HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows 7 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (365 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 301
  • 302
  • 303
  • 304
  • 305
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows 7 Értékeld a témát: **--- 18 szavazás

#6041 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 24. 00:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Warrior - Dátum: 2011. 02. 24. 00:24

Nem igazolható, ill. védhető, támadható, stb. Végtelen bizonyítgatás lenne csak.

Viszont a sérült csomagolást azonnal visszaadhatod a futárnak, megköszönve a segítséget. És ingyenes.

A külsü csomagolással nem volt gond. (Nagy kipárnázott boríték). Azon keresztül meg nem igazán bírom elképzelni, hogy a műanyag doboz pár bütyke betörjön a vinyó külső sérülése nélkül. No mindegy. Majd visszaküldetem.

#6042 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 24. 00:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Warrior - Dátum: 2011. 02. 24. 00:27

Egyrészt más használható megoldás nem gyakori, másrészt nem igazolható, hogy a boltban nem-e ejtették már le. A garanciát simán adhatja a gyártó, a bolt, akárki. Egyszerűen élni kell vele. A futár pedig felelősséggel tartozik a kiszállítás "minőségéért", azaz lehet érvényesíteni, amennyiben a csomagolás láthatóan sérült, és/vagy gyanús. De mondom, a szakboltban sem igazolható. Itt annyi van, hogy még 1 kézen megy keresztül az eszköz. Mi a különbség? Az, hogy másképp kell visszaküldeni, stb.



És átvételkor meg kell nézni, futárjegyzékre felírni vagy át sem venni sérülten…
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#6043 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 24. 01:09

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2011. 02. 23. 23:56

Ezt nem igazán értem. Te mire fel adnál garanciát?


Ha én lennék az üzlet ahonnan vetted, akkor nem adnék garit csak bolti átvételkor.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#6044 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 24. 08:39

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2011. 02. 23. 17:06

Lehet hülye kérdés, de ha a műanyag doboz amiben jött töredezett akkor rám tudják kenni, hogy elejtettem, vagy valami? Vagy azt csak belső vizsgálat után? Bár gondolom még úgy is rám kenhetik ha valaki tényleg elejtette mielőtt a kezembe adta a futár...


Konkrétan milyen merevlemez érkezett milyen törött műanyag dobozban?
Mert a belső HDD-k mostanában csak antisztatikus zacskóban kerülnek forgalomba, a külső HDD-k múanyag háza viszont nem csomagolásnak számít.

#6045 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 24. 09:37

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2011. 02. 24. 08:39

Konkrétan milyen merevlemez érkezett milyen törött műanyag dobozban?
Mert a belső HDD-k mostanában csak antisztatikus zacskóban kerülnek forgalomba, a külső HDD-k múanyag háza viszont nem csomagolásnak számít.

Samsungos műanyag kütyü. Nem zacskó, mert merev.

#6046 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 24. 13:13

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2011. 02. 24. 09:37

Samsungos műanyag kütyü. Nem zacskó, mert merev.


KépKép


Melyik is?

#6047 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 24. 13:59

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2011. 02. 24. 13:13

KépKép


Melyik is?

Belső vinyó. Egy vinyót meg bírok különböztetni a csomagolástól...

Amúgy tetszik, hogy még eltávolítani sem lehet, ha rádugom e-sata-ra. Megvétózza saját maga eltávolítását...

A(z) SCSI\Disk&Ven_SATA&Prod_SAMSUNG_HD204UI&Rev_0000\5&29fc2a3b&0&000000 eszközre vonatkozó eszközművelet-kérést a(z) SCSI\Disk&Ven_SATA&Prod_SAMSUNG_HD204UI&Rev_0000\5&29fc2a3b&0&000000 megvétózta, a következő vétótípussal: 5.

Szerkesztette: mzso 2011. 02. 24. 14:01 -kor


#6048 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 24. 19:37

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2011. 02. 24. 13:59

... megvétózta, a következő vétótípussal: 5. ...

:offtopic: Ez a tipikus vétó... :smoker:
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#6049 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 25. 07:51

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2011. 02. 24. 13:59

Belső vinyó.


Akkor a doboz csak csomagolás.
Ha 3 ill. 8 napon belül küldöd vissza, akkor a csomagolásnak meg kell lennie, de értelemszerűen nem kell már sértetlennek lennie, hiszen a csomagolási technikák nagy része nem bontható anélkül, hogy megsérülne.
Ha később megy vissza garanciába, akkor semmi nem kötelez, hogy az eredeti csomagolásban küldd.

#6050 Felhasználó inaktív   szatyi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 25. 12:59

Sziasztok!

Az volna a gondom, hogy nem megy a régi dvd-íróm win7 alatt. A drive egy régi LG 4166B, IDE kábelen. A windows telepítés erről ment, bootolt simán, aztán windows alatt mégse látja, csak az audio cd-ket. Mi lehet a gond? Az egész gép új, csak a DVD szolgált eddig a régi gépben problémamentesen. Az új alaplap egy asus 87TD evo. Előre is köszi a segítséget.

#6051 Felhasználó inaktív   bon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.736
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 25. 13:11

Üzenet megtekintéseIdézet: szatyi - Dátum: 2011. 02. 25. 12:59

Sziasztok!

Az volna a gondom, hogy nem megy a régi dvd-íróm win7 alatt. A drive egy régi LG 4166B, IDE kábelen. A windows telepítés erről ment, bootolt simán, aztán windows alatt mégse látja, csak az audio cd-ket. Mi lehet a gond? Az egész gép új, csak a DVD szolgált eddig a régi gépben problémamentesen. Az új alaplap egy asus 87TD evo. Előre is köszi a segítséget.

Cseréld ki! Ha audio cd-t olvassa, de mást nem akkor a meghajtó rossz, csere szükséges.
A számítógépnek lelke van by BON
Gép: ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX275 2DI/896MD3, Sound Blaster X-Fi XtremeGamer, Coolermaster Stacker STC-T01

#6052 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 25. 15:28

Adott egy munkacsoport, XP-s (pro és home vegyesen) gépekkel, valamint egy HP business inkjet 1200-as nyomtató egy pro-s gépre kötve, és megosztva.
Minden teszi a dolgát.
Belépett egy új laptop, W7 home premiummal. Látja a hálózat másik gépén a megosztott nyomtatót, de közli, hogy drivert kell telepíteni hozzá, ami nincs a gépen. A gyártó oldala szerint nem kell driver, a rendszer ismeri a nyomtatót. Ez annyiban igaz, hogyha rádugom közvetlenül, akkor pár perc alatt automatikusan telepíti, és használható. Amennyiben újra a hálózaton keresztül használnám, újra az eredeti hibaüzenet fogad. Mit cseréljek le? A nyomtatót, a rendszert, vagy a felhasználót?
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#6053 Felhasználó inaktív   szatyi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 25. 15:39

Üzenet megtekintéseIdézet: bon - Dátum: 2011. 02. 25. 12:11

Cseréld ki! Ha audio cd-t olvassa, de mást nem akkor a meghajtó rossz, csere szükséges.


Én mégis valami szoftveres hibára gyanakszom, mivel bootol simán, és mint mondtam, a windows is erről települt, tehát amíg nem az oprendszer kezeli, addig működik. Valakinek van esetleg más ötlete? Tudom, hogy nem egy komoly érték, de mégiscsak kár lenne egy fizikailag működő dolgot lecserélni a mai válságos időkben.

#6054 Felhasználó inaktív   NoP 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 578
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 25. 16:18

Üzenet megtekintéseIdézet: szatyi - Dátum: 2011. 02. 25. 15:39

Én mégis valami szoftveres hibára gyanakszom, mivel bootol simán, és mint mondtam, a windows is erről települt, tehát amíg nem az oprendszer kezeli, addig működik. Valakinek van esetleg más ötlete? Tudom, hogy nem egy komoly érték, de mégiscsak kár lenne egy fizikailag működő dolgot lecserélni a mai válságos időkben.


Próbáld meg az eszközkezelőben az IDE/ATAPI vezérlők között megkeresni, hogy melyik csatornára van kötve az író - ezt látni fogod a speciális beállítások, azaz a második fülön. Válaszd ki az eszközt, és alul vedd ki a pipát a DMA engedélyezése jelölőnégyzetből! Nem kell újraindítás sem, hogy érvénybe lépjen a módosítás.

Ha ez a megoldás működik, frissíts chipset-illesztőprogramot, illetőleg ellenőrizd, hogy 80 eres kábelre van-e kötve az író!
i5 750 - 8GB - GTX 560Ti 2GB/GDDR5 OC - Vertex3 120GB - ST 1TB, 250GB - PX880SA - SB Zx - Cordless Desktop LX710 - 7 x64 Pro - 47" LCD

#6055 Felhasználó inaktív   havri1 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.249
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 25. 17:11

Üdw!

Leírom a története, megpróbálom rövidre fogni. Örülnék, ha valaki megmondaná a konkrét okát, illetve a megoldást, mert az őrületbe kerget már.
Tegnap beszereltem egy új meghajtót, amire újra akartam rakni a wint. (Win7-home-64bit).
A gép a következőképpen nézett ki :
SSD meghajtó - oprendszer.
1 HDD - tárolás
2 HDD - tárolás
3-4 HDD RAID0-ban, előző rendszer, illetve mentések.
Tehát a telepítő a telepítéskor, látta az SSD-t, a 2 HDD-t, illetve a RAID-et. (mondhatni teljesen normálisan).
Felmegy a rendszer, mindent beállítok.
Gondoltam ma folytatom a dolgot, és egy merész húzással a 2 HDD-t összefűztem egy másik RAID0 tömbbé, hogy majd ez lesz a tároló meghajtóm. A másik RAID0-t pedig majd törlöm, HDD-k ki, hisz feleslegessé váltak )(kis HDD-k, lassúak).
Rendszer leállít, RAID BIOS be, régi tömb leválaszt, új tömb létrehoz, minden OK.
Újraindul a gép, és a POST képernyő után, a régi ismerős szöveg fogad : (francba, nem tudom idézni) Csupa nagy betűvel, DISK blabla PLEASE INSERT BOOT DISK AND PRESS ENTER. (vagy hasonló, lényeg, nincs oprendszer ahol próbálkozik).
Restart, BIOS--> Bootolási sorrend megtekint. Az összes bootolás HardDisk-re van állítva. Pioritásban pedig megfelelően : 1st SSD, 2nd SCSI . Mentés, restart.
Ugyanaz..
Na ezt 1 napig állítgattam. Próbáltam mindent. HDD-ket szétválasztva, külön külön, 2 RAID tömböt cserélgetve, semmi.
Telepítőlemezről bootolva a windows javítására kattintva, nem látott oprendszert a telepítő. Visszaállítási pont nem volt, de betallózva látta az összes HDD-t, és az SSD-t is, rajta a telepített win-el!
Lényeg, hogy javítást ráengedtem (indítás helyreállítása), de semmi. Többször próbáltam, mindig az lett a vége, nem talált oprendszert bootoláskor.

Ma meguntam, és újraraktam a wint. De tanulva az előzőből, úgy telepítettem, hogy az összes HDD-t lehúztam az alaplapról, csak az SSD volt fent.
Win felment, egyesével csatlakoztattam a HDD-ket, (mindig újraindítva, hogy elkúrja e a sorrendet) de működött.
Egész nap telepítgetek, másolok, mikor az 1-es RAID tömb feleslegessé vált. Leállítottam, hogy lekötöm. Újraindítás, és UGYANAZ!!!!
Azt hittem tökön szúrom magam.
Szerencsémre, ebben az esetben a telepítő lemezről a javítás sikerrel járt.

Nem 1 gépet raktam már össze, 15-18 év alatt rengeteg wint telepítettem, de ekkora szopásom még nem volt.

Ha valaki rávilágítana a probléma okára, annak hálás lennék!

(BIOS-t többször nulláztam (reset) menet közben, arra is gyanakodtam)

Köszi, havri

Szerkesztette: havri1 2011. 02. 25. 17:13 -kor

Enermax 525W Pro82+, Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Core™2 Quad CPU Q9400, Zalman CNPS9500 AT, 2x 4GB Kingmax DDR3-1333 , Gigabyte GTX460OC 768mb, ADATA 64gb SSD, 2x 500GB SATA2 Hitachi (R0),HITACHI 1500GB 7K3000 SATA3, Pioneer 212D, Toshiba SD-M1802, 22"W Asus, Logitec MOMO Racing, APC CS500, Windows 7 / 64, Net : 25/5 DSL Extra by thome

#6056 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 25. 17:49

Nem ismerem a RAID kezelését, de úgy tűnik, mintha a tömböt belinkelné magának a butulási láncba… és ráadásul az NTLOADER-t oda is rakja.
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#6057 Felhasználó inaktív   havri1 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.249
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 25. 18:01

Régen (win95+98se) időszakban is volt ilyen gondom többször, de akkor egy boot lemezről bootolva, egy sys c: megoldotta ezt a problémát. Nem is az bosszant, hogy ez előjön, hanem az, hogy ezt a javítási kísérlet nem tudja helyreállítani!
Adott egy lemez, egy partíció, amin fent van egy hibátlan oprendszer, és nem lehet neki megmondani, hogy ott van, bootolj!

Szerkesztette: havri1 2011. 02. 25. 18:02 -kor

Enermax 525W Pro82+, Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Core™2 Quad CPU Q9400, Zalman CNPS9500 AT, 2x 4GB Kingmax DDR3-1333 , Gigabyte GTX460OC 768mb, ADATA 64gb SSD, 2x 500GB SATA2 Hitachi (R0),HITACHI 1500GB 7K3000 SATA3, Pioneer 212D, Toshiba SD-M1802, 22"W Asus, Logitec MOMO Racing, APC CS500, Windows 7 / 64, Net : 25/5 DSL Extra by thome

#6058 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 26. 08:45

A probléma valóban az alaplap meghajtókezelésében rejlik. Más oprendszer (linux) alatt is megvan, éppen ezért: pl. anno egyszerűen nem lehetett egyértelműen azonosítani egy lemezt (hdd). IDE eszközök voltak a kivételek, azokat lehetett, linux kernel pl. így: /dev/hda=primary master, hdb=pri.slave, hdc=sec.master, hdd=sec.slave.
Na a SATA óta megint nem lehet, ill a SCSI dolgok sem egyértelműek (a RAID se). Volt olyan, hogy egy működő rendszer "mögé" bővítésképpen betoltunk egy hdd-t a gépbe, oszt a BIOS mégis azt "látta" annak az eszköznek, ami korábban maga az eredeti, bent lévő volt, utána szintén nem indult az eredeti oprendszer. Ennek oka: a BIOS-ok nem tudnak egyértelműen azonosítani meghajtót, csak "szétválasztani", azaz megkülönböztetni azokat.
Maga az oprendszer már úgy azonosít, ahogy akar. Linuxban már ott van az UUID, azzal azonosítható egy meghajtó (partíció). Csakhogy ezt a BIOS még nem tudja, s az oprendszernek be kell bootolnia valahogy, s tényleg "elé kell" rakni a boot letöltőt.

De pl. (s ami már téged is érinthet) ha betolsz egy SATA-s rendszerbe egy RAID diszket, az alaplap feltehetően (ahogy Eleanor kolléga is írta) a RAID-et fogja "előrébb" venni a boot sorrendben. Ez a kisebb gond, mert belépsz a BIOS setup-ba, oszt boot sorrendet váltasz. Ezt amúgy minden diszk ki/berakásnál illik, csak hogy lásd, melyik "hol van" a BIOS szerint (!!). Utána már te is sejteni fogod, miért "nem talál oprendszert". Valójában nem azt keresi, csak a betöltőt. Sőt, vannak még vadabb helyzetek is. A nagyobb gond az, amikor az alaplap által felismert eszközök logikai azonosítója az új eszközzel nem bővül, hanem "tolódik". Onnantól szinte garantált, hogy nem indul be a rendszer, azaz "javítani" kell.

ps.: a régit ne kevered ide, lehet, hogy nem volt olyan alaplapod, RAID diszkjeid, stb. Aki több oprendszert, és típusú diszkeket használt, az hamar átesett ezeken a bootolási gondokon.

ps/2.: megjegyzem, hogy ha jól emlékszem, az ilyen "javítások" soha nem igényeltek újratelepítést, azaz a rendszer bootolhatóságának ilyen okbéli helyreállítása a tárolt adatokat nem érintették. (bár én is telepítettem párszor már emiatt, de nem kell)

p2/3.: halkan teszem hozzá, hogy linuxban meg összevissza lehet variálni, hogy hova, melyik drive-ra írja a boot loadert, melyik legyen a root partíció, stb. Ott szabadabbak a lehetőségek, mondjuk kavarni is lehet. De a lényeg, hogy segítségével megértheted. Már ha érdekel persze.
Windows esetén (illetve ma már linuxban is, sajnos vagy szerencsére) vannak "automatikák" a partíciós tábla, tárolóeszközök kezelésében, ha ezeket ismered, akkor mindent tudsz, ha nem, akkor keresztbe tud tenni, egyszerűen mert aki kitalálta, másképp gondolkodott, mint te. :smoker:

Szerkesztette: Warrior 2011. 02. 26. 08:54 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#6059 Felhasználó inaktív   havri1 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.249
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 26. 08:55

Ühüm. És ezt a boot loadert nem arra a diskre rakja, ahol az oprendszer van?
Csak mert, mikor kivettem a raidet, onnantól kezdve már nem akart indulni, a javítási folyamat se találta a telepített rendszert. (BIOSBAN hiába tettem a bootolási sorrendbe előre az SSD-t) Tehát létezhet, hogy az első diskre rakja, amikor telepítek? Függetlenül attól, hogy melyik diskre rakom a rendszert? És ha az a disk eltávozik, omlik a bootolás?
Enermax 525W Pro82+, Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Core™2 Quad CPU Q9400, Zalman CNPS9500 AT, 2x 4GB Kingmax DDR3-1333 , Gigabyte GTX460OC 768mb, ADATA 64gb SSD, 2x 500GB SATA2 Hitachi (R0),HITACHI 1500GB 7K3000 SATA3, Pioneer 212D, Toshiba SD-M1802, 22"W Asus, Logitec MOMO Racing, APC CS500, Windows 7 / 64, Net : 25/5 DSL Extra by thome

#6060 Felhasználó inaktív   havri1 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.249
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 26. 08:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Warrior - Dátum: 2011. 02. 26. 08:45



p2/3.: halkan teszem hozzá, hogy linuxban meg összevissza lehet variálni, hogy hova, melyik drive-ra írja a boot loadert, melyik legyen a root partíció, stb. Ott szabadabbak a lehetőségek, mondjuk kavarni is lehet. De a lényeg, hogy segítségével megértheted. Már ha érdekel persze.
Windows esetén (illetve ma már linuxban is, sajnos vagy szerencsére) vannak "automatikák" a partíciós tábla, tárolóeszközök kezelésében, ha ezeket ismered, akkor mindent tudsz, ha nem, akkor keresztbe tud tenni, egyszerűen mert aki kitalálta, másképp gondolkodott, mint te. :smoker:


Addig jók ezek, ameddig működnek. Mikor borul a bili, akkor meg vakarhatja az ember a fejét..:)
Enermax 525W Pro82+, Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Core™2 Quad CPU Q9400, Zalman CNPS9500 AT, 2x 4GB Kingmax DDR3-1333 , Gigabyte GTX460OC 768mb, ADATA 64gb SSD, 2x 500GB SATA2 Hitachi (R0),HITACHI 1500GB 7K3000 SATA3, Pioneer 212D, Toshiba SD-M1802, 22"W Asus, Logitec MOMO Racing, APC CS500, Windows 7 / 64, Net : 25/5 DSL Extra by thome

Téma megosztása:


  • (365 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 301
  • 302
  • 303
  • 304
  • 305
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó