HWSW Informatikai Kerekasztal: Kínai klón telefonok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (34 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kínai klón telefonok copyphone-ok kínából

#21 Felhasználó inaktív   inter15 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.022
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 01. 05:26

Idézet: peba0706 - Dátum: 2008. aug. 30., szombat - 20:28

Én tesztként egy USB-s játék kontrollert rendeltem, kicsit várni kellett rá, de megjött. Ez azért van, mert te leadod a rendelést és utánad rendelnek, ergo ezért olcsó. Egy külföldi ismerősöm Szlovákiából is nagyon dícséri, mindig megérkezett, amit rendelt. Türelem. :)


Van postaköltség ?
<b><span style='font-size:8pt;line-height:100%'><span style='color:#FF8C00'>Gigabyte P35-DS3 , C2D E8200  475x8, Gigabyte 9600 GT  , 2 X DDR2 2048MB 1066Mhz Kingmax , 2X 750 GB Samsung Sata II hdd , FSP 500W , Samsung 223BW" Wide TFT LCD monitor </span></span></b>

#22 Felhasználó inaktív   inter15 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.022
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 01. 05:28

Idézet: Degeczi - Dátum: 2008. aug. 31., vasárnap - 23:21

lehet, de
- egy noname kínai utánzat esetén jó eséllyel igaz, amit írnak
- a DealExtreme aligha moderálná ki az elégedett tapasztalatokat - mégsincs olyan...

Ha megnézed pl egy magyar online áruház kommentjeit , szerintem dícsérö szavakat ott sem találsz. (Azt nem divat leírni)
<b><span style='font-size:8pt;line-height:100%'><span style='color:#FF8C00'>Gigabyte P35-DS3 , C2D E8200  475x8, Gigabyte 9600 GT  , 2 X DDR2 2048MB 1066Mhz Kingmax , 2X 750 GB Samsung Sata II hdd , FSP 500W , Samsung 223BW" Wide TFT LCD monitor </span></span></b>

#23 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 01. 07:29

most nem egy magyar áruházról van szó, hanem a dealextrame-ről - ahol divat leírni a jó tapasztalatokat!

rengeteg műszaki terméknél ott sorakoznak a megjegyzések, h pl "sokkal drágább cuccokkal is fölér" - de a gagyitelefonok mellett tipikusan semmi más pozitívum nincsen, mint az, h "hát, olcsó - olyan is"...

mivel az összehasonlíthatatlanul jobb eredeti sem drága, szerintem ritka rossz ötlet harmadáron ilyenre elszórni a pénzt

#24 Felhasználó inaktív   inter15 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.022
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 01. 07:45

Idézet: Degeczi - Dátum: 2008. szept. 1., hétfő - 7:29

most nem egy magyar áruházról van szó, hanem a dealextrame-ről - ahol divat leírni a jó tapasztalatokat!

rengeteg műszaki terméknél ott sorakoznak a megjegyzések, h pl "sokkal drágább cuccokkal is fölér" - de a gagyitelefonok mellett tipikusan semmi más pozitívum nincsen, mint az, h "hát, olcsó - olyan is"...

mivel az összehasonlíthatatlanul jobb eredeti sem drága, szerintem ritka rossz ötlet harmadáron ilyenre elszórni a pénzt

Mondjuk abban egyetértek Veled , hogy telefont azért ott nem vennék , még ha hirtelen felindulásomban 5-öt is akartam  :D
<b><span style='font-size:8pt;line-height:100%'><span style='color:#FF8C00'>Gigabyte P35-DS3 , C2D E8200  475x8, Gigabyte 9600 GT  , 2 X DDR2 2048MB 1066Mhz Kingmax , 2X 750 GB Samsung Sata II hdd , FSP 500W , Samsung 223BW" Wide TFT LCD monitor </span></span></b>

#25 Felhasználó inaktív   peba0706 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 499
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 01. 20:33

Postaköltség nincs. Kihozza a postás. Vagy ha túl nagy, szerintem neked kell befáradnod érte a postára.
[ changemydesk.net ] - oszt' nézzedmánmeg!

#26 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 01. 21:06

Idézet: peba0706 - Dátum: 2008. szept. 1., hétfő - 21:33

Postaköltség nincs. Kihozza a postás. Vagy ha túl nagy, szerintem neked kell befáradnod érte a postára.

POSTA? :eek:
Hát ha nem futárszolgálat hozza, akkor ne amiatt aggódjon bárki is, hogy az árut Kínában olcsón gyártották, hanem hogy ha véletlenül nem lopják el a posta elosztóközpontjában, akkor valószínűleg össze lesz törve. A legtöbb külföldi online áruház eleve nem szállít Magyarországra, mert annyira sok az eltűnt/sérült csomagok száma.
Na jó, van egy kb. 20% esély, hogy probléma nélkül beérkezik, végülis volt már rá példa. :D

Szerkesztette: Root_Kiskacsa 2008. 09. 01. 21:09 -kor

Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#27 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 01. 21:21

DealExtreme postan kuld. Kis osszegnel sima posta, nagyobbnal EMS.

#28 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 09. 02. 07:55

Idézet: FakeJack - Dátum: 2008. szept. 1., hétfő - 22:21

DealExtreme postan kuld. Kis osszegnel sima posta, nagyobbnal EMS.

Ráadásul ismerősnek semmi számla/papír nem volt benne, d eráírták, hogy ajándék. Ez néha jó, mertnem kell vámot fizetni, meg semmit, de időnként magyarázkodni kell a vámosoknak, hogy miért kapott 5ezer telefont ajándékba :-D
Make love not Wor.

#29 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 02. 08:04

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2008. szept. 1., hétfő - 22:06

POSTA? :eek:
Hát ha nem futárszolgálat hozza, akkor ne amiatt aggódjon bárki is, hogy az árut Kínában olcsón gyártották, hanem hogy ha véletlenül nem lopják el a posta elosztóközpontjában, akkor valószínűleg össze lesz törve. A legtöbb külföldi online áruház eleve nem szállít Magyarországra, mert annyira sok az eltűnt/sérült csomagok száma.
Na jó, van egy kb. 20% esély, hogy probléma nélkül beérkezik, végülis volt már rá példa. :D

nagyon pesszimista vélemény, szerencsére a saját tapasztalat nem ilyen!
(de gondolom Jahno is megemlítette volna, ha az ismerőse 50 rendeléséből csak 10 érkezett volna meg...  :think:)

6 éve rendelgetek mindenhonnan szerte a világból, hasonlóan 50 körüli rendelésszámmal, amit kivétel nélkül normál postai küldeményként adtak föl - és egyetlen darab sem tűnt el!

az sem igaz, h a "legtöbb áruház" ne szállítana ide: akad olyan is, de szerencsére nem ez a jellemző (volt SZU tagköztársaságok, Törökország, Olaszország már inkább jellemző, h feketelistán van)

szerintem jórészt lakóhelytől is függ, milyen szolgáltatásra képes a Magyar Posta: biztosan vannak nagyon fertőzött területek, de jó tapasztalat is

#30 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 09. 02. 08:56

Idézet: Degeczi - Dátum: 2008. szept. 2., kedd - 9:04

6 éve rendelgetek mindenhonnan szerte a világból, hasonlóan 50 körüli rendelésszámmal, amit kivétel nélkül normál postai küldeményként adtak föl - és egyetlen darab sem tűnt el!

Ez azért mázlista, amazonos csomagok pld. rendszeresen tűnnek, gondolom tudják, hogy többnyire CD/DVD van benne, vagy valami hasonló. Dealextremet még nem ismerhetik a postán, de amint kitudódik, hogy mobilok, meg kütyük vannak, akkor annak is reszeltek. Ismerősnek semmi gond nem szokott lenni.
Make love not Wor.

#31 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 02. 09:08

annak idején pont filmekkel kezdtem (5-6 éve itthon még annyira drágák voltak a DVD-k, h megérte Ausztráliából rendelni), akkor sokan panaszkodtak eltűnésre - de szerencsére hozzám mind eljutott

szerintem azért is, mert ez itt külvárosi, kimondottan falusi jellegű rész, megbízható postásokkal

#32 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 02. 22:32

En is eleg sokat rendelek netrol (eBay, Amazon, Dealextreme), eddig minden megjott, amit feladtak (mert ugye egy nemetnek alcazott torok es egy olasz nem kuldte a cuccot, de kesobb sikerult elrendezni a dolgot) kipp-kopp. Meg vamot sem kellett soha fizetnem.

#33 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 03. 20:47

Sajnos én az ellenkezőjéről tudnék mesélni igen sokat. Ha megsejtik a postán a csomag tartalmát, annak lőttek. :(
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#34 Felhasználó inaktív   peba0706 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 499
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 11. 12:37

Ma kaptam az e-mailt, hogy a kis csomagom feladásra került, EMS-sel (az mi?) szóval kíváncsian várom. Rá kellett fizetnem 18 dollárt egyébként, mert Magyarországra nem ingyenes.
[ changemydesk.net ] - oszt' nézzedmánmeg!

#35 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 11. 12:39

Idézet: peba0706 - Dátum: 2008. szept. 11., csütörtök - 13:37

Ma kaptam az e-mailt, hogy a kis csomagom feladásra került, EMS-sel (az mi?) szóval kíváncsian várom. Rá kellett fizetnem 18 dollárt egyébként, mert Magyarországra nem ingyenes.

Csak a sima posta ingyenes Magyarorszagra. EMS sztem sehova sem az.
EMS: http://www.mpl.hu/object.68e65291-a993-40b...ed3b2847d1a.ivy

#36 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 11. 12:54

ems az valami gyorsposta, online tracking-gel. kínából nekem kevesebb mint 1 hét alatt jött meg ems-sel küldött cucc
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#37 Felhasználó inaktív   Tiga 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 11. 12:54

Semmi gond a dealextreme-el, nekünk is megjött minden cucc amit rendeltünk, sőt eddig akármit rendeltem a világ tájairól (főleg ruha és övcsatok), minden megérkezett, pedig postán adták fel simán és postás is hozta ki ;)

Na, de ez már nagyon :offtopic:  :Đ

#38 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 12. 08:03

igen, ráadásul a csomagról olyan értesítőt dobnak be a postaládába, amin rajta van az a regisztrációs szám, amit a weben is látsz, így rögtön tudható melyik rendelés futott be

egyébként rendelhető olyan "termék" is 1 centért, ami pont arra való, h sehol ne írják rá a csomagra a "Dealextreme" nevet!
igaz, ezt arra ajánlják, ha vmit közvetlenül küldetsz ajándékba (vagy akár egy ügyfélnek) - de postai megdézsmálók ellen is hasznos lehet, ha nincs rajta a cégnév a csomagon...

#39 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 15. 23:20

Idézet: Degeczi - Dátum: 2008. szept. 12., péntek - 9:03

egyébként rendelhető olyan "termék" is 1 centért, ami pont arra való, h sehol ne írják rá a csomagra a "Dealextreme" nevet!

Tegnap vadul kerestem ezt az opciot, de nem talaltam.  :think:

#40 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 16. 07:33

Idézet: FakeJack - Dátum: 2008. szept. 16., kedd - 0:20

Tegnap vadul kerestem ezt az opciot, de nem talaltam.  :think:

nem opciót írtam, hanem terméket: egy sku.1888-at teszel bele a rendelésbe

Téma megosztása:


  • (34 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó