HWSW Informatikai Kerekasztal: Kínai klón telefonok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (34 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kínai klón telefonok copyphone-ok kínából

#41 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 16. 10:22

Idézet: Degeczi - Dátum: 2008. szept. 16., kedd - 8:33

nem opciót írtam, hanem terméket: egy sku.1888-at teszel bele a rendelésbe

Ahh, koszi. :) Ez valami easter egg? :D

#42 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 16. 10:45

hát, én kb. tényleg úgy találtam rá...  :)
(ár szerint böngészgettem a filléres cuccokat, és "nédd má")

#43 Felhasználó inaktív   Locutus 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 19. 08:18

Vett esetleg ilyen kínai telefont valaki, ami tud dual-simet? Úgy nézem több ilyen készülék is van.

#44 Felhasználó inaktív   peba0706 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 499
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 19. 09:23

Megérkezett az 5310 klón :)
Hát, kicsit vegyes érzelmeim vannak. A telefon koppra ugyanúgy néz ki mint az eredeti, gyakorlott szem veszi csak észre a különbséget. A telefonban 1-2 dolog nem működik, mint pl kamer (camera device is not ready) és 3.5mm-es jack bedugása után sem hajlandó zenét játszani a fülesbe. Mondjuk ennek a telefonnak ez lenne a lényege. Na mindegy. Egyébként tele van mindenféle "pirate" beütésű menüelemekkel (kapmókezű kalóz smiley, kincsesláda, halálfej).
A legidegesítőbb viszont, hogy a töltőt "eldobja" magától egy kis idő után (warning, bad contact charger). Szóval azért annyira nem volt jó vétel úgy gondolom, bár ennyi pénzért nem kerültem anyagi csődbe, de mindenképpen szerettem volna látni mit tudnak ezek a készülékek.
Lehetséges, hogy egy firmware upgrade megoldalá a problémákat, de hát ehhez hol lehet ilyet találni... még vadászok egyelőre.
[ changemydesk.net ] - oszt' nézzedmánmeg!

#45 Felhasználó inaktív   Locutus 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 19. 18:39

Idézet: peba0706 - Dátum: 2008. szept. 19., péntek - 10:23

Megérkezett az 5310 klón :)
Hát, kicsit vegyes érzelmeim vannak. A telefon koppra ugyanúgy néz ki mint az eredeti, gyakorlott szem veszi csak észre a különbséget. A telefonban 1-2 dolog nem működik, mint pl kamer (camera device is not ready) és 3.5mm-es jack bedugása után sem hajlandó zenét játszani a fülesbe. Mondjuk ennek a telefonnak ez lenne a lényege. Na mindegy. Egyébként tele van mindenféle "pirate" beütésű menüelemekkel (kapmókezű kalóz smiley, kincsesláda, halálfej).
A legidegesítőbb viszont, hogy a töltőt "eldobja" magától egy kis idő után (warning, bad contact charger). Szóval azért annyira nem volt jó vétel úgy gondolom, bár ennyi pénzért nem kerültem anyagi csődbe, de mindenképpen szerettem volna látni mit tudnak ezek a készülékek.
Lehetséges, hogy egy firmware upgrade megoldalá a problémákat, de hát ehhez hol lehet ilyet találni... még vadászok egyelőre.

Most akkor ezek garanciális ügyek nem? Visszaküldöd vagy mi lesz?

#46 Felhasználó inaktív   peba0706 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 499
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 19. 21:18

86 dollár volt, + 18 dollcsi az EMS... hát azt hiszem még egy darabig próbálkozok firmware dolgokkal. Kipróbálom majd ismerős eredeti akkujával mit kezd. Körbeírtam pár fazonnak a neten emailt, feldobtam fórumokra 1-2 topikot, szóval most várok. Ha meg nem sikerül használható telefont csinálni belőle, vitte a pénzt. Másra is el lehetett volna költeni mondjuk, de azért nem egy nagy összeg, szóval... nem bánkódom, úgymond.
[ changemydesk.net ] - oszt' nézzedmánmeg!

#47 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 19. 23:47

36 ezer forint az új, eredeti. ez meg volt kb 18 ezer forint.
azt mondod hogy +-18ezer forint nem számít, túléled. akkor már csak azt nem értem hogy miért nem vettél itthon egy eredetit...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#48 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 20. 12:00

küldd vissza!

ez egyértelműen egy hulladék (bár ez már a termék melletti hozzászólásokból is kiderült: azokat a dealextreme-en mindig érdemes elolvasni rendelés előtt!), fölöslegeges firmware-ben reménykedni

a dealextreme-ben pont az a jó, h mint kereskedők tisztességesek, ügyelnek a jó hírükre - nem gond visszaszerezni a pénzt ilyen esetben

#49 Felhasználó inaktív   ghost127 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 20. 23:18

Idézet: Locutus - Dátum: 2008. szept. 19., péntek - 8:18

Vett esetleg ilyen kínai telefont valaki, ami tud dual-simet? Úgy nézem több ilyen készülék is van.

Fél éve használok egy egyidejű duálsimes kínai pda-t. Nem szeretek két mobilt cipelni (céges és maszek, Apeh miatt is jó, mert a cégest elszámolom költségként), nem nehezebb, mint egy mobil. Semmi baja szuperül működik. Most van egy másik kicsi, de nagy képernyős (és sokkal nagyobb tudású) eladó, mert barátaim hoznak. A készülékekre van garancia 3-6 vagy 12 hónap. Ha visszaküldöm, visszaadják a pénzt. Én Kínából rendeltem már dolgokat. Mind jól működik. Kis dolgok eltűntek a postán, de csak Magyarországon, mert  a csomagot a magyar határig lehet követni (megadják a kódot) Azóta csak biztosítással küldetek, 4-10 dollár. Az előttem írók elfelejtik, hogy a készülékek nagy részét, amit ők használnak, Kínában, Hong-Kongban, Dél Koreában esetleg Japánban gyártatják az európai és amerikai nagy nevű márkák. Aztán meg ott milliárdan használják, nem nagyon van hiba. Ott már csak érintőképernyő van és nagy méretű nagy felbontású. A TV-t is beépítik, alig nehezebb a készülék. Fejlesztésekben megelőzik a nagy márkaneveket.

#50 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 09. 20. 23:29

Idézet: ghost127 - Dátum: 2008. szept. 21., vasárnap - 0:18

Fél éve használok egy egyidejű duálsimes kínai pda-t. Nem szeretek két mobilt cipelni (céges és maszek,

Ha már ideböfögtél meg ne írd a típust, linket, meg webboltot. De ha 1 hsz-el magyar boltod lesz, akkor úgyis leanyázunk  :Đ
Make love not Wor.

#51 Felhasználó inaktív   Locutus 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 21. 15:12

Tudja valaki, hogy mi a különbség a CECT P168, P168+, és P168C között?

#52 Felhasználó inaktív   ghost127 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 21. 15:27

Idézet: Locutus - Dátum: 2008. szept. 21., vasárnap - 15:12

Tudja valaki, hogy mi a különbség a CECT P168, P168+, és P168C között?

Az első típus volt a P168 tavaly. Azóta fejlesztették, és a p168c nél is van újabb, nagyobb tudású.

#53 Felhasználó inaktív   Locutus 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 21. 15:32

Idézet: ghost127 - Dátum: 2008. szept. 21., vasárnap - 16:27

Az első típus volt a P168 tavaly. Azóta fejlesztették, és a p168c nél is van újabb, nagyobb tudású.

Konkrétan az érdekelne, hogy melyik tud dual standby-t?

Ugyanis itt-ott azt olvasom, hogy dual-sim ugyan, de menüből kell váltani, és olyankor rebootol a telefon.
Megint máshol meg az van, hogy rendesen egyszerre működik a két sim, mindkettőn elérhető az ember. És gondoltam talén a verziókkal van a kavarás...

#54 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 21. 20:12

En ilyen kinai bovlibol egy tv-set akarok, az eleg beteg otlet ahhoz, hogy nekem bejojjon. :D

#55 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 21. 21:22

Idézet: ghost127 - Dátum: 2008. szept. 21., vasárnap - 0:18

Fél éve használok egy egyidejű duálsimes kínai pda-t. Nem szeretek két mobilt cipelni (céges és maszek, Apeh miatt is jó, mert a cégest elszámolom költségként), nem nehezebb, mint egy mobil. Semmi baja szuperül működik. Most van egy másik kicsi, de nagy képernyős (és sokkal nagyobb tudású) eladó, mert barátaim hoznak. A készülékekre van garancia 3-6 vagy 12 hónap. Ha visszaküldöm, visszaadják a pénzt. Én Kínából rendeltem már dolgokat. Mind jól működik. Kis dolgok eltűntek a postán, de csak Magyarországon, mert  a csomagot a magyar határig lehet követni (megadják a kódot) Azóta csak biztosítással küldetek, 4-10 dollár. Az előttem írók elfelejtik, hogy a készülékek nagy részét, amit ők használnak, Kínában, Hong-Kongban, Dél Koreában esetleg Japánban gyártatják az európai és amerikai nagy nevű márkák. Aztán meg ott milliárdan használják, nem nagyon van hiba. Ott már csak érintőképernyő van és nagy méretű nagy felbontású. A TV-t is beépítik, alig nehezebb a készülék. Fejlesztésekben megelőzik a nagy márkaneveket.

és akkor egy 2hsz-es ismeretlen embernek mindezt el is hisszuk...
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#56 Felhasználó inaktív   Locutus 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 01. 14:32

Idézet: peba0706 - Dátum: 2008. aug. 26., kedd - 21:18

Üdv srácok! ;) Szóval, kezdem megunni a régi telefonomat és azon gondolkodom, hogy eg chinaphone-ra ruházok be. Vannak egész jól eltalált modellek. Akit érdekel, az nézzen szét a DealExtreme.com-on.

Van valakinek esetleg ismerőse, aki ilyesmi készüléket használ? Az olyan rémhírekről, mint akku-robbanás, meg egészségkárosító hatások, miket lehet tudni?

Várom az építő hsz-eket! ;)

Dealextreme-ről való rendelésnél a fizetés hogy megy? Pl ha rendelek egy 133 dolláros cuccot,a rra mennyit ft-ot fizetnél most, és mikor? átvételkor UV?

#57 Felhasználó inaktív   Tiga 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 01. 14:42

Paypalon fizeted végülis előre. Nincs utánvétel és postaköltség sem. És annyit fizetsz amennyi oda van írva árnak, se többet, se kevesebbet.

Megjött a harmadik csomagom tőlük, ezzel is minden rendben volt. 2hét ugyan, de mindig tökéletes állapotban érkeznek meg a dolgok, ingyen.

Szerkesztette: Tiga 2008. 10. 01. 14:45 -kor


#58 Felhasználó inaktív   Locutus 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 01. 14:50

Idézet: Tiga - Dátum: 2008. okt. 1., szerda - 15:42

Paypalon fizeted végülis előre. Nincs utánvétel és postaköltség sem. És annyit fizetsz amennyi oda van írva árnak, se többet, se kevesebbet.

Megjött a harmadik csomagom tőlük, ezzel is minden rendben volt. 2hét ugyan, de mindig tökéletes állapotban érkeznek meg a dolgok, ingyen.

Na akkor egyből a következő kérdés: Nekem nincs paypalom. Olyat hogyan tudok csinálni, mi kell hozzá?

#59 Felhasználó inaktív   Tiga 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 01. 14:55

:offtopic: Először is kell egy dombornyomott kártya vagy olyan csomag amihez van netkártya. Azt beregisztrálod a paypalhoz és onnantól kezdve azon keresztül tudsz fizetni. Annak a segítségével. Én is tök laikusként kezdtem, azóta már elég jól megy minden. Sokat segített az itteni paypal topic átolvasása :)

#60 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 01. 18:26

valojaban egy otp electronnal is megy: tehat a dombornyomott kartya feltetel ma mar nem mindig igaz. (regen az volt termeszetesen.)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


  • (34 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó