HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Mindenki Blackberryt akar - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Mindenki Blackberryt akar Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 12. 21. 12:22

Sikeresen nyomult be a fogyasztói piacra a Research In Motion, a kanadai vállalat okostelefonjai népszerűbbek mint valaha. A Palm eközben továbbra sem tudja elég sikeressé tenni a Pret és folyamatosan veszteséges.
https://www.hwsw.hu/...lefon-piac.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...lefon-piac.html

#2 Felhasználó inaktív   Jocika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 445
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 12:22

Nálunk az egész családban senki sem akar Blackberryt. Kép
Vagyis ismét egy jól sikerült cím...

#3 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 12:44

Kell a fenének. :D
Szerk.: Még, ha HTC lenne, akkor csak-csak, de így nem. :Đ

Szerkesztette: Ndrew 2009. 12. 21. 12:52 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 12:48

@Jocika: RIM Palm

#5 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 13:42

@Ndrew: Hogy jon ide a htc? Fogtal mar kezedbe egyaltalan BB-t? Tudod mirol szol egyaltalan?

#6 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 14:15

Nekem sem kell. Főleg most, hogy megnéztem az Androméda törzs c. filmet. Mármint a legutolsót.
Ott kezdett forrni az agyam, amikor Szaddam, sivatagi vihar emlegetettek, mobiltelefont használtak, sőt, e-papirt.... De amikor a létesítmény portása azzal dicsekedett, hogy az asszonytól kapott ajándékba egy BlackBerry-t, hát.... :eek:
//Aki nem értené, az eredeti könyv 1971-ben volt kiadva//. Persze, erről nem tehet a BlackBerry, de én akkor sem szeretnék magamnak.

Szerkesztette: hkpk 2009. 12. 21. 14:15 -kor


#7 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 15:39

Jó cucc a Blackberry, de egy átlagjúzernek nem ad annyi pluszt, ami miatt "mindenki olyat akarna". A plusz szolgáltatásokat az üzleti szférában lehet igazán kihasználni, mindennapi felhasználásra csak fölöslegesen drágítja a készüléket a sok ki nem használt, de "háthajóleszvalamire" funkció.

hkpk: most ezt nem értem. Te azért nem szeretnél, mert az Androméda törzsben a portás az asszonytól kapott egyet?

Szerkesztette: debaj 2009. 12. 21. 15:41 -kor


#8 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 16:05

Idézet: Leni - Dátum: 2009. dec. 21., hétfő - 13:42

@Ndrew: Hogy jon ide a htc? Fogtal mar kezedbe egyaltalan BB-t? Tudod mirol szol egyaltalan?

Onnét, hogy nekem az kell. :)
Egyébként igen, de számomra teljesen haszontalan szolgáltatásokat tud pluszban. Persze ettől még zsír, nem is mondtam ellenkezőjét, csupán azt, hogy nekem ne kéne, pedig a cím az ellenkezőjét állítja. A bálna is szép állat, de az se kéne. :Đ Más szegmenst céloz, ennyi.

#9 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2009. 12. 21. 16:34

@debaj: A drága BlackBerry-vel kapcsolatban azért annyit megjegyeznék, hogy ami például most van nálam tesztre (8520 Curve), az kétéves hűséggel 24 ezerért elvihető a T-nél, további részletfizetés és mindenféle hókuszpókusz nélkül. Ennyiért momentán normális qwerty-s, üzenetküldésre kihegyezett telefont szolgáltatónál nem kapsz mást.
Ok, nincs benne 3G és GPS, dehát ugye ez is a sok ki nem használt funkciót szaporítja csak... Kép
Can you hear me, major Tom?

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 12. 21. 16:40

Idézet: Leni - Dátum: 2009. dec. 21., hétfő - 13:42

@Ndrew: Hogy jon ide a htc? Fogtal mar kezedbe egyaltalan BB-t? Tudod mirol szol egyaltalan?

Tudom, de a "mindenki" az elég nagy túlzás. 100+ fős infós cégnél melózom, oszt van vagy 3 BB a brigádban...
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 12. 21. 16:41

Idézet: Renwick - Dátum: 2009. dec. 21., hétfő - 16:34

@debaj: A drága BlackBerry-vel kapcsolatban azért annyit megjegyeznék, hogy ami például most van nálam tesztre (8520 Curve), az kétéves hűséggel 24 ezerért elvihető a T-nél, további részletfizetés és mindenféle hókuszpókusz nélkül.

Havi fenntartása meg majd az egekben.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2009. 12. 21. 17:05

@Jahno: Már miért?
Can you hear me, major Tom?

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 12. 21. 17:13

Idézet: Renwick - Dátum: 2009. dec. 21., hétfő - 17:05

@Jahno: Már miért?

Most nézem t-nél plusz 2k. Hümmm. Valamit lehet rosszukl tudok, de nekem akkora számlák vannak itt, mint az állat.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 18:13

Idézet: Renwick - Dátum: 2009. dec. 21., hétfő - 16:34

@debaj: A drága BlackBerry-vel kapcsolatban azért annyit megjegyeznék, hogy ami például most van nálam tesztre (8520 Curve), az kétéves hűséggel 24 ezerért elvihető a T-nél, további részletfizetés és mindenféle hókuszpókusz nélkül.

Amikor egy telefonról azt mondjuk, hogy olcsó vagy drága, akkor ne a harminc év hűséges, szolgáltatófüggő vackokat vegyük már alapul, vagy akkor tessék hazai pályán hasonlítani, és akkor máris ott vagyunk, hogy egy Nokia E71 egy tízessel olcsóbb, de a BB 8900-at is megkapod 3500 forintért. Közben meg nem, ha épp máshol van előfizetésed, vagy nincs kedved szarakodni még a számhordozással is.

3G, GPS elég sok júzernek kell manapság, de ha mondasz példát, mire jó egy átlagembernek (aki nem Jahno, meg nem egy cégvezető harminc különféle emailcímmel, amikről mind azonnal tudnia kell, különben elsüllyed a hajó) a Blackberry szolgáltatás (ami nélkül ugye a Blackberry is ugyanolyan darab vas, mint a többi), akkor meghajlok az érveid előtt. QWERTY annyira nem pálya, sokkal olcsóbban kapsz ilyen telefont is, az üzenetküldésre kihegyezettség sem érződik annyira, ha nincs alatta BB service. Nálam 8900 Curve volt két hétig tesztelésre, ez alatt a Voda képtelen volt berüccenteni a blackberryt, úgyhogy nem a levegőbe beszélek.

Szerkesztette: debaj 2009. 12. 21. 18:18 -kor


#15 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 18:38

Ha jobb, mint az előző széria, lehet hogy jó.
Nálam abból a GPS nélküli volt, és ami egy finn gyártónál nem volt gond, az itt minden hívásnál. Történetesen a zenehallgatás közbeni hívásfogadás. A készülék általában lefagyott, vagy kikapcsolt.
Egy esetében még elfogadható lett volna, de aztán kiderült, hogy ez a típus is, és a GPS-es verziója is produkálja random a hibát, zenehallgatás sem kell hozzá.
Annál a cégnél már csak egy-kettő van használatban.
A billentyűzetet még vakon elkezelem, de az elolvashatatlan névjegyek és sms-ek már szemüveget igényelnek. Ráhúzott skinekkel még sikerült olvasható méretet előcsalogatni, csak akkor a magyar karakterek ékezetei voltak más pozícióban, főként a felette lévő sorba belógva.

Szerkesztette: csozsi 2009. 12. 21. 18:42 -kor

"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#16 Felhasználó inaktív   olee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 19:21

Palm Treo 680-am van. Szegény hardver mindjárt teljesen beadja a kulcsot. Sajna a Pre-ről is azt olvastam a tesztekben, hogy a hardver nem tetszett neki, fagy, hívást dob, és hasonlók. Pedig a Pre-re simán tudnék migrálni, nem kéne konvertálgatni.

#17 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 09:40

Idézet: debaj - Dátum: 2009. dec. 21., hétfő - 15:39

hkpk: most ezt nem értem. Te azért nem szeretnél, mert az Androméda törzsben a portás az asszonytól kapott egyet?

Nem, nem, már előtte sem kellett, csak ezt nem tudom elfeljeteni, és írtam is, erről nem a BB tehet, de kicsit túlspilázták a filmet, és belevették ezt is, ami nem használt nálam a népszerűség tekintetében :)

Na, summa summarum. (Most már megváltozott a cikk címe, így már elviselhetőbb.) BB-re nincs mindenkinek szüksége, és még az sincs, hogy sokan igényelnék, olyanik, akiknek semmi szüksége rá. Persze, modern, csillog, és kelleti magát. Ha eléri a néhai tamagocsi népszerűségi szintjét, az már valami  :D

#18 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2009. 12. 22. 09:52

@debaj: E71, BB 8900 részletfizetéssel annyi, amennyit mondtál. A 8520 meg úgy 24, ha beviszel egy száz forintot sem érő telefont, amit egy tizesért beszámítanak.
De nem is ez a lényeg, valóban, a BB-k egyik hátulütője, hogy egyrészt gyakorlatilag csak szolgáltatófüggő kapható belőle (de újfent kérdezem, ez miért is baj -- én voltam már mindegyik szolgáltató ügyfele, mégsem okozott problémát a hűségidő vállalása), másrészt kell a BB szolgáltatás, ami eddigi tapasztalataim szerint mind a T-nél, mind a Vodánál jól működik (a Pannonnál nem tudom, de feltételezem ott is oké).
Szerintem a BB jól csinálja, ez látszik a számokból is, a magyar piac meg a legkevésbé sem mérvadó ilyen tekintetben. Az USA-ban már a tinédzserek kezében is BB van (vagy Sidekick), a RIM telefonjai már nem a megszokott keményvonalas business vasak...
Can you hear me, major Tom?

#19 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 09:53

Idézet: debaj - Dátum: 2009. dec. 21., hétfő - 18:13

... mire jó egy átlagembernek (aki nem Jahno, meg nem egy cégvezető harminc különféle emailcímmel, amikről mind azonnal tudnia kell, különben elsüllyed a hajó) a Blackberry szolgáltatás (ami nélkül ugye a Blackberry is ugyanolyan darab vas, mint a többi) ...

Szal, és is melózom, nagy cégnél, ahol sok a plebejus, és sok a patricius. Céges teló tömgesen. Plebejusoknak a kilóra adott kategória, patriciusoknak a lelket simogató. Mármint, működik a pszichológia erősen. Aminek része a megbecsülsés olyan módon való kifejezése, hogy viszonyítási alapot képezve, magas szintű kategóriát rendszeresítenek, ezzel illetik a patriciust. Azaz, a plejusoknak juttatott készülékek /és egyéb belső "szolgáltatások"/ leginkább azért olyan gagyik, hogy érezze a patricius, mennyire meg van becsülve.

Ennyi felvezető után a rövid lényeg: Van mindenféle magas kategóriájú ill. csúcskészülékkel ellátott entitás. Egy dolgot nagyon tudnak a telefonjukkal: felhívni azt a pár plebejust, aki utánanéz, aki elintézi, aki kijárja, aki lekérdezi, aki összeállítja, aki röviden tájékoztatja, aki elmondja a véleményét, hogy miként döntene az adott ügyben.... Még SMS-t sem írnak.

Plebejusoknak jól jöhetne a BB. Akinek viszont képzelik nyújtani, azok tökre elvannak a személyes asszisztenciával.

Szerkesztette: hkpk 2009. 12. 22. 09:57 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó