HWSW Informatikai Kerekasztal: Ki milyen backupot használ Windows alatt. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Ki milyen backupot használ Windows alatt. Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Gaspitz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 498
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 09. 13. 08:55

Üdv!

A biztonsági mentés érdekelne, hogy ki hogy és mivel(szoftver, hardver) csinálja. Érdekelnek mind a bevált, mind a csődőt mondott szoftverek.

Nem konkrétan az adott munkaállomás adatait mentő programok érdekelnek, hanem azok amelyek hálózaton is, tetszőlegesen beállítható útvonalakat is képesek lementeni..... Ha free, akkor a letölthetősége, ha fizetős akkor a fejlesztő linkjét tüntessétek fel, ha tudjátok.

:typing:

#2 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 13. 10:34

Szia!

Én itt a suliban northon ghos-ot használok. Ide elég is. Otthon meg csak az adatokat írogatom ki CD-re. Bár a rendszerpartíción nincs semmi más, csak a rendszer. De a nero-nak is van valami ilyesmi funkciója ha jól tudom, de még nem próbáltam.

#3 Felhasználó inaktív   Gaspitz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 498
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 13. 12:23

Idézet: bull1 - Dátum: 2004. szept. 13., hétfő - 11:34

Szia!

Én itt a suliban northon ghos-ot használok. Ide elég is. Otthon meg csak az adatokat írogatom ki CD-re. Bár a rendszerpartíción nincs semmi más, csak a rendszer. De a nero-nak is van valami ilyesmi funkciója ha jól tudom, de még nem próbáltam.

Konkrétan a szerveren tárolt homedir-eket szeretném DAT-ra áttenni, mert mint a másik topicban említettem elszált a particiós tábla, aztán sokára tudtuk visszahozni.

#4 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 13. 12:27

Idézet: Gaspitz - Dátum: 2004. szept. 13., hétfő - 13:23

Konkrétan a szerveren tárolt homedir-eket szeretném DAT-ra áttenni, mert mint a másik topicban említettem elszált a particiós tábla, aztán sokára tudtuk visszahozni.

Akkor félreértettelek! Sorry! DAT-ba nem szoktam menteni :(

#5 Felhasználó inaktív   Gaspitz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 498
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 13. 13:00

Idézet: bull1 - Dátum: 2004. szept. 13., hétfő - 13:27

Akkor félreértettelek! Sorry! DAT-ba nem szoktam menteni :(

Még én sem csináltam...

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2004. 09. 13. 13:03

Idézet: Gaspitz - Dátum: 2004. szept. 13., hétfő - 9:55

Nem konkrétan az adott munkaállomás adatait mentő programok érdekelnek, hanem azok amelyek hálózaton is, tetszőlegesen beállítható útvonalakat is képesek lementeni..... Ha free, akkor a letölthetősége, ha fizetős akkor a fejlesztő linkjét tüntessétek fel, ha tudjátok.

Fizetősből www.easyprog.com ott van egy autoarchiver nevezetű stuff, szépen össze tudja szedni hálózatról is, meg innen-onnan, szép grafikus, ütemezhető okosság. Adott munkaállomást a vindózos backuppal, vagy Linuxos szervereknél manuális módszer, cronból szépen hajnalban átmásolódik a egy másik diszkre vagy szerverre.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2004. 09. 13. 13:10

Idézet: Gaspitz - Dátum: 2004. szept. 13., hétfő - 13:23

Konkrétan a szerveren tárolt homedir-eket szeretném DAT-ra áttenni, mert mint a másik topicban említettem elszált a particiós tábla, aztán sokára tudtuk visszahozni.

DATra? Jó is az, nálam az 1 millió alatti cuccok csak szervizben jártak, vagy amikor vissza kellett róla állíani éppen akkor nem működött, szopik vele a halál, annyi pénzből vagy 8 "backupszerver" kijön, és akkor arra is jó, ha hülyejúzer véletlen letöröl valamit, telefonban elég csak annyit mondani Micikének, hogy teljes hálózat, server2, blablabla, és már folytathatja is a munkát. Mivel adatvesztés nálunk szinte csak ezek miatt van, így ment a fene DATra, jobb helye van munkaállomáson.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   mATy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 326
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 13. 13:28

A DAT nálunk sem jött be. 98-óta 1 Compaq, majd HP szerverbe sem tudtuk problémamentesen használni. Helyette mi is Jahno által említett backup szerver megoldást alkalmazzuk, meg DVD-re archiválok havi rendszerességgel. NOVELL alatt én az fsmirror nevű programot használom immár 6 éve, teljes megelégedéssel. (szépen előre beállított időpontban hozzáigazítja a backup szervert a fő szerverhez.)
ABIT IC7-G + INTEL P4 3GHz 800MHz Prescott + Zalman CNPS7000A-Cu + 2x512MB(DDR400) + RADEON 9600 XT 128MB (SAPPHIRE) + LG StudioWorks 775N + CREATIVE SB Live! 5.1 + MAXTOR 6E040L0 40GB + LG 8320B CDRW + LG 8120B DVD + DEXXA Optical Mouse + MICROSOFT Windows XP Professional SP2 + ADSL(2048 kbit/s)

#9 Felhasználó inaktív   biglaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 13. 13:38

W2K ntbackup DAT-ra. A removable storage szolgáltatásban benne van minden. SP3-mal hibákat csinál, helyette vagy SP4 vagy micorsopsról letölteni a javított ntbackup.exe-t. Task Managerbe szépen berakni, full mentés, napi különbségi mentés. Működik, néha tisztítani kell a fejeket, néha beakad egy kazetta, de mindent logol a rendszer úgyhogy hozzáértő láthat minden hibát.

#10 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 13. 14:56

xcopy szervere, utána DVD :)

#11 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 13. 23:19

DAT szintén nem vált be, kétszer kellett eddig visszatölteni róla, egyik esetben sikerült (=50%-os megbízhatóság nálam kevés).
Most backup server, szerverek önmagukban is archiválnak, de másik HDD-re és heti rotálással DVD-RW írás a backup serverről.
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2004. 09. 13. 23:51

Akkor menjünk visszafelé, keressünk olyat, akinek bejött a DAT...
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   Gaspitz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 498
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 14. 06:59

Idézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2004. szept. 13., hétfő - 15:56

xcopy szervere, utána DVD :)

xcopyt használom a másik szervernél, aztán beZIPpelem és írom CD-re. A Jelenlegi problémás szerver viszont több 10 GB-ot tárol, aztán DVD írom nincs, de DAT van csak egy SCSI kártya kell hozzá. Sokszor nem élvezünk pioritást a pénzforrásnál. :(

#14 Felhasználó inaktív   Zsugabubus2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 286
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 14. 08:22

Akiknek ennyire nem jön be a DAT: tisztítókazi volt rendszeresen használva (hetente legalább egyszer?).
Nálam a HP DDS-3-as (igazából Mitsumi) meghajtókkal nem nagyon van gond  (volt tesztelve visszaolvasás is - élesben eddig 1-szer).

#15 Felhasználó inaktív   K(oo)L 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 132
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 15. 08:37

Nalam a backup nem azt jelenti, hogy nap, mint nap megcsinalom a ket kis kezemmel, hanem egy jol definialhato, automatikusan futtathato alkalmazas, script stb... mi erre a celra egy DLT Tape Library-t hasznalunk... meg 10 eves DLT szalagrol is allitottam mar viszza adatot, kivancsi leszek egy 10 eves DVD vagy CD-re

#16 Felhasználó inaktív   Gaspitz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 498
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 15. 12:32

Idézet

Nalam a backup nem azt jelenti, hogy nap, mint nap megcsinalom a ket kis kezemmel, hanem egy jol definialhato, automatikusan futtathato alkalmazas, script stb...


Csatlakozom az elöttem szólóhoz....

#17 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 15. 20:57

Robocopy.exe

(parancssori program, Windows 2003 Resource Kit)

http://www.tar.hu/signal/robocopy.doc

http://www.microsoft.com/downloads/details...&displaylang=en

Szerkesztette: Signal 2004. 09. 15. 21:06 -kor


#18 Felhasználó inaktív   K(oo)L 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 132
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 16. 08:37

Idézet: Signal - Dátum: 2004. szept. 15., szerda - 19:57


Robocopy-val csak ovatosan  ;)  -> www.netacademia.net

Egyebkent egy nagyon produktiv es hasznos eszkoz egy hozzaerto kezeben.

#19 Felhasználó inaktív   AMDPower 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.350
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 17. 07:16

Használ DLT kazettát igaz egy kazi kb 15 ezer Ft, a DLT egységről meg fogalmam sincs, de itt a cégnél arra mentünk full backup-okat Copy val. Eddig mindent sikerült visszaállítani. 5 kazettára mentünk, minden nap egy. Így egy hétre visszamenőleg tudunk rendszert visszaállítani W2K Advanced Server-en.
AMD forever

#20 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 17. 10:34

Idézet: K(oo)L - Dátum: 2004. szept. 16., csütörtök - 9:37

Robocopy-val csak ovatosan  ;)  -> www.netacademia.net

Egyebkent egy nagyon produktiv es hasznos eszkoz egy hozzaerto kezeben.

A megadott címből nem egyszerű kitalálni, hogy mire céloztál, de például arra tudok gondolni, hogy valaki nem volt tisztában a tükrözés fogalmával, aztán csodálkozott, hogy a forráskönyvtárból törölt fájlt végül a célkönyvtárból is törölte a Robocopy, mivel ez a dolga, legalábbis a legegyszerűbb, alapértelmezett beállításban (/mir).

A progival esetleg ismerkedők részére megmutatnám, mennyire "bonyolult" az alap használat, illetve hogy nekem miért nem kell ennél jobb:

1. példa.

Forrás: C:\Dokumentumok
Cél: D:\Backup

robocopy C:\Dokumentumok D:\Backup /mir

2. példa.

Forrás: a D:\ meghajtó tartalma, de a "No backup" könyvtár kihagyásával.
Cél: \\Pc2\PC2\Backup.

robocopy D:\ \\Pc2\PC2\Backup /mir /XD "D:\No backup"

Legcélszerűbb a robocopy.exe bemásolása a Windows\System32-be, így a batch fájlba csak a nevét kell bírni és megtalálja a rendszer. A parancs értelemszerűen Feladatütemezőbe is rakható.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó