HWSW Informatikai Kerekasztal: Processzorgyűjtők, ide! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (186 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 184
  • 185
  • 186
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Processzorgyűjtők, ide! Beszéljünk a kedvenceinkről Értékeld a témát: -----

#3701 Felhasználó inaktív   alvaro 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.885
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 18. 17:11

Idézet: Telcontar - Dátum: 2015. 06. 11. 20:35

Ha erre szánnád rá magad, akkor legyen az egy 5x86-os; a legjobb egy Cyrix lenne.


Idáig tartott, de sikerült kipipálni a Cyrix 5x86-ot. Egy EXP8449 lappal együtt leltem, és működik is. EDO RAMmal, 120MHz-re húzva (100-as alapból) egy SB16-tal és egy Voodoo2-vel adtam neki Tömbradírt. Szűk helyeken szépen folyik, de a ciszternás pályán a nagyteremben bizony csúnyán szaggat ez is. Socket 7-nek durva előnye van itt, egy csumpi 100-as K5-ön sokkal jobb volt.

Másik érdekes fogás mostanában, amit élveztem, szintén Cyrix. Az pedig egy 486SLC-40, persze iszonyúan gyík ehhez képest is, de megvan annak is a maga varázsa. Doom pl. szörnyűségesen szaggat rajta, az 5x-en meg jó.

Majd össze akarom engedni az 5x-eket, Cyrix vs. AMD, kíváncsi leszek, mi lesz belőle. A régi eredményekkel nem nagyon tudom összehasonlítani, ez a lap sokkal pengébb a KM-S4-1-nél, főleg videosebességben (viszont az FPM vs EDO különbség kábé elhanyagolható).
Shame on us, doomed from the start
May God have mercy on our dirty little hearts

#3702 Felhasználó inaktív   alvaro 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.885
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 20. 07:18

Hát, megküzdöttem a lappal, mire ment benne a kó öreg AMD 5x 4-es szorzóval... Dokumentálva sehol nem volt, úgy kellett kisakkozni a hiányos leírásból, hogy melyik jumper szerintük nemnyúkapiszka (ez nem segített, egyik se azt állította), aztán hogy melyik jumper nem változik soha a CPU típus blokkban, mert 4-es szorzójú proci egyáltalán nem szerepelt a dokumentációban... miközben az átalakítóval betett 5x86-ot felismerte! Végül meglett, így mindenki okulására elmondhatom, hogy a JP36 a szorzójumper, ennek a 2-3 tűi közé kell egy szép sárga nyeles darab. (Sárga, mert azzal jelöltem az órajellel kapcsolatos, pirossal a feszültséget állító, kékkel a CPU típust bepiszkáló területeket.)

Közben meg egy fagyás is elterelte a figyelmemet, amiről aztán kiderült, hogy semmi köze nem volt az egészhez, én meg végigzongoráztam egy rakat beállítást miatta...

Ezek után elmondhatom, hogy bár azonos órajelen veri a Cyrix az AMD-t, azért a 160-as AMD csak jobban húz, mint a 120-as Cyrix. De nagy nyílt tereken azzal is szaggat a Tömbradír. 486-ból többet szerintem nem fogok kihúzni. Állítólag nagy mákkal és feszültséggel egy-egy AMD 5x mehet 4x50-en, de ennek már inkább nem eredek a nyomába...
Shame on us, doomed from the start
May God have mercy on our dirty little hearts

#3703 Felhasználó inaktív   TreasureHunter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 14. 11:46

Eléggé kihalt már ez a topic :\

#3704 Felhasználó inaktív   Morzsaszar 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 22
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 10. 22. 16:46

Idézet: TreasureHunter - Dátum: 2017. 05. 14. 12:46

Eléggé kihalt már ez a topic :\


Beleuntak a gyűjtésbe, nem baj, több jut nekem :D

#3705 Felhasználó inaktív   Picur 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 10. 22. 20:29

1100-1200 db (már magam sem tudom) proci után a leggyakoribbak már megvoltak. ;)
A többi már eléggé pénz igényes lett, sőt az arany ár boom után már a sima mezei kerámia Pentiumok ára is az egekbe szökött, nem hogy a többi kevésbé tucattermékké. Nálam főleg ez tette be a kaput. A gyűjtemény megvan, szépen porosodik a szekrényében. Közben a honlap is eldőlt érdektelenség miatt, remélem az adatbázis valahol még van, hogy egyszer visszaállítsam. :)
Nektek további jó gyűjtögetést! :)

Szerkesztette: Picur 2017. 10. 22. 20:30 -kor

Ha ezek közül bármely proci megszerzésében tudsz segíteni, akkor küldj PÜ-t! Köszi!

#3706 Felhasználó inaktív   TreasureHunter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 11. 09. 23:38

Idézet: Picur - Dátum: 2017. 10. 22. 21:29

1100-1200 db (már magam sem tudom) proci után a leggyakoribbak már megvoltak. ;)
A többi már eléggé pénz igényes lett, sőt az arany ár boom után már a sima mezei kerámia Pentiumok ára is az egekbe szökött, nem hogy a többi kevésbé tucattermékké. Nálam főleg ez tette be a kaput. A gyűjtemény megvan, szépen porosodik a szekrényében. Közben a honlap is eldőlt érdektelenség miatt, remélem az adatbázis valahol még van, hogy egyszer visszaállítsam. :)
Nektek további jó gyűjtögetést! :)


Az igen, én körülbelül 150-nél tartok, kéne tartanom egy népszámlálást :)

#3707 Felhasználó inaktív   TreasureHunter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 11. 29. 18:43

Szegedről vannak más gyűjtők rajtam kívül?

Téma megosztása:


  • (186 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 184
  • 185
  • 186
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó