HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Jogellenesen diszkriminálják a külföldieket a magyar mobilszolgáltatók - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Jogellenesen diszkriminálják a külföldieket a magyar mobilszolgáltatók Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 12. 18. 02:23

Kijelenthető, hogy egy külföldi állampolgár számára itthon kész tortúra mobiltelefon-előfizetést vásárolni. A Vodafone még feltöltőkártyás csomagot is csak magyarországi lakcímmel rendelkezőknek ad el, ami sem a fogyasztóvédőknek, sem a hatóságnak nem tetszik.
https://www.hwsw.hu/...n-vodafone.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...n-vodafone.html

#2 Felhasználó inaktív   Avicularia 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 981
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 02:23

Svédországban simán megkaptam pár napja a htc hd2-es telót előfizetésre,0 koronás befizetéssel.Semmilyen svéd iratom nincs,csak tartózkodási engedéllyel, lakcímmel és svéd személyi számmal rendelkezem.
Lakcímkártya itt ismeretlen,nincs nekik olyan.
HP Pavilion DV-5 1160eh

#3 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 02:32

@Avicularia: Neharagudj, elolvastad a cikket? Itt is csak tartozkodasi engedely kellKép
Egyebkent nem ilyen rossz a helyzet. A szlovakiai baratom az elso boltban vett feltoltos SIM-et mikor hosszabb idore jott.

#4 Felhasználó inaktív   öhöm 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 131
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 03:41

hm, uniós állampolgároktól elvileg még az útlevelet sem követelhetnék meg, csak a személyit, tanárom (német) viszont pont ilyenbe futott bele, pedig már évek óta ügyfél az egyik szolgáltatónál
Intel Centrino Carmel, Pentium M 735 Dothan @ 1.7, CSX 2x1G DDR, 60GB PATA + WD 1TB USB, Ati Mobility Radeon 9700 128, 15,4" WXGA, Ubuntu 11.04 (ext4) ( + Win 7 Ultimate); iPhone 2G 3.1.2 16GB + 3GS 4.3.1 32GB

#5 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 06:56

Fasza. En kb minden projektemet azzal kezdem, hogy veszek egy helyi prepaid simet (azon ritka eseteket elkerulve, mikor a helyiek a kezembe nyomnak egyet erkezeskor). Egy par orszagot megjartam, sehol nem volt vele gondom. Jo, a torokok imei alapjan kitiltjak a nem az orszagban vett telefonokat, mer seggek. De simet venni ott sem gaz. Max utlevelet, szemelyit kernek, lakcim igazolast eddig meg sose kertek. De legtobb helyen besetalsz a sarki kioszkba, azt veszel egy kartyat, csok.
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#6 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2009. 12. 18. 09:34

@Leni: a helyzet azért valahol ott abszurd, hogy egy személyivel simán felszállsz bármilyen uniós országba tartó repülőre, minden uniós hatóság előtt igazolni tudod magad vele, de egy nyűves mobilelőfizetéshez mégsem elég -- és ez még hagyján, de van ahol a feltöltőkártyával is szórakoznak...
Can you hear me, major Tom?

#7 Felhasználó inaktív   alibabusic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 926
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 14:40

Nem is csodálkozom rajta,hogy az előfizetésessel körültekintően járnak el.
Amikor a magyarok is simliznek!!
Megvetetnek hajléktalanokkal előfizetéseket és addig pofáznak amíg le nem tiltják őket -fizetni persze elfelejtenek.!

A kártyással más a helyzet mint a cikkből is kiderül!!

#8 Felhasználó inaktív   Avicularia 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 981
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 17:40

@Leni:
Elolvastam,igazad van félreérthetően fogalmaztam.Van ugyan tartózkodási engedélyem,de nem kérte a kutya se.Magyar jogsival igazoltam magam a boltban (itt azt is elfogadják),eladó lekérdezte a nyilvántartást,hogy nincs tartozásom,és meg is kötötte a szerződést.
HP Pavilion DV-5 1160eh

#9 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 18:13

Idézet: alibabusic - Dátum: 2009. dec. 18., péntek - 14:40

A kártyással más a helyzet mint a cikkből is kiderül!!

pontosabban a kartyassal SEM mas a helyzet, ahogy a cikkbol kiderul..

mellesleg nem gondoltam volna, hogy ebben a kerdesben magyarorszag eleri az oroszok szintjet, mert ott van meg ilyen hozzaallas!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#10 Felhasználó inaktív   alibabusic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 926
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 19:09

Idézet: bogdan - Dátum: 2009. dec. 18., péntek - 18:13

pontosabban a kartyassal SEM mas a helyzet, ahogy a cikkbol kiderul..

Akkor lehet,hogy nem ugyanazt a cikket olvastuk? Mert én ezt:

a T-Mobile lapunkhoz eljuttatott válaszában azt közölte, hogy nem tesz különbséget pre-paid kártya vásárlása esetén külföldi és magyarországi állampolgár közt, és a Pannon is beéri szerződéskötéskor az útlevél, illetve egy lakcímet igazoló okmány bemutatásával

Ha vodát akar, akkor persze így járt,de van választása 2 is!!

#11 Felhasználó inaktív   attila007 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.548
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 20:26

Idézet: alibabusic - Dátum: 2009. dec. 18., péntek - 20:09

Akkor lehet,hogy nem ugyanazt a cikket olvastuk? Mert én ezt:

a T-Mobile lapunkhoz eljuttatott válaszában azt közölte, hogy nem tesz különbséget pre-paid kártya vásárlása esetén külföldi és magyarországi állampolgár közt, és a Pannon is beéri szerződéskötéskor az útlevél, illetve egy lakcímet igazoló okmány bemutatásával

Ha vodát akar, akkor persze így járt,de van választása 2 is!!

Pannon és T-Mobile is elfogadta a Román személyimet, soha semmi gond nem volt, csak igazolni kellett egy magyarországi címet. Vodát nem tudom, soha nem próbáltam.

Ata
Telefon: Lenovo P780
Laptop: Lenovo G580
Tablet: Lenovo ThinkPad Tablet

#12 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 22:18

Idézet: alibabusic - Dátum: 2009. dec. 18., péntek - 19:09

Ha vodát akar, akkor persze így járt...

akkor miert irtad, hogy a kertyassal MAS a helyzet? lathatoan nem mas, es a vodas viselkedest nem is magyarazza elso hozzaszolasod ugyebar...
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#13 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 22:19

Idézet: attila007 - Dátum: 2009. dec. 18., péntek - 20:26

csak igazolni kellett egy magyarországi címet.

igen, errol szol a cikk, hogy a lakcim nelkuliek vannak diskriminalva..

tenyleg ennyire nehez egy ekkora szoveget ertelmezni?  :think:
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#14 Felhasználó inaktív   attila007 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.548
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 22:42

Idézet: bogdan - Dátum: 2009. dec. 18., péntek - 23:19

igen, errol szol a cikk, hogy a lakcim nelkuliek vannak diskriminalva..

tenyleg ennyire nehez egy ekkora szoveget ertelmezni?  :think:

Nem nehéz, de ha előfizetést veszel, akkor ez számomra természetes ... a szolgáltatást ugye utólag fizeted. Hova számlázzanak, ha nincs címed? Külföldre? Népliget közepe, rekettyésbokor? Prepaid kártyáknál soha sem kértek tőlem papírokat (2005-töl pannon, 2007-töl T prepaid kártya is volt a birtokomban). És mindig megkérdezték (Pannon) hogy lefénymásolhatja-e az igazolványomat, egyszer azt mondtam a hölgynek, hogy nem, erre szépen beirta kézzel a szükséges adatokat. Nem tudom Neked milyen tapasztalatod volt ezekkel a szolgáltatókkal, de sohasem éreztem diszkriminálónak az eljárást.

Ata

Szerk: A lakcímet ahova küldték a számlákat, mivel nem volt az én nevemen, a tulajdonosi lappal bizonyítottam, hogy eggyáltalán létezik ... tehát olyan címre számláztak amihez semmi közöm nem volt. Csak arra kellett nekik, gondolom, hogy valós-e a cím.

Szerkesztette: attila007 2009. 12. 18. 22:45 -kor

Telefon: Lenovo P780
Laptop: Lenovo G580
Tablet: Lenovo ThinkPad Tablet

#15 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 19. 08:22

Idézet: attila007 - Dátum: 2009. dec. 18., péntek - 22:42

Nem nehéz, de ha előfizetést veszel, akkor ez számomra természetes ... a szolgáltatást ugye utólag fizeted. Hova számlázzanak, ha nincs címed? Külföldre?

Megoldási ötletek:

Előfizetés esetén: külföldi lakcímet is elfogadnak, de kauciót kérnek, aminek összege az első három hónapban nem mehet forgalom függvényében mondjuk 50-100eFt alá. utána már tekinthetné az ügyfelet a mobilcég megbízható ügyfélnek, hiszen ha nem fizet bármikor kizárhatja. Mennyiben jelent ez nagyobb kockázatot, mint bármilyen behajthatatlan magyarországi tartozás?

Prepaid esetén: külföldi ne vásárolhasson az akciós mobiltelefonok közül, hogy ne legyen kockázata a mobilcégnek a telefonok fekete-exportja miatt, de ennyi. semmi oka nincs egyik cégnek sem korlátozni olyan szolgáltatásokat, amiben neki semmi kockázata nincs, hiszen mindent előre fizet az ügyfél.

#16 Felhasználó inaktív   Pikkolo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 19. 10:30

Teljesen jogos ez a hozzáállás, saját magukat védik le.

#17 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 19. 14:29

Idézet: Pikkolo - Dátum: 2009. dec. 19., szombat - 10:30

Teljesen jogos ez a hozzáállás, saját magukat védik le.

Mitől védik? A fizető ügyfelektől?

Lásd a korábbi Vodafonos szivatásokat: évek óta jól működő számláit rendesen fizető cég szolgáltató szeretne váltani és a vodánál telefonszámonként 100eFt kauciót akartak kérni tőle. Miért? Kinek érné meg, hogy a felfuttatott cég összes telefonszáma és elérhetősége megszűnjön 1-200eFt "haszonért". Ilyen és ehhez hasonló abszurditásokkal tele van a homár.

Tőlünk nyugatabbra ezt - mily meglepő - nem meri megtenni egyik szolgáltató sem.

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 12. 19. 22:08

Idézet: MisterY - Dátum: 2009. dec. 19., szombat - 14:29

Tőlünk nyugatabbra ezt - mily meglepő - nem meri megtenni egyik szolgáltató sem.

Vagy csak azt hiszed. Ugye meséltem, mikor 4 megás szinkron vonalat rendeltem, 1 éves szerződéssel, X pénzért, oszt ember mondja, hogy igaz csúsztak fél évet a bekötéssel, de legalább most tényleg meg lesz, de ugye nem baj, ha nem 4 megás, hanem 2 megás, nem 1 éves, hanem legalább 2 éves, és X*1.3 pénz? Kolléga meg sem bírt szólalni...

Telkóban odakint is vannak olyan cifrák, hogy odabasz, csak hajlamosak vagyunk elfeledni, meg emlegetni azt a kolbászból lévő kerítést. Lófasz.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 19. 22:14

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. dec. 19., szombat - 22:08

Telkóban odakint is vannak olyan cifrák, hogy odabasz, csak hajlamosak vagyunk elfeledni, meg emlegetni azt a kolbászból lévő kerítést. Lófasz.

Abban egyetérthetünk, hogy a netelőfizetéssel tényleg nem állunk olyan rosszul, max a fizetéseinkhez képest mondható drágábbnak a nyugatinál.
Olyan területeken viszont, ahol komoly konkurenciaharc dúl, megtanulhatnák már a szolgáltatóink, hogy ők vannak értünk és nem fordítva.
Sajnos a mobil piac nálunk pont nem ilyen, itt bizony jól leosztott szerepek vannak.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 12. 19. 22:31

Idézet: MisterY - Dátum: 2009. dec. 19., szombat - 22:14

Olyan területeken viszont, ahol komoly konkurenciaharc dúl, megtanulhatnák már a szolgáltatóink, hogy ők vannak értünk és nem fordítva.

Mondom, hogy máshol sincs kolbászból a kerítés. Feltöltőset idehaza is az vesz aki akar, de azért elképzelném, hogy ha szolgáltató lennél, akkor boldog-boldogtalannal üzeletelnél? Szerintem simán mondanád azt, hogy nem, mert csak.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó