HWSW Informatikai Kerekasztal: Egy SD kártya lelkivilága - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Egy SD kártya lelkivilága Abszolut írásvédett kártya Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 03. 14:32

Van egy 2GB-s Kingston SD kártyám, amit olvasni szépen lehet, de az oldalán levő kis kapcsoló unlock állásában sem lehet rá írni, törölni róla vagy formattálni. Javítható ez a hiba, vagy a rajta lévő anyagok lementése után törjem össze és vegyek egy másikat?

#2 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 03. 14:57

gyanus, hogy a mentes es a messzire eldobas a jo hozzaallas!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#3 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 04. 11:19

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. jún. 3., szerda - 14:32

Van egy 2GB-s Kingston SD kártyám, amit olvasni szépen lehet, de az oldalán levő kis kapcsoló unlock állásában sem lehet rá írni, törölni róla vagy formattálni. Javítható ez a hiba, vagy a rajta lévő anyagok lementése után törjem össze és vegyek egy másikat?

Az a kis műanyag pöcök a kártya oldalán egy parányi fémlemezt mozgat belül, ez engedélyezi vagy tiltja az írást (tulajdonképpen egy kis kapcsoló). Ha a fémlemez elhajlott, vagy hiányzik egy ügyes műszerész meg tudja javítani - legalábbis nekem már sikerült.
Persze meg kell vizsgálni, hogy ez okozza-e a hibát. Ha az elektronika bugos, akkor viszont felejtős...
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#4 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 04. 11:21

jól hangzik, de ez nem így van :) az csak egy mozgatható műanyagpöcök, pont mint a flopikon.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#5 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 04. 12:07

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#6 Felhasználó inaktív   pojzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.809
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 04. 14:26

Üdv mindenkinek!

Nekem is lenne egy hasonló jellegű kérdésem, remélem nem gond a topic nyitójának, hogy ide teszem fel a kérdérst.

Van egy samsung L77-es digit fényképezőm és vettem hozzá még az elején egy 8Gb-os SDHC kártyát (A-data class 6) és ment is minden gond nélkül hónapokig, majd arra lettem figyelmes, hogy néha nagyon lassan olvasta a gép a kártyát, majd néha hibát is dobott. Gondoltam, hogy esetleg egy formázás megoldja a problematikát és betettem a gépemben lévő író/olvasóba és gond nélkül leformáztam, de nem oldotta meg a problémát. Az érdekesség az, hogy a gépben lévő olvasó gond nélkül kezeli, lehet írni, olvasni szépen gyorsan csak a fényképező nem szereti valamiért. Igaz a dokumentációban maximálisan 4Gb-os méretet írnak, amit biztosan támogat a fényképező, de akkor nem értem, hogy miért volt jó hónapokon keresztül?

Van valami progi amivel ellenőrizni lehet, hogy a kártya hibás-e vagy sem? Mert a fényképező egy másik 4Gb-os kártyával tökéletesen működik...

#7 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 04. 15:31

a leírás szerint kezel sdhc kártyát, vagy csak sd-t?
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#8 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 04. 21:43

Idézet: bogdan - Dátum: 2009. jún. 3., szerda - 14:57

gyanus, hogy a mentes es a messzire eldobas a jo hozzaallas!

Már sokmindent szétszedtem, megjavítottam és raktam is össze (működőképes állapotba :) ) , de a memóriakártyák eddig kimaradtak. Egy szike segítségével szétszedtem a kártyát, ami egy Toshiba chipet tartalmazott és a panelja egészen máshogy nézett ki, ami Eleanor képén látható. A kis csúszkát is kiszedtem, de semmi fémlemezt nem találtam. Vajon hogy működik az írásvédelem ki/bekapcsolása?

bogdan: mint ahogy le is írtam csak akkor, ha nem javítható

pojzon: persze, hogy nem gond

#9 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 04. 22:44

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. jún. 4., csütörtök - 22:43

Vajon hogy működik az írásvédelem ki/bekapcsolása?

mint a floppinál. az olvasó megnézi, hogy a pöcök írható állásban van-e (ha nincs egyáltalán pöcök, akkor nem írható)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#10 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 04. 23:07

kedves nagypapa99!

felre ne erts, en sem vagyok a mindenbol azonnal vegyunk ujatt hozzaallas reklamozoja. de a memoriakartya az adathordozo. ha elkezd hibazni, akkor egyaltalan nem kizart, hogy ropulnek rola az adataid ket het mulva. hidd el, erdemesebb kidobni.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#11 Felhasználó inaktív   pojzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.809
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 04. 23:29

Idézet: qnadam - Dátum: 2009. jún. 4., csütörtök - 15:31

a leírás szerint kezel sdhc kártyát, vagy csak sd-t?

Kezeli az sdhc-t is csak a leírás szerint 4Gb a biztos belőle. Viszont ahogyan korábban is írtam egy darabig a 8-sal is tökéletesen ment csak mostanában hülyéskedik, és azt szeretném kideríteni, hogy a fényképező hülyült-e meg vagy a kártya rosszalkodik.

Nincs valami tesztelő progi erre?

#12 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 05. 07:34

Idézet: bogdan - Dátum: 2009. jún. 4., csütörtök - 23:07

kedves nagypapa99!

felre ne erts, en sem vagyok a mindenbol azonnal vegyunk ujatt hozzaallas reklamozoja. de a memoriakartya az adathordozo. ha elkezd hibazni, akkor egyaltalan nem kizart, hogy ropulnek rola az adataid ket het mulva. hidd el, erdemesebb kidobni.

Kedves Bogdan!
Mivel a kártyát olvasni tudom, még a szétszedése előtt lementettem a teljes tartalmát, viszont a törlés lehetőségének hiánya miatt az adatok és egyebek rajta maradtak. Szemmel látható, és esetleg javítható hibát nem találtam rajta, és mivel nem szeretném, ha a tartalma illetéktelen kézbe kerülne, más választásom nincs, mint összetörni és kidobni a kártyát.

Én még a csöves és tranzisztoros technikán nőttem fel, és megszoktam, hogy amíg javítani lehet valamit, addig ne cseréljük ki az egész készüléket. Ma, amikor pl. egy DVD-írót 5000 Ft. körül lehet kapni, ami nem sokkal több, mint egy szervízes rezsiórabére, fel sem merül, hogy fizetős javításra szervízbe adod. Inkább kidobod (netán megpróbálod megjavítani vagy felhasználod valami másra a jól működő részeit) és veszel egy másikat. :offtopic: Azt hiszem, ennek a kártyának is ez lesz a sorsa.

#13 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 06. 05. 07:47

Idézet: qnadam - Dátum: 2009. jún. 4., csütörtök - 23:44

mint a floppinál. az olvasó megnézi, hogy a pöcök írható állásban van-e (ha nincs egyáltalán pöcök, akkor nem írható)

Minek mondja, aki nem ért hozzá... :omg: :p
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#14 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 05. 07:47

igen, bar en arra utaltam, hogy ha netan sikerulne is megjavitani az egy idozitett bomba lenne a jovore nezve. soha nem lehetnel biztos az adataid megorzeserol, helyessegerol. nem a javitas ara, hanem az adatbiztonsag miatt van nehany alkatresz, aminek a javitasa veszelyes uzem.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#15 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 06. 05. 07:50

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. jún. 5., péntek - 8:34

Kedves Bogdan!
Mivel a kártyát olvasni tudom, még a szétszedése előtt lementettem a teljes tartalmát, viszont a törlés lehetőségének hiánya miatt az adatok és egyebek rajta maradtak. Szemmel látható, és esetleg javítható hibát nem találtam rajta, és mivel nem szeretném, ha a tartalma illetéktelen kézbe kerülne, más választásom nincs, mint összetörni és kidobni a kártyát.

Én még a csöves és tranzisztoros technikán nőttem fel, és megszoktam, hogy amíg javítani lehet valamit, addig ne cseréljük ki az egész készüléket. Ma, amikor pl. egy DVD-írót 5000 Ft. körül lehet kapni, ami nem sokkal több, mint egy szervízes rezsiórabére, fel sem merül, hogy fizetős javításra szervízbe adod. Inkább kidobod (netán megpróbálod megjavítani vagy felhasználod valami másra a jól működő részeit) és veszel egy másikat. :offtopic: Azt hiszem, ennek a kártyának is ez lesz a sorsa.

Javítható ez, csak hőlégfúvó kell hozzá (SMD rework, nem OBI-s). Ha a flash vagy a vezérlő nem sérült, akkor a forraszokkal lehet valamigebasz, azon kívül mást csinálni vele nem tudsz, mert a bótban nem nagyon kapni sokmegabites flash iC-ket meg felprogramozott mikrovezérlőket olcsón, egy darabként. Elkurvult az egész elektronika, ez van. Én sem szoktam belenyugodni, ha ez vígasztal :D
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#16 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 05. 07:55

Idézet: qnadam - Dátum: 2009. jún. 4., csütörtök - 22:44

mint a floppinál. az olvasó megnézi, hogy a pöcök írható állásban van-e (ha nincs egyáltalán pöcök, akkor nem írható)

Ez eddig is világos volt, de fémlamella hiányában mit érzékel a kártya? Megnéztem nagyítóval is a műanyag csúszkát, de semmilyen fémbevonatot nem láttam rajta. Azt viszont teljesen kizártnak tartom, hogy a sok helyen használt optikai vagy mágneses elvű kapcsolók valami miniatűrizált formája legyen a kártyán. A floppynál is optika figyeli a pöcök helyzetét.
Az olvasó biztosan jó, mert más SD kártyák nem produkálják ezt a hibát.

#17 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 05. 12:28

Idézet: didyman - Dátum: 2009. jún. 5., péntek - 8:47

Minek mondja, aki nem ért hozzá... :omg: :p

mutass rá arra a pontra a kártyában, ami a pöcök helyzetét figyeli :p :vidéki:  :hülyepözsós:
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#18 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 05. 15:02

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. jún. 5., péntek - 8:55

Ez eddig is világos volt, de fémlamella hiányában mit érzékel a kártya? Megnéztem nagyítóval is a műanyag csúszkát, de semmilyen fémbevonatot nem láttam rajta. Azt viszont teljesen kizártnak tartom, hogy a sok helyen használt optikai vagy mágneses elvű kapcsolók valami miniatűrizált formája legyen a kártyán. A floppynál is optika figyeli a pöcök helyzetét.

Hát akkor kezdj el arra gondolni, hogy a floppynál sem a lemezben volt az írásvezérlő elektronika...
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#19 Felhasználó inaktív   pojzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.809
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 05. 15:12

Idézet: pojzon - Dátum: 2009. jún. 4., csütörtök - 23:29

Kezeli az sdhc-t is csak a leírás szerint 4Gb a biztos belőle. Viszont ahogyan korábban is írtam egy darabig a 8-sal is tökéletesen ment csak mostanában hülyéskedik, és azt szeretném kideríteni, hogy a fényképező hülyült-e meg vagy a kártya rosszalkodik.

Nincs valami tesztelő progi erre?

Erre valakinek valami ötlete?

#20 Felhasználó inaktív   Atti 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.674
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 05. 15:37

Idézet: pojzon - Dátum: 2009. jún. 5., péntek - 16:12

Erre valakinek valami ötlete?

A fényképezőgépben formázni a kártyát?  :think:
WoT nick: Atti77

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó