HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Európa ragaszkodik az ingyenes tartalomhoz a neten - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Európa ragaszkodik az ingyenes tartalomhoz a neten Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 12. 15. 22:41

Az internet robbanásszerű növekedésével sok minden megváltozott. A felületek, funkciók, tartalmak mind új köntösbe bújtak, de egy valami maradt a régiben: az emberek nem akarnak fizetni a tartalomért, sőt a reklámokat sem szívesen látják.
https://www.hwsw.hu/...reskedelem.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...reskedelem.html

#2 Felhasználó inaktív   pusrob 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 153
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 15. 22:41

Úúú de kár... A magyarok több mint 70%-a nem cseszi az idejét social networking-nek nevezett önámítással... De sajnálom... Hehehe. Ezek szerint még van remény hogy itt az emberek többsége a személyes kapcsolatépítéset többre tartja mint a twitterezést meg a facebook-ozást meg az iwiw-ezést, meg sorolhatnám. Szerencsére még nem zápult el mindenkinek az agya és nem dőlt be ennek a baromságnak. Hála az égeknek. Remélem ez a 70% növekedni fog...

Hazánkban az emberek 43%-a reklámmentes netet akar? Mit kell ezen csodálkozni? A megélhetésre alig van pénze a többségnek, jóhogy nem fog reklámból venni semmit. Csak idegesíti. Akinek meg mégis van pénze és tudja mit akar (vagy simán tudja mit akar), azt meg azért iritálja a sok villogó sz@r.
Nem egyértelmű? Az emberek "tiszta" netet szeretnének, nem olyan csillózó villózó, egyenesen zavaró netet mint ami most van. Már odáig jutottunk, hogy egy rohadt youtube videóban is benne van a reklám, vagy éppen a meglátogatni kívánt honlap helyett egy bazi nagy reklám jön be először. Kit ne töltene el ellenszenvvel az, amikor a megnézni kívánt tartalomba az bezavar vagy épp még azt el is takarja a reklám? Kinek ne lenne igénye reklámmentes netre ezek után?

Én azt mondom, hogy igenis büszkének kell lennünk az eredményre, mert ez azt jelenti, hogy a "szent és sérthetetlen piac" elvárásainak nem felelünk meg, ergo még van saját véleményünk.

#3 Felhasználó inaktív   szeder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 00:18

Idézet: pusrob - Dátum: 2009. dec. 15., kedd - 22:41

Én azt mondom, hogy igenis büszkének kell lennünk az eredményre, mert ez azt jelenti, hogy a "szent és sérthetetlen piac" elvárásainak nem felelünk meg, ergo még van saját véleményünk.

Ez az eredmény annyit jelent, hogy el vagyunk maradva, nem többet, felesleges bármit belemagyarázni.

#4 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 01:14

Azért a mostani "korlátlan" internettel foglakozó cikkek után elgondolkotam hogy a ok reklám za mind flash vagy bazinagy kép így növeli nem kicsivel a böngészés alatti adatforgalmat.
Akkor ezek szerint még fizetünk is azért hogy reklámokat lássunk.

#5 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 06:09

Én az összes lehetséges pluginnal, proxyn működő blokkolóval tiltok mindent. Nálam a reklám egy nagy fehér üresség, és kalap.  :Đ
Az nevet utoljára, aki először üt.

#6 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2009. 12. 16. 09:49

@pusrob: és mégis mit gondolsz mi a francból hozzák létre a szolgáltatók a tartalmat?

szerinted ha nem lenne reklám egy online újságban, akkor miből lenne szerver, dizájn, fejlesztés, szerkesztőség, meg fizetése az újságíróknak?

gondolod, hogy be kellene vezetni a médiaadót, amiből finanszíroznánk a médiát?

másik: ki mondta, hogy a social networkök nem a személyes kapcsolataink ápolását segítik? sokkal több barátommal tudom így tartani a kapcsolatot, ahelyett, hogy naponta felhívok 1-2 embert, több tucat emberrel tudom tudatni, hogy mi történt, tudok segíteni nekik vagy segítséget kérni, elmesélni vmit, vagy meghallgatni őket

szerintem valaki kimosta az agyad, vagy csak túl sokat hallgattál populista szólamokat
chill,
aDoayen

#7 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2009. 12. 16. 09:50

@leslie: köszi szépen. gyakorlatilag te számunkra egy ballaszt vagy. ingyen olvasod az írásainkat.
de mi még így is szeretünk téged és hagyjuk neked, hogy fogyaszd a termékünket
chill,
aDoayen

#8 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2009. 12. 16. 10:00

@leslie: miért tiltod a reklámokat? modemről netezel és túl sok sávszélességet zabálnak (régen ugye ez volt a jellemző indok az adblockolásra), leterhelik a gépedet a grafikus hirdetések vagy szimplán csak idegesítenek? A szöveges hirdetéseket is kitiltod vagy csak a bannereket, Flash animációkat?

Azért kérdem mert kíváncsi vagyok, mi az a hirdetési forma, ami elfogadható lenne a számodra, ha van ilyen egyáltalán. Ha nem akarsz reklámot elfogadni az is oké, de például hajlandó lennél fizetni a HWSW-n megjelenő tartalomért? Akár valamilyen előfizetés formájában, akár cikkenként vagy valami más konstrukcióban.

#9 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 10:43

Idézet: pusrob - Dátum: 2009. dec. 15., kedd - 22:41

...Ezek szerint még van remény hogy itt az emberek többsége a személyes kapcsolatépítéset többre tartja mint a twitterezést meg a facebook-ozást meg az iwiw-ezést, meg sorolhatnám. Szerencsére még nem zápult el mindenkinek az agya és nem dőlt be ennek a baromságnak...

Erről mindig az jut eszembe, hogy a 90-es években, újsághirdetéses alapon hánysok nőm volt, többel máig jóban vagyok, ezzel szemben a személyes kapcsolatépítést feldughattam volna magamnak, talán egy se lett volna (lustasági alapon, vagy lehetőségek hiányában például). Mostani ifjaknak meg Internet, nem lehet olyan vészes az. Én örültem volna, annak idején.

80-as évekről ne is beszéljünk, amikor még szelvényes hirdetési újságok sem voltak, tehát legfeljebb személyesen égethette az arcát valaki, egy helyi lap hirdetőirodájában sorbanállva, egy alkalmazott előtt pirulva, már akinek volt képe hozzá (nekem nem)...

Szerkesztette: Signal 2009. 12. 16. 10:51 -kor


#10 Felhasználó inaktív   carstephun 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 11:02

@Bodnár Ádám: engem egyedul a flash reklam zavar, mert ket flash reklamot tartalmazo oldal megnyitasa nekem 30% processzoridot jelent es a gepem elkezd zugolodni. Bar teny es valo, hogy inkabb a rosszul megirt flash player az oka, de akkor is valami idevezetett. En pontosan ezert probalom tiltani a flashes reklamokat, amennyire csak tudom. A masik ok a flash reklamokkal szemben, hogy tulsagosan sok, alig optimalizalt kepekkel van teli es noveli csak a swf fajl meretet, amit egyreszt savszelesseget noveli masreszt mivel kulso forrasbol szarmazik ez nagyon sokszor blokkolja az oldal megjeleneset (ez mondjuk igaz egyeb reklamokra is) sok esetben 10+ masodpercet is kell varnom, mire az oldal tartalma vegre megjelenik mert a reklam meg mindig nem toltodott le. En reszemrol nagyon ki lennek bekulve, ha a reklamok a nagyon szorosan osszefuggnenek a cikkel / tartalommal, amit olvasok es a lap aljan jelennenek meg, meg legfokeppen asszinkron modon toltodne be, ahogy a HTML kitalaltak.

that's my 2 cent

Udv
Sanyi

#11 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2009. 12. 16. 11:25

@carstephun: köszi! azért kérdem egyébként mert a statjaink szerint elég sok olvasó szűri a reklámokat a HWSW-n és jó lenne megtudni miért teszik, hogy aztán kitaláljunk valamit Kép

#12 Felhasználó inaktív   carstephun 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 11:32

@Bodnár Ádám: most eppen nem szurom, mert nem tudom, hogy a chrome-ban hol van az extensionbuild macre. Ugyhogy most eppen minden flashes reklamot latok :-) .

Udv
Sanyi

UI.: lesz valamikor lehetoseg arra, hogy szerkeszteni tudjuk a hozzaszolasunkat? Mondjuk addig mig nem valaszoltak ra, vagy mondjuk 5 perces idointervallumban, csakhogy kijavitsam a helyesirasi hibakat. Mindig atolvasom a szoveget, de mivel meg nagyon a fejemben van, ezert nem veszem eszre a hibat azonnal.

#13 Felhasználó inaktív   potyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 11:51

@carstephun: Most is van lehetőség. Kattints alul a Tipp #1 mellett a Fórumban szóra, ott tudod azthiszem 15 percig szerkeszteni
Én még nem láttam ilyet, aki ilyen gyorsan ilyen sok időt elpazarol!

#14 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 12:23

Sziasztok,

Miért blokkolom a reklámot (nem hwsw-n, globálisan)?
Cégnél proxy-n azért, mert zabálja a sávszélt.
Saját gépen azért, mert problémát okoz nekem. Egyszer régen a wiw nagyon lassú volt, elkezdtem megnézni, hogy mire vár. Látom, hogy adverticum (vagy doubleclick, nemtom), blokkoltam és egyből 1-2 másodpercre csökkent az addigi 10-20 másodperces oldalbetöltés.
Tegnap haver panaszkodott, hogy ha megnyit 3-4 index-es oldalt és belassul a gépe, néhány másodpercre beakad, stb. Én ilyet nem tapasztalok, mert blokkolom. Adblock + flashblock. Ahol kell a flash ott engedem, máshol pedig csak zavarna a sok villogó biszbasz. Szöveges hirdetést nem blokkolok, mert nem idegesít, nem lassít, és néha tényleg olyan, hogy rákattintok.

Én a tartalomért jövök, nem a sok ordenáré, hatalmas, gépemet belassító reklámért, amit az arcomba tolnak, gyakran az oldal élvezhetőségét rombolva.
TV-nél is egyből elkapcsolok ha beordítanak, hogy akkor beszélgessünk a hüvelygombáról. Ott sem feltétlen a téma miatt kapcsolok el, hanem úgyis hozzá kellene nyúlni a távirányítóhoz ha nem akarok megsüketülni, akkor viszont inkább másik gombot nyomok meg.

Tudom, hogy ezzel "megkárosítom" a content előállítóit, de ez van. Nem én kezdtem.

Felmerült még a kérdés, hogy fizetnék-e a tartalomért. A válasz igen. Igen, ha megfelelő minőséget kapok, reklámmentesen, elfogadható áron, minimális bürökráciával. Pl. paypal-el vagy átutalással én fizetnék havi 1 euro-t a hwsw-ért, nekem megérne ennyit. 10-et már biztos nem.

UPDATE: szerintem nem egyértelmű amit leírtam. Tehát: csak a jelenlegi hwsw-ért 1 eurót biztosan fizetnék, 10-et biztosan nem. Valahol a kettő közötti összeg elfogadható, de nem tudom, hogy pontosan, hogy mi az a határ, amit még kifizetnék és mi az, amit már nem.

Szerkesztette: xclusiv 2009. 12. 16. 13:07 -kor


#15 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2009. 12. 16. 12:45

@xclusiv: vásárolsz vagy olvasol nyomtatott lapokat?

#16 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 13:02

Idézet: Ytse - Dátum: 2009. dec. 16., szerda - 12:45

@xclusiv: vásárolsz vagy olvasol nyomtatott lapokat?

1 hónapja nem vettem, de HVG-t szoktam venni. Mert sok betű van benne, gazdasági / politikai témákban néha elég jól utána járnak dolgoknak, olvasható és még ha nem is az aktuális számot olvasom akkor is el lehet vele ütni az időt. Ebben a vásárlási szokásaim úgy néznek ki hogy ha egyet elolvastam akkor veszek újat, az elmúlt 1-2 évben szerintem legalább minden másodikat megvettem. Viszont mostanában kevesebbet utazok és közben elolvastam 1-2 könyvet.

Nyomtatott IT újságot nem veszek (régebben vettem Linuxvilágot), mert az olyan amilyen. Bulvárt soha, napilapot nagyon ritkán, sportot vennék de azok tartalmának 90%-a nem érdekel (soccer, ilyesmi).

#17 Felhasználó inaktív   Fec 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 849
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 13:06

A portfolio.hu rendszere nekem pl. szimpatikus. 30 napnál régebbi dolgokért kell fizetni, egy emelt díjas sms-t, ami 380+áfa. Viszont onnantól kezdve mindent nézhetsz. És nincs flash reklám sem. Valamint a tartalom is meglehetősen színvonalas. A hwsw tekintetében én is xclusivval értek egyet: max 1 EUR/hó, hasonló feltételekkel. De csak akkor, ha már angol nyelven sem érhető el ingyenes tartalom. Addig semmit nem fizetnék érte. Ami a nyomtatott sajtót illeti, én csak HVG-t és Figyelőt szoktam venni, illetve skandináv rejtvény újságokat. Korábban vettem férfimagazinokat is, de a tartalom nagy része reklám, annyira hülye meg nem vagyok, hogy még azért is fizessek, nem keveset. Pl. normális életmód magazinért szívesen fizetnék, csak olyat meg nem találtam még a piacon. Igaz, mostanában már nem is keresem. Adverticum és barátai nekem sem a kedvenceim, tiltom őket én is, egyszerűen azért, mert baromira lelassítja a böngészést.

Amilyen nyomtatott sajtót soha nem vennék: IT, bulvár, sport, ill. bármilyen napilap

Szerkesztette: Fec 2009. 12. 16. 13:12 -kor


#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 12. 16. 13:12

Idézet: pusrob - Dátum: 2009. dec. 15., kedd - 22:41

De sajnálom... Hehehe. Ezek szerint még van remény hogy itt az emberek többsége a személyes kapcsolatépítéset többre tartja mint a twitterezést meg a facebook-ozást meg az iwiw-ezést, meg sorolhatnám. Szerencsére még nem zápult el mindenkinek az agya és nem dőlt be ennek a baromságnak.

Majd ha öregebb leszel, akkor meg tudod. 15-20 éve nem látott akkori haverjainkat lehet megtalálni, oszt biza kocsmázásis lesz belőle, vagy biznisz, vagy összejárás. Mert egyszerűen odébbköltöztél egy sarokkal, Ő kiment Angliába, telszámcsere, régen még freemail cím volt, most soját domain, így ha napi szinten nem tartottátok a dolgot, mert minek, akkor is elő tud kerülni, és ez jó.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 12. 16. 13:14

Idézet: xclusiv - Dátum: 2009. dec. 16., szerda - 13:02

1 hónapja nem vettem, de HVG-t szoktam venni. Mert sok betű van benne, gazdasági / politikai témákban néha elég jól utána járnak dolgoknak, olvasható és még ha nem is az aktuális számot olvasom akkor is el lehet vele ütni az időt.

És van benne reklám, amit nézzél meg mennyiért tudnak eladni. Aztán még az újságért is fizetsz. Egyiknél ilyen a konstrukció, másiknál olyan.
Make love not Wor.

#20 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 13:28

portfolio-t nem anniyra ismerem, annyira mélyen nem érdekelnek a gazdasági dolgok. de az 500 Ft kicsit soknak tűnik (szerintem a cég ennek max. a 20%-át kapja, az viszont nem sok, de akkor inkább csináljanak paypal-t).

Viszont az 1 eurót nem maximumnak gondoltam, és nem csak akkor, ha nincs angol. Szeretem az itteni cikkeket, szerintem hozzáértő emberek elég jól összerakott tartalmat tesznek elém. Néha előfordulnak hibák, de hol nem?

Amiért viszont szívesen fizetnék havi párezer Ft-ot: az engem érdeklő (általam összeállított) témák igényesen, naprakészen megírva, reklámmentesen, neten nézhető ÉS letölthető ebook-szerű formátumban.
Pl egy ilyen összeállítás:
- hwsw
- hup
- igényes tech / tudomány hírek
- profiboksz
- valami igényes nfl tartalom
- aktuális hírek (3 fejű kismalac nem de lemondott a miniszter igen)
- hvg
Ha lenne ilyen és jól működne akkor ezért szívesen kifizetnék heti 1000-1500 Ft-ot. Reggel wifi-n letölteném a telefonomra, offline olvasgathatnám, ha netközelben vagyok és érdekel akkor böngészőből nézem, telefonon frissítem, stb.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó