HWSW Informatikai Kerekasztal: HD media playerek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (72 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

HD media playerek Értékeld a témát: ***** 3 szavazás

#671 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 14:24

Idézet: Tiga - Dátum: 2009. dec. 27., vasárnap - 14:57

Van másból is olcsó :cool:

Mielőtt vettem a geniust elég sok boltot körbejártam, és kipróbáltam a max 40-50k-s árrésbe fekvő erősítőket.
Hát had ne mondjak semmit.. :)

#672 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 14:34

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. dec. 27., vasárnap - 13:20

Mindenki a fával jön, mintha attól már jobb lenne. Fa csak egy dolog, de meg lehet nézni komoly JBL ládákat, vagy Genelec stúdiócuccokat, de szerintem a Bose 802-es is műanyagból van (ezt meg kell néznem), osz világ legjobb cuccai.

Nem biztos, hogy jobb. Mondjuk nevezzünk "szükséges" feltételnek pár dolgot (egy 15 grammnál nehezebb, jó doboz) egy jó hangfalépítéshez... ami persze még abszolút értelemben sem szükséges hozzá, hisz ahogy írod meg lehet oldani műanyagból is a jó dobozt... aztán ha szétnézünk, és nem "a világ legjobb cuccai" között, akkor kiderül, hogy 1000-ből 900 fos az mégis műanyag, olcsó, fröccsöntött szar, a 100 jóból meg 85 fa.

Szóval maradjunk a realitásoknál. Emberi pénzből (100-150-ből is, de főleg 20-30k-ból) valahogy mégsem a 10x10cm műanyag dobozokból hoznak ki értelmes hangokat.

Amúgy nem istenítjük a Geniust, ez is egy átlagos kommersz kis vacak. De mutass jobbat 20-25k-ért... most se nagyon van, nemhogy kb. 8 éve, amikor vettem és még alig voltak 5.1-es erősítők is... és otthoni prüttyögésre megfelel. Még nekem is, nemhogy apáméknak, avagy egy átlagos filmnéző családnak...

Idézet: Brett Shaw - Dátum: 2009. dec. 27., vasárnap - 13:46

Tehát összegzésül, arra akarok kilyukadni, hogy aki inkább sorozatos, vigjátékos stb. beállítottságú, IMHO nem kell görcsölni; elég egy normális stereo cucc is (az is azért, hogy ne a lapos TV-k nem épp combos kis hangszóróját hallgassa) az élvezethez.

Akkor valóban nem kell görcsölni, de én speciel filmekről (filmszerű filmekről :)) beszéltem.
Oda nem rossz az 5.1. Bár ki tudja, lehet, hogy egy Cobra 11-hez is jó a sok akció mellé! :Đ :Đ
Nem tudom, egyébként én nem vagyok sorozatnéző, sőt, hogy őszintén bevalljam borzasztóan utálom őket. Legalábbis a rendes sorozatokat. Ami önállóan, részekben nézhető azt én is megnézem.
De a felvetés jogos, nyilván azt kell venni, ami megfelel a felhasználó igényeinek. Ennyiben rokon gondolatokból indultam ki én is, hisz épp azzal indítottam, hogy egy átlag filmnéző családi mozidélutánhoz miért kell 100-120k-s erősítős cuccokat venni, ha 5.1-et akarunk. Eljuthatunk odáig is, hogy minek 5.1, ha csak sorozat van... de az meg úgysem probléma, mert sztereóban minden kijön mindenből. :)

Idézet: Tiga - Dátum: 2009. dec. 27., vasárnap - 13:57

...és van aki figyeli az akciókat és kifog egy 120ezres fadobozos JVC cuccot ami simán kezeli optikán, hdmi-n a DTS, DTSHD jeleket is 40ért...és akkorát szól, hogy ihaj...

Vagy éppen bemegy a Samu Outletbe és vesz 20 rongyért olyan DTS-s tudó házimozi cuccot amilyen éppen van és tökéletesen viszi a WD vagy bűrmilyen HD Playerből érkező DTS jeleket ;)

Nézzetek körül, azért nem kell beleugrani a Genius féle félgagyizásba, mer' olcsó.

Van másból is olcsó :cool:

Én nem félgagyizás miatt ugrottam bele, csupán csak mert akkoriban még ennyi lehetőség sem volt adott árkategóriában. De amúgy most is beleugranék, ha a 25 vs 100k-t nézem. Mármint, ha adott átlagos igényekre kell, mondjuk 10-ből 8 embernek (köztük magamnak is). A maradék kettő helyében én sem vennék ilyet, ha számítana nekem is annyira a hang.

Az akciókkal kapcsolatban én is várom a bővebb leírást, mert nekem sem sikerül kihagyhatatlanokba botlanom nap mint nap. :) Konkrétan pl. 2 hónapja egy kifutó Samsung házimozit nézegettem (nem magamnak). Feltétel volt a digitális audio bemenet, volt rajta, olcsó is volt a kifutó jellege miatt aztán sehol a világon nem lehetett kapni, se Samsung márkaboltokban, se webshopokban, sehol...

Most a napokban meg nézegettem a használt erősítőket apró-n. Ha egyszer leszokok a PC-s lejátszásról akkor majd szétnézek, így még tényleg megoldható viszonylag olcsón. Viszonylag, mert még így is benne lenne szvsz 50-60e-ben, de ha szigorúan nézzük akkor az a cucc már jobb is annyival, mint a Genius vagy más cucc.... még ha szükség nincs is rá. :)

Szerkesztette: vipisrac 2009. 12. 27. 14:37 -kor


#673 Felhasználó inaktív   Tiga 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 15:37

Az én JVC-met a Media Marktban vettem jóárasítva.

A Samu Outletnek pedig megkérdezem a címét, haverom oda jár vásárolni. Vettünk ott már tavalyi LED TV-t 250k-ért 450k helyett, porszívót, mikrót, házimozit, stb.

Mind elég vicces áron volt az eredetihez képest.

#674 Felhasználó inaktív   luckystar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 568
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 28. 12:21

Idézet: MisterY - Dátum: 2009. dec. 26., szombat - 12:06

A media playerek tesztje általában nem tér ki arra, ami engem nagyon érdekelne:

A fájlkezelőknek van valamilyen library funkciója, tehát látszik valahol, hogy az adott fájl mikor volt utoljára megnyitva?
Kérdésem oka egyszerű, sorozatokat nézegetve praktikus lenne látni, hogy hol tartunk, hiszen ha 4-5 sorozatot nézün egyszerre, akkor az sorzoat_sxxeyy fájlnevek alapján nem túl könnyű fejbentartani, hol tartunk éppen.

Nálam ez a "kezdetleges" módszer vált be.  ;)

Létrehozok minden nézett sorozatnak egy külön könyvtárat és a következő még nem látott rész sorszáma, lesz a könyvtár neve.

pl.:  F:\nézett sorozatok\

Kép

#675 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 28. 12:25

Idézet: luckystar - Dátum: 2009. dec. 28., hétfő - 12:21

Nálam ez a "kezdetleges" módszer vált be.  ;)

Létrehozok minden nézett sorozatnak egy külön könyvtárat és a következő még nem látott rész sorszáma, lesz a könyvtár neve.

pl.:  F:\nézett sorozatok\

Kép

Kösz az ötletet, sajnos a feltöltés alatt levőkhöz nem jó ugyan, de a nézendő sorozatokhoz megfelel.
A fájlkezelő tud könyvtárat is átnevezni, ugye?

#676 Felhasználó inaktív   Tiga 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 28. 12:26

Nem tud. Move, Copy, Delete.

#677 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 28. 20:05

Idézet: luckystar - Dátum: 2009. dec. 28., hétfő - 12:21

Létrehozok minden nézett sorozatnak egy külön könyvtárat és a következő még nem látott rész sorszáma, lesz a könyvtár neve.

És hogy nevezed át a könyvtárakat az aktuális állapotra?

#678 Felhasználó inaktív   macil 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 29. 13:36

Sziasztok,
WD TV Live HD Media Player tulajoktól kérdezném, hogy a lejátszó az átlagos felbontású (~640 x ...; mondjuk AVI ) filmek 1080p(i) felkonvertálását elvégzi a HDMI kimenetre vagy ezt a fogadó TV kell, hogy megoldja ?

#679 Felhasználó inaktív   WolfSK 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 29. 13:43

Én a Live + Win7 tulajoktól kérdezném meg, hogy van-e valami normális módszer a megosztásra, mert nekem két hét alatt még nem sikerült beállitanom. Random néha x restart után bele tudok menni a Network sharedbe és akkor megy csont nélkül, de legtöbbször nem enged ide be... igy szinte használhatatlan a cucc nálam. Hivatalos oldalon semmi info, angol fórumokon meg irkálnak registry bűvölésről, amit próbáltam is, ment is egy restartig de utánna megint semmi...
Asus Workstation X58, i7 930, 4GB Corsair Dominator 1600Mhz, SSD Corsair X64, WD 1TB HDD, ATI 5770 1GB, Corsair VX450, Coolermaster Mystique 632

#680 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 29. 14:45

Idézet: macil - Dátum: 2009. dec. 29., kedd - 13:36

Sziasztok,
WD TV Live HD Media Player tulajoktól kérdezném, hogy a lejátszó az átlagos felbontású (~640 x ...; mondjuk AVI ) filmek 1080p(i) felkonvertálását elvégzi a HDMI kimenetre vagy ezt a fogadó TV kell, hogy megoldja ?

Természetesen elvégzi! :)

WolfSK: Én ezt a módszert alkalmaztam és tökéletesen működik! Van Youtube videó is róla, nekem úgy egyszerűbb volt. ;)

Szerkesztette: Csokis 2009. 12. 29. 14:47 -kor

Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#681 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 29. 16:02

Idézet: WolfSK - Dátum: 2009. dec. 29., kedd - 13:43

Én a Live + Win7 tulajoktól kérdezném meg, hogy van-e valami normális módszer a megosztásra, mert nekem két hét alatt még nem sikerült beállitanom. Random néha x restart után bele tudok menni a Network sharedbe és akkor megy csont nélkül, de legtöbbször nem enged ide be... igy szinte használhatatlan a cucc nálam. Hivatalos oldalon semmi info, angol fórumokon meg irkálnak registry bűvölésről, amit próbáltam is, ment is egy restartig de utánna megint semmi...

Gond nélkül megy, miután rendesen konfigolja az ember a hálózatot a Live-ban.

Szerkesztette: FlowM@N 2009. 12. 29. 16:02 -kor

| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#682 Felhasználó inaktív   macil 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 29. 19:13

Idézet: Csokis - Dátum: 2009. dec. 29., kedd - 15:45

Természetesen elvégzi! :)

Köszi a választ
Korábban azt olvastam, hogy a WD Live nehezen bírkózik meg a DVD menüvel. VIDEO_TS könyvtárból csak a VOB fájlokat játsza le vagy a menüt is tudja kezelni? Esetleg ISO fájlba lementett DVD-t le tud játszani?
A HDMI kimenettel nem rendelkező DVD lejátszómat gondolnám kiváltani ezzel a lejátszóval...

#683 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 29. 19:17

Idézet: macil - Dátum: 2009. dec. 29., kedd - 19:13

Köszi a választ
Korábban azt olvastam, hogy a WD Live nehezen bírkózik meg a DVD menüvel. VIDEO_TS könyvtárból csak a VOB fájlokat játsza le vagy a menüt is tudja kezelni? Esetleg ISO fájlba lementett DVD-t le tud játszani?
A HDMI kimenettel nem rendelkező DVD lejátszómat gondolnám kiváltani ezzel a lejátszóval...

Semmi gondja a menüvel, ugyanis azzal nem foglalkozik. :) ISO simán megy.
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#684 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 29. 19:47

Idézet: macil - Dátum: 2009. dec. 29., kedd - 19:13

Köszi a választ
Korábban azt olvastam, hogy a WD Live nehezen bírkózik meg a DVD menüvel. VIDEO_TS könyvtárból csak a VOB fájlokat játsza le vagy a menüt is tudja kezelni? Esetleg ISO fájlba lementett DVD-t le tud játszani?
A HDMI kimenettel nem rendelkező DVD lejátszómat gondolnám kiváltani ezzel a lejátszóval...

Menűt nem kezel, magyarán ahogy írod is, bemész a VIDEO_TS mappába és elindítod a VOB file-t. ISO-t is kezel és rögtön el is indul a film! Ez utóbbi 100%-os, mivel próbáltam. 4 ISO volt külön mappákba, ráálltam az egyikre, majd ENTER és már is indult a film. ;)
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#685 Felhasználó inaktív   macil 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 29. 22:06

Idézet: Csokis - Dátum: 2009. dec. 29., kedd - 20:47

Menűt nem kezel, ...

Sok is lett volna a jóból...:-)
Azért még így is érdekes.

Köszi a segítségeteket!

#686 Felhasználó inaktív   sityak 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.981
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 03. 20:15

WDLXTV-0.5.8.1
megvan valakinek?
rapidshare szokás szerint használható :reklamacio:
..és a nyolcadik napon isten megteremté a TV-t!
egyszerű internet tesztelő
Panorámák


#687 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 04. 06:40

Ez kell neked?
Amúgy mé nem jó a rapid? :D (ha valamiért nem tudod letölteni, felteszem neked máshova  :up: )

#688 Felhasználó inaktív   sityak 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.981
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 04. 08:01

Idézet: M@Xtreme - Dátum: 2010. jan. 4., hétfő - 7:40

Ez kell neked?
Amúgy mé nem jó a rapid? :D (ha valamiért nem tudod letölteni, felteszem neked máshova  :up: )

most megy
tegnap 2 helyről sem sikerült lerángatni
..és a nyolcadik napon isten megteremté a TV-t!
egyszerű internet tesztelő
Panorámák


#689 Felhasználó inaktív   gene 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 04. 17:04

WD HD TV egyik korlátja: 1 könyvtáron belül csak 99 alkönyvtárat tud kezelni (pedig 102 könyvtár volt a hdd-n)
PSN ID: geneMTS

A férfiak és a fiúk között nincs más különbség, csak a játékok ára. // A munka nem f@sz, állhat napokig.[/center]

#690 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 04. 17:32

Idézet: gene - Dátum: 2010. jan. 4., hétfő - 17:04

WD HD TV egyik korlátja: 1 könyvtáron belül csak 99 alkönyvtárat tud kezelni (pedig 102 könyvtár volt a hdd-n)

Filmeknél ez nem biztos, hogy gond, de így komoly mennyiségű zenét ömlesztve nem képes lekezelni csak valamilyen formában szegmentálva. Újabb indok ellene.  :(

Téma megosztása:


  • (72 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó