HWSW Informatikai Kerekasztal: Telepítési probléma System Commander használatával - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Telepítési probléma System Commander használatával win32 mellé win64

#1 Felhasználó inaktív   d n . r 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 18. 21:29

Sziasztok!
Következő a problémám:
az egyik számítógépemen az oprendszer win32, szerettem volna mellé win64-et is, feltelepítettem a system commander (továbbiakban a rövidség kedvéért SC :) ) nevű programot. Pár nap múlva nekiláttam a telepítésnek. Az SC-ben az új operációs rendszer telepítását választottam, itt több almenün keresztül létrehozattam egy új particiót, aztán kérte az újraindítást. Utána kérte, hogy tegyem be a boot cd-t. Rendben el is indult a telepítés, amikor megkérdezte, hová szeretném telepíteni, el se ronthattam volna, mert csak az újonnan létrehozott particióba engedte, a többire kiírta, hogy zárolva a SC álltal. Mondjuk azzal itt szembesültem, hogy az SC fat32-re formázta, és bár a telepítésnél lehetőség lett volna újraformázni a szokásos módon, ezt nem kértem. Aztán ugye file-ok másolása, majd reboot - és itt jön a kellemetlen meglepetés: ahelyett, hogy (akár a SC segítségével, akár máshogy) befejezhetném a telepítést, rögtön egy hibaüzenettel indít, hogy a windows root / systen32 / ntoskrnl.exe hiányzik... Gombnyomásra újrabootol, és megint ugyez.
Hm...
Arra mondjuk számítottam, hogy ez nem fog elsőre menni (eddig még nem próbálkoztam több operációs rendszerrel egy gépen), de azért azt hittem, hogy a SC segítségével azért mindenképpen vissza tudok térni legalább a meglévő win32-höz.
Van arra valami ötletetek, hogy (1) hogyan tudnám befejezni a win64 telepítését? Vagy legalább (2) továbbjutni a SC indítómenühöz és használni a meglévő win32-met? Illetve végszükség esetén (3) közvetlenül elindítani a meglévő win32-t?
Azt legutoljára hagynám, hogy újratelepítem az egész cuccot... :)
PS: amúgy ezt a dolgot azért sem értem, mert azt hittem, a SC még a windows _előtt_ elindul. De akkor mi a frásznak hiányzik neki az a file a windows gyökérkönyvtárból? Na mind1. 

#2 Felhasználó inaktív   d n . r 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 18. 21:55

Most elkezdtem megint átolvasni a manual-t, a win mellé win esetnél ezt írja:

Idézet

During a Windows installation, it will reboot. System Commander may ask if you wish to save the new OS. Select "Save", and continue with the installation.
Once Windows is installed, you can hide the Windows OS Loader message. In the Windows XP/2003 control panel, click on the System icon, select the Advanced tab and click on Settings under Setup and Recovery. Choose the desired default OS (typically leave it as-is) and change the Time to display list of operating systems to zero.

Na, hát ez a rákérdezés nálam kimaradt... Illetve amikor a rebootolt, épp nem voltam a gép mellett, lehet hogy pl. 10 mp után automatikusan továbbment és nem várt választ. Mindenesetre megpróbálom, hátha cd-ről meg tudom ismételni.
(Merthogy a másidkk bekezdésnek én egyelőre nem tudom hasznát venni, lévén nem tudtam befejezni a telepítést)

#3 Felhasználó inaktív   d n . r 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 18. 22:19

Na, hát ahogy az F6-ot nyomogatom bootolásnál, úgy már válaszhatóvá válik az a menü, amin egyébként egy villanás után továbbfut és a fenti hibaüzenetet adja. Innen kiderül, hogy a win64 és egy, a C:-n lévő ismeretlen oprendszer között választhatnék (ez amúgy a win32 lenne). Ha az utóbbit választom, akkor értelemszerűen hiba (ez világos, ezt az után tudnám fixálni, hogy már sikerült feltelepítenem a win64-et és ott követem az SC utasításait), ha pedig a win64-et, akkor jön a kezdő post-ban leírt hibaüzenet. Szóval úgy tűnik, valami nem stimmelt a telepítés első fázisában, ami ahhoz elég volt, hogy a régi már nem működjön, az új pedig még ne... Na megpróbálom megint.

#4 Felhasználó inaktív   d n . r 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 18. 22:37

Na, hát az biztos, hogy ott valami hiba volt, mert most újrakezdtem a telepítést, és file-ok másolása utáni reboot-ot követően szépen folytatódik egyelőre a telepítés (persze most már mindenképpen kellett a format opció, lehet, hogy az előbb is kellett volna kérnem, de ez csak egy tipp)
Persze ettől még felléphetnek további nehézségek is. Remélem nem - de kb. 30 perc múlva kiderül... :)
PS: amúgy jól elbeszélgetek itt magammal... :D Bocs mindenkitől! :)

#5 Felhasználó inaktív   d n . r 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 19. 02:00

Na, végül még egy nehézséget kellett leküzdenem, ugyanis az újonnan telepített win miatt most nem indult el az SC, tehát a régi win32 oprendszeremet nem tudom választani. Mondjuk erre lehetett számítani, írta a help is, és azt is, mi a teendő: az SChez bootlemezt kell készíteni. Floppyra... Ami nekem egyik gépemben sincs már évek óta... Na mind1, google beiizít, utánajártam hogyan kell virtuális floppy-t telepíteni. Megvan (közben kiderül, hogy az SC-nek is megfelelő módon floppynak csak akkor ismeri fel, ha az A-t rendelem hozzá, ami persze kezdetben fizikai eszköz nélkül is foglalt), a másik gépemen megcsinálom az SC-indítólemezt. Viszont ezt így persze hiába másoltam fel pendrive-ra, ez így nem működik (azért persze megpróbáltam, hátha... :) ) Oké, akkor további google, utánajártam, hogyan lehet ilyesmire pendrive-ot használni. Találtam is a hp-tól két segédprogramot, ezek szépen el is végzik a dolgukat, így az SC a pendriveról sikerrel rendbe is rántja saját magát, úgyhogy végre most örülhetek, hurrá. Hát ennyi... :)
PS: valamint így már az új win64 alól is látom a winchester többi partícióját, merthogy az eddig nem volt elérhető (a lemezkezelő ugyan mutatta, hogy vannak, de ismeretlen partíciónak mutatta őket. Gondolom az SC zárolta, mint ahogy már a telepítésnél írtam)

Szerkesztette: d n . r 2008. 10. 19. 02:20 -kor


#6 Felhasználó inaktív   d n . r 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 19. 02:08

Idézet: d n . r - Dátum: 2008. okt. 18., szombat - 23:19

Innen kiderül, hogy a win64 és egy, a C:-n lévő ismeretlen oprendszer között választhatnék (ez amúgy a win32 lenne). Ha az utóbbit választom, akkor értelemszerűen hiba (ez világos, ezt az után tudnám fixálni, hogy már sikerült feltelepítenem a win64-et és ott követem az SC utasításait),

Ja, még egy záró megjegzés, mert ezt félreértettem. Ezzel csak azt lehet fixálni, hogy miután az SC-ben a másodszor telepített win-t választom, akkor utána már ne jöjjön fel a win saját boot-manager-e, hanem rögtön induljon a megfelelő (ebben az esetben a második) win.
Már csak azért is fölösleges ez a menü, merthogy hiába választanám a felajánlott alternatívát (ami itt a régit jelentené), azt nem tudja elindítani.
Gondolom ezt is lehetne valahogy orvosolni (azaz akár SC nélkül telepíteni két windowst, és aztán a saját boot managerét használni) , de ezt én már nem fejtem meg.

#7 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 19. 13:23

Nem akarsz blogot indítani? :Đ
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#8 Felhasználó inaktív   d n . r 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 19. 17:00

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2008. okt. 19., vasárnap - 14:23

Nem akarsz blogot indítani? :Đ

:cool:

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó