HWSW Informatikai Kerekasztal: 678-as hiba - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

678-as hiba de a felhasználónév és a jelszó jó Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Porter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 05. 02. 09:48

Üdv mindenkinek!

A következő lenne a helyzet:
Adott egy számítógép (ASRock ALiveNF6G-DVI, A64 3000+, 2*512MB RAM, 250GB HDD, DVD-író, Floppy, ASUS TA551ház+350W táp, eredeti, a géphez vásárolt OEM Windows XP Home SP2), és adott a T-com területen egy VIVAnet ADSL csomag (hogy pontosan mekkora, azt nem tudom, de korlátlan, az biztos).
A probléma az, hogy amikor internetre szeretnének csatlakozni, 678-as hibát dob ki.
A modem újra lett indítva, többször is, felhasználónév/jelszó tuti jó.
Ezek után gépújraindítás, és simán kapcsolódik.

És akkor most jön a probléma:
Ha kikapcs+bekapcs, vagy kapcsolat bont+visszacsatlakozik, úgy akármennyiszer újrakapcsolódik. Viszont ha éjszakára ki van kapcsolva a gép, akkor másnap megint 678-as hibával nyit.
Ezt megoldja, ha a Hálózati kapcsolatoknál az új kapcsolat varázslóval egy tök új internetkapcsolatot hozunk létre, akkor megy pöpecül. Egészen a következő egész éjszakás leállásig.
Az integrált hálózati kártyát használjuk. Tűzfal csak a windows beépített tűzfala, azt kikapcsolva/bekapcsolva sem változik. Nod32 legfrissebb van telepítve. Spybot nem talál semmit.

Namost a kérdés:
Ez így normális? (szerintem, pontosabban az ismerős szerint nem) Mi lehet a probléma forrása? A modem rossz? Vagy a számítógéppel van valami baj? Vagy csak mi lámultunk be valamit nagyon?

A válaszokat előre is köszi!

U.i.: Ha véletlen rossz helyre nyitottam akkor sorry :)

#2 Felhasználó inaktív   Uthenger 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 02. 10:43

Idézet: Porter - Dátum: 2007. máj. 2., szerda - 10:48

Üdv mindenkinek!

A következő lenne a helyzet:
Adott egy számítógép (ASRock ALiveNF6G-DVI, A64 3000+, 2*512MB RAM, 250GB HDD, DVD-író, Floppy, ASUS TA551ház+350W táp, eredeti, a géphez vásárolt OEM Windows XP Home SP2), és adott a T-com területen egy VIVAnet ADSL csomag (hogy pontosan mekkora, azt nem tudom, de korlátlan, az biztos).
A probléma az, hogy amikor internetre szeretnének csatlakozni, 678-as hibát dob ki.
A modem újra lett indítva, többször is, felhasználónév/jelszó tuti jó.
Ezek után gépújraindítás, és simán kapcsolódik.

És akkor most jön a probléma:
Ha kikapcs+bekapcs, vagy kapcsolat bont+visszacsatlakozik, úgy akármennyiszer újrakapcsolódik. Viszont ha éjszakára ki van kapcsolva a gép, akkor másnap megint 678-as hibával nyit.
Ezt megoldja, ha a Hálózati kapcsolatoknál az új kapcsolat varázslóval egy tök új internetkapcsolatot hozunk létre, akkor megy pöpecül. Egészen a következő egész éjszakás leállásig.
Az integrált hálózati kártyát használjuk. Tűzfal csak a windows beépített tűzfala, azt kikapcsolva/bekapcsolva sem változik. Nod32 legfrissebb van telepítve. Spybot nem talál semmit.

Namost a kérdés:
Ez így normális? (szerintem, pontosabban az ismerős szerint nem) Mi lehet a probléma forrása? A modem rossz? Vagy a számítógéppel van valami baj? Vagy csak mi lámultunk be valamit nagyon?

A válaszokat előre is köszi!

U.i.: Ha véletlen rossz helyre nyitottam akkor sorry :)

ha gép restarttól javul meg, akkor ugye modem és szolgáltató hibát ki lehet zárni...

1 kis hivatalos info az ms-től.
http://support.micro...om/kb/892889/hu

#3 Felhasználó inaktív   Porter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 02. 11:28

Idézet: Uthenger - Dátum: 2007. máj. 2., szerda - 10:43

ha gép restarttól javul meg, akkor ugye modem és szolgáltató hibát ki lehet zárni...

1 kis hivatalos info az ms-től.
http://support.micro...om/kb/892889/hu

Akkor rosszul fogalmaztam. Elsőre kellett neki restart, hogy csatlakozzon, azóta csak akkor van ilyen, ha hosszabb ideig nem csatlakozik a nethez (illetve hosszabb ideig nincs bekapcsolva a gép).
A cikket én is megtaláltam, de:
- vadi friss windows.
- a hálókábel be van dugva
- modem nincs letiltva
- nincs külső tűzfalprogi.

És mondom, a dolog működik, míg éjszakára ki nincs kapcsolva a gép, és utána is egy egyszerű varázslólefuttatástól megint működik. Komolyan nem értem mi lehet... (Ugyanilyen modemmel másik XVIII. kerületi vonalon hibátlanul megy a net első perctől kezdve, ugyanígy XP Home SP2, ráadásul azon még Agnitum Outpost is fut...)

Mert ha a gépnek van valami baja hardveresen, akkor miért tud fellépni egyáltalán? (szerintem a hardverhiba kizárható)
A szolgáltató/vonal felöli hiba valszeg ugyanezzel az okoskodással kizárható talán.
Akkor marad a win-nek a hibája. Azt meg a ful újratelepítésen kívül mivel lehetne meggyógyítani? (vagyis mit csinál az internet beállítása varázsló, amitől hirtelen ingerenciája támad tisztességesen csatlakozni?)

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 05. 02. 11:34

Idézet: Porter - Dátum: 2007. máj. 2., szerda - 12:28

újratelepítésen kívül mivel lehetne meggyógyítani? (vagyis mit csinál az internet beállítása varázsló, amitől hirtelen ingerenciája támad tisztességesen csatlakozni?)

Hümm, akkor előtte próbáljunk ki egy hálókártya letilt/engedélyez kombót, hátha itt lesz a bibi.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   rohamkocka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.132
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 02. 12:01

A T-Online-on is foglalkoznak vele, hátha ott találsz valamit  ;)
----------
rohamkocka



#6 Felhasználó inaktív   Porter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 02. 12:22

Köszi, megpróbálom a letiltást, csak nem vagyok a problémás gép közelében sem. Meg megnézem a másik topicot is.

#7 Felhasználó inaktív   Omega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 47.832
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 05. 07:19

Sziasztok!

Érdekes történetem van, s mivel én nem értek a hálózatokhoz megfelelő szintén, kérem segítsetek kitalálni, mi történhetett.

Tegnap felkeltem a géptől, kimentem teflonáni', s mikor visszaültem, nem volt NET. Mondom biztosan valami kábelhiba, mivel esett az eső. Mielőtt felhívom a T-Onlinet, azért újraindítom a modemet és a router-t, hátha.
Ez megtörtént, nem vezetett célra. Felhívtam őket, mondták, hogy a routerem fenn a hálón, de tiltva van minden port, a 80-as is, így nem csoda, ha nem tudok NET-ezni. Reseteljem a routert.
Megtettem, bekonfiguráltam ahogy kell, és továbbra sem tudtam csatlakozni. Sőt, az Internet konfig oldalon nem tudta elmenteni a felhasználónevet. EEPROM hiba lesz talán. OK, akkor iktassuk ki a routert, nem lesz vezeték nélküli háló, ennyi. Igen ám, de simán modemről sem tudtam csatlakozni. Ekkor újra felhívtam a T-Onlinet. Hosszas tanakodás után mikor rákérdezett az ügyintéző, hogy ugye a routerem most ki van iktatva és én igennel válaszoltam, azt mondta, hogy úgy tűnik, valaki használja a NET-em! :eek:
Kaptam új ügyféljelszót és azt mondotta, hogy max 24 órán belül (ilyen intervallumban osztanak új IP-t) elvileg csatlakozni tudok.
Eljött a reggel, és lőn, most van Internet.

A kérdésem, hogy szerintetek ez hogy fordulhatott elő? A közelben tudtommal csak olyanok laknak, akik egeret is a pajtában láttak... én nem gondolnám, hogy valaki elnyúlta a NET-et. Nem lehet, hogy valamiért lebontódtam, és a router IP-stől 'fentragadt'? :think:

Köszi.

#8 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 05. 08:50

Routeren a vezetéknélküli résznél beállítottad, hogy ne legyen látható az SSID, azaz az azonosító?  WEP tikosítás volt beállítva, vagy WPA? Magánaka routernek adtál admin jelszót?
"Légy szerény mint én..."

#9 Felhasználó inaktív   Omega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 47.832
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 05. 09:04

SSID-t látni kell, használom a wireless részt, a másik szobába is átlövöm a NET-et...
Olyan környéken lakom, ahol nincsenek laptopok, csak táhánák meg kukorica. :D Ezért WEP nem volt...
WEP nem volt, most van, tehát innentől csak jelszóval lehet csatlakozni a vezeték nélküli hálózathoz. Most WPA2 & WPA (PSK) van. Router admin name/password megváltoztatva, bár nem a szokásos admin/admin volt. :up:

#10 Felhasználó inaktív   Porter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 05. 09:08

Közben az eredeti problémára is meglett a megoldás:
Az alaplapi hálókártya letiltva, és egy Realtek hálókártya beüzemelve, és így pöccre megy. Mondjuk nemtom mitől lehet...

#11 Felhasználó inaktív   Omega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 47.832
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 05. 09:11

Idézet: Porter - Dátum: 2007. máj. 5., szombat - 10:08

Közben az eredeti problémára is meglett a megoldás:
Az alaplapi hálókártya letiltva, és egy Realtek hálókártya beüzemelve, és így pöccre megy. Mondjuk nemtom mitől lehet...

Ja, bocsi, pont kapóra jött a topikod. :D És örülök. :) Nekem is megoldódott, valszeg' fenntragadtam, vagy ugyanazt az IP-t kapta más is. A lényeg, nem valószínű, hogy szívták a NET-elérésem, illetve a router sem kakkantott be. :)

#12 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 05. 09:21

Idézet: Porter - Dátum: 2007. máj. 5., szombat - 10:08

Közben az eredeti problémára is meglett a megoldás:
Az alaplapi hálókártya letiltva, és egy Realtek hálókártya beüzemelve, és így pöccre megy. Mondjuk nemtom mitől lehet...

Alaplapi hálókártyák be szoktak néha  kavarni.

Szerkesztette: zoli62 2007. 05. 05. 09:21 -kor

"Légy szerény mint én..."

#13 Felhasználó inaktív   Porter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 05. 15:19

Idézet: Omega - Dátum: 2007. máj. 5., szombat - 9:11

Ja, bocsi, pont kapóra jött a topikod. :D És örülök. :) Nekem is megoldódott, valszeg' fenntragadtam, vagy ugyanazt az IP-t kapta más is. A lényeg, nem valószínű, hogy szívták a NET-elérésem, illetve a router sem kakkantott be. :)

No problem, csak gondoltam megosztom a megoldást, hátha más is beleszalad majd a jövőben.

Üdv!

#14 Felhasználó inaktív   Uthenger 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 06. 18:07

Idézet: Porter - Dátum: 2007. máj. 5., szombat - 10:08

Közben az eredeti problémára is meglett a megoldás:
Az alaplapi hálókártya letiltva, és egy Realtek hálókártya beüzemelve, és így pöccre megy. Mondjuk nemtom mitől lehet...

tudtommal az ms drivere miatt szokott néha kiakadni, ilyenkor célszerű megpróbálni feltenni az alaplaphoz kapott cd-n lévő háló kártya drivert

#15 Felhasználó inaktív   Porter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 06. 18:44

Idézet: Uthenger - Dátum: 2007. máj. 6., vasárnap - 18:07

tudtommal az ms drivere miatt szokott néha kiakadni, ilyenkor célszerű megpróbálni feltenni az alaplaphoz kapott cd-n lévő háló kártya drivert

az volt fent, gondoltam erre én is, de az alaplapi háló újratelepítése sem segített a dolgon. Ettől persze másnál lehet ez is megoldás!

#16 Felhasználó inaktív   Uthenger 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 06. 18:59

---
stornó

Szerkesztette: Uthenger 2007. 05. 06. 19:00 -kor


#17 Felhasználó inaktív   tmarkee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 08. 09:49

Idézet: Porter - Dátum: 2007. máj. 5., szombat - 9:08

Közben az eredeti problémára is meglett a megoldás:
Az alaplapi hálókártya letiltva, és egy Realtek hálókártya beüzemelve, és így pöccre megy. Mondjuk nemtom mitől lehet...

Dettó. Most pénteken (május 4-én) este 19 órakor a firefox egy éppen 60%-nál álló letöltés közben elakadt újratárcsázás, 678-as hiba. A gépen 3 partíción, 3 operációs rendszer található (XP, Vista, ubuntu), mindhárom rendszer esetén - különböző jelekből - következtetni lehetett, hogy a hálózati vezérlő behányt.
Szokásos tevékenység ilyenkor, reménykedés, adslmodem reboot, semmi, 678, új csatlakozás varázsló, semmi, 678, invitel helpdesk jótanácsa ugyanaz amit én magamtól megcsináltam, de legalább megnézte, hogy a vonal jó, modem jó. :confused:
Másnap reggel Realtek-es hálózati kártya megvesz, betesz, azonnal tökéletes net-elérés, BÓDOTTÁ!

A hardver: egy másfél éves ASUS K8N-E Deluxe alaplapra integrált Marvell hálózati vezérlőcsip, vagy nem tudom :confused:
Ennyi idő alatt bef*sott a jónevű alaplap-gyártó alkatrésze? Van ilyen? Mi lesz a következő?

#18 Felhasználó inaktív   addictive 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 08. 10:02

Idézet: tmarkee - Dátum: 2007. máj. 8., kedd - 10:49

Ennyi idő alatt bef*sott a jónevű alaplap-gyártó alkatrésze? Van ilyen? Mi lesz a következő?

Amikor majd alapban szar lesz  :Đ

#19 Felhasználó inaktív   Balha 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 08. 22:17

Idézet: addictive - Dátum: 2007. máj. 8., kedd - 11:02

Amikor majd alapban szar lesz  :Đ

az én asus alaplapomon is integrált marvell van :confused:

a pc bekapcsolása után többször előfordult, hogy a gép nem látta a routert, és az újraindítás sem segített, csak a teljes áramtalanítás :smoker:

lehet, hogy előkészítem a jó öreg 100mbites kareszt :Đ

#20 Felhasználó inaktív   tmarkee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 11. 07:40

Idézet: Balha - Dátum: 2007. máj. 8., kedd - 22:17

az én asus alaplapomon is integrált marvell van :confused:

a pc bekapcsolása után többször előfordult, hogy a gép nem látta a routert, és az újraindítás sem segített, csak a teljes áramtalanítás :smoker:

lehet, hogy előkészítem a jó öreg 100mbites kareszt :Đ

1.200,-Ft volt, 2 perc alatt kicseréltem. Azonnal tökéletesen ment. Szerintem nyugodtan készítsd be :p
De azért az riasztó volt ahogy a vindóz viselkedett addig amíg az új hálókártyát bele nem tettem. Összevissza fagyott, pedig csak az eszközkezekőben próbáltam letiltani, előtte meg eltávolítani a drijvert. A Vista dettó. Az ubuntu csak a terminálba üzengetett, hogy próbál újra csatlakozni, várjak türelemmel.
Megbosszulja magát a dolog, a f*s minőségű alkatrészek. De a hibátlan marketing munka mellett ki gondol arra, hogy egy asus deszkán is ilyen okádék alkatrészek vannak. Egy asrocknál nem csodálkoznék, legfeljebb bosszantana.

Szerkesztette: tmarkee 2007. 05. 11. 07:54 -kor


Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó