HWSW Informatikai Kerekasztal: laptopban folyamatosan csökkenő tárhely - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

laptopban folyamatosan csökkenő tárhely Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   vajas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 26. 12:51

vettem 3 hete egy laptopot, eredtileg 250 gb-os winchesterrel volt meghirdetve, de amikor hazahoztam és megneztem, akkor lattam,h csak 232 gb a max kapacitása ...ok, ez még nem lenne gond, de azóta mindennap folyamatosan fogy aszabad  hely, ugy hogy nem is toltok semmit, pár alap programot raktam még csak fel, se zene se film nincs még rajta, szinte szűz a gép,joformán csak netezek rajta egyenlore...
ma reggel megneztem bekapcsolaskor,mar csak 176 gb szabad hely van rajta, ugy hogy 2 napja nem is hasznaltam, és amikor legutoljara kikapcsoltam direkt megneztem, és még 180 gb hely volt rajta... a reggeli bekapcsolás óta ujabb 4 gb tűnt el, már csak 172 szabad....tanacstalan vagyok és egyre idegesebb
valaki talalkozott mar hasonlo helyzettel vagy tudja mik lehetnek a lehetséges okok??
elore is koszi

#2 Felhasználó inaktív   potyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 26. 13:14

Tedd fel a Total Commandert, kapcsold be a rejtett és rendszer fájlok megjelenítését, majd nyomj Alt+Shift+Enter-t a gyökérkönyvtárban. Ekkor kiírja, hogy melyik mappa mennyi helyet foglal.
Én még nem láttam ilyet, aki ilyen gyorsan ilyen sok időt elpazarol!

#3 Felhasználó inaktív   vajas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 26. 13:25

koszi a segiteséget, megtettem, igy is osszesen csak 36 gb van meg, még mindig hianyzik 24 gb...

#4 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 26. 18:08

Idézet: vajas - Dátum: 2008. szept. 26., péntek - 14:25

koszi a segiteséget, megtettem, igy is osszesen csak 36 gb van meg, még mindig hianyzik 24 gb...

A System Volume Information lesz a problémád forrása. Ne izgulj miatta, a teljes kapacitás kb. 15%-áig foglal csak helyet magának, valamint abból is visszavesz, ha fogytán lenne a szabad hely. Ha ennek ellenére mégis zavarna, akkor a rendszervisszaállítás funkciót kapcsold ki és akkor felszabadul végleg ez a hely is.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#5 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 26. 19:32

Idézet: vajas - Dátum: 2008. szept. 26., péntek - 13:51

ok, ez még nem lenne gond, de azóta mindennap folyamatosan fogy aszabad  hely, ugy hogy nem is toltok semmit, pár alap programot raktam még csak fel, se zene se film nincs még rajta, szinte szűz a gép,joformán csak netezek rajta egyenlore...

És a böngésző(k) számára mennyi tárhely van engedélyezve és volt-e törölve?
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#6 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 26. 19:40

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2008. szept. 26., péntek - 19:08

A System Volume Information lesz a problémád forrása. Ne izgulj miatta, a teljes kapacitás kb. 15%-áig foglal csak helyet magának, valamint abból is visszavesz, ha fogytán lenne a szabad hely. Ha ennek ellenére mégis zavarna, akkor a rendszervisszaállítás funkciót kapcsold ki és akkor felszabadul végleg ez a hely is.

Jah. Én 200 megára szoktam lehúzni az is elég 1-2 napra, meg ki akarná visszaállítani a gépet 1 hónappal ezelőttre?

Korábbi Internet Explorerek (6-os) is idióta nagy cache-t is be állítottak maguknak, nem volt maximálva a méret, minél több volt a hely, annál többet beállított magának (akár több gigát), IE7-nél már orvosolták.

Szerkesztette: Kory 2008. 09. 26. 19:40 -kor


#7 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 26. 20:08

Idézet: vajas - Dátum: 2008. szept. 26., péntek - 13:25

koszi a segiteséget, megtettem, igy is osszesen csak 36 gb van meg, még mindig hianyzik 24 gb...

Elindítod az Internet Explorert, - Eszközök - Internetbeállítások - Fájlok törlése - a teljes helyben tárolt tartalom törlése. Meg fogsz lepődni!
Ha ennél is jobban akarsz takarítani, akkor CCleaner.
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#8 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2008. 09. 26. 20:18

Uraknak talán nem tűnt fel, hogy a TC által megmérettetett könytárakban a "c:\documents and settings\userfiók\local settings\temporary internet files" mappa is bennevan, tehát a 24G az bizony nem kap részt belőle...
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#9 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 26. 22:07

Idézet: didyman - Dátum: 2008. szept. 26., péntek - 20:18

Uraknak talán nem tűnt fel, hogy a TC által megmérettetett könytárakban a "c:\documents and settings\userfiók\local settings\temporary internet files" mappa is bennevan, tehát a 24G az bizony nem kap részt belőle...

De feltűnt, csak azt nem tudom hogy az illető úr Totalcommanderében be van-e kapcsolva a rejtett fájlok, folderek mutatása opció (nagyon sokan nem is tudják, hogy van ilyen). Alapból ugyanis nincs bekapcsolva, ebben az esetben pedig a Documents and Settings mappa jónéhány könyvtára (többek között az említettek is!) láthatatlan a számára - ergo a méretét sem jelzi. Tehát igenis hiányozhat az általuk lefoglalt lemezterület!!!
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#10 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 26. 22:12

mivel koszoni a segitseget es megtette (2008. szept. 26., péntek - 14:25), ezert erre a kerdesre biztosan tudjuk a valaszt! :p
(neha nem art tovabb is olvasni, nem csak az elso hozzaszolast.. ;))

Szerkesztette: bogdan 2008. 09. 26. 22:13 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#11 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 26. 22:19

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. szept. 26., péntek - 22:12

mivel koszoni a segitseget es megtette (2008. szept. 26., péntek - 14:25), ezert erre a kerdesre biztosan tudjuk a valaszt! :p
(neha nem art tovabb is olvasni, nem csak az elso hozzaszolast.. ;))

Jogos a két pont...    De a CCleaner akkor is használhat még.
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#12 Felhasználó inaktív   vajas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 27. 08:59

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2008. szept. 26., péntek - 18:08

A System Volume Information lesz a problémád forrása. Ne izgulj miatta, a teljes kapacitás kb. 15%-áig foglal csak helyet magának, valamint abból is visszavesz, ha fogytán lenne a szabad hely. Ha ennek ellenére mégis zavarna, akkor a rendszervisszaállítás funkciót kapcsold ki és akkor felszabadul végleg ez a hely is.

remélem neked lesz igazad:) akkor lassacskán meg kell állnia ennek a drasztikus csökkenési folyamatnak, amugy tegnap ota megint 1 giga eltűnt...
amikor a total commanderben bekapcsoltam az osszes rejtett és rendszer file mutatását, akkor mondjuk volt két nagy méretű file (4-4giga): "pagefile" , "hiberfil"... erre gondoltal? (de ezek nincsenek benne a hianyzo 24 gb-ban...)

a böngésző témára visszatérve, 50 mb-ra van huzva a tárja, meg törölgettem mar sokszor mindent a biztonsag kedvéért...tehát nem ez lesz vszinuleg a gond.

#13 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 27. 10:18

Mi van a gépen? Windows Cista? :Đ

#14 Felhasználó inaktív   vajas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 27. 11:19

Idézet: stol - Dátum: 2008. szept. 27., szombat - 10:18

Mi van a gépen? Windows Cista? :Đ

talalt süllyedt...de ez miben befolyasolja az ügyet?

#15 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 27. 12:05

Idézet: vajas - Dátum: 2008. szept. 27., szombat - 11:19

talalt süllyedt...de ez miben befolyasolja az ügyet?

az elég sokk :) -ban.Először is maga a hibernálás annyi helyet foglal a merevlemezen amennyi ram van a gépbe/ez xp.nél is igy van/.Másodszor a  System Volume Information  ami a rendszervisszaállitás és folyamatosan ment azaz zabálja a helyet.Start / Számítógép ikonra jobb egérgomb, Tulajdonságok.Bal oldalt fent Rendszervédelem. Vegyük ki a pipát minden lemez elől és okézzuk le az ablakot
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#16 Felhasználó inaktív   vajas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 27. 12:15

Idézet: djculture - Dátum: 2008. szept. 27., szombat - 12:05

az elég sokk :) -ban.Először is maga a hibernálás annyi helyet foglal a merevlemezen amennyi ram van a gépbe/ez xp.nél is igy van/.Másodszor a  System Volume Information  ami a rendszervisszaállitás és folyamatosan ment azaz zabálja a helyet.Start / Számítógép ikonra jobb egérgomb, Tulajdonságok.Bal oldalt fent Rendszervédelem. Vegyük ki a pipát minden lemez elől és okézzuk le az ablakot

koszi, megtalaltam, tényleg ki van pipálva a C meghajtó.
most mar csak egy kérdésem van: mire jo ez az egesz?marmint miért jo,h be van pipálva és zabalja a helyet?

#17 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 27. 19:42

Idézet: vajas - Dátum: 2008. szept. 27., szombat - 13:15

koszi, megtalaltam, tényleg ki van pipálva a C meghajtó.
most mar csak egy kérdésem van: mire jo ez az egesz?marmint miért jo,h be van pipálva és zabalja a helyet?

A Shadow Copy / System Restore egyfajta real-time backup. (Nem teljesen real time, inkább talán rendszeres és eseményekhez kötött.) Ha valami gebasz van a Windowsoddal, vagy véletlenül felülírsz egy fontos fájlt, akkor ezzel visszatölthetsz egy korábbi állapotot. Vistában ezt már fájlonként is megteheted, XP-ben még csak az egész rendszerre lehetett használni. Ezért is írtam, hogy csak akkor kapcsold ki, ha zavar, hogy fogy a szabad hely, mivel alapból kordában tartja magát. Kikapcsolásával egy hasznos backup funkciótól szabadulsz meg, cserébe viszont pontosabb lesz a szabad hely kijelzése.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#18 Felhasználó inaktív   vajas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 28. 12:18

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2008. szept. 27., szombat - 19:42

A Shadow Copy / System Restore egyfajta real-time backup. (Nem teljesen real time, inkább talán rendszeres és eseményekhez kötött.) Ha valami gebasz van a Windowsoddal, vagy véletlenül felülírsz egy fontos fájlt, akkor ezzel visszatölthetsz egy korábbi állapotot. Vistában ezt már fájlonként is megteheted, XP-ben még csak az egész rendszerre lehetett használni. Ezért is írtam, hogy csak akkor kapcsold ki, ha zavar, hogy fogy a szabad hely, mivel alapból kordában tartja magát. Kikapcsolásával egy hasznos backup funkciótól szabadulsz meg, cserébe viszont pontosabb lesz a szabad hely kijelzése.

köszi mindent

#19 Felhasználó inaktív   derwer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 11. 23:48

Én is hasonló problémával találtam szembe magamat, mint vajas: Előtelepített Vistával van a laptop. Pontosabban a telepítést még Én végeztem el, de a telepítő a winchesterről futott. C-nek adtam 65GB-ot biztos ami biztos alapon, de a napokban arra lettem figyelmes, hogy 35 giga hiányzik. Mármint 40gb-ról nem tudott beszámolni a TotalCommander se. (hibernációs és lapozófájlt belevettem) Miután kikapcsoltam a lapozófájlt és a rendszer visszaállítást, visszakaptam kb 20 gigabájtot de további 15 még mindig hiányzik.

A helyzetet tovább rontja, hogy a szabad hely fogy és nem 100 megákat...

Van valakinek bármi új ötlete?

Derwer

#20 Felhasználó inaktív   alnibell 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 12. 09:32

Nem fagyott le a gép közben? Ha igen, akkor Dr.Watson is nagy területet foglalt le magának, a logfájl mellé még kiírta a fagyás előtti memóriaállapot teljes egészét. Ha nem kívánod ezt böngészni, felhasználni, akkor nyugodtan töröld. A logfájl is visszaállítható alapra, a folyamatokat leíró rész abból is törölhető. Persze csak akkor, ha nem kívánsz a kiváltó ok után kutakodni. Ez az XP-ben a C:\Dokument &...\AllUser\Application...\Microsoft alkönyvtárban található. Feltételezem, hogy a Vistában is.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó