HWSW Informatikai Kerekasztal: Legegyszerűbb VoIP - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Legegyszerűbb VoIP

#1 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 08. 14:43

A létező legegyszerűbb VoIP programot keresem win32 alá. Nem kell bele partnerek kezelése, fájlküldés, cset, konferenciahívás és egyéb sallang. Csak be lehessen neki írni az IP-t, a másik gépen meg lehessen fogadni a hívást. Az adatfolyam meg legyen tömörítve olyan jól, hogy 56kbps-es modemen se legyen akadás. Fontos követelmény, hogy ne kelljen telepíteni, használatához ne kelljen rendszergazdának lenni. Továbbá lehetőleg 1 fájlból álljon mindössze. Se .dll-ek, se semmi más. Súgó úgyse kell bele.

Természetesen keresőzök, de megköszönnék programneveket, hátha már van valakinek hasonlóval tapasztalata.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 11. 08. 14:56

Akkor már a winbe beépített netmeeting? Egyszerű júzer hova hívna be vele? Skype úgyis van, szerintem, az lesz a legjobb opció, mert ez a nem telepítős, erre nincs ötletem. Régen voltak, de mai világban akar a fene külső szervert, meg portokat forwardolni, mikor nat mögött is jól lehet csatlakozni a p2p alapú cuccokkal.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 08. 15:21

Ez a NetMeeting jó 5let, kösz  :respect:

De a téma maradjon, mert 1részről nem találtam 1.0-ás felhasználó számra elég 1x-űnek, másrészt lehet, hogy ha majd hívom az illetőt, akivel beszélni akarok, akkor majd kiderül, hogy valami olyan win van fenn, amiben nincs benne.

A moderátoroktól még azt kérném, hogy ne zárják (még) a témát, a Progit keresek topikot a p5söm se olvassa.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#4 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 10. 08:00

Hova hívna be vele? Csak engem hívna, megadott IP-t. Követelmény, hogy ne csak a 1.0-ás user tudja használni, hanem a 0.8ß-ás is.

TeamSpeak és Ventrillo is kilőve, mert nincs belőlök rendes portable.

Esetleg valamilyen media player, ami tud tömörített hangfolyamot küldeni streamként egy IP-re és egy másik futó példánya pedig fogadja az érkező stream-et? Ki/bemenetnek használhatná az alapértelmezett windows hangeszközt.

A dolognak csak a kliens oldalon kéne egyszerűnek, telepítésmentesnek lennie.

Szerkesztette: N0zer0 2008. 11. 10. 08:46 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#5 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 10. 09:16

Most találtam egy jót. DVoicer
Kép

Nem kell telepíteni, nem kell hozzá admin jog. Egyetlen 850KB-os .exe fájlból áll. Beírja a 0.8ß userje az IP:port-ot, amit előre megadok neki. Bal oldalon kimeneti, jobb oldalon bemeneti hangerő. Majd Connect, azt lehet örülni.

Valami ilyesmit keresek még arra az esetre, ha célkörnyezetben nem működne se ez, se a NetMeeting.

Szerkesztette: N0zer0 2008. 11. 10. 09:35 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó