HWSW Informatikai Kerekasztal: rendszer telepites - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

rendszer telepites Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Annihillator 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 09. 14:51

Szsiasztok!
A problemam az hogy van egy regi laptop, cd- rom nem mukodik, floppy nincsen.USB boot nem mukodik rajta mert nem tud bootolni kulsos egysegekrol. Szeretnek ra XP-t tenni. Beszereztem egy atalakitot igy a merevlemezt kiszedtem es USB-n keresztul racsatoltam a mukodo gepemre.kiprobaltam mar sok mindent hogy telepitsek ra igy dolgokat,( sajnos a mukodo gepemen keresztul nem tudom megcsinalni azt a trukkot hogy be bootolok cd rol bemegyek az xp setup-ba aztan a fajlok masolassa utan csak egyszeruen eltavolitom az egyseget es igy majd az eredeti gepben fogja magat a rendszer beallitani).Probaltam mar ra linuxot is tenni es majd a linux alol hasznalni egy windows USB-t majd telepiteni azt, De sajna meg a linuxot se tudtam csak ugy felmasolni ra.A mukodo gepen nem lehet mas OS-rendszer cd-et be bootolni mert akkor kapok egy "kek halalt" telepites kozben.szoval mindenkeppen egy olyan megoldas kellene amit a windows OS-bol tudok ratelepiteni. A legjobb egy olyan verzio OS lenne amit csak siman ramasolok es majd az magat be tudja allitani(harware, stb...) az eredeti gepen.

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 09. 15:07

Egyszerre csak egy topikban kérdezd, úgyis nézzük mindet.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 09. 16:41

Nagyon félre vagy tájolva ezzel a "felmásolással". OS-t sosem másolunk fel/át csak úgy.
Berakod a laptop HDD-jét a másik gépbe és telepítesz rá mondjuk XP-t. Nem felmásolod, hanem rá telepíted. Mikor kész a telepítés és fut a frissen feltelepített XP akkor leállítod, kiveszed és beteszed a HDD-t a laptopba. Mikor már a laptopban bootol, akkor lehet hogy kell majd neki driver, de mennie kéne.

Egyébként milyen laptop? Mert ha se CD, se USB boot, se floppy, se semmi nincs rajta, én nem szenvednék már vele. Jelképes összegért össze lehet guberálni egy bárhogyan bootképes, XP-re alkalmas gépet.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#4 Felhasználó inaktív   Annihillator 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 09. 21:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2011. 08. 09. 16:07

Egyszerre csak egy topikban kérdezd, úgyis nézzük mindet.



Jah nem akartam berakni ket helyre a temat de az elso talan nem a megfelelo helyen van.

#5 Felhasználó inaktív   Annihillator 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 09. 22:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2011. 08. 09. 17:41

Nagyon félre vagy tájolva ezzel a "felmásolással". OS-t sosem másolunk fel/át csak úgy.
Berakod a laptop HDD-jét a másik gépbe és telepítesz rá mondjuk XP-t. Nem felmásolod, hanem rá telepíted. Mikor kész a telepítés és fut a frissen feltelepített XP akkor leállítod, kiveszed és beteszed a HDD-t a laptopba. Mikor már a laptopban bootol, akkor lehet hogy kell majd neki driver, de mennie kéne.

Egyébként milyen laptop? Mert ha se CD, se USB boot, se floppy, se semmi nincs rajta, én nem szenvednék már vele. Jelképes összegért össze lehet guberálni egy bárhogyan bootképes, XP-re alkalmas gépet.



Ertem en azt hogy nem masolunk OS-t csak ugy. Azert erdeklottem hatha van valami rendszer amit kezdolokesnek fel tudok ra pakolni majd abbol hasznalva az USB-t tudnam telepiteni a XP-rendszert. A gep egyebkent egy Sony Pentium 3-as laptop(nem mukodo cd-rommal).NIncsen hozza szivem kidobni, csak "eletre" szeretnem kelteni. De sajna amit te irtal hogy hogyan telepitsem azt mar emlitettem hogy nem mukodik. A mukodo gepem az egy ASUS laptop. Amikor megprobalom Feltenni rendszert nem hasznalva a recovery lemezeket hanem egy sajat lemezt akkor bejon az az emlitet "kek halal". Tehat ell kell azt felejtenem hogy akarmilyen rendszer cd-t felbootolok.Csaki es kizarolag a telepitet WIN7- bol vagyok kepes csinalni dolgokat. Ha innet nem megy akkor sajna kifogytam az otletekbol.

#6 Felhasználó inaktív   Misi_D 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.463
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 09. 23:44

Arról a kék halálról kicsit bővebben is írhatnál, pl. milyen hibaüzit dob, mi történt előtte a telepítési folyamatban, nem a SATA drivert hiányolja-e (van egy ötösöm rá, hogy az AHCI beállítás lesz a bibi) stb.
Mellesleg, ha "csak úgy jön", semmi előjel nélkül és változatos helyeken a telepítés során, akkor már régen rossz a "működő" géped is...
A katonai behívó azt jelenti, hogy a fehér ember elküldi a feketét a sárga ellen harcolni azért a földért, amit a vörösbőrűtől lopott el.

A halott Jedi a jó Jedi!  (Sith közmondás)

#7 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 10. 13:03

Milyen SATA driverről meg AHCI-ről beszélsz? P3-as laptop, IDE vinyó van benne.
Topicindítónak, szerezzél valahonnan USB-s CD-t és arról telepíts.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#8 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 10. 13:56

Üzenet megtekintéseIdézet: XP telepítés - Dátum: 2011. 08. 10. 14:52

Ezután felbootod az asztali PC-det egy MS-DOS meghajtóról (pl. Hirens Boot CD-ről vagy MS-DOS indítófloppyról) amelyre előzőleg rámásoltad a sys.com -ot (Hirens Boot CD tartalmazza)

majd "sys-eled" a telepítő meghajtódat..


Na ez eddig se ment, mármint a bootolás más meghajtóról ("regi laptop, cd- rom nem mukodik, floppy nincsen.USB boot nem mukodik rajta") úgy hogy a sys-elést is egy másik gépen kellene megoldani...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#9 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 10. 14:01

Üzenet megtekintéseIdézet: XP telepítés - Dátum: 2011. 08. 10. 15:00

pont ezért írtam, hogy felbútolod az asztali pc-det ...


ja, sorry nem fogtam fel hogy ki is az asztali...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#10 Felhasználó inaktív   Annihillator 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 10. 16:52

Üzenet megtekintéseIdézet: XP telepítés - Dátum: 2011. 08. 10. 14:52

A következő a megoldás:

winyót kikapod a laptopból és egy laptop IDE átalakítóval (ha kell tudok prezentálni) rákötöd egy asztali PC-reAz asztali gépen létrehozol rajta 2 db. particiót:

- előre egy 5 gigás FAT32 elsődleges,
- mögé a maradék helyet elsődleges NTFS-re formázva,

az elsődleges FAT32-es pariticiót aktívvá teszed, majd rámásolod WinXP telepítő CD-ről az i386 nevű könyvtárat komletten.

Ezután felbootod az asztali PC-det egy MS-DOS meghajtóról (pl. Hirens Boot CD-ről vagy MS-DOS indítófloppyról) amelyre előzőleg rámásoltad a sys.com -ot (Hirens Boot CD tartalmazza)

majd "sys-eled" a telepítő meghajtódat..

feltéve hogy nincs más FAT vagy FAT32 meghajtó az asztali PC-den, csak az imént létrehozott , a laptopwinyódon lévő 5 gigás FAT32 , a következőket írod  be:

a:\> sys c:

ha profi akarsz lenni rámásolsz még egy smartdrv.exe -t is az i386 könyvtárba, majd visszateszed a laptop winyót a laptopba
és megkezded a telepítést:

c:\> cd i386

c:\i386> smartdrv

c:\i386> winnt32

ezután elindul a telepítő, de vigyázz, hogy NE formatáld le a telepítő particiót, mivel pont inNEN megy a telepítés, hanem hagyd meg az eredeti FAT32-n a telepítés végéig, a telepítés végén a következő parancs kiadásával tudod (és érdemes) NTFS-sé konvertálni:

convert c: /fs:ntfs

Ha bárhol elakadsz, vagy nem találsz laptop IDE átalakítót, dobj egy imélt  nekem



koszonom valaszodat a megoldas az jo is lenne a gond az hogy nem asztali gepem van ami mukodik hanem laptop(szoval 2 laptop van az egyik egy regi p3-as ami jelenleg nem mukodik a masik az egy ujabb dual core). A formazasig konnyen megy a dolog viszont,a gond annal a pontnal lenne amikor felbootolok az MS-DOS meghalytorol, mert hat ugye floppym az nincsen.Sajnos minden bootolas kulsos meghalytokrol lehetetlen.mas kulsos meghalytokat csak erre a celra meg azert nem vennek.mindekeppen szeretnek egy olyan megoldast amit meg lehet oldani a jelenleg futtatott OS alol(WIN7).gondoltam mar arra is hogy MS-DOS fajlokat masolnek az adod hdd-re majd visszateve a laposba hatha felbootolna es legalabb mar egy DOS futna rajta.akkor mar talan el lehetne jatszani azt amit te is emlitettel hogy a i386 mappabol inditani egy setup-ot.

#11 Felhasználó inaktív   Annihillator 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 10. 17:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Misi_D - Dátum: 2011. 08. 10. 00:44

Arról a kék halálról kicsit bővebben is írhatnál, pl. milyen hibaüzit dob, mi történt előtte a telepítési folyamatban, nem a SATA drivert hiányolja-e (van egy ötösöm rá, hogy az AHCI beállítás lesz a bibi) stb.
Mellesleg, ha "csak úgy jön", semmi előjel nélkül és változatos helyeken a telepítés során, akkor már régen rossz a "működő" géped is...


a hibauzenet a memoriaval kapcsolatos ilyet mindig akkor lattam amikor telepitettem rendszert egy olyan gepre amikor a memoria ,vagy a memoria vezerlo az alaplapon hibas.
nem akartam megegyszer megkiserelni hogy bebootolok es leolvasom a hiba kodod mert nem szerettem volna feszegetni ezt a dolgot. Egyebkent meg soha nem volt problemem az elmult 2 evben ezzel a geppel ez csak most jott be eloszor hogy megprobaltam bebootolni egy WINXP cd-rol.Biztos tobsegetek tudjak melyik az a "kek halal" ami telepites kozben jon be.Ugy tudom hogy ez tobbsegeben nem szoftveres hanem hardveres problema.Abban remenykedem hogy talan a gep latta hogy et a regi vinyot raktam bele es ugy egyszeruen csak "kikopi" :)?

#12 Felhasználó inaktív   Misi_D 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.463
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 10. 17:30

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2011. 08. 10. 14:03

Milyen SATA driverről meg AHCI-ről beszélsz? P3-as laptop, IDE vinyó van benne.
Topicindítónak, szerezzél valahonnan USB-s CD-t és arról telepíts.

Jóvanmá', az első hsz-ben nem szerepelt, hogy őskori P3-as. Akkor nem SATA meg AHCI. :)
A katonai behívó azt jelenti, hogy a fehér ember elküldi a feketét a sárga ellen harcolni azért a földért, amit a vörösbőrűtől lopott el.

A halott Jedi a jó Jedi!  (Sith közmondás)

#13 Felhasználó inaktív   Misi_D 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.463
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 10. 17:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Annihillator - Dátum: 2011. 08. 10. 17:52

koszonom valaszodat a megoldas az jo is lenne a gond az hogy nem asztali gepem van ami mukodik hanem laptop(szoval 2 laptop van az egyik egy regi p3-as ami jelenleg nem mukodik a masik az egy ujabb dual core). A formazasig konnyen megy a dolog viszont,a gond annal a pontnal lenne amikor felbootolok az MS-DOS meghalytorol, mert hat ugye floppym az nincsen.Sajnos minden bootolas kulsos meghalytokrol lehetetlen.mas kulsos meghalytokat csak erre a celra meg azert nem vennek.mindekeppen szeretnek egy olyan megoldast amit meg lehet oldani a jelenleg futtatott OS alol(WIN7).gondoltam mar arra is hogy MS-DOS fajlokat masolnek az adod hdd-re majd visszateve a laposba hatha felbootolna es legalabb mar egy DOS futna rajta.akkor mar talan el lehetne jatszani azt amit te is emlitettel hogy a i386 mappabol inditani egy setup-ot.

Nincs floppyd, ezt értjük, de miért hagyod ki a Hiren"s Boot CD-t? Pedig kétszer is írva vagyon. Keress rá, olvass utána, töltsd le, írd ki lemezre, bútolj róla, használd. Címszavakban. :D

Szerk: vagy lehet készíteni DOS-os boot pendrive-ot is. Ez megint nem floppy.

Szerkesztette: Misi_D 2011. 08. 10. 17:48 -kor

A katonai behívó azt jelenti, hogy a fehér ember elküldi a feketét a sárga ellen harcolni azért a földért, amit a vörösbőrűtől lopott el.

A halott Jedi a jó Jedi!  (Sith közmondás)

#14 Felhasználó inaktív   Annihillator 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 10. 18:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Misi_D - Dátum: 2011. 08. 10. 18:46

Nincs floppyd, ezt értjük, de miért hagyod ki a Hiren"s Boot CD-t? Pedig kétszer is írva vagyon. Keress rá, olvass utána, töltsd le, írd ki lemezre, bútolj róla, használd. Címszavakban. :D

Szerk: vagy lehet készíteni DOS-os boot pendrive-ot is. Ez megint nem floppy.


oke igazad van a Hiren"s Boot CD teljesen elkerulte a figyelmemet.Van egy letoltott verziom is amit meg ugy kb 1-2 eve probalgattam. Ezt meg ma este kiprobalom melo utan majd visszejelzek hogy sikerrel jartam -e vagy sem.

#15 Felhasználó inaktív   Misi_D 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.463
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 14. 23:13

Jutottál valamire?
A katonai behívó azt jelenti, hogy a fehér ember elküldi a feketét a sárga ellen harcolni azért a földért, amit a vörösbőrűtől lopott el.

A halott Jedi a jó Jedi!  (Sith közmondás)

#16 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 15. 07:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Misi_D - Dátum: 2011. 08. 10. 18:46

Nincs floppyd, ezt értjük, de miért hagyod ki a Hiren"s Boot CD-t? Pedig kétszer is írva vagyon. Keress rá, olvass utána, töltsd le, írd ki lemezre, bútolj róla, használd. Címszavakban. :D

Szerk: vagy lehet készíteni DOS-os boot pendrive-ot is. Ez megint nem floppy.

Írta, hogy külsős "meghalytorol" nem tud bootolni. Gondolod akkor fog tudni Hiren's CD-zni?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#17 Felhasználó inaktív   Annihillator 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 25. 13:10

hello,

sajnos nem tudtam irni ne haragudjatok a mult heten tuloraznom kellett a melohelyemen:).
a kovetkezo tortent:

mivel nem tudtam hasznalni semmilyen boot-cd-t mivel sajna az optikai meghalyto nem mukodik ezert arra gondoltam hogy a laptop hdd-et kiveve majd usb-n keresztul csatlakoztatva egy aszatli gephez a mukodo laptopom helyett, megprobaltam azon a gepen elinditani a xp cd-t.Sikerult is.a problema az hogy mivel ez az asztali gep is egy pentium 3-as azert nincsen meg rajta az a lehetoseg hogy USB-boot, szoval amikor eljon a pillanat hogy kivalasszam a drive-ot a tgelepiteshez akkor ugyen nem engedi mert azt irja ki hogy az egyseg nem bootolhato az usb-rol.ezert hat most varok egy atalakitot amit mar meg is rendeltem hogy azzal majd az IDE feluletre fogom racsatlakoztatni a laptop IDE hdd-t es akkor majd hatha megengedi hogy legalabb a system file-t felmasolyam majd 100%-nal lecsatlakoztatva majd visszahelyezve a laptopba hagynam hogy a rendszer allitsa fel magat

#18 Felhasználó inaktív   Annihillator 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 25. 13:16

a legszebb meg mindig az lenne ha talalnek egy olyan verzio OS-t amit "csak ugy" ramasolok az usb-n keresztul es bootolna is rola. lattam mar egy ilyen verziot win95-el remenykedtem abban hatha valaki tud ilyet xp-vel.az pedig ugy mukodott hogy dos-bol futattam a norton commandert majd a cd tartalmat win 95 felmasoltam a c-re.Na jo tudom NC nem szugseges de nekem konnyebb volt ugy masolnom.majd a gepet ujrainditva siman be bootolt a win-be

#19 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2011. 08. 25. 13:58

De nem érted, hogy ez nem így működik? W95-öt, de a DOS-t sem tudtad egészen biztosan egy másolással elintézni, legalább egy sys parancs kellett hozzá. Az NT és a HAL miatt a telepítek-megszakítok-átteszek nem járható, nagyon ritkán sikerül. Egyetlen út a win telepítőjének előkészítése a HDD-re és onnan butulni. Ha nem tudod megcsinálni, keress valakit, aki megoldja neked.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#20 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 25. 14:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Annihillator - Dátum: 2011. 08. 25. 14:10

ezert hat most varok egy atalakitot amit mar meg is rendeltem hogy azzal majd az IDE feluletre fogom racsatlakoztatni a laptop IDE hdd-t es akkor majd hatha megengedi hogy legalabb a system file-t felmasolyam majd 100%-nal lecsatlakoztatva majd visszahelyezve a laptopba hagynam hogy a rendszer allitsa fel magat

Közelítesz a megoldáshoz.
A telepítést elkezded, majd amikor a fájlok másolásával végzett a telepítő, akkor újraindítaná a gépet.
Ilyenkor kell kikapcsolni a gépet, és átrakni a winchestert a végleges eszközbe.
Előtte azonban (ha módod van rá), a már létrehozott windows könyváron belül lévő options könyvtárba érdemes bemásolni a teljes telepítő cd-t.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó