HWSW Informatikai Kerekasztal: Internet rendelkezésre állás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Internet rendelkezésre állás avagy hogy logoljuk, mikor nincs net

#1 Felhasználó inaktív   hzcs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 451
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 16. 19:06

Sziasztok!

A problémám a következő:
2 ismerősnek most kötöttek kábelinternetet, de állítólag minden este elmegy a net, néha csak percekre, néha órákra. Namost megelégelték ezt, és bementek az ügyfélszolgálatra, bejelenteni a panaszt. Ügyfeles kérte a címet, pötyögött valamit a gépbe, és kijelentette, hogy nincs hiba. Megnézni ki se jönnek, főleg este, munkaidő után.

Szóval olyan program érdekelne, ami x időközönként (pl percenként) ellenőrzi, hogy van-e internet, és logolja azt egy fájlba. Ezután ezt a fájlt el lehetne nekik küldeni egyfajta bizonyítékként.
Kérem aki tud ilyenről, az írjon.

De ha egyéb ötlet van, hogy hogyan lehetne bizonyítani az igazukat, az is jöhet.

Köszönöm!

#2 Felhasználó inaktív   Fresi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.827
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 16. 20:17

Este beírja a parancssorba:
ping -t index.hu > log.txt

Éjjel vagy reggel meg ctr+c. Bár ez így az időpontokat nem adja hozzá, de látszik, hogy ha megszakadt a net.

#3 Felhasználó inaktív   hzcs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 451
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 16. 20:23

Idézet: Fresi - Dátum: 2007. nov. 16., péntek - 20:17

Este beírja a parancssorba:
ping -t index.hu > log.txt

Éjjel vagy reggel meg ctr+c. Bár ez így az időpontokat nem adja hozzá, de látszik, hogy ha megszakadt a net.

köszönöm, átadom az üzenetet

#4 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 16:36

1. ír egy batch fájt, ami pingel 10-15 másodpercenként egyet és az eredményt kirakja egy fájlba. A ping előtt az időt is kiírj a fájlba.

2. felrak egy nagios-t, beállítja és nézi a szolgáltató felöli első routerre a pinget. Ehhez viszont kell egy linuxos szerver.

#5 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 17:08

Azért érdemes házon belül körülnézni elsőként!
Router van?  Beállítások?  Trójai és egyéb szemét progik?  Kábelezés? Gép általános állapota?

Szóval én nem esnék egyből a szolgáltatónak.

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 11. 17. 17:13

Idézet: hzcs - Dátum: 2007. nov. 16., péntek - 19:06

Megnézni ki se jönnek, főleg este, munkaidő után.

Naja, én is üvöltök, ha Tcom nekem azt mondja, itten hiba nincs. De ismerősöknél meglepetés lenne, ha kolléga ránézne este, osz tközölné, ez itten nem eredeti win, nincs frissítés, össze van trójaizva, akkor most 8ezer meg ÁFA, mert addig nem tudunk mit csinálni, míg a vas nincs rendben.

Monitorozni nem tudom mi lenne a legjobb így kicsiben, talán valami pingmonitor nevezetű cucc, vagy csak egy klasszikus .LOG sorrel kezdődő TXT file, vagy jó ég tudja.

Ami "hibát" látok, az többnyire felesleges júzeri vinnyogás, de persze olyan is volt, hogy a kábelmodem pirosan villogott, sync sehol, de meg akarták magyarázni, hogy a tűzfal. Mondom ember, ez a központot nem találja. De a gép, meg hjálókártya. Ááááá, ennek gép nélkül is világítania kell, faszom.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   hzcs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 451
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 19:43

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. nov. 17., szombat - 17:13

Naja, én is üvöltök, ha Tcom nekem azt mondja, itten hiba nincs. De ismerősöknél meglepetés lenne, ha kolléga ránézne este, osz tközölné, ez itten nem eredeti win, nincs frissítés, össze van trójaizva, akkor most 8ezer meg ÁFA, mert addig nem tudunk mit csinálni, míg a vas nincs rendben.

Monitorozni nem tudom mi lenne a legjobb így kicsiben, talán valami pingmonitor nevezetű cucc, vagy csak egy klasszikus .LOG sorrel kezdődő TXT file, vagy jó ég tudja.

Ami "hibát" látok, az többnyire felesleges júzeri vinnyogás, de persze olyan is volt, hogy a kábelmodem pirosan villogott, sync sehol, de meg akarták magyarázni, hogy a tűzfal. Mondom ember, ez a központot nem találja. De a gép, meg hjálókártya. Ááááá, ennek gép nélkül is világítania kell, faszom.

Win gondolom nem eredeti, de ettől függetlenól még jónak kell lennie a netnek. Gép teljesen ok, semmi vírus, semmi trójai. Előtte wifis netjük volt, tökéletesen ment, semmi akadás, majd átváltottak kábelnetre, ugyanazt a routert tették a modem után, mint ami a wifis netet osztotta. Esténként szokott elmenni, majdnem minden nap, de úgy, hogy még a telefon (kábeltévé, telefon, netszolgáltató) is süket volt.
Kábelmodemen van egy internet led (valamilyen Thomson modem, nem jegyeztem meg), az folyamatosan világít.
Akik kijöttek szerelni, routerbeállítást nem vállaltak, mert nem értenek hozzá :D

#8 Felhasználó inaktív   Tron65 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 11. 18. 19:54

Ez a becspől pingetés nemrossz ötlet, főleg, ha mellé tud tenni egy dátumbélyegzőt is..

Egy ismerősöm egyszer símán nem fizetett be egyhavi számlát. Amikor a szolgáltató elkezdett aggódni, bement a naptárával és megmutatta: abban az évben eddig pontosan 30 napig nem volt internet nála. Sápítozás, magyarázás, hogy ahányszól szólt, ők mindig megnézték és jónak látták. Megmagyarázás az ügyfeles hölgynek: mivel kizárólag munkaidőben érhetők el, jobbhíján mindig másnap jelentette be a hibát. Ellenben este 5 és 10 közt amikor használná, nemvolt net akkorse. Hogy hajnali 3-kor, v délelőtt 10-kor van, őt egy picit nemérdekli, ő akkor vagy alszik, vagy dolgozik. Elismerték, nemkellett befizetni.
Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó