HWSW Informatikai Kerekasztal: Firefox 3: jelszavak - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Firefox 3: jelszavak Firefox 2 jelszavak Firefox 3-ba Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   sipi1988 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 24. 12:49

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy hogyan tudom átmenteni a Firefox 2-ből a mentett jelszavaimat a 3-ba, próbáltam a signons2.txt-t átmásolni, de úgysem működik!

Köszönöm

#2 Felhasználó inaktív   1966 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 24. 13:19

Password Exporter plugin. Telepíted, elmented a jelszavakat, majd a mentés fájlból a másik Foxon visszaállítod. Persze azon is legyen P.E.
Kép

#3 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 24. 13:42

Idézet: sipi1988 - Dátum: 2009. szept. 24., csütörtök - 12:49

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy hogyan tudom átmenteni a Firefox 2-ből a mentett jelszavaimat a 3-ba, próbáltam a signons2.txt-t átmásolni, de úgysem működik!

Köszönöm

Nem emlékszem, hogy ezzel bajlódni kellett volna. A profil alatt van tárolva ugyanott minkét esetben, 2-re rányomod a 3-at, megmarad minden beállítás.

#4 Felhasználó inaktív   sipi1988 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 24. 14:40

nekem most ugy kellene megoldani hogy firefox 2-t ne kelljen feltelepiteni... a password pluginos megoldáshoz meg szükséges... más alternativa nincs?

#5 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 24. 14:45

Idézet: sipi1988 - Dátum: 2009. szept. 24., csütörtök - 15:40

nekem most ugy kellene megoldani hogy firefox 2-t ne kelljen feltelepiteni... a password pluginos megoldáshoz meg szükséges... más alternativa nincs?

Nem próbáltam ugyan, de szerintem a profil bemásolása egy portable firefoxba is elegendő lehet, onnan pedig már ki tudod exportálni a jelszavakat.

#6 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 24. 15:03

Idézet: MisterY - Dátum: 2009. szept. 24., csütörtök - 14:45

Nem próbáltam ugyan, de szerintem a profil bemásolása egy portable firefoxba is elegendő lehet, onnan pedig már ki tudod exportálni a jelszavakat.

Sőt, ha megvan a lementett profil mappa, akkor elegendő csak abból visszamásolni a
%userprofile%\Application Data\Mozilla mappát mindenestül. Fontos, hogy "ugyanoda" kerüljenek vissza, mert egy csomó fájlon belül van a többire konkrét elérési úttal hivatkozás. Azaz, ugyanaz legyen a %Username% . Khm... milyen oprendszerről is van szó?

Szerkesztette: hkpk 2009. 09. 24. 15:04 -kor


#7 Felhasználó inaktív   sipi1988 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 24. 15:14

Win 7 van most fenn, de előtte XP-t használtam a felhasználó név nem ugyanaz, viszont az nem tiszta, hogyha a signons3.txt-t (ami felelős a jelszavakért) megnyitom nézőkével akkor ott benne látom azokat az oldalakat amik meg voltak jegyeztetve a FF2-vel, de ha elinditom a 3-at akkor mégsem jelenik meg...

#8 Felhasználó inaktív   1966 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 24. 16:22

Na akkor elölről: a 2-es már nincs a gépeden, mert legyalultad az XP-vel együtt? Mit mentettél meg belőle? Mert ha a Profil mappát nem, (előbb írták, hogy az Application-ban van) akkor hiába nyitogatsz text fájlokat.
Amit eddig a többiek mondtak, az úgy ment volna, hogy a 2-esre ráfrissíted a 3-ast- Aztán annyi. De úgy értelmezem, hogy a kettő már nincs is fent nálad.
Kép

#9 Felhasználó inaktív   sipi1988 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 24. 20:30

igen a 2 nincs fenn csak a 3 gondoltam annyi lesz az egész mint a könyvjelző importálás: 2 klikk és már meg is vannak a könyvjelzők, viszont nem gondoltam volna hogy a jelszavakat ilyen bonyolult átmenteni, egyébként megvan a régi application data-s firefox mappa...

#10 Felhasználó inaktív   1966 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 24. 20:35

Értem, akkor némileg xarban vagy, úgy tűnik. Mindenesetre a régi mappát másold be a Hetesbe...hátha segít. A Fox  jelszavakat kicsit kacifántosan menti, gondolom nem véletlenül, talán még a mappa is rejtett amiben vannak. Erre jó a Password Exporter amit írtam elsőnek.
Kép

#11 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 18:12

Most már ugyan eső után köpönyeg, de én amikor Windows 7-re váltottam, akkor egy MozBackup nevű alkalmazással lementettem a Firefox profilomat a régi rendszerben, majd 7-es alatt visszatöltöttem vele. Hibátlanul visszarakott mindent a helyére, jelszavastul, bookmarkokkal, beállításokkal, stb., még a browsing history is megmaradt. Azaz úgy tette át az egész Firefox profilt, hogy az új telepítés alatt tökéletesen a régit kaptam vissza. A jövőben érdemes ezzel kezdened a migrációt.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó