HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk a Sony Ericsson környezetbarát mobilját - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: Unix / Linux | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Re: Kipróbáltuk a Sony Ericsson környezetbarát mobilját

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 4.651
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 08. 12. 17:41

A Sony Ericsson a Cyber-shot C901 mobilja egészen kicsi dobozban érkezett, benne csak pár, nélkülözhetetlen kiegészítő volt. ha a papírfecnik mellett a dobozt is ki szeretnénk dobni, mindössze 74 grammnyi szemetet vághatunk a kukába, vagy -- ha igazán a topon vagyunk -- a szelektív hulladékgyűjtőbe.
http://www.hwsw.hu/h...iprobaltuk.html' target='_blank'>http://www.hwsw.hu/h...iprobaltuk.html

#2 Felhasználó inaktív   norbijúzer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: 2009. júl. 10.

Elküldve: 2009. 08. 12. 17:41

hát igen...

másrészt meg ott van az az általános jelenség, hogy ami környezetbarát, az kicsit drágább, mint az átlagos cucc :/

#3 Felhasználó inaktív   simcax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 583
  • Csatlakozott: 2001. szept. 05.

Elküldve: 2009. 08. 12. 19:17

A wlanos gpses telefonokban is ilyen autofokuszos xenon vakus fényképező van? (hint: ez a cybershot széria, nem okostelefon)
"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect. "
-- Linus Torvalds

#4 Felhasználó inaktív   Bozek 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: 2009. aug. 12.

Elküldve: 2009. 08. 12. 22:32

A 65 ezer Ft nem is olyan drága, ha azt nézzük, hogy a sima C901 (ami nem környezetbarát) 63 ezer Ft-ba kerül... És persze abban nincs magyar nyelvű menü... Ami a legérdekesebb, hogy ma még azt írta nekem e-mailbe a Sony Ericsson Ügyfélszolgálat, hogy nem tudják, mikor kerül forgalomban Magyarországon a telefon... Kép

Simcax: Létezik WLAN-os, GPS-es telefon autófókusszal, xenon vakuval... Kép És persze 8,1 MPixel-es kamerával... Ez pedig a Sony Ericsson C905... Igaz, 80 ezer Ft-ba kerül webáruházban...

#5 Felhasználó inaktív   issti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: 2009. jún. 30.

Elküldve: 2009. 08. 12. 22:47

Tőlem akár krumplit is pucolhat, akkor se kéne soha Sony-E.

#6 Felhasználó inaktív   Gyulavitéz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.283
  • Csatlakozott: 2001. febr. 22.

Elküldve: 2009. 08. 13. 11:18

@issti: sose volt még SE telefonod, ugye?
<a href='http://notik.hu' target='_blank'>bontott notebook alkatrészek</a>

#7 Felhasználó inaktív   Boteszasd XD 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: 2009. aug. 14.

Elküldve: 2009. 08. 14. 14:29

Haggyuk már most mi a halálnak wlan 1"fotótelóba"? Ráadásul a sony ericsson c szériája úgy el van rontva h ihaj xdd.

#8 Felhasználó inaktív   Boteszasd XD 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: 2009. aug. 14.

Elküldve: 2009. 08. 14. 14:30

kicsit olyan apple feeling x)

#9 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Lada rider
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: 2004. ápr. 25.

Elküldve: 2009. 08. 27. 09:13

Sima, nem fehér-környezetvédős változat kapható már valahol?
Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

#10 Felhasználó inaktív   SyEss 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: 2003. jún. 22.

Elküldve: 2009. 08. 31. 23:32

Nem attól környezetbarát egy telefon (műszaki cikk), hogy milyen doozban van. Az a legkeveseb. A telefon teljes életciklusa alatt termelt környezetszennyezés az, ami mérvadó.

Kiemelkedően magas az elektronikai alkatrészek gyártástechnológiájának melléktermékeként tonnaszámra keletkező halálos méreg, és egyéb, a környezetet súlyosan szennyező vegyi anyag. Ezek biztonságos lebontása ("hatástalanítása") újabb vegyszereket és energiát ("áramot") vesz igénybe, és akkor a gyártási folyamat során felhasznált energiáról nem is beszéltem. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az életciklus végén az elektronikai hulladék is lehet súlyosan környezetszennyező, ennek a megsemmisítése ismét energiát vesz igénybe.

Természetesen vannak gyártástechnológiai alternatívák mind az eljárásokat, mind a felhasznált anyagokat (= majdani hulladék) tekintve, de általában a zöldebb drágább.

Nem tudom, hogy a "zöld telefon" tervezésekon figyelembe vették-e, de ismerve a trendeket, szerintem nem.

Mindíg, minden "zöld" termék esetén tessék a teljes életciklusra gondolni!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó