia.


Hát igen, a vásárlóknak bizonyára számít az ár :D

#1327 Felhasználó inaktív   Norblow 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 24. 18:40

Helló. Nekem van egy problémám Huawei E220 usb pannonos modemmel. Feltelepül a gépre, a gép látja semmi gond. De mikor a mobile connect progi kéri a pin kódot, utána csak ugy eltünik a gépből az eszköz, és nem tudom miért. Raktam rá másik szoftvert de ugyan azt csinálja, mintha kihuznák a gépból. Valaki esetleg tud valami ötletet adni? Esetleg keressek másik ujabb vagy régebbi progit hozzá?

Szerkesztette: Norblow 2009. 04. 24. 18:42 -kor


#1328 Felhasználó inaktív   Laci082 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 25. 11:31

Próbáld másik USB porton. Ha ott is szarakodik meg lehet próbálni egy firmware frissítést (már csak a 7,2Mbit/s letöltés támogatásáért is), de ha aközben is így "eltűnne", az kinyírhatja teljesen. Én betenném egy másik gépbe is, ha ott se működik akkor ki kell cseréltetni.

#1329 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 25. 11:44

Esetleg próbáld ki, hoy sim kártyát berakod egy telefonba és kikapcsolod a pin kérést.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#1330 Felhasználó inaktív   rendszergazda 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 358
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 25. 19:41

Idézet: Norblow - Dátum: 2009. ápr. 24., péntek - 18:40

Helló. Nekem van egy problémám Huawei E220 usb pannonos modemmel. Feltelepül a gépre, a gép látja semmi gond. De mikor a mobile connect progi kéri a pin kódot, utána csak ugy eltünik a gépből az eszköz, és nem tudom miért. Raktam rá másik szoftvert de ugyan azt csinálja, mintha kihuznák a gépból. Valaki esetleg tud valami ötletet adni? Esetleg keressek másik ujabb vagy régebbi progit hozzá?

Lehet tápellátási gond, elképzelhető hogy nem tud a géped egyetlen usb portja 500mA-t szolgáltatni, így amikor a PIN kód bekérése után csatlakozna a modem a GSM hálózatra - és ezzel együtt megnő a hálózati forgalmazás okán az áramfelvétele -, már kevés lesz egyetlen USB port terhelhetősége. Ha minden igaz két USB kábelt kaptál a modemhez, a rövidebb egy sima USB--miniUSB kábel, a hosszabb kábelnél azonban két USB csatlakozó van a miniUSB-n felül, ez pont azért van hogy egy második USB port áramellátását is igénybe tudja venni a modem, ha egyetlen port kevés lenne - próbáld meg ezzel a kábellel összekötni a modemet a számítógéppel.
Olyan világban élünk, ahol a limonádé mesterséges aromákat tartalmaz, a bútorápolószerek viszont valódi citromot

#1331 Felhasználó inaktív   Norblow 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 25. 22:55

Ment rendesen több mint egy évig. Egyszer disconnecteltem és csatlakoznék újra netre és ez lett. A pin bekérés az ki van kapcsolva. Keresek progit lhet jó lesz, ha nem marad a telefon amig szerzödés le nem jár.

#1332 Felhasználó inaktív   olcsika 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 27. 10:32

Szia,

én is a kétvégű kábeles megoldást javasolnám. Ha utána sem jó, akkor szerintem menj be az ügyfélszolgálatra, kicserélik a modemet hamar.
Üdv

#1333 Felhasználó inaktív   Norblow 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 27. 16:55

Én is a 2 végü kábelt használom. Már megoldódott. Találtam egy uj progit hozzá amivel müködik már.
Pannonról annyit, hogy 2 hét mire válaszolnak levélre, üzletben meg nem foglalkoznak vele mert lejárt a garancia. Igy is 5 hét telt el mire válaszoltak a második levelemre. Alig várom hogy lejárjon a szerzödés már. Thx  All

#1334 Felhasználó inaktív   olcsika 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 28. 10:13

Idézet: Norblow - Dátum: 2009. ápr. 27., hétfő - 16:55

Én is a 2 végü kábelt használom. Már megoldódott. Találtam egy uj progit hozzá amivel müködik már.
Pannonról annyit, hogy 2 hét mire válaszolnak levélre, üzletben meg nem foglalkoznak vele mert lejárt a garancia. Igy is 5 hét telt el mire válaszoltak a második levelemre. Alig várom hogy lejárjon a szerzödés már. Thx  All

Szia,

örülök, hogy megoldódott. Kár, hogy ilyen gáz élményeid vannak a pannonról, nekem eddig mindig jó tapasztalataim voltak velük.

#1335 Felhasználó inaktív   olee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 29. 19:17

A Vodafone képtömörítést hogyan lehet kikapcsolni, hogy ne kelljen Ctrl+F5-özni?
(Kerestem itt a fórumon, de nem találtam.)

Option iCON 225-ös USB modemem van (tavalyi web'n'walk)-os, a gyári Option oldaláról letöltött progival használom.
Ha T-Mobile SIM kártya van benne, akkor minden kép nagyfelbontásban jelenik meg, ha a Vodafone-os, akkor tömörítve.
Kép

Különben sebességek, beltér, pályaudvarhoz közel (szóval van antenna, 4.5-ös jel az 5-ből mindkettő szolgáltatónál):
Speedtest.net Neucom Bt Budapest
T-Mobile:
Down: 211 kbyte/sec
Up: 28 kbyte/sec
Ping: 133 ms

Vodafone:
Down: 116 kbyte/sec
Up: 38 kbyte/sec
Ping: 212 ms

Szóval, a Vodafone hálózat kb. fele sebesség letöltésben, ping katasztrofális (weboldalak nézegetéséhez úgyis ez lenne a fontos). Feltöltsében érdekes módon itt gyorsabbat mutat.

Szerkesztette: olee 2009. 04. 29. 19:25 -kor


#1336 Felhasználó inaktív   rendszergazda 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 358
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 29. 20:10

Idézet: olee - Dátum: 2009. ápr. 29., szerda - 19:17

A Vodafone képtömörítést hogyan lehet kikapcsolni, hogy ne kelljen Ctrl+F5-özni?
(Kerestem itt a fórumon, de nem találtam.)

Az APN-t kell átállítani internet.vodafone.net-ről (ez a tömörített) standardnet.vodafone.net-re (ez a tömörítetlen).
Olyan világban élünk, ahol a limonádé mesterséges aromákat tartalmaz, a bútorápolószerek viszont valódi citromot

#1337 Felhasználó inaktív   olee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 01. 08:33

Idézet: rendszergazda - Dátum: 2009. ápr. 29., szerda - 20:10

Az APN-t kell átállítani internet.vodafone.net-ről (ez a tömörített) standardnet.vodafone.net-re (ez a tömörítetlen).

Köszi! Furcsa mód, hogyha átállítom, akkor nem működik a böngészés. De pl. a Skype on-line lesz, meg a weboldalak címét megtalálja, csak nem folyik le adat.

#1338 Felhasználó inaktív   zetecR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 175
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 01. 08:55

Idézet: Laci082 - Dátum: 2009. ápr. 10., péntek - 10:07

Én a Pannont, vagy a T-t ajánlanám. Hiába van a Vodának is viszonylag tisztességes 3G lefedettsége, ha olyan helyre kerülsz ahol ez nincs, akkor "élvezheted" a jófajta GPRS sebességet, mivel a Vodafone tudtommal egyáltalán nem üzemeltet EDGE hálózatot. EDGE-el azért ha lassan is de el lehet netezgetni, GPRS-el viszont csak jó nagy adag nyugtató mellett ajánlott :D
Az viszont igaz, hogy a Vodafone a többiekhez képest turbó tempóban bővíti a 3G lefedettségét, nem lennék meglepve ha átvenné a vezetést rövid időn belül.
A Pannon lefedettségi térképe vicc kategória, azon kívül a kisebb településeken gyakran csak elvben van meg a 3G, gyakorlatilag hacsak nem állsz a torony mellett a büdös életben nem fogod tudni használni normálisan.

Azért az durva, hogy amikor 93-ban el kezdtem netezni, egy 14.4-es modemmel, 9.6kbps sebességgel tudtam elérni az egyetemi Gophert, meg BBS-eket.  :D

#1339 Felhasználó inaktív   olee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 01. 17:17

Idézet: zetecR - Dátum: 2009. máj. 1., péntek - 8:55

Azért az durva, hogy amikor 93-ban el kezdtem netezni, egy 14.4-es modemmel, 9.6kbps sebességgel tudtam elérni az egyetemi Gophert, meg BBS-eket.  :D

Hát, gyorsan fejlődött a dolog, 1997-ben én már 33.6-os modem kapcsolattal Psion Series 5  gépen 1997-ben. 1 perc felkapcsolódás, letöltés pop3-on, lekapcsolódás.

#1340 Felhasználó inaktív   olee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 01. 17:21

Idézet: olee - Dátum: 2009. máj. 1., péntek - 8:33

Köszi! Furcsa mód, hogyha átállítom, akkor nem működik a böngészés. De pl. a Skype on-line lesz, meg a weboldalak címét megtalálja, csak nem folyik le adat.

Na, további hibakeresést igényel a Vodafone Mobilnet. :-(
1. T-Mobile-lal, kábeltévés internettel minden megy prímán.
2. Vodafone: internet.vodafone.net - böngészés megy, CIB internet bank nem megy
3. Vodafone: standardnet.vodafone.net - semmi sem megy
(4. A céges laptopon kipróbáltam, ott megy a vodafone is mindkét APN-nel.)

Szóval, valamivel az én gépemen akad össze. Valakinek tippje, hogy mi lehet a gond?
ESET 3.0 tűzfal+vírusírtó van a gépemen, ha kikapcsoltam a tűzfalat benne, akkor sem változott semmi, valami másfelé lehet a gond.
Alul a böngészőben kiírja, hogy connecting 1.2.3.4 de nem tölt le adatot.

Köszi szépen!

Téma megosztása:


  • (72 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó