HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Túl szigorúak vagyunk a reklámokkal - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Túl szigorúak vagyunk a reklámokkal Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 11. 10. 13:06

A magyar fogyasztók túl szigorúak a reklámokkal, ezzel együtt költéseik során egyre tudatosabbak - többek közt ez hangzott el az Informatikai Vállalkozók Szövetségének (IVSZ) Távközlési tagozata által tartott október végén tartott rendezvényén.
https://www.hwsw.hu/...g-hirdetes.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...g-hirdetes.html

#2 Felhasználó inaktív   zoltánszól 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 10. 13:06

Nagyon rossz tapasztalataim vannak a reklámokkal, ezért amely terméket elkezdik reklámozni, azt nem veszem a továbbiakban, mert be kell hozni a milliós tv-reklámok árát, ezért:
1., megdrágul,
2., megváltozik az addigi mennyiség - azonos árért,
3., megváltozik a minőség az addigi árért (külsős cég kezdi gyártani, aki nem a minőség megtartásában érdekelt, stb.).
Kivétel a telekommunikáció. Ott az új termék igen ritkán új. Leggyakrabban az addigit nevezik át és változtatják meg, hogy ne lehessen ráismerni. Az eltérésekről az apróbetűs részben kellene tájékozódni. (De ahhoz meg kinek van kedve...)
Tíz éve vagyok Vodafon-előfizető, de az idei évben annyi átverésben volt részem, hogy az eddigi három előfizetésem átviszem a T-mibolhoz. Egy reklám miatt kipróbáltam a Vodafonos mobilinternetet. Mivel a reklám szerint ingyen letölthettem egy játékot, egy zenét, egy csengőhangot, ezért éltem a lehetőséggel. Csak azt felejtették el megmondani, hogy a letöltés lehetőségéért (szolgáltatás rendelkezésre állásáért) kéthetente 1000 forintot kérnek majd. Az első alkalommal ugyan ingyenes, de azóta havi 2000 lenne, ha nem vagyok résen. Ezt a szolgáltatást a reklámban elfelejtették megemlíteni. Azóta minden hónapban reklamálnom kell, hogy felejtsék már el. De nem, újra és újra valahogy leszámlázzák. Ja a mobilinternetet a kipróbálás alatt, idő előtt lemondtam. Van ADSL-em, minek az.

#3 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 11. 10. 13:25

Idézet: zoltánszól - Dátum: 2009. nov. 10., kedd - 13:06

Nagyon rossz tapasztalataim vannak a reklámokkal, ezért amely terméket elkezdik reklámozni, azt nem veszem a továbbiakban, mert be kell hozni a milliós tv-reklámok árát, ezért:<br />


1., megdrágul,<br />
2., megváltozik az addigi mennyiség - azonos árért

Kivétel a telekommunikáció. Ott az új termék igen ritkán új.

Egy ilyen cégnek a millió az kvázi nem költség. Ellenben sokkal többet költenek reklámla. De akkor most nem jársz Auchanba, Teszkóba, Lidlbe, mert raklámozzák? Baromság.

Mennyiség/satöbbi reklám nélkül, ésvagy is fog változni, élelmiszerben úgysem tudod, hogy az-e az, vagy más gyártja. Ha éppen naptári évre szól a bedolgozós dolog, akkor év közben is reklámozza, meg mindig más fogja gyártani a saját címkés dolgot.

Telekommunikációban is az új az új, nem egyszer reklámoztak olyat, amit alig lehetett megvenni, forgalmazni, satöbbi.

Az átverésnek meg nézz utána rendesebben, ráadásul évek óta erről szól itt egy csomó topik. De aki ilyen miatt vesz mobilnetet, mert ingyé csengőhangot ígérnek, az szerintem alapban elveszett ember.
Make love not Wor.

#4 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 10. 13:42

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. nov. 10., kedd - 13:25

De aki ilyen miatt vesz mobilnetet, mert ingyé csengőhangot ígérnek, az szerintem alapban elveszett ember.

szerintem nem pont azért vett, csak hozzátartozott és gondolta, ha már ingyen van, akkor kell. mert ami ingyen van, az általában kell mindenkinek...
ettől függetlenül én azért még bízom abban, h az evolúció gondoskodik végül azokról az egyedekről, akik csengőhangot töltenek le a mobiljukkal.

Szerkesztette: avman 2009. 11. 10. 13:43 -kor

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#5 Felhasználó inaktív   ganxsta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 10. 15:47

Nem meglepő, hogy szigorúak a reklámokkal szemben. Nálunk a reklámokkal sikerült elérni, hogy a következő pavlovi reflex indul be a reklám szó hallatán. Reklám = hazugság, nagyítás, vetítés, a fele se igaz, stb...
Erre számtalan példa van, kezdve a folttisztító szerektől és mosóporoktól az akciós banki lekötéseken át az a telko és ISP szolgáltatásokig. A folttisztító is milyen kurva jól kihozza az olajfoltot a pólóból. Ja, hogy ember a reklámban ráönt egy flakonnyit egy foltra vagy van egy vágás és a "makacs foltok" előtti állapotban mutatják be a pólót??? Hát bocs. Vagy akciós a kamat, és az apróbetű is ott van, de a PAL rendszer felbiontás miatt ember nincs, aki egy TV reklámban elolvassa, hogy az akciós kamat csak az első x hét vagy x hónap alatt él? Vagy, hogy vegyél szupravezető-opitkás csilliómegabites internetet... Ja, hogy olyan helyen laksz, ahol a szolgáltatás nem elérhető vagy hogy a garantált sávszél az ígértnek a töredéke??? Hát bocs...
És még lehetne a sort a reklámokkal kapcsolatban a végtelenségig sorolni. Ezek után mégis mit csodálkoznak, ha az embereknek finoman fogalmazva is komoly fenntartásaik vannak a reklámokkal szemben?
<span style='color:blue'>System halted! Macska reboot!</span>

#6 Felhasználó inaktív   pusrob 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 153
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 11. 00:33

Én úgy állok a reklámokkal, hogy teljesen fölöslegesek. Nem emlékszem bármi olyanra, amit a reklám miatt vettem volna meg, vagy bármi olyanra ami egyáltalán szerepelt volna bármilyen reklámban. Azok a dolgok, amiket venni szoktam, soha nem szerepelnek reklámban. Lehet hogy azért van ez, mert a termék önmagát reklámozta a minőségével, funkciójával, stb-vel?...

Szerintem ha kell valami az embernek, azt úgyis megveszi, függetlenül attól hogy volt-e reklámozva vagy sem. Az más kérdés, hogy a reklámok pont azt a célt szolgálják, hogy azt is megvedd amire valójában nincs is szükséged. Ebből viszont az következik, hogy a reklámok nem csak fölöslegesek, de károsak is (túlzott és teljesen fölösleges fogyasztás gerjesztése miatt).

A cégek meg ne rinyáljanak a reklámok erős szabályozásai miatt. Nem véletlenül lettek azok kitalálva. Ha anno nem lettek volna olyan gátlástalanok és hazugok a reklámjaik, akkor ezen szabályozásokra sem lenne szükség, és a ganxsta által említett pavlovi reflexek sem alakultak volna ki az emberekben. Eljátszották az emberek bizalmát, úgyhogy a rinya helyett inkább fordulnának egy kicsit magukba. Saját maguknak köszönhetik a mostani helyzetet.

#7 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 11. 11. 08:39

Ja. Régen pedig örömmel néztem reklámokat, hovatovább ami benne volt, el lehetett hinni (finom a májashurka, cascót akarok kötni). Ma meg egy reklámnak (minő meglepő) egyetlen célja van: Eladni. Gátlástalanul, és mindenáron. Nagyon kevés az olyan reklám, ami jó, élvezet nézni, vagy mondani is akar valamit, ami figyelmet akar felkelteni valós dolgokkal, mutatni valamit. Persze nehéz az ő életük, hiszen egy mosóport hogy lehet eladni máshogy, mint jobban tisztít, mint négy éve és odateszek egy fehér és egy kiégett fehér pólót egymás mellé. Ekkor kiderül, hogy amelyikről azelőtt mondták, hogy hófehér, az ma már nem menő, meg nem is fehér annyira. Hát ki hiszi ezt el? :D Pénzt is csak akkor veszek fel, ha leesik, nem?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#8 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 11. 09:52

Ráadásul a tv-ben lévő reklám irritáló is, hiszen 2-3x akkora hangerővel szakítja ki a dobhártyádat mint a műsor, jóhogy azonnal elkapcsolok vagy némítok. Ötlet nincs bennük, nyugatabbról átvett gagyi vackok, harsányak, hazugok.

Neten a reklámok 90%-át szűröm, ott nem annyira zavaró.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 11. 11. 12:01

Idézet: Gabibácsi - Dátum: 2009. nov. 11., szerda - 9:52

Ötlet nincs bennük, nyugatabbról átvett gagyi vackok, harsányak, hazugok.

A Sopronisak azok jók voltak. Meg nem is tudom, Szőke-féle UPCsek közt is volt sok minden, de alapban azt nem szeretem, mikor lemegy a kisfilm, fogalmad sincs, hogy tampon, autó, vagy bankkártya lesz, míg a végén ki nem írják. A gombahatástalanítós meg egyenesen vicc kategória, sisralmas.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 11. 11. 12:03

Idézet: didyman - Dátum: 2009. nov. 11., szerda - 8:39

Ja. Régen pedig örömmel néztem reklámokat, hovatovább ami benne volt, el lehetett hinni (finom a májashurka, cascót akarok kötni).

Most meg hajunkra kenjük a bifiduszt vagy mi. De nézd meg, Casco ott egy általános dolog volt, meg igyál tejet, satöbbi. A hurkát nem is értettem, de nyilván mind le van töltve.

Az elektromos spórolás, az okés, de most konkrét termék, gyár, vagy cég reklámoz. A "végy tejet" "köss Cascót" az általános. Aztán még a konstrukciók is, meg apróbetűsek. Lófasz.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 11. 14:42

Ez mind nagyon szép és jó, szigorúak vagyunk a reklámokkal, tudatosabban költünk meg minden... De a másik oldalán meg azt látom, hogy vesszük fel a hitelt svájci frankban úgy hogy el sem olvassuk a szerződést... A bioptromikus (sic!) lámpáról meg a többi zupershopos cuccról nem is beszélve.

Szóval én erősen megkérdőjelezem az IVSZ felmérését... Vagy tegyék hozzá: az internetet használók között... De még ez sem igaz... Magyar ember ha azt látja: leértékelés, akkor mindjárt megy és vesz, akár kell akár nem. Sajtot, harry pottert, akármit.

#12 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 11. 15:52

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. nov. 11., szerda - 12:01

A Sopronisak azok jók voltak. Meg nem is tudom, Szőke-féle UPCsek közt is volt sok minden, de alapban azt nem szeretem, mikor lemegy a kisfilm, fogalmad sincs, hogy tampon, autó, vagy bankkártya lesz, míg a végén ki nem írják. A gombahatástalanítós meg egyenesen vicc kategória, sisralmas.

Na igen, de mostanában csak rikácsoló németfejű luvnyák dugják a wc-be a fejüket, meg kovácslajosmosógépszerelő, meg gusztustalan vért köpés(betiltanám), meg persze a hüvelygomba van.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó