HWSW Informatikai Kerekasztal: svchost.exe alkalmazáshiba - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: Unix / Linux | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

svchost.exe alkalmazáshiba

#1 Felhasználó inaktív   7of9 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: 2008. 12. 03. 00:03

Üdv!

A helyzet fokozódik.  :(

Netezés közben időnként /csatlakozás után van, hogy 5-10 perccel, van, hogy szinte azonnal, van hogy órák elteltével/ kapom a következő hibaüzenetet.

svchost.exe - Alkalmazáshiba

Kép

Hopp, ez kicsi lett, szóval a szöveg:

A "0x001f1cb0" címen található utasítás a "0x485449501" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: written.

Ezután levág a netről /az éppen aktív oldal pár percig még működik/, ráadásul a gép teljesen hanyattesik, minden lefagy, ikonok, tálca, start-menü, és a futó alkalmazások is. Feladatkezelőt sem tudom használni.

A legmókásabb egyébként, hogyha nem okézom le, akkor vígan fut tovább a net és a gép is. E sorok írása közben is itt figyel a hiba-ablak. Van erre más megoldás is, minthogy a képernyő részévé válik a csúnya piros X-es hibaüzi?

XP sp2-ő van fenn, a vinyó frissen formázott, a rendszert pár napja húztam fel, driverfrissítés vírusellenőrzés megvolt.

Feltúrtam a netet 'svchost.exe'-hibák után kutatva, de nem lettem okosabb. Itt HWSW-n is volt jópár topicja már ennek az alkalmazásnak, de megoldást nem tudtam kiszűrni, mondjuk azok más hibajelenségek voltak.
Mi okozhatja a gondot, és hogyan orvosolható? Memóriahiba? Ezt hogyan lehet kideríteni?

Előre kösz a segítséget, szétvet az ideg.

Szerkesztette: 7of9 2008. 12. 03. 00:15 -kor

"Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne csinálni."
"Ha nem kérdeznek, ne válaszolj."

#2 Felhasználó inaktív   7of9 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 03. 00:46

Az az érdekes, hogy volt egy debugos mizériám, akkor is az svchost szerepelt a hibaüzenetekben.
Valami rendszerszolgáltatás hal be az svchost.exe-n keresztül? Hálókártya akad össze valamivel?
Valami rendszerszolgáltatás hal be az svchost.exe-n keresztül? Hálókártya akad össze valamivel?

Szerkesztette: 7of9 2008. 12. 03. 01:32 -kor

#3 Felhasználó inaktív   7of9 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 03. 00:47

:(

Szerkesztette: 7of9 2008. 12. 03. 01:32 -kor

#4 Felhasználó inaktív   Eleanor 

• Guten Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 03. 07:44

Idézet: 7of9 - Dátum: 2008. dec. 3., szerda - 1:46

Az az érdekes, hogy volt egy debugos mizériám, akkor is az svchost szerepelt a hibaüzenetekben.

Az svchost.exe egy általános futtatórutin, hasonló, mint a rundll32.exe.

A Process explorerrel próbáld meg kideríteni, mi hívja meg éppen akkor.

Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)

#5 Felhasználó inaktív   Warrior 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 03. 08:15

Sérülése, leállása pedig gyakran hálózati szolgáltatások leállását okozza. Ezért vág le a netről. Hibáját sajnos okozhatja pár dolog.

Memtest-et is adhatsz neki, de a process explorer eredményét is várjuk... :)

XP telepítés után "rögtön" jelentkezett?

Szerkesztette: Warrior 2008. 12. 03. 08:16 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#6 Felhasználó inaktív   djculture 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 03. 09:02

Start menü Futtatás .A Megnyitás mezőbe írd be a cmd parancsot,enter.Aztán a megjelenő dos parancssorba Tasklist /svc  parancsot, majd enter.Na ott milyen szolgáltatásokat ir ki hibaüzi előtt meg után is megkéne nézni.
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#7 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

• ♪ ♪ ♪ ♪ ♪ ♪ ♪
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 03. 09:52

Ehhez valami kíndóz frissítés kell, anno én is belefutottam. Ha tudsz várni kb 16:30-ig, (kb ilyen tájba érek haza a melóból)  akkor feltöltöm neked mert a nevét nem tudom :)

szerk: Azért majd 1 pmet dobj valamikor ezügyben, mert úgy elfelejtem mint a huzat  :Đ 

Szerkesztette: M@Xtreme 2008. 12. 03. 09:54 -kor

#8 Felhasználó inaktív   7of9 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 03. 13:50

Idézet: M@Xtreme - Dátum: 2008. dec. 3., szerda - 9:52

Ehhez valami kíndóz frissítés kell, anno én is belefutottam. Ha tudsz várni kb 16:30-ig, (kb ilyen tájba érek haza a melóból)  akkor feltöltöm neked mert a nevét nem tudom :)

szerk: Azért majd 1 pmet dobj valamikor ezügyben, mert úgy elfelejtem mint a huzat  :Đ 

Kösz srácok, rajta vagyok a témán, jókat írtok, most sajna nincs időm, este dobom az infókat.

#9 Felhasználó inaktív   StLewis 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 04. 09:38

Egy tippel én is beszállok a "buliba": próbaképpen tiltsd le a windowsupdate-ot. Ha ezek után nem csinálja, akkor gyanus, hogy az alábbi leírás segíthet (tudom, nem kimondottan köthető ehhez a hibához, de sose tudni)
http://www.msw.hu/cikkek/42/windows_xp_svc...t_megoldas.html

Üdv
"Néha mindenki elkövet néhány hibát/De ha magadba nézel és azt látod hogy/A szíved tiszta akkor/ Jó az út amin jársz és többé/ Ne is fordulj vissza" -Tankcsapda-Örökké tart

#10 Felhasználó inaktív   Warrior 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 04. 11:25

Semmi, csak olvasni tanultam.:)

Szerkesztette: Warrior 2008. 12. 04. 11:26 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#11 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

• ♪ ♪ ♪ ♪ ♪ ♪ ♪
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 06. 09:28

Idézet: 7of9 - Dátum: 2008. dec. 3., szerda - 14:50

Kösz srácok, rajta vagyok a témán, jókat írtok, most sajna nincs időm, este dobom az infókat.

Mondtam hogy PM me, mert elfelejtem :D Meg is történt:)

Vagy már nem áll fent a probléma?

#12 Felhasználó inaktív   Mirones 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2008. 12. 21. 16:53

Idézet: M@Xtreme - Dátum: 2008. dec. 6., szombat - 9:28

Mondtam hogy PM me, mert elfelejtem :D Meg is történt:)

Vagy már nem áll fent a probléma?

Én küldtem neked és számítok rád!
Előre is köszi!

#13 Felhasználó inaktív   7of9 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 25. 15:55

Hú, fórumtársak, elnézést, nem voltam mostanában.

Szóval megoldottam, leírom, hátha más is okul belőle.

Szóval a netet túrva rájöttem, hogy ez egy elég gyakori hiba, amit az svc-alkalmazások generálnak. Elég sok emberkével előfordul, a tünetek nem csak netes fagyások, hanem leggyakrabban indokolatlan proci és memóriazabálás -> lassulás, fagyások, netes problémák, akár teljes rendszerösszeomlás...

Maga a Microsoft is kiadott egy közleményt, hogy tud a hibáról, bekopizom:

"Az Svchost.exe folyamattal kapcsolatos problémák lépnek fel a frissítések Automatikus frissítések szolgáltatással való keresésekor vagy a Windows Installer programot használó alkalmazások frissítéseinek telepítésekor

A Jelenség
A Megoldás
Letöltési információk
A Windows x86-alapú változatai
A Windows x64-alapú változatai
A Windows Itanium-alapú változatai
Állapot
További Információ

A Jelenség
Amikor az Automatikus frissítések szolgáltatással frissítéseket keres valamely, a Microsoft Windows Installer 3.1-es verzióját használó alkalmazáshoz, vagy frissíti a szóban forgó alkalmazást, az alábbi frissítési szolgáltatások használata esetén problémákat tapasztalhat:
• Microsoft Update
• Windows Server Update Services (WSUS)
• Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA), 2.0-s verzió
• Microsoft Systems Management Server Inventory Tool for Microsoft Updates (SMS ITMU)
A Windows Installer programot használó alkalmazások közé tartozik például a Microsoft Office 2003, a Microsoft Office XP és a Microsoft Windows Defender. Ezeknél az alábbi problémák jelentkeznek:
• Az Svchost.exe folyamat a frissítések keresése vagy telepítése során 100 százalékosan lefoglalhatja a processzort, és a folyamat hatására előfordulhat, hogy a számítógép hosszabb vagy rövidebb ideig nem válaszol.
• Az Svchost.exe folyamat hozzáférés-megsértést okoz a frissítések észlelése vagy telepítése során. A következőhöz hasonló hibaüzenet is megjelenhet:
SVCHOST.exe - Alkalmazáshiba
A 0x0745F2780 címen található utasítás a 0x000000000 címre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: olvasás.
• Az Svchost.exe folyamat a frissítések észlelése vagy telepítése közben memóriavesztést okoz.

A lap tetejére
A Megoldás
A fenti problémák megoldásához a Microsoft az alábbi gyorsjavításokat biztosítja:
• A 916089. számú gyorsjavítás a következő megoldásokat nyújtja a jelenségeket bemutató szakaszban ismertetett három problémára:
• A gyorsjavítás bizonyos esetekben megszünteti a processzor 100 százalékos lefoglalását előidéző hibát, és általában a számítógép átmeneti lefagyását is. A Microsoft tudomása szerint azonban továbbra is jelentkezhetnek problémák.
• A gyorsjavítás megszünteti a jelzett hozzáférés-megsértéseket, továbbra is előfordulnak azonban hozzáférés-megsértések, mivel a kezdeti hozzáférés-megsértések következtében az Automatikus frissítések szolgáltatás leáll, mielőtt elérné a megfelelő helyeket a programkódban.
• A memóriavesztést a gyorsjavítás kiküszöböli.
A Microsoft Tudásbázis kapcsolódó cikke:
916089 (http://support.micro...com/kb/916089/) A Windows Installer programot használó frissítések - köztük az Office-frissítések - Windows Update szolgáltatással történő keresésekor előfordulhat, hogy a processzorterhelés hosszabb időszakokra eléri a 100 százalékot (Előfordulhat, hogy a hivatkozás részben vagy teljes egészében angol nyelvű tartalomra mutat.)
• A 927891. számú gyorsjavítás az Svchost.exe folyamat újonnan felfedezett váratlan leállásaira nyújt megoldást. A 916089. számú gyorsjavítás által nem megoldott hozzáférés-megsértések miatt a 927891. számú gyorsjavítás megszünteti az Svchost.exe folyamatban fellépő jelzett hozzáférés-megsértéseket is.

Megjegyzés: Ezek a másodlagos hozzáférés-megsértések a 916089. számú gyorsjavítás kiadásáig nem derültek ki, de nem a gyorsjavítás idézi elő azokat. A Microsoft Tudásbázis kapcsolódó cikke:
927891 (http://support.micro...com/kb/927891/) A 916089. számú gyorsjavító csomag telepítését követően hozzáférés-megsértésről tájékoztató hibaüzenet jelenik meg, amikor frissítést próbál telepíteni a Windows Update webhelyről (Előfordulhat, hogy a hivatkozás részben vagy teljes egészében angol nyelvű tartalomra mutat.)
A WSUS 3.0 ügyfélprogram a következő problémák megoldását segíti elő:
• A számítógépen frissítések keresésekor vagy telepítésekor magas processzorterhelés tapasztalható.
• Frissítések keresése vagy telepítése során a számítógép nem válaszol (lefagy).
E problémák megoldásához telepítenie kell a 927891. számú gyorsjavítást és az új WSUS 3.0 ügyfélprogramot.

Megjegyzés: A 927891. számú gyorsjavításnak része a 916089. számú gyorsjavítás.

Megjegyzés: Ez a megoldás orvosolja ugyan a számítógép átmeneti lefagyásával kapcsolatos problémát, valamint csökkenti a processzor nagymértékű lefoglalásának idejét, nem küszöböli ki azonban teljes mértékben a magas processzorterhelést. A frissítések telepítését követően ugyanakkor a számítógép a megszokott módon működik.

A lap tetejére
Letöltési információk
A WSUS 3.0 ügyfélprogram letöltéséhez kattintson az operációs rendszernek megfelelő hivatkozásra.
A Windows x86-alapú változatai
LetöltésA WindowsUpdateAgent30-x86.exe csomag letöltése (http://go.microsoft..../?LinkID=91237)
A Windows x64-alapú változatai
LetöltésA WindowsUpdateAgent30-x64.exe csomag letöltése (http://go.microsoft..../?LinkID=91238)
A Windows Itanium-alapú változatai
LetöltésA WindowsUpdateAgent30-ia64.exe csomag letöltése (http://go.microsoft..../?LinkID=91239)

A lap tetejére
Állapot
A Microsoft megerősítette, hogy a cikkben tárgyalt jelenség az érintett termékek hibájára vezethető vissza.

A lap tetejére
További Információ
A 927891. számú gyorsjavítás teljesen helyettesíti a 916089. számú gyorsjavítást. Amennyiben érintik a jelenségeket bemutató szakaszban ismertetett problémák, hajtsa végre az alábbi műveleteket:
1. Telepítse a 927891. számú gyorsjavítást.
2. Indítsa újra a számítógépet.
Ha valamelyik probléma továbbra is fennáll, lépjen kapcsolatba a Microsoft ügyfélszolgálatával.

Megjegyzés: A WSUS 3.0 ügyfélprogram teljes mértékben kompatibilis a WSUS 2.0 SP1 programmal

Szóval én annyit csináltam, hogy fetoltam ezeket a javítócsomagokat, illetve letiltottam a Microssoft automatikus frissítést. /Mondjuk fogalmam sincsen hogy az egy hm "biztonsági másolat edition XP" :)  esetén mit jelent./...

Azóta egyszer sem találkoztam a hibával, a gép/net tökéletesen működik.

Ha valakit érdekel vagy hasonló gondja van/volt, belököm a linkeket.

És köszönöm a segítséget, jó bejglizabálást mindenkinek!

#14 Felhasználó inaktív   7of9 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 12. 25. 16:13

Tehát:

1: Töltsd le a Windows Installer 4.5-öt, majd telepítsd,
2: Töltsd le a Windows Update Agent 3.0-t, majd telepítsd,
3: Indítsd újra a gépet
4: Végül töltsd le a "svchost.exe 100% CPU használat probléma megoldás" bat fájlt, és futtasd le

Kész is vagyunk, és nincs svchost gebasz.

Tudom, h konkurens fórumot linkelni paraszt dolog, de >itt< részletesen, linkekkel le van írva a dolog.

Ja, és nem azt mondom, hogy ez a tuti, de NÁLAM működött.

#15 Felhasználó inaktív   zolika932 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2009. 03. 02. 14:48

helloo
Kedves 7of9 én is találkoztam a mai napokban ezzel a problémával,nagyon megköszönném hogy ha megtudnád írni a linkeket!
előre is köszönöm!

#16 Felhasználó aktív   JonesC 

• Cat in a box
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 03. 03. 01:45

Idézet: zolika932 - Dátum: 2009. márc. 2., hétfő - 14:48

helloo
Kedves 7of9 én is találkoztam a mai napokban ezzel a problémával,nagyon megköszönném hogy ha megtudnád írni a linkeket!
előre is köszönöm!

Ott van a link a hozzászólásában a kacsacsőrök között, szürke színnel, csak rá kell kattintani.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hello am 48 year man from somalia. Sorry for my bed england. I selled my wife for internet connection for play "legend league" and i want to become the goodest player like you I play with 400 ping on brazil server and i am challenger 2. pls no copy pasterino my story.

Téma megosztása:

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó