HWSW Informatikai Kerekasztal: Felajánlások (Segíteni kéne), karitatív topic VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (237 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Felajánlások (Segíteni kéne), karitatív topic VII. www.felajanlasok.hu Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 10. 15:47

A régi téma itt folytatódik tovább.

Üdvözlünk a Felajánlások (Segíteni kéne) karitatív csapatának HWSW-s topicjában!

Felajánlások (Segíteni kéne)

Ez a mottója ennek a HWSW fórumán szerveződött kis társaságnak.
Mit is takar ez?
Olyan embereket, akik egy kérés okán arra szerveződtek össze, hogy az általuk már nem használt/megunt számítógépalkatrészek ne a szemétbe, hanem olyan emberekhez kerüljenek, akiknek nincs lehetőségük arra, hogy a tanulásukhoz/munkájukhoz szükséges számítógéphez hozájuthassanak.
Az internetnek köszönhetően, az ország minden részéről érkeztek és (szerencsére) érkeznek csapattagok. A rászorulókat a társaság tagjai napi munkájuk során, vagy mások ajánlatai alapján lelik meg.
Már több száz gépátadásról számolhatunk be, amelyekhez esetenként segítségképpen a helyi önkormányzat és/vagy a Vöröskereszt helyi szervezetei is csatlakoztak.


Te hogyan segithetsz?:
- Bármilyen* működő** számítógépalkatrésszel (amennyiben "pecsétes" átvétel a feltétele annak, hogy átadhasd az alkatrészeket (pl. ha állami cégnél dolgozol), kérünk előre jelezd ezt nekünk, mert nem rendelkezik az összes csapattagunk a szükséges bélyegzővel).
- Gépösszeszereléssel, teszteléssel/raktározással
- Driver kereséssel és azok valamilyen írhjató médiára való mentésével
- Szállítással (a felajánlott alkatrészek és a kész gépek eljuttatása a cél, akár vidékre is)
- Rászorulók személyére való javaslattétellel


* Kérünk, hogy lehetőség szerint PentiumI illetve afeletti alkatrészeket (monitorok esetén pedig legalább színes VGA) ajánlj fel nekünk! Ne értsd félre, nem vagyunk "válogatósak", de a csapat létrejötte óta eltelt évek tapasztalata az mutatja, hogy e szint alatt (PI + VGA monitor) nem érdemes gépet összerelnünk és átadnunk, mert a szerelésre fordított idő és az átadni kívánt kész gép "hatásfoka" itt már fordítottan arányos, ami egyik félnek sem kedvező.

Rossz monitort és alkatrészeket sajnos nem áll módunkban átvenni. Kérünk, hogy ezügyben keresd fel a hozzád legközelebb eső budapesti lakossági hulladékgyűjtő udvart. Ha vidéki  vagy, akkor itt találsz a lakhelyedhez közeli hulladékudvart. Köszönjük megértésedet!


Amennyiben felkeltettük az érdeklődésedet, esetlegesen lenne felajánlani való alkatrészed vagy más módon szeretnél segíteni, kérlek szólj hozzá a topichoz vagy keress meg minket e-mailben. Előre is köszönjük.

Elérhetőségeink:

Honlapunk
E-mail: helpmehwsw@freemail.hu
"Csipet Csapat": A Felajánlások (Segíteni kéne) karitatív csapat munkáját nyomon követők bizonyára emlékeznek még arra, hogy a elég régóta szorgalmazzuk az „Építs magadnak COMPUTERT” mozgalmat. Ennek eredményeként tavaly júliusban létre is jött egy kis közösség Kunszentmártonon alapítótagunk, Szőke János szakmai vezetésével. Ha többet szeretnél megtudni a ténykedéseikről, klikkelj IDE.


(Kérlek kattints az "Utolsó" nevű linkre az oldal alján, hogy lásd jelenleg mivel foglalkozunk.)

#2 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 10. 15:57

Szóval Debrecen, 20 colos CRT monitor, működik, de nehéz... kell -e Nektek? Így néz ki (a hátsó), a pontos paraméterei pedig itt vannak.
Ha nem kell senkinek, akkor a hulladékgyűjtőben végzi.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#3 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 10. 19:16

Idézet: Nevergone - Dátum: 2007. nov. 10., szombat - 16:57

Szóval Debrecen, 20 colos CRT monitor, működik, de nehéz... kell -e Nektek? Így néz ki (a hátsó), a pontos paraméterei pedig itt vannak.
Ha nem kell senkinek, akkor a hulladékgyűjtőben végzi.

Felajánlásodat hálásan köszönjük!
A monitor nagyon jól jönne az ujjáéledő Zug-i csapatnak. Talán a szállítást is meg tudják oldani, de ahhoz, hogy azt megszervezzem egy kis idő szükségeltetik.
Amennyiben egy daraqbig még tudod raktározni (kerülgetni) kérlek ne vidd a begyüjtőhelyre.
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 10. 19:19

Idézet: Szőke - Dátum: 2007. nov. 10., szombat - 19:16

Amennyiben egy daraqbig még tudod raktározni (kerülgetni) kérlek ne vidd a begyüjtőhelyre.

Rendben, ha eddig elfért itt, még egy darabig el fog...  :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#5 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 11. 06:46

Idézet: Nevergone - Dátum: 2007. nov. 10., szombat - 20:19

Rendben, ha eddig elfért itt, még egy darabig el fog...  :)

Köszönöm!

Ma jön hozzám A.Józsi (az új csapat vezetőszerelője) és majd értesítelek a vele történt egyeztetés eredményéröl.
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#6 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 11. 06:54

Idézet: g@by - Dátum: 2007.okt. 30., kedd - 22:04

Szoke, becsomagoltam a kartyat, holnap elkuldom a kolokkel a postara. 


A csomi eddig nem érkezett meg. Esetleg elkallódott a Postán?
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#7 Felhasználó inaktív   g@by 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 11. 13:50

Idézet

A csomi eddig nem érkezett meg. Esetleg elkallódott a Postán?


Nem kallodott el.
Szanom-banom, de meg mindig itt van.
Valahogy megoldom a dolgot.
Napkozben nincs idom netezni, ha surgos, hivj fel!
Egy oran belul mindent elfelejtek, ugyhogy ha surgos, hivj fel!
Nem postazok semmit, ha surgos, hivj fel!
Be is kaphatod, ha surgos, hivj fel!:D

#8 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 11. 18:15

Idézet: g@by - Dátum: 2007. nov. 11., vasárnap - 14:50

Nem kallodott el.
Szanom-banom, de meg mindig itt van.
Valahogy megoldom a dolgot.

No problem!

FakeJack collega lényegében megoldotta a problémámat, csak az érdekelt, hogy a Holló esetleg nem-e más iránba szállott.
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#9 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 11. 18:20

Egy kis jó hír!

A mai napon 3 gépecske új gazdira lelt itt a Tiszazugban az újjászerveződött részlegnek, elsősorban A.Józsinak köszönhetően .
Pontos részleteket egyelőre nem tudok, mert az átadásra - sok egyéb elfoglaltságom miatt - nem tudtam elmenni, így képek sem készültek (Józsinak nincs digi gépe), de a részletekröl majd, ha Józsinak sikerü bekeverednie hozzám (ma már nem jutot be) természetesen beszámnolok.
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#10 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 12. 20:53

Idézet: gabyka írta

Khm...még nálam is itt van egy tsomó czucz. Nem akarja valaki? Nekem most f...gani sincs-lesz időm mostanság...egy darabig eltudom vinni, de csak hétvégén...viszont lassan meg kellene szabadulnom tőle, egyik ismerősömnél most volt házkutatás, hátha ide is jönnének...


Mennyi az annyi? Mármint súlyra... :) Felkereslek, elhozom tőled a héten, ha még nem vittek el a szekusok. :)
... a trip back in time is all I need ...

#11 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 12. 20:55

Idézet: Nevergone - Dátum: 2007. nov. 10., szombat - 16:57

Szóval Debrecen, 20 colos CRT monitor, működik, de nehéz... kell -e Nektek? Így néz ki (a hátsó), a pontos paraméterei pedig itt vannak.
Ha nem kell senkinek, akkor a hulladékgyűjtőben végzi.

Ha csütörtökön írtad volna...a fenébe is, a hétvégén Debrecenben voltam, befért volna a kocsiba.  :reklamacio:
... a trip back in time is all I need ...

#12 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 12. 21:27

Idézet: Telcontar - Dátum: 2007. nov. 12., hétfő - 21:53

Idézet: gabyka írta

Khm...még nálam is itt van egy tsomó czucz. Nem akarja valaki? Nekem most f...gani sincs-lesz időm mostanság...egy darabig eltudom vinni, de csak hétvégén...viszont lassan meg kellene szabadulnom tőle, egyik ismerősömnél most volt házkutatás, hátha ide is jönnének...


Mennyi az annyi? Mármint súlyra... :) Felkereslek, elhozom tőled a héten, ha még nem vittek el a szekusok. :)

Ha eldöntöd a hátsó üléseket, befér a kisautóba :) lajos3, scsi szkennerek, 15-ös moncsi, két kartondoboz, meg egy komplett gép. Az apraját meg közibük szórjuk :D de leginkább este 6 után vagyok vagy reggel 8 előtt. Na megugye hétvégén
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 11. 12. 21:53

Idézet: gabyka - Dátum: 2007. nov. 12., hétfő - 21:27

Az apraját meg közibük szórjuk :D de leginkább este 6 után vagyok vagy reggel 8 előtt. Na megugye hétvégén

Ja, pár hónapja én is minden nap elindulok arrafelé ezekért meg a saját megrendelt cuccaimért :-) De ha este 6 utánfelé, akkor még jobban állunk, azt hittem Neked csak napközben jó a bótban
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 12. 21:57

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. nov. 12., hétfő - 22:53

Ja, pár hónapja én is minden nap elindulok arrafelé ezekért meg a saját megrendelt cuccaimért :-) De ha este 6 utánfelé, akkor még jobban állunk, azt hittem Neked csak napközben jó a bótban

Gondolom leesett azóta, hogy g@by kollégával keversz össze :D
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 11. 12. 22:09

Idézet: gabyka - Dátum: 2007. nov. 12., hétfő - 21:57

Gondolom leesett azóta, hogy g@by kollégával keversz össze :D

Ja.
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 12. 22:21

[quote name='gabyka' date='2007. nov. 12., hétfő - 22:27']
Mennyi az annyi? Mármint súlyra... :) Felkereslek, elhozom tőled a héten, ha még nem vittek el a szekusok. :) [/QUOTE]
Ha eldöntöd a hátsó üléseket, befér a kisautóba :) lajos3, scsi szkennerek, 15-ös moncsi, két kartondoboz, meg egy komplett gép. Az apraját meg közibük szórjuk :D de leginkább este 6 után vagyok vagy reggel 8 előtt. Na megugye hétvégén [/quote]
A kisautó még erősen bejáratós (van benne vagy 40 km) :), szóval agyon nem szabad még terhelni. De ha két felnőtt súlyát (ami átlagban cca. 140 kg) nem haladja meg, egye fene. Úgyis meg kell majd futtatni ótópályán is, nehogy ellustuljon.

Hílak majd, most innen nézve csütörtök meg péntek esélyesek.
... a trip back in time is all I need ...

#17 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 13. 08:13

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. nov. 12., hétfő - 21:53

Ja, pár hónapja én is minden nap elindulok arrafelé ezekért meg a saját megrendelt cuccaimért :-) De ha este 6 utánfelé, akkor még jobban állunk, azt hittem Neked csak napközben jó a bótban

:nevet2:

#18 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 13. 19:44

[quote name='Telcontar' date='2007. nov. 12., hétfő - 23:21'] Ha eldöntöd a hátsó üléseket, befér a kisautóba :) lajos3, scsi szkennerek, 15-ös moncsi, két kartondoboz, meg egy komplett gép. Az apraját meg közibük szórjuk :D de leginkább este 6 után vagyok vagy reggel 8 előtt. Na megugye hétvégén [/QUOTE]
A kisautó még erősen bejáratós (van benne vagy 40 km) :), szóval agyon nem szabad még terhelni. De ha két felnőtt súlyát (ami átlagban cca. 140 kg) nem haladja meg, egye fene. Úgyis meg kell majd futtatni ótópályán is, nehogy ellustuljon.

Hílak majd, most innen nézve csütörtök meg péntek esélyesek. [/quote]
Akko' hijjá' maj'. A súly-keretbe szerintem beférünk :)
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#19 Felhasználó inaktív   zoltánszól 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 13. 21:21

Idézet: Telcontar - Dátum: 2007. nov. 12., hétfő - 23:21

A kisautó még erősen bejáratós (van benne vagy 40 km) :), szóval agyon nem szabad még terhelni. De ha két felnőtt súlyát (ami átlagban cca. 140 kg)...

Ne izélj már a 140 kilóval. Hát majdnem én vagyok annyi. Milyen autó az? Mennyi a különbség a megengedett legnagyobb tömeg és az önsúly között? Az én öreg autómban 450 kiló.
"A mi autónk."- nnnna szép!

#20 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 13. 22:03

Idézet: zoltánszól - Dátum: 2007. nov. 13., kedd - 22:21

Ne izélj már a 140 kilóval. Hát majdnem én vagyok annyi. Milyen autó az? Mennyi a különbség a megengedett legnagyobb tömeg és az önsúly között? Az én öreg autómban 450 kiló.
"A mi autónk."- nnnna szép!

A te autód szerintem már kicsit sem nem bejáratós. :) Amúgy az enyém is "a mi autónk" - újra. Finom, érzékeny masina, egyedül a váltója pontatlan néha. Vagy én vagyok nagyon hirtelen kezű így az "ótómata" után. :)
... a trip back in time is all I need ...

Téma megosztása:


  • (237 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó