HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Új részletek a Microsoft Office 2010-ről - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Új részletek a Microsoft Office 2010-ről Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 07. 13. 15:31

A New Orleansban zajló Worldwide Partner Conference-en (WPC) a Microsoft bemutatta az Office 2010 megújult asztali alkalmazásait és a rendezvény minden látogatója megkapta a szoftvercsomag zárt körben terjesztett előzetes változatát.
https://www.hwsw.hu/...sql-server.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...sql-server.html

#2 Felhasználó inaktív   Limonade Joe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 723
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 13. 15:31

Azt nem értem, hogy miért kell új felhasználói felület. Egy titkárnő, adminisztrátor, ügyintéző, "sales manager" örül, hogy megszokta a korábbi felületet. Egyébként sem használ ki minden lehetőséget, sőt, töredékét annak amit tud az alkalmazás. Aki meg rendelkezik valami "játékintelligenciával" az meg azért bosszankodik, mert a progi megy a saját feje után és ki akarja találni, hogy a felhasználó mit is akar. Persze nem sikerül. Ezért aztán lehet kurkászni a beállításokat és leállítani az automatikus funkciókat. Hej, a régi jó word perfect és Ékszer (a'la dos).
Halálom napjáig birtokolom az öröklétet.

#3 Felhasználó inaktív   Yv@n 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 13. 15:59

Többet ér minden szónál Kép

http://www.youtube.c...whjxLS2I&fmt=18

#4 Felhasználó inaktív   Fresi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.827
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 13. 17:50

Idézet: Yv@n - Dátum: 2009. júl. 13., hétfő - 16:59

Többet ér minden szónál  :)
http://www.youtube.c...whjxLS2I&fmt=18

:lol:

#5 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 13. 21:07

Nem vágom ennek a videónak a lényegét... :s

#6 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 06:44

Idézet: Warton - Dátum: 2009. júl. 13., hétfő - 22:07

Nem vágom ennek a videónak a lényegét... :s

Az új Office-t próbálja mozifilm előzetesként bemutatni, hogy mekkora durranás lesz. Paródia. Bár szerintem elkomolytalankodták.

Az új kezelőfelület szerintem se kéne. Minek? Inkább az csinálhatnák meg a Wordben, hogy tetszés szerint változtatható legyen a szöveg háttere, használható legyen plain text editornak és programozáshoz lehessen kódszínezést bekapcsolni, szabályos kifejezéseket használni (ez utóbbit állítólag az Office2007 tudja), karakterkódolást konvertálni, stb. Nem lenne nagy kunszt, és sok + felhasználót nyernének vele. Értelmesebb húzás lenne annál, minthogy akkora színes ikonokat tesznek bele, hogy belevakulunk.

Szerkesztette: N0zer0 2009. 07. 14. 06:50 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#7 Felhasználó inaktív   tomtyi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 377
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 07:10

@Limonade Joe:
"Hej, a régi jó word perfect és Ékszer (a'la dos).">az új jó wordperfect Kép
http://www.corel.com...t/1207676528492
a dos-t inkább hagyjuk. Kép

#8 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 07:25

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. júl. 14., kedd - 7:44

Az új Office-t próbálja mozifilm előzetesként bemutatni, hogy mekkora durranás lesz. Paródia. Bár szerintem elkomolytalankodták.

Az új kezelőfelület szerintem se kéne. Minek? Inkább az csinálhatnák meg a Wordben, hogy tetszés szerint változtatható legyen a szöveg háttere, használható legyen plain text editornak és programozáshoz lehessen kódszínezést bekapcsolni, szabályos kifejezéseket használni (ez utóbbit állítólag az Office2007 tudja), karakterkódolást konvertálni, stb. Nem lenne nagy kunszt, és sok + felhasználót nyernének vele. Értelmesebb húzás lenne annál, minthogy akkora színes ikonokat tesznek bele, hogy belevakulunk.

De a kezelőfelület az marad, vagy nem? Vagy a 2007-es az új kezelőfelület? :think:  :Đ

A szöveg hátterét hogy érted?

Lehet színezni magának a szövegnek a hátterét, lehet az egész oldalnak, ezen felül sima képet is be lehet szúrni szöveg mögé. Bónuszban van még vízjel, meg a fene se tudja, hogy még mi.

Szerkesztette: Ndrew 2009. 07. 14. 07:26 -kor


#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2009. 07. 14. 08:02

Marad a 2007-es Office-ban megjelent Ribbon-alapú felület, amit minden alkalmazás megkap, azok is, amikben eddig nem volt (pl. Outlook)

#10 Felhasználó inaktív   nyirog 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 09:46

ne tudjátok meg mi volt a cégnél amikor bevezettük az office 2007-et. a kb 350 userből 300 azonnal hívogtott, hogy hol kell menteni, hol kell függvényt beírni az excelbe meg ilyenek. a 8 órás munkaidőből 7 órát az ilyen lényeges kérédsek megválaszolásával töltöttem. szóval ha még ehhez képest is új lesz a felület...

#11 Felhasználó inaktív   sede 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 11:22

Tele a világ táblázatkezelőkkel és szövegszerkesztőkkel, futnak PC-n, PDA-n, telefonon, böngészőben, rengeteg ingyenes is van. Az emberek 99%-a nem tudja kihasználni azokat a dolgokat, amelyekben az MS Office többet tud a többinél.

#12 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 12:07

Idézet: sede - Dátum: 2009. júl. 14., kedd - 12:22

Tele a világ táblázatkezelőkkel és szövegszerkesztőkkel, futnak PC-n, PDA-n, telefonon, böngészőben, rengeteg ingyenes is van. Az emberek 99%-a nem tudja kihasználni azokat a dolgokat, amelyekben az MS Office többet tud a többinél.

A megszokás nagy úr. Az egyszerűbb felhasználóknak pláne problémát tud okozni, hogy ez-az-amaz máshol van. Erre jó példa a 2007-es váltás is. Mondjuk érdekes, azt tíz perc alatt megszoktam.

Más: Sokan használni se tudják. De az még nem is lenne baj, mert én se tudok például autótszerelni. :) De az egyetemen is tele voltak a különféle űrlapok egymásutáni enterekkel, szóközökkel, na az már picit zavart. Persze mindig átszerkesztettem, én olyat nem adok ki a kezemből. Mondjuk kinyomtattam mindig, úgyhogy sokra nem mentem vele, de akkor is az a tudat, hogy ott van a szép fehér lapon egy rakás szóköz, azt nem tudtam volna feldolgozni :Đ

#13 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 15:41

Idézet: Ndrew - Dátum: 2009. júl. 14., kedd - 8:25

A szöveg hátterét hogy érted?

Lehet színezni magának a szövegnek a hátterét, lehet az egész oldalnak, ezen felül sima képet is be lehet szúrni szöveg mögé. Bónuszban van még vízjel, meg a fene se tudja, hogy még mi.

Azt meg hol? Tegyük fel azt, hogy én fekete háttérrel (#000000) akarok fehér betűket (#FFFFFF). De nem csak magának a szövegnek szeretnék fekete hátteret, hanem az egész oldalon és dokumentumban. 2003-ezt még nem tudja, a 2007-et még nem teszteltem.

Hasonlóképp a programozáshoz való funkciók, amiket írtam. Persze ezeket tudják más szövegszerkesztők (UltraEdit, Programmer's Notepad, stb.), de a Word miért nem? Excel nem érdekel, azt alig használom. Powerpoint-os doksit 3x csináltam összvissz életemben. Outlook nem kell.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#14 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 17:15

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. júl. 14., kedd - 16:41

Azt meg hol? Tegyük fel azt, hogy én fekete háttérrel (#000000) akarok fehér betűket (#FFFFFF). De nem csak magának a szövegnek szeretnék fekete hátteret, hanem az egész oldalon és dokumentumban. 2003-ezt még nem tudja, a 2007-et még nem teszteltem.

Hasonlóképp a programozáshoz való funkciók, amiket írtam. Persze ezeket tudják más szövegszerkesztők (UltraEdit, Programmer's Notepad, stb.), de a Word miért nem? Excel nem érdekel, azt alig használom. Powerpoint-os doksit 3x csináltam összvissz életemben. Outlook nem kell.

:D

Szerk.: http://www.msoffice-tutorial-training.com/...background.html

Csatolt fájl:


Szerkesztette: Ndrew 2009. 07. 14. 17:20 -kor


#15 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 18:17

Idézet: Ndrew - Dátum: 2009. júl. 14., kedd - 18:15


Ez szép és jó, de a valóságban nem működik a 2003-ban.

Idézet: Ndrew - Dátum: 2009. júl. 14., kedd - 18:15

[kép, miszerint a 2007 tudja]

Akkor jó. Úgyis terveztem tesztelni  :up: De követelem, hogy a legújabb verzió is tudja  :reklamacio:  :D  ...és követelek függetlenséget Svájcnak (bálesz után szabadon)  :Đ  ... és ... és ...  :think:

Még erről jut eszembe: fax kivan, ezektől az évszámos verziószámozástól és az idióta kódnevektől. Bezzeg a régi szép időkben, csak növeltek a verziószámon és tudni lehetett mi micsoda.

Szerkesztette: N0zer0 2009. 07. 14. 18:22 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#16 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 14. 18:29

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. júl. 14., kedd - 19:17

Ez szép és jó, de a valóságban nem működik a 2003-ban.


Akkor jó. Úgyis terveztem tesztelni  :up: De követelem, hogy a legújabb verzió is tudja  :reklamacio:  :D  ...és követelek függetlenséget Svájcnak (bálesz után szabadon)  :Đ  ... és ... és ...  :think:

Még erről jut eszembe: fax kivan, ezektől az évszámos verziószámozástól és az idióta kódnevektől. Bezzeg a régi szép időkben, csak növeltek a verziószámon és tudni lehetett mi micsoda.

Az opciós military skin-t kihagytad. :Đ

#17 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 22. 09:48

Idézet

Azt meg hol? Tegyük fel azt, hogy én fekete háttérrel (#000000) akarok fehér betűket (#FFFFFF). De nem csak magának a szövegnek szeretnék fekete hátteret, hanem az egész oldalon és dokumentumban. 2003-ezt még nem tudja, a 2007-et még nem teszteltem.


Nekem ez addig eszembe sem jutott, amikor egysszer egyik láma kuncsaftom elém nem állt egy nyomdailag előállított étlappal, hogy olyant hogyan lehet csinálni Powerpointban?
Mondtam, az ilyesmit nem abban kell csinálni, hanem Word-ban pl.
/kellet nekem okoskodni/
Az étlapnak volt valami sárgában tengő alapmintázata, azon voltak a stiláris bordó betűk...
Na, vérti izzadtam, de sehogy nem sikerült úgy képet illeszteni a szvöveg mögé, hogy a teljes lapot lefedje. A margók fehérek maradtak, a lapnak mintázatot belőni nem lehetett...
Örökké megmaradtak a fehér szélek nyomtatás során (kuncsaft étteremben dolgozott, ott akartak
a nyomdai étlapról áttérni tintasugarasra, mert a kicsi db-számtól nem vol gazdaságos).

Végül azt ötöltem ki, nyomtassa ki előbb a képet teljes lapra, szárítsa, meg, fűzze vissza, nyomtassa rá a szöveget... (Valami Epson multifunckiósa van asszem DX-7000 vagy mi)
Kuncaft amúgy végül tényleg powerpointban szerkesztette meg az étlapot, mert az meg állítólag képes margók nélkül nyomtatni a képet (Office XP)

Amikor hazamentem, otthon elkeztem felderíteni, hogy ez miként lehetséges, nem igaz, hogy nem lehet. Hát nálam kapásból működik akármivel, mert a Canon nyomim az tud ilyent driverből.
Akármilyen képet képes a lapra szélek nélkül rámyomtatni akár haloványan háttérnek szövegnyomtatással párhuzamosan....

Ezexerint, ha jól értem, Word 2007 már tud ilyent magától is?

Idézet

Hasonlóképp a programozáshoz való funkciók, amiket írtam. Persze ezeket tudják más szövegszerkesztők (UltraEdit, Programmer's Notepad, stb.), de a Word miért nem?


Soha nem volt alkalmas erre, és valamikor a progamozás suliban első körben kiemelték, hogy a formázást támogató szövegszerkesztők nem valók erre. Miért kellene a Word-ot ilyesmire használni?
Amikor vannak dedikáltan progamozásra való editorok, amik azon túl, hogy tiszta karakteres felületet biztosítanak, még esetleg az akármilyen programnyelvet is megtámogatják ezzel-azzal.
Eclipse pl.

#18 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 06. 11:27

Idézet: Ndrew - Dátum: 2009. júl. 14., kedd - 18:15

[kép, miszerint a 2007 tudja]

Hát &row. Éppenséggel tudja a háttérmódosítást. De ez a menükiosztás genya rossz benne. A szabályos kifejezéseket úgy tudja, mint ahogy én vagyok néger. Tesó, ez tud valami szabványon kívüli szabályos kifejezés szerűséget, de az lóf... Nem tudom, miért nem támogatott még mindig a *x vagy Perl típusú szabályos kifejezés. Az M$ nem akarja a termékeit ilyen funkcióval mérgezni? Mert csak azért sem követnek semmilyen szabványt?

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. júl. 22., szerda - 10:48

Ezexerint, ha jól értem, Word 2007 már tud ilyent magától is?

Igen tudja.

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. júl. 22., szerda - 10:48

Soha nem volt alkalmas erre, és valamikor a progamozás suliban első körben kiemelték, hogy a formázást támogató szövegszerkesztők nem valók erre. Miért kellene a Word-ot ilyesmire használni?
Amikor vannak dedikáltan progamozásra való editorok, amik azon túl, hogy tiszta karakteres felületet biztosítanak, még esetleg az akármilyen programnyelvet is megtámogatják ezzel-azzal.
Eclipse pl.

De alkalmas rá. Formázatlan szövegként (plain text) kell elmenteni a dokumentumot, nem a Word saját formátumában. Kezdőknek azért tiltják kiemelten, mert míg nem értik a lényeget, addig csak kavarodás lehet belőle. Persze. Ott vannak a programozásra szánt editorok, írtam rá példát. De miért kéne azokkal szenvedni, vagy külön feltenni, ha már drága pénzért ott a Word és nem tart semmiből megoldani a támogatást hozzá? Akár csak plugin formájában.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#19 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 06. 12:20

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. aug. 6., csütörtök - 12:27

Hát &row. Éppenséggel tudja a háttérmódosítást. De ez a menükiosztás genya rossz benne. A szabályos kifejezéseket úgy tudja, mint ahogy én vagyok néger. Tesó, ez tud valami szabványon kívüli szabályos kifejezés szerűséget, de az lóf... Nem tudom, miért nem támogatott még mindig a *x vagy Perl típusú szabályos kifejezés. Az M$ nem akarja a termékeit ilyen funkcióval mérgezni? Mert csak azért sem követnek semmilyen szabványt?

De alkalmas rá. Formázatlan szövegként (plain text) kell elmenteni a dokumentumot, nem a Word saját formátumában. Kezdőknek azért tiltják kiemelten, mert míg nem értik a lényeget, addig csak kavarodás lehet belőle. Persze. Ott vannak a programozásra szánt editorok, írtam rá példát. De miért kéne azokkal szenvedni, vagy külön feltenni, ha már drága pénzért ott a Word és nem tart semmiből megoldani a támogatást hozzá? Akár csak plugin formájában.

Elég sok mindent nem tud szegény ettől függetlenül, de mondjuk programozásra én biztos nem használnám.
Eredetileg azt akartam mondani, hogy írjuk akkor meg a plugin-t és szénné keressük magunkat, de attól félek a kutyának se nagyon kéne. De akár így is állok a kihívás elébe. :)
Menüvel meg még mindig meg vagyok elégedve, de elfogadom, hogy ez szubjektív. Nekem könnyen megszokható volt, átlátható, sokkal vidámabb. :D Én szeretem az ilyet. Meg el lehet tüntetni gyorsan, és akkor nem is zavar feleslegesen és teljes terjedelmében ki lehet élvezni a dokumentumot. Ez is jó, de például a böngészőkbe is kéne hasonló, ugyanis az összesnél hülyén működik a teljes képernyős mód. De mégis minek a címsor, ha éppen nem használom? De a tabok se kellennek olyankor. Teljesképernyős módban meg az a baj, hogy csak egérre jönnek elő normálisan, az meg nem jó, hiába nyomom az F6-ot, odaugrik a címsorba, de vakon kell begépelni a címet, és ez megy évek óta. :D Lehet csak nekem lenne rá igényem. Meg az is lehet, hogy van rá gomb, csak nem találtam, de mindegy, mert az F6-ra kell!. :) Picit elkanyarodtam, na mindegy. :) Szerk.: Jah meg ugye letíltódik a tálca is meg minden egyéb, na az se kell. Csak tünjön el a címsor meg a tabok ameddig nem használom.

Szerkesztette: Ndrew 2009. 08. 06. 12:22 -kor


#20 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 07. 10:36

Idézet: Ndrew - Dátum: 2009. aug. 6., csütörtök - 13:20

Elég sok mindent nem tud szegény ettől függetlenül, de mondjuk programozásra én biztos nem használnám.
Eredetileg azt akartam mondani, hogy írjuk akkor meg a plugin-t és szénné keressük magunkat, de attól félek a kutyának se nagyon kéne. De akár így is állok a kihívás elébe. :)
Menüvel meg még mindig meg vagyok elégedve, de elfogadom, hogy ez szubjektív. Nekem könnyen megszokható volt, átlátható, sokkal vidámabb. :D Én szeretem az ilyet. Meg el lehet tüntetni gyorsan, és akkor nem is zavar feleslegesen és teljes terjedelmében ki lehet élvezni a dokumentumot. Ez is jó, de például a böngészőkbe is kéne hasonló, ugyanis az összesnél hülyén működik a teljes képernyős mód. De mégis minek a címsor, ha éppen nem használom? De a tabok se kellennek olyankor. Teljesképernyős módban meg az a baj, hogy csak egérre jönnek elő normálisan, az meg nem jó, hiába nyomom az F6-ot, odaugrik a címsorba, de vakon kell begépelni a címet, és ez megy évek óta. :D Lehet csak nekem lenne rá igényem. Meg az is lehet, hogy van rá gomb, csak nem találtam, de mindegy, mert az F6-ra kell!. :) Picit elkanyarodtam, na mindegy. :) Szerk.: Jah meg ugye letíltódik a tálca is meg minden egyéb, na az se kell. Csak tünjön el a címsor meg a tabok ameddig nem használom.

Te, idézetmester  :Đ  Nem arról van szó, hogy minek állsz elébe, meg használnád-e. Elhiszem, hogy meg tudnád csinálni hozzá a plugint. Meg ott vannak erre a célre a programozóknak írt editorok. Nekem inkább csak az böki a csőröm, hogy ilyen apróságot nem hajlandóak beleintegrálni. Azt hiszik, elég a csicsa és az ikonok-eszköztár méretének növelése. Szánalmas.

Szerkesztette: N0zer0 2009. 08. 07. 10:36 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó