HWSW Informatikai Kerekasztal: TrueCrypt - Titkosítás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

TrueCrypt - Titkosítás Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 09. 08:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Fresi - Dátum: 2011. 03. 08. 20:05

Kár, hogy nem látja. Kimásoltam egy titkosítatlan partícióra, majd azt backupolom. Szerencsére nem kell napi mentés.


A mentéshez nem kellene kimásolni.
1: mount - kézzel vagy ha az acronis meg tud hívni parancsot a backup előtt, akkor mehet akár automatikusan is.
2: backup - file szinten azt mentes azt mentesz, amit akarsz, lehet az akár normal, akár inkrementális, akár bármi.
3: unmount - lásd az első pontot.

Ha ráadásul az időzített backup-ot meg tudod hívni másik felhasználó nevében, akkor az aktuális felhasználó számára nem is válik menet közben elérhetővé a titkosított tartalom.

#62 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 09. 10:46

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2011. 03. 09. 08:16

ráadásul az időzített backup-ot meg tudod hívni másik felhasználó nevében, akkor az aktuális felhasználó számára nem is válik menet közben elérhetővé a titkosított tartalom.


Szvsz az unlockolt truecrypt partíció elérhető lesz a számítógép minden felhasználója számára amíg a backup folyik... legalább is az előbb rendszergazdaként futtatott TrueCrypttel felcsatolt konténer egyből megjelent a mezei korlátozott usernek is.
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#63 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 09. 11:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Szabcsi - Dátum: 2011. 03. 09. 10:46

Szvsz az unlockolt truecrypt partíció elérhető lesz a számítógép minden felhasználója számára amíg a backup folyik... legalább is az előbb rendszergazdaként futtatott TrueCrypttel felcsatolt konténer egyből megjelent a mezei korlátozott usernek is.


Nem tudjuk, pontosan milyen szituációban szeretné megoldani a backup-ot.
Persze ha csak saját magának a saját gépén akar menteni, akkor ugye a nincs ki elől eltitkolni az adatot közben.

#64 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 09. 12:20

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2011. 03. 09. 11:28

Nem tudjuk, pontosan milyen szituációban szeretné megoldani a backup-ot.


Ez rendben is van, de ettől a TrueCrypt még nem fog user módban futni...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#65 Felhasználó inaktív   Fresi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.827
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 12. 19:33

Triviális volt a probléma: update után az Acronis is látja a titkosított partíciót.

#66 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 16. 08:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Fresi - Dátum: 2011. 03. 08. 20:05

Kár, hogy nem látja. Kimásoltam egy titkosítatlan partícióra, majd azt backupolom. Szerencsére nem kell napi mentés.

Meg szabad kérdeznem, hogy azt hogy csináltad? Mert nekem sehogy sem jött ez össze... :(

#67 Felhasználó inaktív   Fresi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.827
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 17. 14:51

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2011. 03. 16. 08:16

Meg szabad kérdeznem, hogy azt hogy csináltad? Mert nekem sehogy sem jött ez össze... :(

- Mountolom S-re a titkosított partíciót.
- Total Commanderben S-re navigálok egyik oldalt, másik oldalt a külső lemezre. Fájlokat kijelöl. F5.

#68 Felhasználó inaktív   powerman 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 04. 16:51

Helló!

Hogyan tudnám beállítani, hogy a konténer fájlokban lévő titkosított particiókat egyszerre tudjam felcsatolni, úgy, hogy csak 1x kelljen hozzá megadni a kódot? (A konténer fájlokban mindegyikhez ugyanazt a kódot szeretném használni, az op. rendszerre szeretnék csak egyedül más kódot használni, természetesen az op. r.-hez is külön adnám meg a kódot a rebdszer indításkor). Fontos lenne, hogy ne csatlakozzonak automatán a konténer fájlok, amikor elindul a rendszer, csak ha én megadom a konténer fájlok jelszavát.
A kódolt rendszer partíciót dos-os ghost-al szeretném image fájlba másolni, amit egy nem titkosított partíción szeretnék tárolni. Az image fájlban lévő tartalom továbbra is kódolt marad, valamint vissza tudom állítani későbbiekben a ghost-al a mentett image-ből a rendszerpartíciót?
Esetleges rendszerhibáknál, resetelésnél nem sérülhetnek meg a konténerfájlok? Ha nem tudnám visszahozni véletlenül az adataimat, akkor inkább nem is szeretném kódolni a meghajtókat.
Előrei is köszi a választ!

#69 Felhasználó inaktív   zsolti23 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 25. 18:31

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a TrueCrypt 7.1a-val meg lehet-e valósítani olyat, hogy egy USB pendrive-ot kettéosztani úgy, hogy legyen egy publikus kötet rajta, ami ugyanúgy működne, mint egy normális pendrive, ha csatlakoztatom a géphez, és legyen rajta rejtett kötet, amihez kell az Auto-Mount-Devices, hogy felcsatoljam a kötetet. Konkrétan arra gondolok, hogy a publikus részére egy Linux Live-ot teszek úgy, hogy arról bootlni tudjak, a rejtett részére meg a titkos dolgokat. Ez így konkrétan megvalósítható?

#70 Felhasználó inaktív   Pietrosz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.119
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 16. 20:24

Üzenet megtekintéseIdézet: zsolti23 - Dátum: 2012. 04. 25. 19:31

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a TrueCrypt 7.1a-val meg lehet-e valósítani olyat, hogy egy USB pendrive-ot kettéosztani úgy, hogy legyen egy publikus kötet rajta, ami ugyanúgy működne, mint egy normális pendrive, ha csatlakoztatom a géphez, és legyen rajta rejtett kötet, amihez kell az Auto-Mount-Devices, hogy felcsatoljam a kötetet. Konkrétan arra gondolok, hogy a publikus részére egy Linux Live-ot teszek úgy, hogy arról bootlni tudjak, a rejtett részére meg a titkos dolgokat. Ez így konkrétan megvalósítható?

Van olyan opció benne, hogy hidden volume, meg hidden os is van, próbálgasd ezeket. Esetleg nézd át a help fájlokat pl, valahol biztos le van írva részletesen, hogy működik.
- Where are we going?
- Let's go find out.

#71 Felhasználó inaktív   nanizo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 05. 13:02

Sziasztok! Nekem az lenne a problémám, hogy a titkosított partíció létrehozása közben többször megakadni látszott a TC, de végül is befejezte. Hogyan tudnám ellnőrizni azt, hogy a partíció hibamentesen le lett-e titkosítva? Úgy tűnik, rendesen működik, lehet rá írni/olvasni, lehet mountolni, felismeri a TC, stb., de mégis zavar kicsit, hogy nem tudom, vajon van-e vele kapcsolatban valamilyen biztonsági rés.

Illetve az érdekelne még, hogy egy partíció törlése illetve Windowsban történő (újra)formázása megszünteti-e a TC-kötetet és ezzel a titkosítást is?

Köszi!

#72 Felhasználó inaktív   Pietrosz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.119
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 06. 09:06

Üzenet megtekintéseIdézet: nanizo - Dátum: 2012. 06. 05. 14:02

Sziasztok! Nekem az lenne a problémám, hogy a titkosított partíció létrehozása közben többször megakadni látszott a TC, de végül is befejezte. Hogyan tudnám ellnőrizni azt, hogy a partíció hibamentesen le lett-e titkosítva? Úgy tűnik, rendesen működik, lehet rá írni/olvasni, lehet mountolni, felismeri a TC, stb., de mégis zavar kicsit, hogy nem tudom, vajon van-e vele kapcsolatban valamilyen biztonsági rés.

Illetve az érdekelne még, hogy egy partíció törlése illetve Windowsban történő (újra)formázása megszünteti-e a TC-kötetet és ezzel a titkosítást is?

Köszi!

Próbáld meg feltörni, ha sikerül, akkor baj van :D
Amúgy szerintem semmi gond.

Igen, windowsból simán el lehet intézni, ha nem fut a háttérben a truecrypt background taskja, mert az azt hiszem nem engedi a tc fájlok törlését. De partícióknál lehet nem segít. Illetve ha hidden volume-t használsz, akkor azt is lehet úgy mountolni, hogy bekapcsoljon egy extra védelmet, és így nem tudod felülírni a tartalmát akkor sem, ha nem látszik.
Ha fontos a titkosítás és a fájlok is pótolhatatlanok akkor backup kell egyértelműen. Ha csak a titkosítás a lényeg, akkor nem baj, ha eltűnik az anyag, a lényeg, hogy ne derüljön ki mi volt ott.
- Where are we going?
- Let's go find out.

#73 Felhasználó inaktív   nanizo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 06. 09:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Pietrosz - Dátum: 2012. 06. 06. 09:06


Igen, windowsból simán el lehet intézni,


Igazából csak annyi lenne, hogy egy külső meghajtóval (USB HDD) ne kelljen semmi extra műveletet végrehajtani, ha már nem kell egyrészt sem az adat, sem a titkosítás.
Szerintem a partíció törlése és aztán egy új létrehozása és formázás az megoldja a dolgot. (Nem hidden volume) :)

De egyébként ez működne gépben lévő HDD-vel is? (Nem hidden volume esetén.)

#74 Felhasználó inaktív   Pietrosz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.119
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 06. 10:11

Még csak pendrive-on csináltam ilyet, ott úgy emlékszem sima raw-nak látja a windows, és engedi a formatot is.
HDD-vel is hasonló lehet szerintem.
- Where are we going?
- Let's go find out.

#75 Felhasználó inaktív   Teperto_Joska 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 19. 19:37

Sziasztok!
Több éve használom a TC-s konténereket, néhány hónapja rendszermeghajtót is letitkosítottam. Most azt szeretném megcsinálni, amit olvastam: ha az A jelszót írom be, akkor a "csali" Ubuntu jönne be, ha a B-t, akkor meg Win7 . Valaki leírná részletesen, mit is kellene csinálnom? Köszönöm!

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó