HWSW Informatikai Kerekasztal: UPS II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (38 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

UPS II. Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   czaki 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.048
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 08. 16:33

Az előző topik folytatása. :)
Stol savazási útmutatója (figyelem! Megfelelő elektronikai, fizikai, kémiai felkészültség nélkül senkinek nem ajánlott belevágni!): Klatty
Caution: objects in mirror are closer than they appear.

#2 Felhasználó inaktív   Gabberzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 568
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 08. 16:53

én is ilyenkor találok meg ilyesmiket..... :reklamacio:  :omg:  :(

A manapság uniós szinten kötelező, a tápegységek által keltett elektromos zaj csökkentésére és terhelési viszonyának javítására szolgáló aktív PFC-t (PFC: teljesítménytényező-javítás, valójában ennél többről van szó, egyúttal csökkenti a zajterméket, ami a hálózatba visszakerül a táp működéséből kifolyólag, valamint szélesíti a bemeneti feszültség tartományát) szinte minden – főként nagyobb teljesítményű – tápegységbe beépítik. Ez a viszonylag bonyolult elektronika kifejezetten a manapság mindenütt használt, szinuszjellel leírható hálózatra lett tervezve.

Aktív PFC áramkör egy Cooler Master tápban

A szünetmentes tápegységek közül az otthoni PC-khez leggyakrabban vásárolt alsó- és olcsóbb középkategóriás modellek akkumulátoros üzem során a szinuszos jel bonyolultabb előállítása helyett vagy közelített szinuszt, vagy négyszögjelet támogatnak a kimenetükön. Ez a UPS-re csatlakoztatott berendezések (jellemzően számítógép és monitor) számára semmi problémát nem jelent, ellenben az egyes tápegységekben található aktív PFC áramkör működési sajátosságaiból komoly problémák adódhatnak.

Ez elsősorban abban nyilvánulhat meg, hogy a számítógép tápegysége terheltségétől függetlenül a szünetmentes tápegységet periodikusan túlvezérli. Emiatt a UPS le is kapcsolhat, illetve nagyon szélsőséges esetben károsodhat is. A kialakuló terhelési viszony nem feltétlenül hosszú üzemet jelent, egy önteszt vagy pillanatnyi ingadozás során történő átkapcsolás is elegendő lehet az addig teljesen tünetmentes működés felborulásához. A probléma biztos elkerüléséhez sajnos egyetlen recept létezik: egy szabvány szinuszjelet kibocsátó UPS beszerzése. Ezek a típusok azonban gyakran aránytalanul drágák, használatuk otthoni környezetben semmiképpen nem rentábilis.


Jót akartam magamnak és páromnak vettem mind a két géphez UPS-t. Magamnak egy APC 500 CS-t és páromnak, mivel neki egy kisebb teljesítményű gépe van egy olcsóbb Powercom 600 -ast. Most meg úgy néz ki a dolog hogy 35000-ezret kidobtam a kukába... :reklamacio:  ilyenkor mi van mert nem tudok erre a célra többet áldozni viszont a szünetmentesek meg kellenének, mert pillanatnyi, kb 1s os áramkimadások előfordulnak nálunk hetente többször is...
"A nyúl egy igazi jellem, ott ül a fűben de mégsem szívja"

MacBook Pro 15.4"

#3 Felhasználó inaktív   palacsint 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 08. 18:32

Idézet: Gabberzon - Dátum: 2007. máj. 8., kedd - 16:53

Jót akartam magamnak és páromnak vettem mind a két géphez UPS-t. Magamnak egy APC 500 CS-t és páromnak, mivel neki egy kisebb teljesítményű gépe van egy olcsóbb Powercom 600 -ast. Most meg úgy néz ki a dolog hogy 35000-ezret kidobtam a kukába... :reklamacio:  ilyenkor mi van mert nem tudok erre a célra többet áldozni viszont a szünetmentesek meg kellenének, mert pillanatnyi, kb 1s os áramkimadások előfordulnak nálunk hetente többször is...

Használt APC? Mi pár éve 10-20e körül vettünk SU700-asokat, azok elvileg szinuszosak, csak aksi kellett bele (~8-9e). Kisebb Smart-ok meg nem szinuszosak, az új sorozatnál talán már máshol van a határ, amitől szinuszos a kimenetük.

#4 Felhasználó inaktív   Gabberzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 568
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 08. 18:37

Nem használt mind a kettő vadi új .. tegnapi szerzemény..... azért eszem a kefét-.....
Elvileg passzív pfc-s táppal mennének?

Szerkesztette: Gabberzon 2007. 05. 08. 19:19 -kor

"A nyúl egy igazi jellem, ott ül a fűben de mégsem szívja"

MacBook Pro 15.4"

#5 Felhasználó inaktív   LTB 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 09. 05:38

Idézet: Gabberzon - Dátum: 2007. máj. 8., kedd - 17:37

Nem használt mind a kettő vadi új .. tegnapi szerzemény..... azért eszem a kefét-.....
Elvileg passzív pfc-s táppal mennének?

Lassan el lehet kezdeni leakadni a marketingről és nem folyton a piros logót keresgélni.
Nemrég volt már szó arról, hogy az APC szépen megalapozta a nevét igazán jó UPS-ekkel úhy 10-15 évvel ezelőtt.
A minőség 4-5 éve azonban folyamatosan csökken.

Az előbbi írás nem mondja, hogy elég egy kváziszinuszos UPS is, de kicsit túl kell azt méretezni.
Tehát egy ~800VA-es UPS valszeg elég lenne egy PFC-s táphoz.
Olyan 29000 + ÁFA körül úszod meg egy rendes gyártó modelljét.
Persze vehetsz kínait, vagy törököt is, de az szvsz már a ló másik oldala :D

#6 Felhasználó inaktív   LTB 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 09. 05:38

Idézet: LTB - Dátum: 2007. máj. 9., szerda - 4:38

Lassan el lehet kezdeni leakadni a marketingről és nem folyton a piros logót keresgélni.
Nemrég volt már szó arról, hogy az APC szépen megalapozta a nevét igazán jó UPS-ekkel úhy 10-15 évvel ezelőtt.
A minőség 4-5 éve azonban folyamatosan csökken.

Az előbbi írás nem mondja, hogy elég egy kváziszinuszos UPS is, de kicsit túl kell azt méretezni.
Tehát egy ~800VA-es UPS valszeg elég lenne egy PFC-s táphoz.
Olyan 29000 + ÁFA körül úszod meg egy rendes gyártó modelljét.
Persze vehetsz kínait, vagy törököt is, de az szvsz már a ló másik oldala :D

Vidd vissza és kérd a pénzed!
72 órán belül vagy!!!!

#7 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 09. 07:26

Idézet: LTB - Dátum: 2007. máj. 9., szerda - 6:38

Vidd vissza és kérd a pénzed!
72 órán belül vagy!!!!

ilyen nincsen, ha akarj az elado visszaveszi ,ha nem akkor meg nem...

ha tenyle csak 1s-es ingadozasok vannak, akkor esetleg a gep ele epiteni vmi puffer kondikbol? mikor csokken az aram, akkor a kondenzatorok rasegitenek, es igy stabil marad.
aki ert hozza (marint ilyen dolgokhoz) az pillanatok alatt kitalalja es megcsinalja.

nem ups, de ha csak ingadozas van, akkor megfelelhet.
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#8 Felhasználó inaktív   Gabberzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 568
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 09. 08:31

elmagyaráztam az eladónak a problémát... teljesen készséges volt és természetesen visszavihetem a két szünetmentest... erről a problémáról ők sem tudtak mert nem keresnek annyi szünetmentest, amit vittek eddig szerverekhez azok meg smart ups-ek voltak és ugye azokkal nem volt gond... csak azt nem értem hogy ha a gyártók tudnak erről a problémáról.. és miért ne tudnának akkor miért nem orvosolják, mert manapság az összes kapható korszerő modern táp aktív pfc-vel van felvértezve.....

Szerkesztette: Gabberzon 2007. 05. 09. 08:33 -kor

"A nyúl egy igazi jellem, ott ül a fűben de mégsem szívja"

MacBook Pro 15.4"

#9 Felhasználó inaktív   Naszta 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.030
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 05. 09. 12:57

Idézet: Gabberzon - Dátum: 2007. máj. 9., szerda - 9:31

elmagyaráztam az eladónak a problémát... teljesen készséges volt és természetesen visszavihetem a két szünetmentest... erről a problémáról ők sem tudtak mert nem keresnek annyi szünetmentest, amit vittek eddig szerverekhez azok meg smart ups-ek voltak és ugye azokkal nem volt gond... csak azt nem értem hogy ha a gyártók tudnak erről a problémáról.. és miért ne tudnának akkor miért nem orvosolják, mert manapság az összes kapható korszerő modern táp aktív pfc-vel van felvértezve.....

Még azzal sem lenne baj, ha sz@rnának rá. De legalább a leírásban, a prospektusban vagy az interneten (az ő oldalukon is) lenne fent. Tök para voltam én is amikor itt a fórumon olvastam a dologról és még nem próbáltam ki az Enermax tápot a Back-UPS 700 ES-sel. Most, hogy kipróbáltam (kihúztam a 220-ból és nem volt para) már nem gond, de egy hajszálon múlt nekem is, hogy nem GPS-es Cheiftec-et vettem, akkor meg szúrnám keményen most tökön magam. :reklamacio: Azért egy APC-nek vagy/és Cheiftec-nek el kéne ezen gondolkodni...  :think:

Szerkesztette: Naszta 2007. 05. 09. 12:59 -kor


#10 Felhasználó inaktív   LTB 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 09. 20:10

A problémáról már tavaly nyáron is tudott az APC és a szakmai disztribúció is.
A termékbemutató előadásokon már akkor is rendszeresen elmondta az akkori termékmenedzser.
Az, hogy olyan emberek árulnak szünetmentest, akik nem értenek hozzá, nem a gyártó hibája.

Magyarországon mindenki informatikus és/vagy futballszakértő:)
Miért épp UPS-t ne áruljanak ezek a népek?

#11 Felhasználó inaktív   Naszta 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.030
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 05. 10. 08:13

Akkor is 0 dolog beleírni a prospektusba. Ezen kívül minden szerepel mindenhol... :rolleyes:

#12 Felhasználó inaktív   Gabberzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 568
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 09:12

Persze.... de hála visszaadták a pénzmagot.. most majd kicsit hozzáteszek és veszek egy Smart UPS-t ami szinuszos... egy 620-ast néztem ki az APC-nél ami gyó...
"A nyúl egy igazi jellem, ott ül a fűben de mégsem szívja"

MacBook Pro 15.4"

#13 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 13:00

Tiszteletem az Uraknak,


Van egy ügyfél, akinél állandóan fagy egy kis terminál (természetesen a gép full tökéletes, irodában napokig elketyeg rajta a prime95, memtest, stb). Vendéglátó lévén teli van mellette mindenféle karajos hűtő-sütő akármikkel, amik szépen rángathatják a tápot. Van nála egy Powerware 5110-es szünetmentes, és egy MGE zavarszűrős konnektor, de semmi hatás. A gép maximum 50-75w-ot ehet.

Kérdés: milyen szünetmentest javasoltok? Természetesen szinuszos kimenet alap lenne, amellett a lehető legdurvább védelem kellene, de ilyen 500-600VA fölé felesleges menni. Pénz szinte nem számít, megvetetjük vele, ha bejön, de ha nem, akkor ránk fog száradni, szóval csak olyan kell, ami tuti jó.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#14 Felhasználó inaktív   LTB 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 16:08

Idézet: leslie - Dátum: 2007. máj. 10., csütörtök - 12:00

Tiszteletem az Uraknak,


Van egy ügyfél, akinél állandóan fagy egy kis terminál (természetesen a gép full tökéletes, irodában napokig elketyeg rajta a prime95, memtest, stb). Vendéglátó lévén teli van mellette mindenféle karajos hűtő-sütő akármikkel, amik szépen rángathatják a tápot. Van nála egy Powerware 5110-es szünetmentes, és egy MGE zavarszűrős konnektor, de semmi hatás. A gép maximum 50-75w-ot ehet.

Kérdés: milyen szünetmentest javasoltok? Természetesen szinuszos kimenet alap lenne, amellett a lehető legdurvább védelem kellene, de ilyen 500-600VA fölé felesleges menni. Pénz szinte nem számít, megvetetjük vele, ha bejön, de ha nem, akkor ránk fog száradni, szóval csak olyan kell, ami tuti jó.

A "fullos" UPS az egy kettős konverziós on-line készülék lehet.
Mindenesetre az 5110-ről nem találtam arra vonatkozó adatot, hogy szinusz kimenete van-e.
Szerintem elég lehet talán egy szinuszos jelalak is annak a gépnek.

A szinuszos kimenet olyan 50e + ÁFÁ-nál indul, a kettős konverziós olyan 100e + ÁFA kb.

#15 Felhasználó inaktív   LTB 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 16:12

Idézet: Gabberzon - Dátum: 2007. máj. 10., csütörtök - 8:12

Persze.... de hála visszaadták a pénzmagot.. most majd kicsit hozzáteszek és veszek egy Smart UPS-t ami szinuszos... egy 620-ast néztem ki az APC-nél ami gyó...

Az SC 620 nem szinuszos.
A SUA750I a legkisebb szinusz kimenetű APC jelenleg.

#16 Felhasználó inaktív   palacsint 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 16:57

Idézet: LTB - Dátum: 2007. máj. 9., szerda - 5:38

Lassan el lehet kezdeni leakadni a marketingről és nem folyton a piros logót keresgélni.
Nemrég volt már szó arról, hogy az APC szépen megalapozta a nevét igazán jó UPS-ekkel úhy 10-15 évvel ezelőtt.
A minőség 4-5 éve azonban folyamatosan csökken.


Mely gyártók UPS-ei, zavarszűrői a jók, legjobbak manapság?

#17 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 10. 17:03

Idézet: leslie - Dátum: 2007. máj. 10., csütörtök - 13:00

Tiszteletem az Uraknak,


Van egy ügyfél, akinél állandóan fagy egy kis terminál (természetesen a gép full tökéletes, irodában napokig elketyeg rajta a prime95, memtest, stb). Vendéglátó lévén teli van mellette mindenféle karajos hűtő-sütő akármikkel, amik szépen rángathatják a tápot. Van nála egy Powerware 5110-es szünetmentes, és egy MGE zavarszűrős konnektor, de semmi hatás. A gép maximum 50-75w-ot ehet.

Kérdés: milyen szünetmentest javasoltok? Természetesen szinuszos kimenet alap lenne, amellett a lehető legdurvább védelem kellene, de ilyen 500-600VA fölé felesleges menni. Pénz szinte nem számít, megvetetjük vele, ha bejön, de ha nem, akkor ránk fog száradni, szóval csak olyan kell, ami tuti jó.

3-4k körül van egy Hg-Li fojtótrafó, amit az UPS kimenetén, sorbakötve a fogyasztóval, megoldható az aktív PFC érzékenysége.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#18 Felhasználó inaktív   palacsint 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 17:24

Idézet: LTB - Dátum: 2007. máj. 9., szerda - 5:38

Lassan el lehet kezdeni leakadni a marketingről és nem folyton a piros logót keresgélni.
Nemrég volt már szó arról, hogy az APC szépen megalapozta a nevét igazán jó UPS-ekkel úhy 10-15 évvel ezelőtt.
A minőség 4-5 éve azonban folyamatosan csökken.


Mely gyártók UPS-ei, zavarszűrői a jók, legjobbak manapság?

#19 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 17:43

Idézet: didyman - Dátum: 2007. máj. 10., csütörtök - 18:03

3-4k körül van egy Hg-Li fojtótrafó, amit az UPS kimenetén, sorbakötve a fogyasztóval, megoldható az aktív PFC érzékenysége.

Itt nem épp erről lenne szó, a cucc máshol jól működik. Négyszög kimenetes szünetmentessel elhasal a terminál, de ezen már túlvagyunk, a fennti PW5110-esről szépen megy. Igaz, szkóppal nem néztem a kimenetét, de 20k körül azért már talán nyújthat is vmit (persze nem hiszek csodában...).
Csak az üzlet helységben van 2db szobányi baszom nagy mélyhűtő, több kissebb, 5-6 5-10kw-os sütőde, hűtőpult, soroljam még?
Olyan szünetmentes kell, aminek a betápján akár heggeszthetek is, a kimeneten nincs semmi zavar.
Ha 100e, akkor 100e, nem érdekel, lehet több is akár. Akkor tudom mondani az ügyfélnek, h cseszheted, vagy megveszed, vagy megcsináltatod a 220-at, vagy szopatsz minket/magad, de a főnök nem engem bacogat, h bénák vagyunk/oldjuk meg.  :Đ

HRP-ben MGE van, ebből a Line interaktív MGE Evolution 650 46e. Az online az milla kategória, a pulsar meg gagyi.
Más gyártók? Konkrét típus, amivel vannak tapasztalatok? Nem ártana tutira mennem, nem akarom kifizetni én. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#20 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 21:03

Nem lehet, hogy azert fagy, mert tulmelegedik a kutyu?

Egyik hulye ugyfelnel mi is kicsereltuk 5x a ramot a terminalban, de meg ugy is fagyogatott a DOS.
Aztan egyszer 20 centivel odebbtettem, hogy ne a kavefozonek legyen nekitamasztva, azota megy :omg:

Egyenaramu tapos kutyuknel meg nem lattam olyat, hogy feszultsegingadozas miatt fagyott volna, sot a negyszoges UPS-ot is jol birjak.
(Most nezem, Jiva 5815-tol felfele AC tap van, nem DC. :omg: )

Szerkesztette: nyunyu 2007. 05. 10. 21:12 -kor


Téma megosztása:


  • (38 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó